Љубов без секс е како книга без букви!- само изрека или...?

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.204
Поени од реакции
34.441
Дани, како добра и искусна сестра ( во „љубовта“ нели :roll: ) не би било на одмет да ја посоветуваш ДА-БИЧ.
Побогу, 5 месеци идат. :wink:
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
Na ceternaest petnaest, sesnaest ljubof? Ja pa mislev toa simpatii se.

Vrska, ljubov, bez seks e isto ko zivot bez seks - tako reci iskompleksirana, isfrustrirana stranka zivotna
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Можно е, у ретки случаи, ама ептен ретки. :wink:

За повеќето луѓе, љубов без секс не иде. И така и треба да биде.
Е сеа, што не е се до сексот не е, ама јеби га, цело е кога има се. :wink:
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
ima edna modifikacija na ovoj obicaj.sea devojkite od muslimanska veroispovest mesto reguralr sex pruzaat oralen sex dokolku sakaat da ostanat nevini do brak.i volkot sit i ovcite na broj
Dani^^^ напиша:
зошто зборите така?Па знаете ли вие колку двојки живеат во врска во која нема секс да речеме до првата брачна ноќ?Па цела западна Македонија така живее.Имав можност со неколку девојки од исламска веросиповест да се дружам и сите девојки имаа врски над 2-3год. а сите беа невини.
Исто така имам другарка која што има 20 год иде година ипол со дечкото и уште е невина...едноставно вика дена боље и е вака сеа за сеа ...
Па зошто и кај нас не би имало такви девојки кои што се -чуваат-? Малце потешко ама зошто да не... :wink:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
lans напиша:
ima edna modifikacija na ovoj obicaj.sea devojkite od muslimanska veroispovest mesto reguralr sex pruzaat oralen sex dokolku sakaat da ostanat nevini do brak.i volkot sit i ovcite na broj
Или анален секс се додека не се омажат. Така барем сум слушнала, а колки е вистина не знам, не сум била сведок:D
 

Моето_е_поголемо

муа не ме лазе
Член од
22 јули 2005
Мислења
475
Поени од реакции
21
Немојте да мислите дека гореспоменатите се поразлични од вас (или нас, како и да е). Само да знаете колку се работат, него ај сега да не оговараме :pos:


Љубов без секс има само во
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
Ha ha, nikoj ne se raboti, site se nevini -- stereotipi, predrasudi, boli glava...znaesh ti deka ovie ovaka a onie taka? Toj shto im drzi svekja na devojkite nasi vo zapadna Makedonija neka krene dva prsta, bash sum zainteresirana za temata, strucen rad pisuvam na istata.

Ma ono sve filozofira u glaa, a u praksa... ni da pomisli coek. Ne za dzabe naj profitabilna rabota vo mkd momentalno e da bidesh ginikolog. Pa to prikazni da pisuvas.
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
Можно е можно е...и мене ми беше чудно што толку без внесени у чувањето за првата брачна ноќ и доста бурно реагираа на секое прашање упатено кон нив во врска со сексот. А ит оа што викате- тие сигурно се работат сегде само не таму кај што треба па и затоа толку запалени си го бранат својот став за влегување во брак без грев :pos: :pos:
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.401
Поени од реакции
590
Dani^^^ напиша:
Можно е можно е...и мене ми беше чудно што толку без внесени у чувањето за првата брачна ноќ и доста бурно реагираа на секое прашање упатено кон нив во врска со сексот. А ит оа што викате- тие сигурно се работат сегде само не таму кај што треба па и затоа толку запалени си го бранат својот став за влегување во брак без грев :pos: :pos:
Анален + Орален секс = невина кај што треба :kluc: а бе убаво викам јас,нема неосвоива девојка, има само неупорни мужи :!: А тие што се чуваат за прва брачна ноќ,не знаат што пропуштаат,а можда им фуфка а?
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
АуРоРа напиша:
OBDN напиша:
Na ceternaest petnaest, sesnaest ljubof? Ja pa mislev toa simpatii se.
a
A зашо да не и љубов на 15,16? Што ги спречува?
Ги спречува психо-физичката состојба, капацитетите на респираторниот систем, како и недоволната развиеност на мозочните вијуги :P
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
ako vise nekogo vistinski go sakas,zasto da ne mu ja i dokazes taa ljubov?definitivno e vistina,barem spored mene!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom