Ќе организираме ли протест?

Член од
17 мај 2009
Мислења
349
Поени од реакции
16
:pos: Серпико ко Џастин. По него сите со мерак за протести... трендсетер јеботе.

А ти момче со травка на знамето, не би ти било поугодно да се бориш за легализација на травата, пошто очигледно политикава не ти е наклонета... :coffee:
јас не сум политичар и гледај си работа т.е крши глава
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
коалиција на кои невладини здруженија и партии, тие секој ден дробат од окулу дека требало да ја свиткаме кичмата бидејки без ебаниот брисел ќе не немало.
единствено Тодор да го повикаме да организира нешто, другите ќе ни го турат гарант.
Поимот невладина организација за жал е поврзан со организации кои го рушат националното единство.
Во РМ регистрирани се над 10.000 здруженија на граѓани.
Едно е доволно тоа правото и околу него да се собере сета креативна моќ.
Притоа да се изнајде механизам, луѓето уфрлени од тајните служби да им се даде задача да варат кафе, за да бидат постојано зафатени.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
1.309
Поени од реакции
151
Треба да се промовира ЗДРАВА доза на ЕУскептицизам, но не и радикална.

Треба да се одигра интелигентно, а не нагонски инстинктивно и непромислено.

Треба да се интензивираат односите со Русија и да им се понуди зделка за покрупен влез. Макар тоа било и со контролирана штета на државата, да се склопи некој договор за влез на Руска корпорација.

napolno se soglasuvam,razumno razmisluvas,beskompromisno:smir:
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
народот не сака менување на име, начин тоа да се соопшти се протести..се до оној момент кога релевантните политичи и општествени структури не застанат со својот народ.

протестот мора да биде..или сте со нас за неменување на име, или сте предавници.
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
250
Поени од реакции
19
Што има лошо толку да се викаме Северна Македонија. Ако успееме да издејствуваме промена на името во Северна Македонија, без да менуваме име на идентитет и јазик, тогаш мислам дека ние сме тие што добиваат а грците тие што губат. Ако ништо друго, ќе се знае дека Македонија не е цела и дека има и друг јужен дел со кој еден ден ќе треба да се обединиме, колку и да неверојатно изгледа тоа.

problem - reaction - solution

sakaat da te nateraat da gi spustis gakjite (smenis ime i se sho odi so toa)
znaet deka sami nemat da go naprajme to
predizvikuvaat problem(i)
ti nudat "solomonsko" resenie, koe pred problemov nitu na son ne bi prifatil

ti si ocigleden primer za izmien mozok :smir:
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.141
Поени од реакции
10
-СЕКОЈ КОЈ ЌЕ СЕ ДРЗНЕ ДА СМЕНИ МАКАР И ЕДЕН ЗБОР ОД БИБЛИЈАТА,ЌЕ ГО СТИГНЕ БОЖЈАТА КАЗНА,ТОКМУ ВО МОМЕНТОТ КОГА НАЈМАЛКУ ЈА ОЧЕКУВА.
-ЗБОРОТ МАКЕДОНИЈА ВО БИБЛИЈАТА НЕ СЕ ДЕФИНИРА СО НИКАКОВ ПРЕДЗНАК ИЛИ ДОДАВКА,АМА ЗАТОА ПРЕКИНУВАЧИТЕ ВО АВИОНИТЕ ПОНЕКОГАШ ЗНААТ ЦЕЛОСНО ДА ОТКАЖАТ,ДОДЕКА НЕКОИ РАЗМИСЛУВААТ КАКО ДА ЈА ОПРАВДААТ ПРОМЕНАТА ВО САМАТА БИБЛИЈА.:toe:

... дали Бог запиша МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ ...
... дали Алах запиша САМО СЕДУМ ЗЕМЈИ СЕ МУСЛИМАНСКИ ...
... дали Јехова беше светлина на мудроста ...
... дали Тројството е МИНАТО , СЕГА И ИДНО ...
... ЈАС СУМ МАКЕДОНИЈА ... ЗЕМЈАТА Е МАКЕДОНИЈА , ВОДАТА Е МАКЕДОНИЈА , СОНЦЕТО Е МАКЕДОНИЈА ,МОЈАТА ЛЕВА ПАТИКА Е МАКЕДОНИЈА .............
 
Член од
17 мај 2009
Мислења
349
Поени од реакции
16
Поимот невладина организација за жал е поврзан со организации кои го рушат националното единство.
Во РМ регистрирани се над 10.000 здруженија на граѓани.
Едно е доволно тоа правото и околу него да се собере сета креативна моќ.
Притоа да се изнајде механизам, луѓето уфрлени од тајните служби да им се даде задача да варат кафе, за да бидат постојано зафатени.
јас мислам дека само господинот амандман е доволно чист за да му се верува. туку муабетот беше за протест, ќе протестирме или не?
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
-СЕКОЈ КОЈ ЌЕ СЕ ДРЗНЕ ДА СМЕНИ МАКАР И ЕДЕН ЗБОР ОД БИБЛИЈАТА,ЌЕ ГО СТИГНЕ БОЖЈАТА КАЗНА,ТОКМУ ВО МОМЕНТОТ КОГА НАЈМАЛКУ ЈА ОЧЕКУВА.
:pos: Библијата има верзии колку ти влакна на подпупникот...

Инаку да се изјаснам, јас сметам дека протести се добри, секогаш, ама да ги организира некој способен и да дојдат луѓе од срце, а не од 300 денари.
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
јас мислам дека само господинот амандман е доволно чист за да му се верува. туку муабетот беше за протест, ќе протестирме или не?
Не сум ја само за тоа, јас сум за континуирано делување.
Користење на сите медиуми и начини на презентирање на нашата идеја.
 
K

KomitaMKD

Гостин
јас мислам дека само господинот амандман, е доволно чист за да му се верува. туку муабетот беше за протест, ќе протестирме или не?
Треба подлабока организација.Еве и јас сум за протест во секое време стојам на располагање.
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
јас мислам дека само господинот амандман, е доволно чист за да му се верува. туку муабетот беше за протест, ќе протестирме или не?
ДА,мораме...не мислам на СИН ми Христијан да му објаснувам за некоја година дека мирно седев кога му ја разобличуваа државата!
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
Поимот невладина организација за жал е поврзан со организации кои го рушат националното единство.
Во РМ регистрирани се над 10.000 здруженија на граѓани.
Едно е доволно тоа правото и околу него да се собере сета креативна моќ.
Притоа да се изнајде механизам, луѓето уфрлени од тајните служби да им се даде задача да варат кафе, за да бидат постојано зафатени.
Токму заради тоа спонтаноста ќе ги натера тие да се приклучат кон протестот, а не тие да бидат иницијатори и организатори. Сепак сите горенаведени полагаат сметки на некој и играат како што тој ќе им свири. Народот никому не полага сметки, затоа сам и треба да се избори за се.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Добро бе мајку му стара, ВО КОЈ ФИЛМ ЖИВЕЕТЕ?

Читај ја темава од почеток до крај.


Патот кон пеколот е поплочен со... 2 фази:

Прва:
When the countries name changes,
Втора:
Greece will look at sorting out the language/ethnicity issues that will arise.


This will be stage 2 of the Macedonian question that is being played out here.

Брату ја ти сугерирам да си го ставиш ова во Потпис ... На мн. луѓе не им е јасно ... т.е јасно им е .. али партија/свој гз пред се ..:baeh:

пс:Делумно се согласувам со членот кој ја започнал темата ...Ама некои барања се ептен без везе
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.141
Поени од реакции
10
... КРАЛ Е МАРКО И НА КОСОВО ПОЛЕ :) ...
... да човеку во право си ... треба народот да се крене ... а за тоа треба сретства ... ќе се најдат , ќе се најдат :) :) :) ...
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Токму заради тоа спонтаноста ќе ги натера тие да се приклучат кон протестот, а не тие да бидат иницијатори и организатори. Сепак сите горенаведени полагаат сметки на некој и играат како што тој ќе им свири. Народот никому не полага сметки, затоа сам и треба да се избори за се.
Ќе ви кажам еден пример кога ЕУ и НАТО на 3-от ден од офанзиавата во Арачиново ни наредија повлекување.
Се собра спонатно народ пред Собрание, знаете падна Собранието, се влезе.
Јас бев до службата која требаше да го штити Собранието.
Му велам викни генерал, не постои веќе РМ, падна собранието.
Вртеше човекот по телефон, неможеше претпоставените да си ги најде, ги немаше претседателите на собрание и на државата, ги немаше претседателите на политичките партии, ништо, Вакум.
Тој вакум сега не голта.

Организација, цел и одговорност пред таа поставена цел со име и презиме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom