АБА лига 2013/2014

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 мај 2012
Мислења
68
Поени од реакции
34
Конечно денес стартува јадранската лига :vozbud: http://balkan-sport.net/2012/09/siroki-i-igokea-imaju-cast-otvoriti-sezonu/
Во првиот натпревар се срекаваат Широки Бријег и Игокеа, иако и двете екипи се од БиХ, едната е хрватска, а другата српска екипа, па следува интересен дуел.
Кој сака да гледа почеток на натпреварот е 18.00 часот
Široki - Igokea Live stream
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.838
Поени од реакции
15.988
Пренос од мечот Партизан - Задар ќе има на МРТ каналот, со почеток од 20 часот.
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.826
Поени од реакции
6.351
http://www.balkansport.info/threads/995584-balkansport-6

Ако некој сака да ја гледа Широки - Игокеа.Сега е полувреме,Игокеа води 14 разлика,едно време 25-6 водеа....катастрофално лош Широки.
Иначе до сега најдобри се центрите Планиниќ кај домаќините и Едвардс кај гостите.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.838
Поени од реакции
15.988
Што е толку лошо ?
Обрач не можат да погодат, технички грешки еден куп, фаќање на топка надвор од терен, аматерски некако. Не знам, јас квалитет не глеам во овој натпревар. Ќе видиме второ како ќе е..
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.826
Поени од реакции
6.351
Обрач не можат да погодат, технички грешки еден куп, фаќање на топка надвор од терен, аматерски некако. Не знам, јас квалитет не глеам во овој натпревар. Ќе видиме второ како ќе е..
Па техничките беа мислам ради протест.......погодуваат доста за разлика од многу други утакмици,имаше некои добри потези.Реализацијата дури и ме изненади позитивно......
Тоа со топката во аут се дешава......не беше нешто аматерски.Обрач дури и во НБА промашуваат и плескаат бунари.Во однос на тоа што играа Широки - Игокеа оваа утакмица е врв.Што очекуваш ти,НБА утакмица ?
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.838
Поени од реакции
15.988
Па техничките беа мислам ради протест.......погодуваат доста за разлика од многу други утакмици,имаше некои добри потези.Реализацијата дури и ме изненади позитивно......
Тоа со топката во аут се дешава......не беше нешто аматерски.Обрач дури и во НБА промашуваат и плескаат бунари.Во однос на тоа што играа Широки - Игокеа оваа утакмица е врв.Што очекуваш ти,НБА утакмица ?
Не очекувам НБА утакмица, ама барем малце од малце да е играта во ред. Изглеа премногу очекувам, или сум ги преценил Партизан.
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.826
Поени од реакции
6.351
На крај Партизан успеа некако да тепа.......искрено многу сум разочаран од нив.Ако вака играат,на гости ниту една победа нема да имаат оваа сезона,а Ф4 ќе сонуваат само.Сепак денес се мачеа и до 2 минути до крај губеа од еден од фаворитите за испаѓање од лигата.....
 

Спасев

Партизан, Мајами Хит
Член од
30 април 2009
Мислења
1.947
Поени од реакции
239
На крај Партизан успеа некако да тепа.......искрено многу сум разочаран од нив.Ако вака играат,на гости ниту една победа нема да имаат оваа сезона,а Ф4 ќе сонуваат само.Сепак денес се мачеа и до 2 минути до крај губеа од еден од фаворитите за испаѓање од лигата.....
Чекај бе другар, почеток на сезона е, од што се разочара, од деца по 18,19 години :D
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.826
Поени од реакции
6.351
Чекај бе другар, почеток на сезона е, од што се разочара, од деца по 18,19 години :D
Знам дека е млада екипа,но знаеш ти што очај играчи има Задар ? Овој е истиот Задар што само ради тоа што Загреб крахираше се пласира во АБА лигата,90% истиот играчки кадар што знае редовно да губи од екипи како Забок и Дубрава,еден од најголемите кандидати за испаѓање од лигата.......
И тоа победи Партизан тек од кога направија страшен притисок врз играчите и судиите.И тоа тек на самиот крај кога и ги посра тројката победија ваква комична екипа.Башка во екипава на Задар пред малце имаа вироза и не се знаеше ни дали ќе отпатуваат за Белград.Што е најтрагично на теренот Задар воопшто не изгледаше како послаб противник.Не беше утакмица кај што едната екипа ја сере шутот,па има и резултат.
Треба да им се даде уште некоја шанса,почеток е на сезона,но никако не смееш да си дозволиш ваква екипа дома толку да те намачи.
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.592
Поени од реакции
1.007
Бев излезен, сеа се враќам и гледам извештај од Партизан-Задар. Што да се каже, ОЧАЈ. Уште у прво коло свињата дебела Вујошевиќ покажа како ќе се понаша кога нема да иде како он што сака. Две технички, унесување у лице на судијата мислиш ќе го убие, срамота ! Ако за ова не добие казна, онда не знам за што треба да се добие.
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Вакви срања како што има направија на Задар да им направат на МЗТ во Скопје има крв да падне.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom