Ќе се прочистуваат КОСОВАРИТЕ од македонските пописи и списоци

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
Барем има каков таков ментален капацитет, наместо неартиклусани изливи и крици на јавни места :vozbud:

од жестината со која сте вклучени добивам впрчаток дека сите сте косовари.

ИЛИ ШТО Е ПОВЕРОЈАТНО

си зборите од срце, бранејки фалц пописни листи со пуста желба утре на комшијата Македонец, ножот да му го кркнете...
 
Член од
10 септември 2008
Мислења
140
Поени од реакции
2
Ај доста со тоа отцепувањето пред некој ден Струга за Мала Преспа ја трампаше. Како не ти го имам умот да одморам малку? Одма ти пуштам по факс едно црвено и мисли што тропаш.


ne se sekiraj nie ohrigjanive ne ja davame struga cel ohrid imat da se fatit za oruzje da ja branime
(pa so kogo li ke se karame posle koj imat pouba plaza ili grad :pos2: )
 

NafuraN

Infinity is my Limit!!!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
286
Поени од реакции
24
ne se sekiraj nie ohrigjanive ne ja davame struga cel ohrid imat da se fatit za oruzje da ja branime
(pa so kogo li ke se karame posle koj imat pouba plaza ili grad :pos2: )
Ти бре дете не знајш колку згради “косовски“ се кренати во Охрид, и колку Косовари се на пат да се доселат во Охрид...
Охрид , градот со 365 цркви , Охридската архиепископија, центарот на сесловенската култура, ќе биде мултиетнички , а можеби и моноетнички, за помалце од една деценија. Пак вие продавајте се за 500-че , катиљ луѓе.
 
Член од
10 септември 2008
Мислења
140
Поени од реакции
2
Ти бре дете не знајш колку згради “косовски“ се кренати во Охрид, и колку Косовари се на пат да се доселат во Охрид...
Охрид , градот со 365 цркви , Охридската архиепископија, центарот на сесловенската култура, ќе биде мултиетнички , а можеби и моноетнички, за помалце од една деценија. Пак вие продавајте се за 500-че , катиљ луѓе.
ma enmoj ti na mene dete a za to kosovski zgradi ima to e nepobiten fakt no vo ohrid makedoncite se apsulutno mnozinstvo seushte
 

^^Smiley^^

Broo Tal Smy Lee
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.045
Поени од реакции
25
Gresis.
Plus.... drugo e visok vo spisocite, a drugo e tvrdenje deka 25% se poradi visokot....:toe:
Епа ако има вишок во списоците има вишок и во населението. Можеби нема да падне бројката за голем процент ама сепак нема да остане на 25. А ако има други причини списоците да бидат нерегуларни кои би биле? Сигурно не ги оставиле покојните и заборавиле да ги избришат.
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Епа ако има вишок во списоците има вишок и во населението. Можеби нема да падне бројката за голем процент ама сепак нема да остане на 25. А ако има други причини списоците да бидат нерегуларни кои би биле? Сигурно не ги оставиле покојните и заборавиле да ги избришат.
Nema visok vo naselenieto.
Za disparitetot pomegu spisocite i naselenieto, ubavo pisuvase rymz nekolku strani prethodno.... do drzavjanstvata i pecalbarite e problemot.... u toj del treba da se precizira i opredeli rabotata....
 

^^Smiley^^

Broo Tal Smy Lee
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.045
Поени од реакции
25
Nema visok vo naselenieto.
Za disparitetot pomegu spisocite i naselenieto, ubavo pisuvase rymz nekolku strani prethodno.... do drzavjanstvata i pecalbarite e problemot.... u toj del treba da se precizira i opredeli rabotata....
Они сите имаат македонски државјанства, со тоа имаат право на глас. Не мислам дека е тука проблемот. Што да речеме кога ќе им се даде право на глас на тие од дијаспората? Тогаш поише ќе ги надуваме списоците?
Сепак стојам на својот став дека не е проблемот во печалбарите. Башка тие не се вечно иселени таму. Тоа е привремена работа, а и бројот не би им бил голем.
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Они сите имаат македонски државјанства, со тоа имаат право на глас. Не мислам дека е тука проблемот. Што да речеме кога ќе им се даде право на глас на тие од дијаспората? Тогаш поише ќе ги надуваме списоците?
Сепак стојам на својот став дека не е проблемот во печалбарите. Башка тие не се вечно иселени таму. Тоа е привремена работа, а и бројот не би им бил голем.
Pa zatoa vikam deka ne e bas ubavo sredena rabotata.
Ima pecalbari koi sezonski rabotat. Ama pri popisot ne bile tuka pa gi nema vo statistikava.

p.s. baska, pecalbarite i sega imaat pravo da glasaat, samo sto treba da dojdat tuka za da glasaat.
 

