Ќе се прочистуваат КОСОВАРИТЕ од македонските пописи и списоци

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Дали под тоа "својот народ" се однесува и на протераните албанци од македонско тло од страна на српското владеење? Да или не? За да знам дали сериозно да те сфатам.
Само не ми драматизирај, во разумни граници нека биде преувеличувањето, бидејќи една од причините за големата македонска емиграција беше исто така Југословенскиот режим.
Политички неподобните и учените беа протерувани или носени на еден остров. И тоа важеше за сите овде.

Оние Албанци кои што се родиле овде за мене се Македонци со албанско потекло, ама финтата е што толку сме се поебале во главите низ изминативе години па сме се поделиле многу длабоко.
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
тоа у албанија? или на сон? Тоа што се нема контрола над професорите е друга работа! Од какви учебници учевте вие таму? Кога е донесен законот за албански паралелки?
Не:) Згрешка си.

Албански учев во основно. Албански учев во средно.

ОУ Лирија
Средно медицинско Никола Штејн.
Ама ич немам потреба од тебе да кријам ништо :) Така да, повеќето од тука знаат дека тоа е вистина. А закон за албански паралелки е донесен некаде некоја си година, кога татко ти се мислел дали да те роди, или да те изд*ка што би се рекло (србизам...хех)
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Ај бе брат да и се понудиме на државата, и да го средиме избирачкиот список, јас и ти 10 години државна плата...
Што ќе кажеш...???
А ова со Косовците не го труби само ВМРО , еве го има и во Македонско Столетие од Штефан Троебст (Mazedonische Jahrhundert Stefan Troebst)...

Најдобро е како што викаш да се провери...
Ajde be....:)

Vidi druze, sakas veruj sakas ne, tuka nisto ne ti mozam.
Nema albanci od Kosova doseleni vo Makedonija vo 90-tite godini. Nema.

Ne znam, stvarno ne znam kako da ti go dokazam toa.
Najdobro bi ti bilo da prasas koj i da bilo covek od Cair da recem, koj sto zivee poslednite 30 godini vo cair.
Prasaj go vaka: druze dali ima vo Cair familii koi se doselija od Kosova vo 90-tite?

p.s. pazi, edna dve mozebi ke se najdat. Ama za brojka od 200 iljadi e smesno da se zbori, krajno neseriozno.

Инаку за ЛИТЕРАТУРЕН МАКЕДОНСКИ, рака ти давам и тоа јавно на форумот, и многу ама ептен многу го почитувам тоа....
Makedonski standardiziran jazik.
Mala intervencija samo, dobronamerna vo sekoj slucaj. :)
 

^^Smiley^^

Broo Tal Smy Lee
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.045
Поени од реакции
25
Не:) Згрешка си.

Албански учев во основно. Албански учев во средно.

ОУ Лирија
Средно медицинско Никола Штејн.
Ама ич немам потреба од тебе да кријам ништо :) Така да, повеќето од тука знаат дека тоа е вистина. А закон за албански паралелки е донесен некаде некоја си година, кога татко ти се мислел дали да те роди, или да те изд*ка што би се рекло (србизам...хех)
Видиш и самиот не ја знаеш годината така да немаш право на збор. А за кој ти даде право да вреѓаш тоа незнам :S
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Само не ми драматизирај, во разумни граници нека биде преувеличувањето, бидејќи една од причините за големата македонска емиграција беше исто така Југословенскиот режим.
Политички неподобните и учените беа протерувани или носени на еден остров. И тоа важеше за сите овде.

Оние Албанци кои што се родиле овде за мене се Македонци со албанско потекло, ама финтата е што толку сме се поебале во главите низ изминативе години па сме се поделиле многу длабоко.
Дали некогаш си ме видел да го негирам тоа? Не.
Никогаш ниту ќе го негирам. Дека многу добро знам како и со кои методи е работено. И врз тебе, и врз мене.

Те праваш нешто друго. Дали, Македонија, треба да се грижи и за албанците во Турска, како македонски народ? Твое искажување, твое правило, јас само прашувам дали и тие спаѓаат под тој народ. Концизен одговор ми треба. Да/Не. Не драматизирам ниту преувеличувам.

Сум за памтење и јавно искажување на теророт врз Македонија. Дека и јас сум го јадел тој терор (како албанец од Македонија). И мои семејни членови биле малтретирани и раселени. Само сакам да знам, дали ми следува и мене некој си статус за тоа, како што им следува на етничките македонци или поради тоа што сум не-македонец, сум оставен (не)намерно под сенка?
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Незнам зошто Римз, Квар се палите кога и самите велите дека сте староседелци.
Оладете малку ееееееј!:wink:
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Видиш и самиот не ја знаеш годината така да немаш право на збор. А за кој ти даде право да вреѓаш тоа незнам :S

Што сега се фаќаш за годината. Нели според тебе немало албански паралелки пред 2001ва? :):):)

Незнам зошто Римз, Квар се палите кога и самите велите дека сте староседелци.
Оладете малку ееееееј!:wink:
Никој не се пали бе :)
Meне некој и да сака да му докажам дека сум староседелец, можам. Документи тапии, изводи од матичен, ехееее.
Тоа што јас и Кварк го тврдиме и сакаме да знаеме е на кој начин ќе се прочисти листата дека гледам тука предлози сите македонци каде и да се во светот да добиваат македонски државјанства, без разлика дали живеат во Македонија или не. Доколку е така, да знам да им се јавам на моине во Истанбул да дојдат да си земат државјанство дека сто посто сум сигурен и на нив треба да им следува. Вујче во Турска од Скопје е бре хеј..
 

^^Smiley^^

Broo Tal Smy Lee
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.045
Поени од реакции
25
Што сега се фаќаш за годината. Нели според тебе немало албански паралелки пред 2001ва? :):):)
немало, а и нема да ги има за долго ако продолжите со глупости! Така да можеш слободно да оладиш! Гледај у предходните постови за колку работи збориш лаички, почни да кажуваш барем пола вистина и признај дека грешиш па после ќе правам муабет со тебе
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Доколку е така, да знам да им се јавам на моине во Истанбул да дојдат да си земат државјанство дека сто посто сум сигурен и на нив треба да им следува. Вујче во Турска од Скопје е бре хеј..
Па кој ја спомна Турција, Косово не е Турска ко што знам.
Збориме за Косоварите што ги спаси Македонија во 99
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Сепак, не мора да е македонец за да добие државјанствo :)

Ne go rekov toa neli?:toe:
Rekov deka ne e edinstven uslov prestojot od 10 i povekje godini.
Ima i red drugi uslovi koi mora da se isoplnat za nekoj stranec da dobie makedonski (ili bilo cie) drzavjanstvo.
 

hotmail

GiO
Член од
1 февруари 2008
Мислења
1.333
Поени од реакции
426
Добар си! Прво ме нарекуваш смрдле, после сакаш да разговараш со мене и покрај тоа што ти кажувам вистина. Па после тие од Брест ги направи пештерски луѓе, а тоа што пишува колку години имам може колку сакам да ставам, зар веруваш на виртуелни луѓе? Нели сум јас лажгото, нели податоков е измислен? Ондак како веруваш на годините? Мувлар еден!
Ајтен се вика, ОУ Кизман Шапкарев, провери! И не јади реков трици!
ОУ Кизман Шапкарев=(OSNOVNO UCILISTE)

затоа нема никогаш да биде ништо од вас! Ви кажувам како на луѓе вие си оставувате стока! Податокот можеш во секое време да го провериш! И не е единствен! А за паметни можеме да се правиме колку сакаме. Иначе колку за информација, тогаш немаше албански паралелки, нив ги измислија подоцна! Рамковен договор е после бомбардирањето! Затоа те молам ќути не се брукај!
'99 немаше албански паралелки
----------------------------------

OSNOVNO UCILISTE+'99 немаше албански паралелки=Dokazuva deka nemas poveke od 20 god.

Mislam deka imas tuka dobro zacrtano!
ps. So malku logika, i analiza na tovite postovi samiot kazuvas deka nemas poveke:toe:.
 

^^Smiley^^

Broo Tal Smy Lee
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.045
Поени од реакции
25
ОУ Кизман Шапкарев=(OSNOVNO UCILISTE)



'99 немаше албански паралелки
----------------------------------

OSNOVNO UCILISTE+'99 немаше албански паралелки=Dokazuva deka nemas poveke od 20 god.

Mislam deka imas tuka dobro zacrtano!
ps. So malku logika, i analiza na tovite postovi samiot kazuvas deka nemas poveke:toe:.
да де пред 30 години таму не учеа ученици. хахаха Каде ти е логиката бе друже! Реков ако сум пишал дека имам 20 години ти така махинално го прифаќаш тоа и ми веруваш така? не ти е лесно и тебе
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
немало, а и нема да ги има за долго ако продолжите со глупости! Така да можеш слободно да оладиш! Гледај у предходните постови за колку работи збориш лаички, почни да кажуваш барем пола вистина и признај дека грешиш па после ќе правам муабет со тебе

Лаички? Сведителство на албански ќе ти дадам. Датира од 1988ма. Мое, лично. Бива така? Чим лаички ти зборувам.

Па кој ја спомна Турција, Косово не е Турска ко што знам.
Збориме за Косоварите што ги спаси Македонија во 99
Ко прво, државјанство да се одземе на некој, треба да има основа. По која основа ќе се избришат тие измислени косовари, не ми е воопшто јасно. Исто така не ми е јасно како планираат да го изведат сето тоа доколку навистина има 100.000 косовари.

Прв наслов = На 100.000 албанци им беше одземено државјанството во Македонија. Етничко чистење.

Глупо звучи нели?

Колку за илустрација на што може да се сведе цел тој план.


Е сега, за да ти илустрирам и тебе подобро што уствари дробиме, и како уствари треба да се чисти една листа на гласачко тело, ќе почнеме од следново.

Колку државјанства има издадено Р. Македонија?
Колку од нив имаат постојан престој во Р. Македонија?

Разликата, е истата таа бројка, што новинарите и странските "експерти" ја сметаат за мистерија.

За да имаме фер и демократски избори, не треба да се одземат никакви државјанства, ниту да се издаваат нови, ниту да се успоруваат постоечките.

Право на глас треба да има лице кое што престојува во Р. Македонија одреден процент од тековниот годишен календар. Да карикираме 75% од 365 дена во годината. Така ќе бидеме сигурни дека тие кои што имаат гласачко право, а не живеат во Р. Македонија, нема на некој мистериозен начин да гласаат на избори.

Просто е нели? Но, не би било интересно кога не би се преувеличувале работите,и насловите на вестите би биле такви каква што е и реалноста. А реалноста е таква да во Македонија нема косовари кои што останаа после 1999та година. Би било смешно да се тврди тоа. Но, тоа е веќе друга тема.
 

hotmail

GiO
Член од
1 февруари 2008
Мислења
1.333
Поени од реакции
426
да де пред 30 години таму не учеа ученици. хахаха Каде ти е логиката бе друже! Реков ако сум пишал дека имам 20 години ти така махинално го прифаќаш тоа и ми веруваш така? не ти е лесно и тебе
Gledas li sto gluposti tresis alooo:vozbud:, jas nemora da ti veruvam kolku godini imas ti zapisano vo profilot, ti samiot so tvoite postovi i razmisluvanja ni dokazuvase deka nemas povke od 20 god.
Prvo rece deka si ucel '99 osnovno posle tresese uste nekoi kup gluposti sto sekoj, so zdrav mozok moze da zakluci deka realna e toa brojka od 20 god.:toe:
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
да де пред 30 години таму не учеа ученици. хахаха Каде ти е логиката бе друже! Реков ако сум пишал дека имам 20 години ти така махинално го прифаќаш тоа и ми веруваш така? не ти е лесно и тебе
Не се секирај, веќе установивме дека си хроничен лажго. Во два наврата излажа.

1. Албанка од Косово дојдена во бегалската криза учела во македонска паралелка
2. Не постоеле албански паралелки пред 2001ва.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom