Автомобили во размер

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Тоа со цените се разбира дека е хендикен но мене повеќе ми смета што има мала понуда на македонскиот пазар и мора од интернет или Бугарија, видов има избор
Порано имаше солидни модели од Welly и Solido, сега се само Bburago и остатоци од Maisto, веќе нема да го носеле, таква информација добив.
Инаку во Софија имаш Ок продавница за дикаст и остали ствари, Hobby land, имам неколку купено од таму. Од време на време даваат и добри попусти.
 
Член од
22 јануари 2018
Мислења
88
Поени од реакции
79
Порано имаше солидни модели од Welly и Solido, сега се само Bburago и остатоци од Maisto, веќе нема да го носеле, таква информација добив.
Инаку во Софија имаш Ок продавница за дикаст и остали ствари, Hobby land, имам неколку купено од таму. Од време на време даваат и добри попусти.
Мене највеќе ми е жал за welly за цената квалитетот им е повеќе од добар, металната школка на бураго е 9/10 но фелните им се катастрофа на 1/43 размерот[DOUBLEPOST=1523393988][/DOUBLEPOST]Пластични се а и многу лабави и бучни 15233938860231561543608.jpg
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Мене највеќе ми е жал за welly за цената квалитетот им е повеќе од добар, металната школка на бураго е 9/10 но фелните им се катастрофа на 1/43 размерот[DOUBLEPOST=1523393988][/DOUBLEPOST]Пластични се а и многу лабави и бучни Прегледај го приврзокот 188942
Бураго веќе не купувам, евентуално ако некое улета да го "тјунирам" во слободно време. Инаку само 1/18 собирам, имам и едно стотина 1/64 и пеесетина 1/18 мотори и немам што да им правам.
 
Член од
22 јануари 2018
Мислења
88
Поени од реакции
79
Бураго веќе не купувам, евентуално ако некое улета да го "тјунирам" во слободно време. Инаку само 1/18 собирам, имам и едно стотина 1/64 и пеесетина 1/18 мотори и немам што да им правам.
Продаваш некој sportbike, hypernaked или naked?
 
Член од
22 јануари 2018
Мислења
88
Поени од реакции
79
И да ги продавам по колку да ги давам?? Смешки се цените. Инаку се такви ми се, како што наброја. Bburago, Maisto, Welly, Majorette.
Хахахах во право си 300 ден се нови, јас барам Ducati Panigale 1199 црвено од maisto е но не сум го нашол по продавнициве
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.819
Поени од реакции
10.968
Години уназад неостварена желба ми е омилениот болид во Ф1 евр, т.е. болидот на Хакинен од 1999 или 2000та, сеедно која од овие две верзии, двата се шампионски со кецот на него, го сакам во размер 1:18. На ибеј имам најдено нешто, ама со тие царини и воопшто со нашиве гомнари дали ќе ме известат ми е ризик.

Ова е лепотанот:

254388.jpg
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Години уназад неостварена желба ми е омилениот болид во Ф1 евр, т.е. болидот на Хакинен од 1999 или 2000та, сеедно која од овие две верзии, двата се шампионски со кецот на него, го сакам во размер 1:18. На ибеј имам најдено нешто, ама со тие царини и воопшто со нашиве гомнари дали ќе ме известат ми е ризик.

Ова е лепотанот:

Прегледај го приврзокот 188953
Мислам дека мој другар ја има, истава генерација, само мислам дека неговата е од Coulthard. Ако си заинтересиран, можам да прашам дали ја продава.
За тоа од ebay, во право си, со поштиве и цариниве, хаос е. Може да те царинат ама и не мора, зависи од цариникот. Некогаш ги ослободуваат од давачки, некогаш не.
А и транспортот до тука ти е ризик, еднаш нарачав 1/18 BMW M3 од UT models, кога ја подигнав кутијата од пошта, внатре тропаше како да се лего коцки. Кога ја отворив беше колата и уште 10 скршени делови кои слободно се тркалаа во кутијата. Исто ко на лото, или добиваш или губиш. :confused:
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.819
Поени од реакции
10.968
Мислам дека мој другар ја има, истава генерација, само мислам дека неговата е од Coulthard. Ако си заинтересиран, можам да прашам дали ја продава.
За тоа од ebay, во право си, со поштиве и цариниве, хаос е. Може да те царинат ама и не мора, зависи од цариникот. Некогаш ги ослободуваат од давачки, некогаш не.
А и транспортот до тука ти е ризик, еднаш нарачав 1/18 BMW M3 од UT models, кога ја подигнав кутијата од пошта, внатре тропаше како да се лего коцки. Кога ја отворив беше колата и уште 10 скршени делови кои слободно се тркалаа во кутијата. Исто ко на лото, или добиваш или губиш. :confused:
Памтам пред некоја година некој ми кажа дека има пријател што ја има формулата на Култхард, веројатно беше ти. Ама не, конкретно на Хакинен болидот го сакам, за него навивав ептен.
Инаку да, за ваква кршлива работа секако е ризик транспортот.
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.023
Поени од реакции
949
deneska po greska go kupiv bolidot na mercedes F1W07 Hybrid 2016 # 44 Lewis Hamilton - 1/43
, go imam duplikat, so fiskalna e i so kutija, ne otvoren, ako ima nekoj nesto slicno za trampa, neka dade predlog, ama isklucivo 1/43, ne mora da bide i boli, dajte predlog. ako nema ke treba da go krsat decava :)
 
Последно уредено:

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Памтам пред некоја година некој ми кажа дека има пријател што ја има формулата на Култхард, веројатно беше ти. Ама не, конкретно на Хакинен болидот го сакам, за него навивав ептен.
Инаку да, за ваква кршлива работа секако е ризик транспортот.
Хаха, да, јас бев. Ме потсети, сум заборавил.
 
Член од
22 јануари 2018
Мислења
88
Поени од реакции
79
deneska po greska go kupiv bolidot na mercedes F1W07 Hybrid 2016 # 44 Lewis Hamilton - 1/43
, go imam duplikat, so fiskalna e i so kutija, ne otvoren, ako ima nekoj nesto slicno za trampa, neka dade predlog, ama isklucivo 1/43, ne mora da bide i boli, dajte predlog. ako nema ke treba da go krsat decava :)
Druzhe kolku e cenata jas bi go kupil
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.023
Поени од реакции
949
Druzhe kolku e cenata jas bi go kupil
Ne e za prodavanje, nikogas ne prodavam od modelive, samo smena, ako imas nekoj model 1/43 predlozi, inaku go zemav 500 denari od krs, a mi e krivo, se mislev megu ovoj bolid i noviot na ferari, izleze deka toj na ferari go nemam od site a ovoj veke sum go kupil
 
Член од
22 јануари 2018
Мислења
88
Поени од реакции
79
Ne e za prodavanje, nikogas ne prodavam od modelive, samo smena, ako imas nekoj model 1/43 predlozi, inaku go zemav 500 denari od krs, a mi e krivo, se mislev megu ovoj bolid i noviot na ferari, izleze deka toj na ferari go nemam od site a ovoj veke sum go kupil
Nishto nemam za zamena, nov sum vo drustvovo, samo edno ferrari f12 1/43 i motori 1/18
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.819
Поени од реакции
10.968
Ne e za prodavanje, nikogas ne prodavam od modelive, samo smena, ako imas nekoj model 1/43 predlozi, inaku go zemav 500 denari od krs, a mi e krivo, se mislev megu ovoj bolid i noviot na ferari, izleze deka toj na ferari go nemam od site a ovoj veke sum go kupil
Кое е тоа крс?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom