Авио компании

J

Johnny Stulic

Гостин
Така и си мислев(знам дека беше околу 22кг) али еден од двата куфера е повеќе од 22кг. така да ќе треба да си доплатам.
44 Pounds za Amerika znaci ramno 20 :)
Da treba da doplatis mislam e deka i malku skapicko sepak stavi kolku sto mozes poveke vo ranecot (okolu 10-tina) posebno ako imas nekoj negabaritni a sepak teski raboti zosto mene nikogas ne mi izmerile ranec dodeka vo kuferot moj sovet e oslobodi se od nepotrebnite raboti kako samponi,sredstva za banjanje,sapuni,postari alista i nekoj raboti koj nemaat nikakva vrednost ,a pak ti dobiva na tezina bagazot.
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
44 Pounds za Amerika znaci ramno 20 :)
Da treba da doplatis mislam e deka i malku skapicko sepak stavi kolku sto mozes poveke vo ranecot (okolu 10-tina) posebno ako imas nekoj negabaritni a sepak teski raboti zosto mene nikogas ne mi izmerile ranec dodeka vo kuferot moj sovet e oslobodi se od nepotrebnite raboti kako samponi,sredstva za banjanje,sapuni,postari alista i nekoj raboti koj nemaat nikakva vrednost ,a pak ti dobiva na tezina bagazot.
Бев вчера во United Airlanes и жената ми кажа 50 pounds ама сепак не е голема разликата :)))
 

Frank_White

Da ReaList
Член од
8 август 2008
Мислења
70
Поени од реакции
2
maximum tezina e 50 pounds za amerika, dva kuferi.
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Сега сум во Washington само што дојдов од San Francisco, едниот куфер ми беше 50.0 pounds а другиот 47.5 така да не ми побараа пари :)
 
M

Mario Gómez

Гостин
Dosega sum letal so swiss, lufthansa, tyrolean(austrian), turkish povekje pati i od amerikanskive delta. Najzadovolen sum od turkish normalno, imaat super uslugi kako besplatna tura niz Istambul ako treba da cekas nad 6 sati na aerodrom i plus sorabotuvaat so granicna kontrola ako imas problem so dokumentite za vlez, da ne spomnuvam odlicna hrana duri na let pomalce od saat vreme od Sk do Is.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
2.988
Поени од реакции
14.635
Многу авиони има над нашево небо многу чудно дефинитивно
 
Член од
22 август 2015
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo, dali ima nekoj patuvano so spanskata kompanija Vueling, i kakvo iskustvo ima so niv?
 
J

joe.b

Гостин
Zdravo, dali ima nekoj patuvano so spanskata kompanija Vueling, i kakvo iskustvo ima so niv?
Шпанска верзија на Wizz Air. :) само што во Vueling стјуардесите не те будат у сред лет за да ти нудат парфеми за 30 и саати за 150 евра
 
Член од
1 мај 2015
Мислења
478
Поени од реакции
656
Многу голем успех од обичен лет направија како да слетале на месечината:yid:
 
J

joe.b

Гостин
Многу голем успех од обичен лет направија како да слетале на месечината:yid:
Па добро во право си, ама ЈАТ некогаш беше и наш. :) Ние немаме со што да се фалиме, па се китиме со туѓо перје.
Мене лично ми е мило за Ер Србија. А и летот го погодија дефинитивно.
Како и да е, знаејќи во какви услови живеe Србија (многу слични на нашите) за разлика од другите земји низ Европа, ова е дефинитивно подвиг, и успех што заслужува да биде пофален од секој аспект.
Држави што се многу појаки финансиски од Србија со многу појак буџет во своите авиопревозници, со многу повеќе патници, уште сонуваат за овој лет.[DOUBLEPOST=1466732774][/DOUBLEPOST]
Многу авиони има над нашево небо многу чудно дефинитивно
Поготово сега, многу сезонски чартери почнаа да летаат према Грција од секаде од Европа. Па се случува понекогаш над македонското небо да имаме и по 20 авиони.
 
Последно уредено од модератор:

Kajgana Shop

На врв Bottom