Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Р

~~РубинРед~~

Гостин
да, ништо не губеш, освен фактот што малиот досега не имал женска, и замисли да му се случи:

да изгуби самодоверба, и да добие страв да се пушта на женски другпат. а?
Де па ти,ко не бива само тој ја губел самодовербата:)Ke ја поврати!

--- надополнето ---

Ако збориш за мене сум имал и други женски али сега прв пат ми е да сакам некое девојче мн а да има дечко...
За се има прв пат нели :wink:не чекај,тргај во поход,ризикувај:smir:
 
В

Вори

Гостин
Да се откажеш...нема што кој ташак да се мешаш во врска.
Таа очигледно дека не те сака,штом е со друг дечко,така да,барај ја среќата на друго место.
 
Член од
4 јули 2010
Мислења
10
Поени од реакции
0
Ако е со друг :)

--- надополнето ---

Треба да биде со мене xD

--- надополнето ---

Озбилно ми треба помош т.е. совет
Ми се свиѓа многу али има дечко.. 16 год е она, идат 1 месец имаат 1 раскинато и пак се смирија
и како да и кажам дека ми се свиѓа, дека сакам да се мувам со нејзе
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Ако е со друг :)

--- надополнето ---

Треба да биде со мене xD

--- надополнето ---

Озбилно ми треба помош т.е. совет
Ми се свиѓа многу али има дечко.. 16 год е она, идат 1 месец имаат 1 раскинато и пак се смирија
и како да и кажам дека ми се свиѓа, дека сакам да се мувам со нејзе
Си ѝ кажал и те одбила. Толку е од муабетот. Не сака со тебе, сака со другиот.

Помири се со тоа и почни да бараш други девојки, кои сакаат да бидат со тебе. Верувај, ги има на тони.

--- надополнето ---

Засакав едно девојче но никако неможам да ја наговорам да излеземе на кафе или нешо. ПОМОШ:)
„Здраво. Ти се оди ли на кафе?“ би требало да упали. Кажи ѝ во лице, по телефон, на Скајп, по e-mail или на Фејсбук (подредени од најдобриот до најлошиот пристап, според мене).

Со среќа. :helou:
 

WildGirl

Lost in the forest ...
Член од
28 јуни 2008
Мислења
636
Поени од реакции
93
Ако е со друг :)

--- надополнето ---

Треба да биде со мене xD

--- надополнето ---

Озбилно ми треба помош т.е. совет
Ми се свиѓа многу али има дечко.. 16 год е она, идат 1 месец имаат 1 раскинато и пак се смирија
и како да и кажам дека ми се свиѓа, дека сакам да се мувам со нејзе
Чоек ако таја сакала нешто со тебе ќе ти кажела и првиот пат ко раскинала со момчето т.е ќе прифатела ако веќе си ја прашал да излезите, сепак последното шо останало во кутијата од Пандорината кутија било надежта така да ако навистина ти се свиѓат пробај повторно со муабет очи в очи ...
Со среќа.:smir:
 
Член од
4 јули 2010
Мислења
10
Поени од реакции
0
Значи кога раскинаа зборев со нејзе на мсн и ја прашав и ми рече треба да се видиме и да правиме муабет.. значи беше сабота а требаше во пон да се видиме а она во неделата се видела со него и се смириле...
Ке пробам повторно да и кажам да идеме на кафе и крај :)
 
T

Tetro

Гостин
Значи кога раскинаа зборев со нејзе на мсн и ја прашав и ми рече треба да се видиме и да правиме муабет.. значи беше сабота а требаше во пон да се видиме а она во неделата се видела со него и се смириле...
Ке пробам повторно да и кажам да идеме на кафе и крај :)
заеби мсн и скајп муабети и слични срања, биди маж и речи и во очи. како можете да се допишувате на скајп и слични срања, и тоа да го викате прв чекор?

технолоѓијата иде напред и ќе почнете еден ден деца да правите преку вга камера :pos2:
 
Член од
4 јули 2010
Мислења
10
Поени од реакции
0
Епа тоа не ми текнало.. добар совет само што нз каде баш точно живее али ке дознаам :)
 
Член од
5 ноември 2009
Мислења
68
Поени од реакции
0
Епа тоа не ми текнало.. добар совет само што нз каде баш точно живее али ке дознаам :)
Probaj isto i vaka, ako znaes vo koja naselba (maalo) zivee, odi kaj nejze vo maalo i javi i se na telefon, kazi i da se najdete, nema da odbie, taman ke si napraite muabetce (samo da ti kazam, pred da trgnes, predupredi ja, zosto spremanjeto znae da potrae)
 
T

Tetro

Гостин
Епа тоа не ми текнало.. добар совет само што нз каде баш точно живее али ке дознаам :)
ц ц ц ц, значи стварно си douche :uvo:
абе, без навреда, ама да окапиш 2-3 дена на форуми и да бараш одговори, а дали воопшто ја имаш сретнато женцката? дали знаеш како изгледа?

--- надополнето ---

Probaj isto i vaka, ako znaes vo koja naselba (maalo) zivee, odi kaj nejze vo maalo i javi i se na telefon, kazi i da se najdete, nema da odbie, taman ke si napraite muabetce (samo da ti kazam, pred da trgnes, predupredi ja, zosto spremanjeto znae da potrae)
никако на телефони бе, шо ти е? сакаш да му се смеат сите после. ај размисли/
 
Член од
4 јули 2010
Мислења
10
Поени од реакции
0
Ја имам сретнато 4 пати од кој 3 пати бев пијан.. :)
Знам само во која населба живее...
И тоа за телефон неиде...

--- надополнето ---

Знам како изгледа...
 
T

Tetro

Гостин
Ја имам сретнато 4 пати од кој 3 пати бев пијан.. :)
Знам само во која населба живее...
И тоа за телефон неиде...

--- надополнето ---

Знам како изгледа...
епа тогаш, смена на планот:
прво, под бр.1 - излези, прашај, види ја.... сигурно ќе ја видиш наредните 2-3 денови (за викенд);
2 - погледни ја убаво, не премногу нападно;
3 - ако ти се допаѓа тоа што си видел, истапи напред, биди маж, а не некој плачко. (мечка страв.... знаеш)
4 - нека те води интуиција, ти сигурно знаеш подобро, отколку што ние ќе ти дробиме тука, па мислиш дека некој е доктор за фаќање женски?

едит: не глуми холивуд, бити свој
**ова како кампања на владата на р.м. :jaj:
 
Член од
4 јули 2010
Мислења
10
Поени од реакции
0
Епа ќе пробам да ја убедам да излеземе деновиве и ако сака јас ќе го направам првиот чекор и ќе ја залапам па валда нема да добијам шамар хаха
 
T

Tetro

Гостин
Епа ќе пробам да ја убедам да излеземе деновиве и ако сака јас ќе го направам првиот чекор и ќе ја залапам па валда нема да добијам шамар хаха
немој залапуење бе одма, ќе пиеш шамар така.

прво разговор, еееееееееееј.... после повеќе разговор..... и работите ќе течат натаму.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom