Љубов без секс е како книга без букви!- само изрека или...?

Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Таква врска кај оние под 16. :D
Врска без секс не е врска. Иако постојат и други фактори за одржување на една врска, сепак сексот е еден од најважните. Интимноста е важна работа во врската, не смее да се запостави. Колку имаат секс толку е поуспешна врската. ;)
 

О|ивер シ

Анти.
Член од
14 октомври 2011
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.018
Не.
Таква врска кај оние под 16. :D
Врска без секс не е врска. Иако постојат и други фактори за одржување на една врска, сепак сексот е еден од најважните. Интимноста е важна работа во врската, не смее да се запостави. Колку имаат секс толку е поуспешна врската. ;)
Сега и уште помали ..
 

Freedom2say

only the sky is the limit
Член од
23 август 2010
Мислења
196
Поени од реакции
229
Дали може една врска да биде стабилна без редовни сексуални односи? Ваше мислење и дали сте имале таква врска која завршила или сеуште трае а никогаш не сте имале секс.
Во реалноста функционираат мал милион такви врски - без редовни сексуални односи. Што да прават оние кои одат на работа во Авганистан, на бродови по белиот свет, на печалба ваму-таму, шоферите...
Не се ни сите жени курви, ни сите мажи преваранти.
Сексот е една од трите најважни компоненти на бракот и ако другото е ок - се може некое време и така. Во животот доаѓа се - болести, привремени проблеми... кризи... секоја врска која се потпира само на секс ќе се распадне за секунда, а другите... малку ќе апстинираат, но ќе излезат на крај со проблемите посилни и ...позапалени;) :cenzura:
 

Романтичарка

надежна форумџика
Член од
31 октомври 2009
Мислења
382
Поени од реакции
91
Точно е тоа размислување погоре дека врска таква постои само кај деца до 18 години можа да речам.
Денеска и незнам баш дали таа граница е точна,зашто децата сега уште од 12 години бркаат дечковци/девојки.
Баш на место си е изреката.Сосем точна.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.725
Поени од реакции
19.888
Така си е љубов без секс може да има на почеток во девственоста или започнувајќи нова врска, не ќе легнуваш од прв пат, дур го запознаеш ова она, ама тоа ќе трае недели месеци, ама пак ќе се случи сексот јбга, кога сакаш некого сакаш да уживаш максимално со него и да си се отвориш и задоволиш обострано, со што ќе се зголемат и чувствата и интимноста меѓу двајцата.
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.046
Поени од реакции
15.014
сексот во брак е неопходен....
секс во врска...не мора да значи......има случаи кога биле заедно со години а немале секс....
а има случаи и неколку месеци биле заедно па имале секс :)
***
а некои имале секс и без да бидат во врска :) значи се е до паровите :)
 
Член од
14 септември 2010
Мислења
217
Поени од реакции
251
Јас веќе 3 години по ред од факс одам во Централна Европа, а последново лето аргатев како многу студенти во Америка. Е сега, кога сум во Чешка Полска Австрија САД итн., си имам кежуал секс, како нормален 22 годишен студент со жени од насекаде, кои сабајлето веќе не ги гледаш и едноставно секогаш се со нов фраер . Ама тука е различно се... Овде влегуваат во врска и да нема хемија меѓу луѓето, онака само колку да имаат некој за кафе, и второто е дека влегуваат во врска за сексот, као демек кај нас е табу ако имаш кежуал секс, значи според мене размисли кога имаш секс со некој дали го сакаш или пак само сексот ве држи заедно јас сум со една девојка скоро една година и ви кажувам за неа тоа е имам дечко муабет за со другарките може и љубов а кај мене booty call
 

Kajgana Shop

На врв Bottom