АБА лига 2013/2014

Статус
Затворена за нови мислења.
M

MrzaRules

Гостин
^ :facepalm:
Темата е "Јадранска лига 2012/2013", така да секој си коментира тоа што сака.
 
Член од
20 август 2012
Мислења
1.426
Поени од реакции
448
Као прво јас за кого сакам ке навивам,не можеш ти на мене да ми кажеш за кого да навивам.Покрај Партизан секако дека ке навивам за нашиот представник во регионалното натпреварување МЗТ.
А ке видиш во Март мислам во Скопје каков ке биде односот на силите на трибините,тс колку навивачи ке има Партизан против МЗТ.

Спасев

ЏР Бремер мене баш и не ми се допаѓа,не е многу брз,има солиден продор,шут не баш константен и мое мислење е дека е доста потрошен овој играч и не заслужува плата од 300.000$ по сезона.На крајот мислам дека нема да га потпишеме овој играч и мислам дека ова е измислено од новинарите.Уште се преговара со Лестер Хадсон и можно е да потпише до крајот на седмицава.Поздрав.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.621
Поени од реакции
70.281
Као прво јас за кого сакам ке навивам,не можеш ти на мене да ми кажеш за кого да навивам.Покрај Партизан секако дека ке навивам за нашиот представник во регионалното натпреварување МЗТ.
А ке видиш во Март мислам во Скопје каков ке биде односот на силите на трибините,тс колку навивачи ке има Партизан против МЗТ.
Седи да не имаат повеќе, нема ни 2% од вкупната публика да бидат...
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
На еден Хрватски форум еден Македонец ги отру им вика Гечо зимал по 400 К евра годишно :tapp:
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Седи да не имаат повеќе, нема ни 2% од вкупната публика да бидат...
Ако идат Гробари не е битно дали од БГ или Скопски , Кумановски подгрупи а и од сите градови имаат членови ќе мора да им се отстапи место, еве и јас можеби ќе навивам за Партизан на таа средба:D. Да не зборам ако се соберат анти-мзт(фемили) а ги има многу.:D
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.621
Поени од реакции
70.281
Ако идат Гробари не е битно дали од БГ или Скопски , Кумановски подгрупи а и од сите градови имаат членови ќе мора да им се отстапи место, еве и јас можеби ќе навивам за Партизан на таа средба:D. Да не зборам ако се соберат анти-мзт(фемили) а ги има многу.:D
Ќе се замараат Гробари да дојдат како не :LOL:
Верувам дека ќе дојдат доста од Македонскиве фанови, али највеќе може 10% од салата да им отстапат ипак и во Аеродром сигурно ќе има голема заинтересираност за утакмицата. Нема шанси теоретски МЗТ да има помалку фанови на домашен против Партизан па макар на спортивна трибина седнале и сите што се Анти-МЗТ и запаленковци по Партизан...
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Ќе се замараат Гробари да дојдат како не :LOL:
Верувам дека ќе дојдат доста од Македонскиве фанови, али највеќе може 10% од салата да им отстапат ипак и во Аеродром сигурно ќе има голема заинтересираност за утакмицата. Нема шанси теоретски МЗТ да има помалку фанови на домашен против Партизан па макар на спортивна трибина седнале и сите што се Анти-МЗТ и запаленковци по Партизан...
Па никој не рече дека ќе има, се знае колку карти им следуваат на гостински фанови.:D
 
Член од
20 август 2012
Мислења
1.426
Поени од реакции
448
Последен пат КК Партизан го гледав во фебруари на завршницата на Купот Радивоје Кораќ,така да едвај чекам да дојде во Скопје и сигурен сум дека барем од Куманово ке дојдеме 100-200 навивачи.Иначе кога би имал малку повеќе парична моќ би гледал многу повеќе утакмици на Партизан во Евролига.Се надевам дека и нашиот МЗТ ке одигра добра сезона во Јадранска Лига и дека ке успее да остане во неа и следната сезона.
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Па никој не рече дека ќе има, се знае колку карти им следуваат на гостински фанови.:D
не им следува ништо.Забранети се гостувања во АБА лига.Ќе треба да си дојдат и да си купат.

На МЗТ -ТОРУС фемили пунеше една страна цела во Борис Трајковски.Оваа сезона кога се во АБА ќе се продадат може и двојно сезонски билети така да помалце од пола сала не мислам дека ќе биде со МЗТ фанови.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Аеродром полнеше не Фемили, правите Фемили се 600 макс, се мешаат со обична публика...а една страна од Борис ако им тргнат столчиња треба 2500+ да се наполни...
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
Аеродром полнеше не Фемили, правите Фемили се 600 макс, се мешаат со обична публика...а една страна од Борис ако им тргнат столчиња треба 2500+ да се наполни...
Ќе биде полна салата, во Аеродром се ептен запалени за кошарка, заеби ти Family биле 600 души. Гледам од мали деца ги знаат песните, секоја вечер ги пејат, му требаше на спортот во земјава вакво нешто, штета што во Аеродром нема сала која ги исполнува условите за настап, ќе беше уште поголем пекол.
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.826
Поени од реакции
6.351
На еден Хрватски форум еден Македонец ги отру им вика Гечо зимал по 400 К евра годишно :tapp:
Бастион........сега е Горан Пандев.Пациент е типот,баниран 100 пати,лупа глупост секој пост.
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Абе дај боже секоја утакмица салата да биде полна,МЗТ сигурно ќе има повеќе подршка, како и секој домаќин, плус клубот профитира од картите.За идната сезона 10 место би било добро, па од идната година да се гледа да се напредува :)
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
МЗТ мислам дека не требаше да го држат под договор уште една година Гечо ептен е веќе истрошен играч против Торус и ФЕНИ се што правеше е да се буни и да иде на авторитет кај судиите да бев судија ќе јадеше по 3 технички по натпревар.Стар е веќе треба да се пензионира.

Мислам дека дуо Николовски-Трајковски ќе беше подобро.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom