АБА лига 2013/2014

Статус
Затворена за нови мислења.

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Левски не игра веќе два меча по ред... ми изгледа дека нема долго да останат во лигава.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Самарџиски 4 лични грешки,тренеров го остава во игра..И фино лепо си направи фаул во напад и чао.:popce:
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Полн погодок направиле Игокеа со Брејди Хеслип.Има договор до крај на сезона,ќе го лапне некоја евролигашка екипа сигурно.(y)
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556



1:0, вечерва се игра вториот двобој.

Во другото полуфинале Будуќност тесно ја победи Цедевита со 82:81 во Подгорица.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Го ебаа ежот Звезда,она магарено Блажич што се пали само на атмосфера ја шитна утакмицата.Е сега ќе видите кој циркузи ќе се дешаваат,притисок до коска вујошевич ќе скока и ќе протестира на секоја судиска одлука.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Го ебаа ежот Звезда,она магарено Блажич што се пали само на атмосфера ја шитна утакмицата.Е сега ќе видите кој циркузи ќе се дешаваат,притисок до коска вујошевич ќе скока и ќе протестира на секоја судиска одлука.
Видовме, ги згазија ко пијан гомно...
Дошо је и тај дан умро је партизан, умро је умро, умро је он неќе бити шампион...
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Видовме, ги згазија ко пијан гомно...
Дошо је и тај дан умро је партизан, умро је умро, умро је он неќе бити шампион...
Све супер,само финатава е што ја не сум за Партизан,него за Звезда:D.Само едноставно бев спремен на секакви срања од нивна страна,затоа така реков.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Све супер,само финатава е што ја не сум за Партизан,него за Звезда:D.Само едноставно бев спремен на секакви срања од нивна страна,затоа така реков.
искрено мислев дека си од оние неутралните, а мојата реакција беше во момент на еуфорија така да, се надевам простено ке ми е :) а и да не ми е ке носам грев на душа :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom