АЛЕКСАНДАР БОНЕВ-мажот на СИЛВАНА БОНЕВА НЕГАТОР НА СЕ ШТО Е МАКЕДОНСКО

delboy

кршач на огледала
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.358
Поени од реакции
24
Да не го видел некој НАЦКА бе? Уште не ми е изјаснет на темава :jaj:
 
Член од
22 јули 2008
Мислења
819
Поени од реакции
26
Alal da vi e so sto vie ovdeka si go zamarate mozokot i mozocnite vijugi???

Pri celosen kolaps na drzavnite institucii vie se zamarate so mazot i na Boneva dali bil Bulgarceta ili ne!!!!

Toa si e negov problem i na negovata zena kako i na OVCITE od VMRO!!!

Nie treba da se zamislime dobro dali voopsto ima mesto za razgovori pokraj celata situacija vo koja se naogja Makedonija!!!

Dajte malku povekje mislete na vistinskite problemi i razgovarajte za ona sto site nas ne maci obicnite gragjani , a Bonevi neka si krsat glava so nivnite frustracii i kompleksi!!!
 
F

FilipMacedon

Гостин
Има,има,и во ВМРО ДПМНЕ има такви бугарски црвчиња,одамна лично сум се уверил,но за среќа што се само марионетки
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
40
Поени од реакции
0
VISTINATA NEKOGAS E BOLNA

:toe::toe:PROCITAJTE POCITUVNI ZARIZENI BUGAROMRZITELI ISTORIJA KOJA NE JA PISUVALE BLAZE RISTOVSKI I NEMU SLICNI. NIE SME MAKEDONCI I ZA TOA NEMA DISKUSIJA MEGJUTOA PRASAJ TE GI VASITE DEDOVCI STO BILE DO 1945 GODINA.TIE KE VI ODGOVORAT.
 

Македон91

Благородник
Член од
21 јануари 2009
Мислења
2.134
Поени од реакции
120
Најинтересно е што членовите на ДПМНЕ мислат дека партијата се исчисти од бугарофилите (односно дека заминувањето на Љубчо од партијата било чистење на старите "пробугарски" кадри и сега небаре партијата е составена исклучиво од Македонци и борци за националната кауза). Бугарофилството во ВМРО-ДПМНЕ е вечна тема за разговор, се прашувам дали некогаш ќе се исчисти партијата од ваквите тролови, односно дали лидерот (кој сака нека е) ќе смогне сили и ќе направи една вистинска чистка на сите антимакедонци кои се во структурите на ВМРО-ДПМНЕ.
 
F

FilipMacedon

Гостин
:toe::toe:PROCITAJTE POCITUVNI ZARIZENI BUGAROMRZITELI ISTORIJA KOJA NE JA PISUVALE BLAZE RISTOVSKI I NEMU SLICNI. NIE SME MAKEDONCI I ZA TOA NEMA DISKUSIJA MEGJUTOA PRASAJ TE GI VASITE DEDOVCI STO BILE DO 1945 GODINA.TIE KE VI ODGOVORAT.
Иииииј,Егееј и тоа уште оригинал и тоа сигурно од Казан,очекувам перманентен
 

Македон91

Благородник
Член од
21 јануари 2009
Мислења
2.134
Поени од реакции
120
:toe::toe:PROCITAJTE POCITUVNI ZARIZENI BUGAROMRZITELI ISTORIJA KOJA NE JA PISUVALE BLAZE RISTOVSKI I NEMU SLICNI. NIE SME MAKEDONCI I ZA TOA NEMA DISKUSIJA MEGJUTOA PRASAJ TE GI VASITE DEDOVCI STO BILE DO 1945 GODINA.TIE KE VI ODGOVORAT.
Тие биле уште поголеми Македонци од вас!
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
:toe::toe:PROCITAJTE POCITUVNI ZARIZENI BUGAROMRZITELI ISTORIJA KOJA NE JA PISUVALE BLAZE RISTOVSKI I NEMU SLICNI. NIE SME MAKEDONCI I ZA TOA NEMA DISKUSIJA MEGJUTOA PRASAJ TE GI VASITE DEDOVCI STO BILE DO 1945 GODINA.TIE KE VI ODGOVORAT.
и тие биле Македонци ....
баба ми е сеуште жива родена е 1925 ...
и е МАКЕДОНКА ..
ми има раскажувано за тортури и од бугари и од срби и од германци ....
:drk::drk:
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Напишано од egeec orginal
:toe::toe:PROCITAJTE POCITUVNI ZARIZENI BUGAROMRZITELI ISTORIJA KOJA NE JA PISUVALE BLAZE RISTOVSKI I NEMU SLICNI. NIE SME MAKEDONCI I ZA TOA NEMA DISKUSIJA MEGJUTOA PRASAJ TE GI VASITE DEDOVCI STO BILE DO 1945 GODINA.TIE KE VI ODGOVORAT.
Си биле тие македонци....ич не му бери гајле за тоа.....а тоа што окупаторите си ги припишувале присилно како свои е друга приказна.
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
епа после правела 3 сообраќајки у пола година,епа ќе прави,народот фрла клетви :)
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
271
Поени од реакции
42
ќе ја бара Груевски Ганка, ама паметна жена беше и на време ја здува....
а тоа главатарките на Вмро се иста сорта се... кај ги бираат бре...само кога ќе ми текне на Доста, нагон за повраќање добивам...

dosta dimovska 10000 pati mi ima pominato niz glava. zamislete (so amin od dpmne) kolku e zafatena i kolku raboti za Makedonija vo sofija miss-ícata.
da se naezi covek :ija:
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
долго време го барав и го најдов.... ЖАЛ МИ Е САМО ЗА СИТЕ ОНИЕ КОИ НЕ ВЕРУВАА

има и уште на бугарски сајтови ,ама ке ги најдам и
типот работи во паркови и зеленило СКОПЈЕ -
тие....http://www.promacedonia.org/ab/md_1606_0.html
Шо ми расправаш,одамна си терал а?
А да не ти го сервира тва некој од партијата?
И ВМРО и СДСМ не знаат веќе на каков кур да се наденат,ејгидии какви тапанаре ја водат нашта држава...:kesa:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom