Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.433
Sto mislite dali e izneveruvanje koga dvajca se zblizuvaat emotivno tolku mnogu I stanuvaat zavisni eden za drug (1 I 1/2 god.) Bez fizicki kontakt I Dali gi sakaat svoite partneri, Imajki na um deka bilo koja vrsta na davanje na prioritet na drugi I zapostavuvanje na partnerot znaci i nedovolno ljubov kon partnerot (toa e moe mislenje). P.s. mislam deka prasanjeto e za ovaa Tema
Одма ке ти одговорам чисто изневерување, тоа е башка некогаш полошо од физичко изневерување
 
Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.944
Поени од реакции
9.919
Sto mislite dali e izneveruvanje koga dvajca se zblizuvaat emotivno tolku mnogu I stanuvaat zavisni eden za drug (1 I 1/2 god.) Bez fizicki kontakt I Dali gi sakaat svoite partneri, Imajki na um deka bilo koja vrsta na davanje na prioritet na drugi I zapostavuvanje na partnerot znaci i nedovolno ljubov kon partnerot (toa e moe mislenje). P.s. mislam deka prasanjeto e za ovaa Tema
Да, изневррување е. А останува само време кога тоа ќе премине во нешто повеќе. Ако една личност започне да се чувствува блиска со друга личност која не и'/му е партнер, значи дека кога-тогаш ќе го /ја запостави партнерот/ката со кого е во врска.
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.433
Да, изневррување е. А останува само време кога тоа ќе премине во нешто повеќе. Ако една личност започне да се чувствува блиска со друга личност која не и'/му е партнер, значи дека кога-тогаш ќе го /ја запостави партнерот/ката со кого е во врска.
Може да се случи да инзеверуваш физички некого поради наивност и нискост заради што и си лут/а за нешто па гледаш наивно да се одмаздиш ама ти да се доближиш со друг долго време додека си во врска, тоа е понижување свесно и изневерување свесно затоа кажав тоа некогаш е полошо од физичко изневерување
 
Член од
4 декември 2014
Мислења
313
Поени од реакции
259
Јас мислам дека чувствата почнале да ви се оладуваат како резултат на тоа што се немате видено подолго време. Остави тоа што викаат љубов на далечина не функционира. Не би функционирала ако едниот е во странство. Мада има и примери кои успеале да одржат и таква врска на далечина. Све зависи од карактерот на двајцата. Мала е Македонија за 2-3 саати пр. од Скопје си во Гевгелија или Охрид да не збориме ако девојчето е поблиску до Скопје.
Ако има љубов, разбирање, доверба меѓу вас, ако и двајцата доволно силно сакате да сте заедно све може да пребродите заедно. Не дозволувајте километри да ве разделат.
Сега не знам што проблеми има дома ама сте размислувале ли за можноста она да најде работа и да се пресели во Скопје (претпоствувам студирала во Ск.)
За секој проблем има решение. Најлесно е да се дигне раце и да се откажеш.
Порано додека била во Скопје супер ви било, периодов супер функционирате. Зашто да се откажеш од неа ?
Седнете искрено и отворено разговарајте. Имала тежок период, почесто сте се гледале и поминувале повеќе време заедно одеднаш тоа го снемало и тоа влијаело на неа така да се однесува. Да сакала да прекинете нема да ти каже да размисли. Гледајте да најдете начин барем еден ден во неделата да го поминувате заедно. Ја навивам да успеете.. :)
Седнaвме збoревме oчи у oчи и се си кaжaвме искренo.Девoјкaтз си имa прoблеми и целaтa рaбoтa билa вo тoa штo се плaшелa дaли ќе јa прифaтaм тaквa кaкo штo е дa не ми здoсaделa итн.И кaжaв oтвoренo се кaкo штo е декa сaкaм дa бидaм сo неa без рaзликa низ штo пoминувa и декa ќе јa прифaтaм тaквa кaкo штo е.Решивме дa прoдoлжимее пa ќе видиме времетo штo ќе ни дoнесе...тaa темa јa oстaвaме ,јa зaбoрaвaме зa некoј периoд сегa нaјбитнo oнa дa се врaти у кoлoсек пoштo ствaрнo тежoк периoд пoминувa рaзoчaрaнa oд сее. ..
 
Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.944
Поени од реакции
9.919
Може да се случи да инзеверуваш физички некого поради наивност и нискост заради што и си лут/а за нешто па гледаш наивно да се одмаздиш ама ти да се доближиш со друг долго време додека си во врска, тоа е понижување свесно и изневерување свесно затоа кажав тоа некогаш е полошо од физичко изневерување
Да да. Баш така. Ако изневерува некој поради наивност и нискост, или зошто партнерот е лут па изневерува наместо да се реши тоа преку муабет, барем ќе знаеш дека таа личност треба да ја откачиш веднаш зошто таму логичко размислување и сталоженост нема да најдеш, за жал. И да, доближување емотивно до друг додека си во долга врска, ќе биде катастрофално врз оштетената страна. Најмногу психички. Доверба тешко се стекнува, но ако се оштети на тој начин, нема враќање назад. Додека оштетената страна може полека полека да се потруди тоа да прифати дека е минато и да си продолжи, сепак помеѓу тие две личности нема никакви шанси ни еден збор, ако биде кажан, да вреди нешто.
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.433
Прашањето не е баш лубовна но мислам дека тука треба да се обратам, има една девојка се знаеме но сме немале ништо мислам врска било што и никогаш не сме искачиле заедно, се почна откако ја аднав на фб почнавме да се пишуваме и после некое време некако ми дадеше дознание дека и се свиѓа еден дечко, знам дека за мене беше муабетот но се правев на будала, и со тек на времето почнав наивно да се отварам премногу со неа изгледа тоа беше турн оф за неа и ја поканив неколку пати да излеземе секогаш нешто ке испаднеше за неа и на крај никако да излеземе, без разлика разбрав дека ме избегнува и не сака искачање. Но сега почна одвреме навреме ми пишува кратко или праќа некоја слика смешна демек хахаха хихихи да се насмееме дали сум јас или таа ми пишува како што претпоставувам јас дека и е досадно и нема што да прави или се пишманила, но и да се пишманила дали сум во право да ја игнорирам како што планирам да правам?
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Прашањето не е баш лубовна но мислам дека тука треба да се обратам, има една девојка се знаеме но сме немале ништо мислам врска било што и никогаш не сме искачиле заедно, се почна откако ја аднав на фб почнавме да се пишуваме и после некое време некако ми дадеше дознание дека и се свиѓа еден дечко, знам дека за мене беше муабетот но се правев на будала, и со тек на времето почнав наивно да се отварам премногу со неа изгледа тоа беше турн оф за неа и ја поканив неколку пати да излеземе секогаш нешто ке испаднеше за неа и на крај никако да излеземе, без разлика разбрав дека ме избегнува и не сака искачање. Но сега почна одвреме навреме ми пишува кратко или праќа некоја слика смешна демек хахаха хихихи да се насмееме дали сум јас или таа ми пишува како што претпоставувам јас дека и е досадно и нема што да прави или се пишманила, но и да се пишманила дали сум во право да ја игнорирам како што планирам да правам?
По мое, ова цело што го напиша тука прати и го неа во малку изменета форма... Ако се филма уште клоцата во газот и продужи даље...

Не можеш да знаеш, дури сте пишеле можда имала дечко па не излегувала затоа... ти си бил некој вид замена па сега те гиба пак (досадно и е или нема веќе дечко).
Само директно, малку остро и без многу околишење и шетање по тавани...
Па ќе знаеш на што си

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
тоа не е исто? значи што и да е јас играм улога на заменик во случајот? :D
Ако веќе ти е повредена гордоста премини преку тоа и не поставувај глупави прашања на форум.

До сега те извозила, не можеш да и вратиш оти ќе те извози пак.
Ако сакаш да расчистиш прашај директно (тоа е ако воопшто планираш да ја бркаш за да биди нешто помеѓу вас, пошто тоа е впечатокот од првичното што го имаш напишано тука).
Ако не сакаш да расчистиш (а сепак на некој начин сакаш да вратиш) стави ја на игнор и не враќај воопшто на пораки, бриши ја од фб... итн.
Со лесно.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Член од
13 октомври 2011
Мислења
29
Поени од реакции
2
@drozer дркај го по еднаш пред секс извесен период додека да се 'истренираш'.

Има една течност(неможам да се сетам на името), пиеш пола саат пред секс и немаш маки после. Ја има по аптеки ма да не би ти препорачувал такви ствари.
Поздрав реддевил,
Дај нека ти текне за која течност или како да ја побарам по аптека...

Фала
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Ако веќе ти е повредена гордоста премини преку тоа и не поставувај глупави прашања на форум.

До сега те извозила, не можеш да и вратиш оти ќе те извози пак.
Ако сакаш да расчистиш прашај директно (тоа е ако воопшто планираш да ја бркаш за да биди нешто помеѓу вас, пошто тоа е впечатокот од првичното што го имаш напишано тука).
Ако не сакаш да расчистиш (а сепак на некој начин сакаш да вратиш) стави ја на игнор и не враќај воопшто на пораки, бриши ја од фб... итн.
Со лесно.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
Апсолутно се согласувам :aplauz:[DOUBLEPOST=1506663796][/DOUBLEPOST]
Поздрав реддевил,
Дај нека ти текне за која течност или како да ја побарам по аптека...

Фала
Разредивач побарај
 
Член од
29 септември 2017
Мислења
6
Поени од реакции
8
Знам дека ова е само форум и дека во поголем дел од времето фаќаме сеир, но исто така знам дека понекогаш умееме сите да посоветуваме, да си помогнеме и сериозно да се разговара на некоја од темите. Иако ова ми е прв пост.. редовно следам што се случува тука веќе со години.
Јас имам страшно сериозен љубовен проблем.
Пред некое време запознав момче, некоја година постаро од мене. Работиме заедно. Веднаш ми се допадна!На работа мора да си помагаме.Цело време да работиме заедно, по 10 и повеќе саати сме таму и некако човек и да не сака ќе се зближи со луѓето.
По месец откако се запознавме почнавме да се гледаме. И еве тоа трае веќе 4 месеци и помеѓу нас е навистина се во ред..Поминуваме повеќе време заедно. Одиме на мали излети, посетуваме места, има периоди кога и практично живееме заедно .. и станува/ше сериозно. Имаме разговори за иднина, за деца за се ( да, е брзо, ама ни ние не сме толку млади веќе). И се така беше скоро идилично... до пред месец дена кога ми кажа дека тој живее со негово малечко дете и жена со која што не е венчан и дека размислува што да прави, во смисла дали да ги напушти, како да го стори тоа, ДАЛИ ВООПШТО...
Јас.. навистина незнам како да реагирам во ситуацијава. Од една страна, јас веќе почнав да замислувам семејство со тој човек... бев спремна и скоро сигурна дека тоа е тоа што го сакам. Никогаш во животот не сум почуствувала таква љубов... а си мислам дека и нема и поради тоа сакам да се борам. А до друга страна се ставам во ситуација на жената.. и малото дете за кое слушнав доста во овој месец ... и знам дека ако нешто се случи тоа мало створче најмногу ќе пати.
Се срамам, сум исплашена, сум повредена но пред се премногу премногу вљубена. Откако ми го кажа тоа не се гледаме меѓутоа се слушаме, си пишуваме секој ден . Јас заминав на друг проект, чисто да ги сменам мислите.. а сега треба да се вратам. Сакам да сме заедно и понатаму, хах, до крајот на животот ако е возможно нешто такво, ама знам дека тоа на повеќе нивоа е потполно неисправно. И навистина незнам што треба да сторам..колку повеќе размислувам толку повеќе боли.
 
Последно уредено:
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.433
Знам дека ова е само форум и дека во поголем дел од времето фаќаме сеир, но исто така знам дека понекогаш умееме сите да посоветуваме, да си помогнеме и сериозно да се разговара на некоја од темите. Иако ова ми е прв пост.. редовно следам што се случува тука веќе со години.
Јас имам страшно сериозен љубовен проблем.
Пред некое време запознав момче, некоја година постаро од мене. Работиме заедно. Веднаш ми се допадна!На работа мора да си помагаме.Цело време да работиме заедно, по 10 и повеќе саати сме таму и некако човек и да не сака ќе се зближи со луѓето.
По месец откако се запознавме почнавме да се гледаме. И еве тоа трае веќе 4 месеци и помеѓу нас е навистина се во ред..Поминуваме повеќе време заедно. Одиме на мали излети, посетуваме места, има периоди кога и практично живееме заедно .. и станува/ше сериозно. Имаме разговори за иднина, за деца за се ( да е брзо, ама ни ние не сме толку млади веќе). И се така беше скоро идилично... до пред месец дена кога ми кажа дека тој живее со негово малечко дете и жена со која што не е венчан и дека размислува што да прави, во смисла дали да ги напушти, како да го стори тоа, ДАЛИ ВООПШТО...
Јас.. навистина незнам како да реагирам во ситуацијава. Од една страна, јас веќе почнав да замислувам семејство со тој човек... бев спремна и скоро сигурна дека тоа е тоа што го сакам. Никогаш во животот не сум почуствувала таква љубов... а си мислам дека и нема и поради тоа сакам да се борам. А до друга страна се ставам во ситуација на жената.. и малото дете за кое слушнав доста во овој месец ... и знам дека ако нешто се случи тоа мало створче најмногу ќе пати.
Се срамам, сум исплашена, сум повредена но пред се премногу премногу вљубена. Откако ми го кажа тоа не се гледаме меѓутоа се слушаме, си пишуваме секој ден . Јас заминав на друг проект, чисто да ги сменам мислите.. а сега треба да се вратам. Сакам да сме заедно и понатаму, хах, до крајот на животот ако е возможно нешто такво, ама знам дека тоа на повеќе нивоа е потполно неисправно. И навистина незнам што треба да сторам..колку повеќе размислувам толку повеќе боли.
Искрено да ти кажам се глупираш, љубов хммммммм сега си вљубена, така ке се чувствуваш и утре, следна година, после 2 години. И??? Мислиш тоа чувство вечно ке трае после проблемите со кои евентуално ке се соочиш со него? типот веќе има дете тоа автоматски е голем проблем, сигурно и на жената со која има дете и ги кажал истите зборови што ти ги кажува тебе, па така вие жените паѓате како крушки на неговите казановски зборови, утре и ти ке забремениш и ке бидеш досадно приказна како жената порано, па нова крушка ке падне за него. п.с се лажеш дека ке го прифатиш фактот дека он има дете со друга.
 
Последно уредено:
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Знам дека ова е само форум и дека во поголем дел од времето фаќаме сеир, но исто така знам дека понекогаш умееме сите да посоветуваме, да си помогнеме и сериозно да се разговара на некоја од темите. Иако ова ми е прв пост.. редовно следам што се случува тука веќе со години.
Јас имам страшно сериозен љубовен проблем.
Пред некое време запознав момче, некоја година постаро од мене. Работиме заедно. Веднаш ми се допадна!На работа мора да си помагаме.Цело време да работиме заедно, по 10 и повеќе саати сме таму и некако човек и да не сака ќе се зближи со луѓето.
По месец откако се запознавме почнавме да се гледаме. И еве тоа трае веќе 4 месеци и помеѓу нас е навистина се во ред..Поминуваме повеќе време заедно. Одиме на мали излети, посетуваме места, има периоди кога и практично живееме заедно .. и станува/ше сериозно. Имаме разговори за иднина, за деца за се ( да е брзо, ама ни ние не сме толку млади веќе). И се така беше скоро идилично... до пред месец дена кога ми кажа дека тој живее со негово малечко дете и жена со која што не е венчан и дека размислува што да прави, во смисла дали да ги напушти, како да го стори тоа, ДАЛИ ВООПШТО...
Јас.. навистина незнам како да реагирам во ситуацијава. Од една страна, јас веќе почнав да замислувам семејство со тој човек... бев спремна и скоро сигурна дека тоа е тоа што го сакам. Никогаш во животот не сум почуствувала таква љубов... а си мислам дека и нема и поради тоа сакам да се борам. А до друга страна се ставам во ситуација на жената.. и малото дете за кое слушнав доста во овој месец ... и знам дека ако нешто се случи тоа мало створче најмногу ќе пати.
Се срамам, сум исплашена, сум повредена но пред се премногу премногу вљубена. Откако ми го кажа тоа не се гледаме меѓутоа се слушаме, си пишуваме секој ден . Јас заминав на друг проект, чисто да ги сменам мислите.. а сега треба да се вратам. Сакам да сме заедно и понатаму, хах, до крајот на животот ако е возможно нешто такво, ама знам дека тоа на повеќе нивоа е потполно неисправно. И навистина незнам што треба да сторам..колку повеќе размислувам толку повеќе боли.
Живее со друга жена, има дете... тебе те вози по тавани месеци и не ти кажува и тоа ти е океј?

Бегај и дувај дури можиш да не завршиш со дете и прстот во уста. Како што сака да ја остави оваа сега, така да те остави тебе за некоја година.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom