Ќе ти простам, ама ќе ти го извадам тоа низ нос...

Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
Ма немој!!

Од каде бе ти знаеш?

Кај сите девојки било ова како да не!
Не само за оваа, туку за било која работа е глупаво да се генерализира за машки и женски. До личноста е, не до полот. :helou:
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Да се прости вистински е навистина тешко.Бидејќи да се прости вистински значи после тоа да не му го вадиш низ нос на другиот.Многу пати сум се нашла во ваква ситуација,и јас да простам и некој да ми прости.И не е лесно.За некоја работа имам спомнато во кавга,а и мене ми имат спомнато,но секој ден да кажувам не.Ама сепак сум за тоа,дека кога веќе простуваш,заборави го тоа,премини преку тоа и немој (на секое) да го споменуваш.Штом го споменуваш на секое значи дека не си простил.
 

PowerBoY14

Јас Сум Тој и Тој Роден Тогаш и Тогаш
Член од
13 април 2007
Мислења
256
Поени од реакции
4
Не викам ништо за никого...
Само онака чисто информативно, пошто НЕ и го вадев тоа низ нос, сеа останав без незе...
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
62
Ништо не мислам....
Нема што да му враќам некому кој ме изневерил, и нема што низ нос да му вадам....
Доволно ќе му биде што ќе го напуштам
 

E*V*I*L~G*I*R*L

>>>uvek tu<<<
Член од
2 декември 2007
Мислења
192
Поени од реакции
5
Не сум личност шо поштова освета...
Трпам колку шо можам ... и после велам АСТА ЛА ВИСТА.
Не се замарам да мислам како да му го извам низ нос то шо ми згрешил посекако после тој некојси ќе се замара ко ќе паѓа на колена да му се вратам.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
За да простиш треба да заборавиш,е тука имам проблем:)Никогаш не заборавам ако ми згрешиле,особено не ги заборавам неубавите зборови,ладното понашање,изговорите за простор,допирите без чувства,тагата во очите кога ме гледаше.Денес во секоја ситуација кога ме обвинува,враќам со истите зборови и истото понашање кое го имаше тогаш кон мене.Не е тоа секој ден,но е секогаш кога ќе се осетам нападната.
Штета што не заборавам,ќе можеше да ми прави рипит на ситуациите:pos:
 
Член од
23 јануари 2008
Мислења
79
Поени од реакции
1
za zal mi se ima sluceno.isto taka vo najdolgata vrska vo mojot zivot bukvalno kako sto e posoceno,prostiv ama ''prostiv'' vsusnost mislam deka do den denes neam prosteno i bukvalno vo sekoja kavga go vadev na nos toa .bedno
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Така сум праел јас.И може така е до негде.Али само затоа што не ми биле јасни работите.
 
Член од
10 април 2008
Мислења
3
Поени од реакции
0
лоша работа е тоа...ја напраиви грешка на почеток на врска и сега трпам ама до кога е прашање ми скурчи да слушам едно исто како он бил добар и ми простил...му викам дај бе фати некоја за една вечер да ти простам само да не ги слушам глупостиве? се закуте ми вика добро срце претерав...
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
лоша работа е тоа...ја напраиви грешка на почеток на врска и сега трпам ама до кога е прашање ми скурчи да слушам едно исто како он бил добар и ми простил...му викам дај бе фати некоја за една вечер да ти простам само да не ги слушам глупостиве? се закуте ми вика добро срце претерав...
И...?
После тоа што? Алал да ви е на паметов што го имате и на ставовите кои ги држите.

Ако простам треба да заборавам. Ама заборавањето не е така лесно, што значи дека воопшто и не сум ни простила. Затоа првата грешка и чао. Нема потреба да си префрламе, нема потреба од ништо понатаму.

Да простам и да префрлам е толку ниско и безвезно чудо. Па уште и да си молчи..демек со тоа разбира дека навистна згрешил? :uvo:
 
H

HCL

Гостин
Како прво ќе кажам дека не ми е јасно што толку сте изнервирани за тоа што партнерот ви се качил на глава. Прво и основно (за тие што грешеле) со која цел сте го правеле тоа? Ненамерно? Било случајно? Или незнам милион други вадења? Зборите зашто повредената личност сакала да продолжи со вас. Никогаш не размислувате зашто вие сакате да продолжите со личноста што сте ја повредиле. Тие што грешат имаат нерасчистени работи во врската, а не тие што се повредени. Ви пречи што ви се качува на глава партнерот? Па зашто уште идете со него? Тој што сте го повредиле најчесто е позаинтересиран за врската (осеќа загуба). Но...

...Втора работа што ќе ви кажам е за макотрпната работа наречена "простување". Обично се простува на личност што ви значи малку повеќе од било која друга. Така да обично се простува ако се планира да се иде во врската подолго (инаку џабе се простува). Еден од најдобрите лекови за душевно/емотивни заболувања е ВРЕМЕТО. Времето е најглавен фактор за кога точно ќе ви прости личноста. Тоа е времето кога веќе нема да му биде толку битно бидејќи имал доволно време да се полни со среќа со продолжената врска. Така да очекувајте дека вашето "ќе ти го извадам тоа на нос" опаќа експоненционално во зависност од времето. Нормално е дека на почеток ќе ви се качи на глава, но исто така нормално е дека и после некое време веќе нема тоа да го прави. Се разбира тоа е доколку сте спремни да го истрпите тоа. Факт е: Сте направиле грешка! Ако ви е битна таа личност, и стварно сте решени да се покаете и да продолжите со неа, тогаш спремете се да трпете малку просеравања на почеток бидејќи реално гледано таа личност многу повеќе пати него вие. Не бидете негативни и пробајте малку да ја разберете таа личност како се осеќа и ако ви е битна потрудете се да му помогнете а не уште толку да го нервирате.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
429
Поени од реакции
7
Prostiv no ne zaboraviv i sekogas koga imav moznost mu go plesnuvav toa
Nakraj svanavme deka ne odi taka i prekinavme
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
воопшто не е убаво таквото однесување, но мораме да признаеме дека понекогаш не е сеедно... на пр. кога ќе простиш некому лага или неверство, не е толку лесно да му веруваш повторно.....тоа не значи дека треба постојано да му повторуваш за случката..............мене еднаш ми се случи нешто вакво, но никогаш не сум ја спомнала случката потоа но затоа пак не ми беше сеедно и често бев несигурна.....откако му простив тој не сакаше повеќе да зборува за тоа никогаш и така и беше.........само јас во себе понекогаш се потсетував и се нервирав.......:pipi:
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
ма затоа не простувам т.е не се враќам на старата врска доколку имало таква глупост затоа што знам дека кога тогаш ќе излета па макар и на несакајќи,вака мирна глава:tapp:
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
43
Tesko prostuvam, no poznavajki se sebe, ako prostam tesko deka ke izdrzam da ne mu go izvadam toa niz nos :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom