Љубов без секс е како книга без букви!- само изрека или...?

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
smizlicka напиша:
ako vise nekogo vistinski go sakas,zasto da ne mu ja i dokazes taa ljubov?definitivno e vistina,barem spored mene!
Затоа што има многу поубави начини за докажување на љубовта,отколку да се ставаш на целибат со него. Со која цел?
 

ForMyLove

Don
Член од
7 октомври 2008
Мислења
54
Поени од реакции
1
Се согласувам дека љубов без секс не може, можеби 6-7 месеца би можело да се издржи без секс. Па исто и јас би ви кажал женски послушате ги своите дечковци затоа што несаката да ги изгубите нели? :smir:
 
С

Сатори

Гостин
Се согласувам дека љубов без секс не може, можеби 6-7 месеца би можело да се издржи без секс. Па исто и јас би ви кажал женски послушате ги своите дечковци затоа што несаката да ги изгубите нели? :smir:
Советов ти е фантастичен, се познава надалеку дека тоа е улогата на жената, да му даде на мажот за да не го изгуби.:uvo:

И не, нема добра и здрава релација без секс, колку е потреба, толку е и емоционално поврзување.
 

МургоДШит

Чаршиска џукела
Член од
3 ноември 2008
Мислења
128
Поени од реакции
19
Категорично No way, Jose. Нема љубов без редовно практицирање на the old in n' out.

Платонска. Пффт. Најверојатно на Платон не му се кревал.
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Јас би рекол љубов без секс е како бањање со чорапи или лижење сладолед преку стакло...
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
зошто зборите така?Па знаете ли вие колку двојки живеат во врска во која нема секс да речеме до првата брачна ноќ?Па цела западна Македонија така живее.Имав можност со неколку девојки од исламска веросиповест да се дружам и сите девојки имаа врски над 2-3год. а сите беа невини.
Исто така имам другарка која што има 20 год иде година ипол со дечкото и уште е невина...едноставно вика дена боље и е вака сеа за сеа ...
Па зошто и кај нас не би имало такви девојки кои што се -чуваат-? Малце потешко ама зошто да не... :wink:
..дали ова као навреда жити се треба да ти се свати..или не разбираш..ако тие се почувани од нас се до браќната ноќќ незнам шо др да додадем...
..не живееш во западниот дел за да знаеш..или живееш..ама бопг зна со кого си праел муабет....поголеми ку*ви се од нас...веруј!!! оние не се ко нас..да признаат на "другарка" која после лае низ град..траа и праат они...они не праат од напред..ама одпозади ренде се прават...единствено не можам да зборам за оние кои живеат во оние селата кои ни господ не знае дека постојат!!
...инаку да се вратим на темава..неам појма...ваљда љубовта не може без секс и обратно...:toe:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Pa vaka sea moe razmisluvanje i so go imav iskuseno a veruvam poveketo ke se slozat...Dodeka nemav odnosi so devojka mi dovolno mi bese da ja vidam da ja dopram da ja baknam da si pravime mil muabet i slicno i toa go cekav so nestrplivost.No podocna koga dojde seksot pa se do den denes nema sansi da go pravam samo toa so predhodno sum go sakal.Ednostavno sega bez seks e kako bezveze.Toa najdobro go custvuvam koga taa ima menstruacija.E sega mozebi nekoj ke rece ne ja sakas dovolno no ne e taka.Ednostavno sega seksot e potreba kako so porano bese potreba eden obicen baknez
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Потреба си е потреба и мора да се остварува, а и преку сексот се зацврстува емоционалната блискост. Секс без љубов прави логика; љубов без секс е нелогична и некомплетна.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.875
Врска без секс - е без врска :)
Не може, сепак и двајцата имаат потреба и не може да издржат без секс. Ако е за извесно време да. Повеќе од еден месец нема шанси. Барем за мене за други не коментирам. Може да имаме различни ставови, интересирања, начин на изразување на емоции, но во креветот мора да си одговараме и да си даваме максимум задоволство. Незадоволниот партнер бега во светот на фантазии, а понекогаш и во прегратка на некој друг. Тие кои се исполнети, односно задоволни од сексот со партнерот, градат интимен однос кој посилно од се друго, ја зајакнува врската.
 
Член од
30 ноември 2011
Мислења
3
Поени од реакции
0
Дали може една врска да биде стабилна без редовни сексуални односи? Ваше мислење и дали сте имале таква врска која завршила или сеуште трае а никогаш не сте имале секс.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Как вика Барни, девојка се чува 1 месец за секс, само ако има 17 години и 11 месеци.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom