Љубовни совети од Стеф

  • Креатор на темата Stef Bachatero
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
Една падна со што падна на скалите,а се правдаше дека било до бонбоните што ги јадела :O.Работата со годините е да бидеш пак непредвидлив ;).Да се зезаш дека сеуште си дете во душа но и доволно сериозен за да правиш муабет со неа :)
[/quote]
Нешто како мистериозност?
Да бидеш секогаш непредвидлив и интересен?
Секогаш не советуваш така.
Еве ова е права ствар што сум ја заборавил да ја правам.
Фала Стеф.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Нешто како мистериозност?
Да бидеш секогаш непредвидлив и интересен?
Секогаш не советуваш така.
Еве ова е права ствар што сум ја заборавил да ја правам.
Фала Стеф.[/quote]
Работата е да во тој момент ти кога си во неа е да видиш каква е вистински.Можеби е ладна и не сака ништо во моментот но инсистирај да најдеш некаков муабет со неа.Запомни колку потврд орев толку полесно се крши и запомни дека ти си наградата што она треба да ја добие,а она е изненадувањето што ти треба да го откриеш.Запомни дека ако она те квалификува како пријател и тоа ако те нервира,треба да се збогуваш со неа.Така да мој совет ти е да немаш платонски врски и да кажуваш ти што мислиш за неа,а нејзиното мислење е на второ место или си љубовник нејзин или дечко друго ништо не прифаќаш.
 

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
Стеф многу сум љубопитен да те прашам нешто!
Од каде толку знаеш за женската психа?
Читаш ли книги или што?
 

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
Зашто те интересира :) сакаш да учиш од него :свиркам:
Да тој е прекрасен човек, морам да ги научам финтите негови

Поздрав стеф молам те кажи ми од каде знаеш за женската психа
поздрав !
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Прво научи за јазикот на телото и како би го користел за твоја цел,не само за женски туку и за тоа да научиш кога некој лаже.Пробај го ова кога си со девојка ти прашај ја некои прашања и фати ја кај почетокот на дланката и кога ќе ти одговори почустувај и го пулсот,ако и е забрзан лаже,ако и е нормален тогаш значи не.А за психологија научи се самиот себе не ти треба нивната,зашто со тек на време ќе разбереш дека се кај нив е контрадикција.Нема да се сексам со тој и утре ја гледаш го направила тоа.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Македонка некој знае добро да готви, како тебе, некој се разбира во све како Purple Puma, некој не се разбира во ништо како мене, а некој знае како треба со жените како Стеф, незнам што толку го напаѓаш, почнувам да сумљам да не ти е симпатија.
Немој вакви шпекулации за мене. Во многу работи јас не се разбирам..... не за џабе ме има само на еден дел од форумот :) Ете Кејзер ќе ти каже дека го искористувам за работи во кои не се разбирам!!! :)
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Немој вакви шпекулации за мене. Во многу работи јас не се разбирам..... не за џабе ме има само на еден дел од форумот :) Ете Кејзер ќе ти каже дека го искористувам за работи во кои не се разбирам!!! :)
Кајзер не Кејзер :D. Пиши на форум дека имаш проблеми со ПЦ-то да видиш колку кандидати ќе се најдат да ти помогнат, има редица да се чека :D.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.839
Поени од реакции
14.204
Стеф сакам да викнам едно девојче кај мене дома и да пробам (знаеш тоа срамотното) па ако прифати добро ако не да ја силувам или како?
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Прво научи за јазикот на телото и како би го користел за твоја цел,не само за женски туку и за тоа да научиш кога некој лаже.Пробај го ова кога си со девојка ти прашај ја некои прашања и фати ја кај почетокот на дланката и кога ќе ти одговори почустувај и го пулсот,ако и е забрзан лаже,ако и е нормален тогаш значи не.А за психологија научи се самиот себе не ти треба нивната,зашто со тек на време ќе разбереш дека се кај нив е контрадикција.Нема да се сексам со тој и утре ја гледаш го направила тоа.

Ти комотно може ко судски вештак да работиш да откриваш кој лаже а кој не.

Стеф ти ако си имал девојка во животот твој ја ќе си го испушам курот.Друга работа тргни тоа сликите од галеријава.
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
445
Поени од реакции
341
Стеф брат , остај ги нив нека завидуваат терај си ти по свое !!! ;)
П.С Имаш ли некое денсерско шоу спремно за вечер у Б2 ?
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Ти комотно може ко судски вештак да работиш да откриваш кој лаже а кој не.

Стеф ти ако си имал девојка во животот твој ја ќе си го испушам курот.Друга работа тргни тоа сликите од галеријава.
Јас немам никакво право да ти се правдам на тебе и за мојот живот.А слободно можеш да си правиш што сакаш со твојот Џони шетач и да си гледаш порки цела вечер,дур јас си правам што сакам во животот.Плус ако љубомориш на мојот сексапил и се што сум градел како личност твој проблем и реши си го самиот на себе и не лечи на комплекси со мене кога не си вреден за моето внимание.

Стеф сакам да викнам едно девојче кај мене дома и да пробам (знаеш тоа срамотното) па ако прифати добро ако не да ја силувам или како?
Што е срамотно да имаш секс со девојка.Па направи некаков романтичен ручек на пример шпагети со доматен сос и кашкавал или фунги со вино.Но прво прави неутрален муабет,како се чувстува вечер,дека изгледа секси.Па почнуваш да ја допираш за раце,ја гушкаш ја мирисаш и кажуваш колку те привлекува нејзиниот мирис.После тоа речи дојди придружи ми се во мојата соба за медитација и од тука натаму знаеш што треба да правиш да и дадеш.Но прво загреј ја убаво со винцето и со муабетот па после чекор 2.
--- надополнето: Nov 30, 2011 7:33 PM ---
Стеф брат , остај ги нив нека завидуваат терај си ти по свое !!! ;)
П.С Имаш ли некое денсерско шоу спремно за вечер у Б2 ?
Вчера беше тоа,иначе вечерва мамас на латино
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Јас немам никакво право да ти се правдам на тебе и за мојот живот.А слободно можеш да си правиш што сакаш со твојот Џони шетач и да си гледаш порки цела вечер,дур јас си правам што сакам во животот.Плус ако љубомориш на мојот сексапил и се што сум градел како личност твој проблем и реши си го самиот на себе и не лечи на комплекси со мене кога не си вреден за моето внимание.
На твојот сексипил највеќе љубоморам,и не е на одмет да ми дадеш некој совет за у теретана,што највеќе да вежбам,пошо нели ти си ја разработил женската психа и знаеш шо сакаат жените највеќе.

Ај сеа искрено.Грд си ко коњоштип и се надевам дека се заебаваш со сево ова,за твое добро.Криво ми е за тебе,цел форум те ремети.
--- надополнето: Nov 30, 2011 9:40 PM ---
Што е срамотно да имаш секс со девојка.Па направи некаков романтичен ручек на пример шпагети со доматен сос и кашкавал или фунги со вино.Но прво прави неутрален муабет,како се чувстува вечер,дека изгледа секси.Па почнуваш да ја допираш за раце,ја гушкаш ја мирисаш и кажуваш колку те привлекува нејзиниот мирис.После тоа речи дојди придружи ми се во мојата соба за медитација и од тука натаму знаеш што треба да правиш да и дадеш.Но прво загреј ја убаво со винцето и со муабетот па после чекор 2.
--- надополнето: Nov 30, 2011 7:33 PM ---

Вчера беше тоа,иначе вечерва мамас на латино
А не е подобро да биде тоа романтична вечера а не ручек?Да и каже дека изгледа секси и не е баш неутрален муабет.Ја допираш за раце?!Овој дел не ми беше јасен,треба да ја трљаш по рацете нагоре надоле или како?БАЦИ ЈА АЛОООО,Стеф девојките се бацуваат не им се трљаат рацете.

Медитација? Што ти е на тебе бе.

Поссле ова зголемувам кладба,ке си го испушам и ќе си го исечам ако Стеф имал девојка у животов некад.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom