Љубов без секс е како книга без букви!- само изрека или...?

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Ova sum go slushnala mnogu pati do sega, no uste se dvoumam dali e taka ili ne.Zatoa ve prasuvam vas,onie so seksualno iskustvo i onie bez,dali e ova samo izreka ili vistina?
Moze li edna ljubovna vrska pa opstane nekolku meseci,godini, bez seks?
(ne zboram tuka za brak,tuku za vrski)
Dali e toj neophoden vo ljubovta?
Od start 90% bi rekle DA,no ako razmislime podobro....mozebi i ne?
Sekoj covek vo tekot na zivotot ima poveke ljubovni vrski sto e i normalno,no koga ste vo periodot od 15-21 godini....sto kje se sluci ako spies bukvalno so sekoja tvoja "ljubov"?
...Znaci izjasnete se.....Izreka ili Vistina ?
 
Член од
26 август 2005
Мислења
88
Поени од реакции
2
обратното

Исто важи и обратното за секс без љубов.

Врската може да опстане без се освен љубов, доколку е вистинска.
 

1000 clen

Илјадитиот член
Член од
23 септември 2005
Мислења
78
Поени од реакции
0
Seks bez ljubov vo nekoi slucaevi moze da pomine, ljubov bez seks moze do 13-14 godisna vozrast ali posle toa tesko. Neli primetuvate deka sve na seks se sveduva a :?: ili ne ....... :?:
 
Член од
28 септември 2005
Мислења
47
Поени од реакции
0
Љубов Без Секс Е Како Книга Без Букви!-Само изрека или...?

ljubof bez sex e kako kniga bez bukvi ... Jas lichno mislam deka edna vrska moze da opstane i bez sex zoshto ... hm ... zoshto .. seksot na mnogu lugje im e potreben,ama ako ima VISTINSKA ljubof ne bi rekla deka bi bil potreben sexot.Ako ljubish dovolno silno zashto ti e SEX?
sakam da doznaam dali e ova izreka ili stfarna VISTINA!
pozdrav
 

bibuska

смешка
Член од
5 септември 2005
Мислења
2.403
Поени од реакции
7
Ама ви се молам!Љубов(на врска) без секс?или можеби без секс во рамките на таа врска...а настрана?Не е можно, никако...или ајде платонска љубов а?Абе не сме деца :poos: :poos: :poos:
 
Член од
26 август 2005
Мислења
88
Поени од реакции
2
случај

bibuska напиша:
Ама ви се молам!Љубов(на врска) без секс?или можеби без секс во рамките на таа врска...а настрана?Не е можно, никако...или ајде платонска љубов а?Абе не сме деца :poos: :poos: :poos:
А што ако едниот неможе, или ги делат илјадници километри? :D:wink:
 

1000 clen

Илјадитиот член
Член од
23 септември 2005
Мислења
78
Поени од реакции
0
Potreba si e potreba, so sea ako e edniot negde daleku i nemozat da se vidat drugiot treba da ceka. Abe ajde ne zezaj. Ne se izdrzuva lugeee...
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
Љубов без секс до 15,16,17 нека се и 18 години. После тоа сексот е дел од љубовта а не нешто одделно. Така да зрела љубов без секс не иде.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Да не беше темава отворена од дете, веднаш ќе ја заклучев! :)

И да, точно е дека љубов без секс нема, затоа послушај го дечко ти, ти се ближи крајот! :)
 
Член од
28 август 2005
Мислења
21
Поени од реакции
0
СМЕШНО!!! Дали има сеуште луѓе кај кои постојат вакви дилеми??? :poos: Прашањево некако повеќе ми е како за во ТИН ШЕМА
 
Член од
26 август 2005
Мислења
88
Поени од реакции
2
зрела

Dani^^^ напиша:
Љубов без секс до 15,16,17 нека се и 18 години. После тоа сексот е дел од љубовта а не нешто одделно. Така да зрела љубов без секс не иде.
Жити се ај дефинирај што е „зрела љубов“. :)
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
зошто зборите така?Па знаете ли вие колку двојки живеат во врска во која нема секс да речеме до првата брачна ноќ?Па цела западна Македонија така живее.Имав можност со неколку девојки од исламска веросиповест да се дружам и сите девојки имаа врски над 2-3год. а сите беа невини.
Исто така имам другарка која што има 20 год иде година ипол со дечкото и уште е невина...едноставно вика дена боље и е вака сеа за сеа ...
Па зошто и кај нас не би имало такви девојки кои што се -чуваат-? Малце потешко ама зошто да не... :wink:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Хехеххе, ме изнасмеа. И да има вакви случаи, тука нема ни љубов! :)
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
Мистичен напиша:
Хехеххе, ме изнасмеа. И да има вакви случаи, тука нема ни љубов! :)
Е и тоа што викаш...незнам -само знам дека постојат вакви случаи.Како и да е јас си го кажав моето мислење - Љубов без секс-НЕМОЖЕ :wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom