Авио компании

Член од
1 мај 2015
Мислења
478
Поени од реакции
656
Па добро во право си, ама ЈАТ некогаш беше и наш. :) Ние немаме со што да се фалиме, па се китиме со туѓо перје.
Мене лично ми е мило за Ер Србија. А и летот го погодија дефинитивно.
Како и да е, знаејќи во какви услови живеe Србија (многу слични на нашите) за разлика од другите земји низ Европа, ова е дефинитивно подвиг, и успех што заслужува да биде пофален од секој аспект.
Држави што се многу појаки финансиски од Србија со многу појак буџет во своите авиопревозници, со многу повеќе патници, уште сонуваат за овој лет.[DOUBLEPOST=1466732774][/DOUBLEPOST]
Da bidam iskren mislam deka Air Serbia ke zavrsi kako i poveketo kompanii a toa e so bankrot, kolku sto se sekavam taa kompanija e mesovita so investitori od Dubai taka da ne e celosno srbska.
Druga rabota ova ne e nekoj prestiz, od Evropa ima golemi i sigurni kompanii sto obavuvaat letovi taka da ne e potrebno sekoja zemja da ima avio kompanija.
Jas licno nikogas ne bi koristel uslugi niv nitu pak so MALEV(wizz air) i slicni, zatoa postoi Lufthansa i ostanati od toj rang.
 
Последно уредено:
J

joe.b

Гостин
Da bidam iskren mislam deka Air Serbia ke zavrsi kako i poveketo kompanii a toa e so bankrot, kolku sto se sekavam taa kompanija e mesovita so investitori od Dubai taka da ne e celosno srbska.
Druga rabota ova ne e nekoj prestiz, od Evropa ima golemi i sigurni kompanii sto obavuvaat letovi taka da ne e potrebno sekoja zemja da ima avio kompanija.
Jas licno nikogas ne bi koristel uslugi niv nitu pak so MALEV(wizz air) i slicni, zatoa postoi Lufthansa i ostanati od toj rang.
Владата на Србија е газда 51% рестото се вработените А.Д. И мал удел нешто ептен мало има ко што рече Етихад Ервајз.
Ама тој мал удел Ер Србија ја одржа на нозе. Иначе за банкрот СЕГА нема теорија, во голема експанзија се, имаат све повеќе и повеќе патници, поголеми субвенции од владата, и буџетот им e ce поголем од ден во ден.

Плус нарачаа 10 нови А320нео (еден чини 107 милиони долари), додека братот арап меша прсти, за Ер Србија нема зима.
А иначе потполно си во право за прекуокеански лет еве да го земеме овој за пример за Њу Јорк.
Би летал со Ер Србија еднаш чисто онака од мерак. Иначе, дефинитивно попрво би се одлучил за Туркиш или Аустриан. Ем поефтина карта ќе најдам ( и тоа збориме за разлика од 200,300е не нешто ситно), и дефинитивно посигурно и покомфротно ќе се осеќам.
 
Последно уредено од модератор:

Kajgana Shop

На врв Bottom