^^Smiley^^

Broo Tal Smy Lee
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.045
Поени од реакции
25
Pa zatoa vikam deka ne e bas ubavo sredena rabotata.
Ima pecalbari koi sezonski rabotat. Ama pri popisot ne bile tuka pa gi nema vo statistikava.

p.s. baska, pecalbarite i sega imaat pravo da glasaat, samo sto treba da dojdat tuka za da glasaat.
Искрено многу ме интересира разврската од чворов. Треба само јунак кој правилно ќе го пресече. Се разбира без да зазема ставови и да води туѓи политики.
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
Gresis.
Plus.... drugo e visok vo spisocite, a drugo e tvrdenje deka 25% se poradi visokot....:toe:
Nema visok vo naselenieto.
Za disparitetot pomegu spisocite i naselenieto, ubavo pisuvase rymz nekolku strani prethodno.... do drzavjanstvata i pecalbarite e problemot.... u toj del treba da se precizira i opredeli rabotata....

Математика што имаше? има вишок на гласачки нема вишок во попис???...теши се

Кои цркви?

2001-ва година, во Битола беше до пола запалена една џамија како прво, како второ во Прилеп скоро до темел изгорена џамијата, после тоа, беше разурната со ТНТ како што посочи и сам Црквата во Лешок, односно Манастирот во Лешок.

Ја и ти си се разбираме добро, ама има и простаци, на кои им требаат такви акцесорис.
Безобразно дволични и погани сте до срж...КОГО МАСАКРИРАВТЕ претходно

да те потсетам

За потсетување, по масакрот во село Вејце, кога беа убиени четворица полицајци битолчани на 29 април, наредните два дена Битола беше во пламен. ...


1. заробените беа измачувани и живи дерени

еве ти терен инфо, ДВАЈЦА што успеаа да се засолнат во близина, а вие ги промашивте, со саати ги слушаа ужасните крици на своите другари.

по неколку месеци и тие починаа...


 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Темата е за избирачките списоци. Дискутирајте дали се реални или не, дали треба да се корегираат или не и аргументирајте зошто. Не ја расипувајте со оф топици, провокации и меѓуетнички препукувања.

Оние кои беа рекордери на темава во оф топици се банирани од темата.
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
во истиот контекст, класичен пример

Струга, која беше повторно меко жртвувана во име мирни избори...4000 гласа никнаа ко кокичиња.

а групи од Косово потврдено е дека харале по селата полнејки ги кутиите.
 
Член од
22 јули 2008
Мислења
819
Поени од реакции
26
во истиот контекст, класичен пример

Струга, која беше повторно меко жртвувана во име мирни избори...4000 гласа никнаа ко кокичиња.

а групи од Косово потврдено е дека харале по селата полнејки ги кутиите.
ZNaci imame otvoreno mesanje na kosovarite vo vnatresnite raboti na Makedonija.

I definitivno padnaa vo voda moabetite deka za stabilnost na regionot bilo potrebno da se priznae "kosove" .

Sto sve ne lazea za da gi priznae Makedonija ke imalo dobrososedski odnosi,ekonomska sorabotka,multietnicki raj ke imalo i neznam ti kakvi se picki materini.

"kosoves" e edinstveniot nestabilen faktor na Balkanot koj nesomneno ke dovede do nova vojna vo koja najdebeliot kraj ke go izvlece Makedonija na koja "kosovarite" vekje odamna i flija oko i poleka ama sigurno rabotata na etnicko cistenje na zapadnite delovi od Makedonija od drugite nealbanski etnikumi.

Nema mir i prosperitet se dodeka postoi fantomskata kvazidrzava "kosove" koja e rasadnik na sekakov oblik na kriminalni aktivnosti i terorizam zaradi koj celiot Balkan e staven na crnata lista na EU.

Edna od pricinite zaradi koi Makedonija nema da vleze na belata sengen lista e i "kosove" i kosovarite so makedonski patni dokumenti.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom