Љубов/врска меѓу двајца виртуелни познаници

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
CopyOfDeath напиша:
Немој да заборавиш да не каниш на свадба
А бе, не е смешно:)))))))
Познавам луѓе што се запознале преку мирц, па имале врска, брак и сега деца. Никој не знае што може да се деси со секој нов виртуелен познаник. Пазете што прајте, и со кого се плеткате!:icon_lol::wink:
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
smizlicka напиша:
i jas najdov.se razbirame neli?:icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:
da da u sekoj sluchaj ne mi e gajle sho pishuvate vrska moze da se odrzi ja u usa ona u skopje :cuc: se razbirame neli malechka
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
The`bItCh напиша:
Да не ми дадеш црвено за бивис и батхед ќе си добиеше зелено од мене, ама сега не можам да ти дадам.:(

Сите сме различни во живо. Може да има хемија и првиот пат кога ќе се видит(м)е и пак ништо да не се деси. Тоа може да не е резултат на тоа што личност пред компјутер е различна во живо, туку на недоразбирањето сме или не сме на иста фрекфенција? Ако јас сакам а таа не? Ако јас сакам а тој не? Ако добијам корпа? Ако после ме озборува и ми се смее со пола форум ( на пример )??
Ауууууу, НЕ!:(
Сори,дај ми црвено тогаш.
Па добро,ризикот да ти удрат корпа или да се разочараш секогаш постои.Го прифаќаш уште кога ќе прифатиш и средба.Ама додека си четуваш можеби изгледа како да сте на иста фреквенција и се оди како подмачкано а всушност во реалноста не е така?!! Ако си имал многу надежи со таа личност ќе биде големо разочарување.:(
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
dajdo напиша:
da da u sekoj sluchaj ne mi e gajle sho pishuvate vrska moze da se odrzi ja u usa ona u skopje :cuc: se razbirame neli malechka
Значи за некој месец вие двајца У врска а?:icon_lol::wink:
мх, мх, мх, мх... :wink:
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
The`bItCh напиша:
А бе, не е смешно:)))))))
Познавам луѓе што се запознале преку мирц, па имале врска, брак и сега деца.
А шо читав за еден жена,муслиманка,мажена.Се запознава со маж преку интернет и се добро им оди муабетот (и он муслиман) и се вљубуваат и ај договараат средба.Кога на средбава тој со кого шо четувала испаѓа бил маж и :pos: :pos: И се оставиле :icon_lol:
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Браво, браво се надевам дека ќе ви успее!!:icon_cool:cheeky2::wink:
smizlicka напиша:
pa mnogu jasno neli
И кажете си уште сега на што сте и што мислите еден за друг. Да не го доживеете најголемото разочарување на светот од некој виртуелец!:(
Извинете што пишувам вака.:cry:
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
абе сите имале виртуелна "љубов". голема е храброста да се согласиш на средба со некој за кој мислиш дека е ТОЈ (сите знајме што значит овој краток збор за женската популација), заради то шо имат опасност сета слика, надеж и мислење да се срушат при првиот поглед или разговор со истиот. и во повеќето случаеви, за жал, така и е.
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
The`bItCh напиша:
Да не го доживеете најголемото разочарување на светот од некој виртуелец!:(
Доживеав такво...aма поразлично.Важно трагичен крај.Ама на овие ќе им успее :)
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
The`bItCh напиша:
Браво, браво се надевам дека ќе ви успее!!:icon_cool:cheeky2::wink:
da bidam iskraen i jas se nadevam na mnogu ama ke vidime malechka bubche
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Goddess of Chaos напиша:
А шо читав за еден жена,муслиманка,мажена.Се запознава со маж преку интернет и се добро им оди муабетот (и он муслиман) и се вљубуваат и ај договараат средба.Кога на средбава тој со кого шо четувала испаѓа бил маж и :pos: :pos: И се оставиле :icon_lol:
Има сешто бе. Не ме чуди.:icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
МаРиНа`Ох напиша:
абе сите имале виртуелна "љубов". голема е храброста да се согласиш на средба со некој за кој мислиш дека е ТОЈ (сите знајме што значит овој краток збор за женската популација), заради то шо имат опасност сета слика, надеж и мислење да се срушат при првиот поглед или разговор со истиот. и во повеќето случаеви, за жал, така и е.
Нема потреба од некоја си голема храброст да се сретниш со „виртуелната љубов”, треба најголема храброст на светот в очи да му кажеш што мислиш и што чувствуваш за него. Најтешко е буквите да ги претвориш во зборови и да го преземеш првиот чекор.
Срамот ќе ме убие мене бре!!:cry:

Goddess of Chaos напиша:
Доживеав такво...aма поразлично.Важно трагичен крај.Ама на овие ќе им успее :)
Сите имаме доживеано. Кој големо кој мало. Глупо е ама пак разочарување е.:icon_roll

dajdo напиша:
da bidam iskraen i jas se nadevam na mnogu ama ke vidime malechka bubche
Ќе ви успее бе! Среќна сум за вас!!!:music3:
Aма ќе стискам палци за секој случај!!!;))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom