Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

H

HITCH

Гостин
vaka imam 13 godini i sakam da znam koja e razlikata pomegu "lapenjeto" ona kruzno lapanje i lapanjeto napred nazad :D
Работава испадна кој сфати, сфати, а кој не сфати до сега, нема никогаш да сфати :pos: немав поим дека имало и за тоа поделби :toe: инаку не е само до машките и женските сакаат да се бакнуваат изгледа имаш лоша информација. Ама сепак прашањево или ти е лошо поставено или до нас е проблемот :raz:

Значи не е важно како, ваш избор, твој избор. Се` е супер додека тој што го бакнуваш е спротивен пол (значи се` е ок додека се бакнуваат машко и женско :toe:)
 
Член од
7 јуни 2009
Мислења
72
Поени од реакции
1
ме интересира да прашам кој се знаци на бременост.. дали има болка во стомакот како ран знак? кога се појавува бело прање? поз
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
na so se palt maskite najnogo :)) jas neam pojma kako se pravi toa :)
Доволно е да си гола.

--- надополнето ---

ме интересира да прашам кој се знаци на бременост.. дали има болка во стомакот како ран знак? кога се појавува бело прање? поз
Прочитај назад прво,после прашај.Златно Правило.
Најмалку сто пати се има кажано ова.
 
Член од
30 март 2010
Мислења
4
Поени од реакции
0
Ми треба помош:(
Вака,
Со едно девојче веќе подолго време се шмекаме, арно ама таа е во врска. Пред 1 - 1.5 месеци мислев дека завршивме се, ама не е така. Пред некој ден бевме на екскурзија и уште од првиот момент забележив дека таа сеуште чуствува нешто кон мене. Навечер заедно игравме, а потоа бевме во мојата соба и се мувавме. Но, проблем е тоа што таа е во врска со друг веќе 10-тина месеци и го сака но не како порано. Тој често ја повредува и понижува. Но, преаска разговаравме во конверзација сите тројца, таа рече дека го сака него и дека сака да продолжи со него, но сепак мислам дека не е баш така. Како што реков тие многу често се караат. Ми треба ваш совет, да продолжам да се борам за неа, да разговарам со неа (и за што, како?!) или пак наједноставно да ја заборавам (и како?!)?

Благодарам

--- надополнето ---

Khristijan напиша:
Ми треба помош:(
Вака,
Со едно девојче веќе подолго време се шмекаме, арно ама таа е во врска. Пред 1 - 1.5 месеци мислев дека завршивме се, ама не е така. Пред некој ден бевме на екскурзија и уште од првиот момент забележив дека таа сеуште чуствува нешто кон мене. Навечер заедно игравме, а потоа бевме во мојата соба и се мувавме. Но, проблем е тоа што таа е во врска со друг веќе 10-тина месеци и го сака но не како порано. Тој често ја повредува и понижува. Но, преаска разговаравме во конверзација сите тројца, таа рече дека го сака него и дека сака да продолжи со него, но сепак мислам дека не е баш така. Како што реков тие многу често се караат. Ми треба ваш совет, да продолжам да се борам за неа, да разговарам со неа (и за што, како?!) или пак наједноставно да ја заборавам (и како?!)?

Благодарам
Некој да помогне?
 

Heartbreaker

The Real ROCKNROLLA
Член од
6 декември 2009
Мислења
276
Поени од реакции
28
Ми треба помош:(
Вака,
Со едно девојче веќе подолго време се шмекаме, арно ама таа е во врска. Пред 1 - 1.5 месеци мислев дека завршивме се, ама не е така. Пред некој ден бевме на екскурзија и уште од првиот момент забележив дека таа сеуште чуствува нешто кон мене. Навечер заедно игравме, а потоа бевме во мојата соба и се мувавме. Но, проблем е тоа што таа е во врска со друг веќе 10-тина месеци и го сака но не како порано. Тој често ја повредува и понижува. Но, преаска разговаравме во конверзација сите тројца, таа рече дека го сака него и дека сака да продолжи со него, но сепак мислам дека не е баш така. Како што реков тие многу често се караат. Ми треба ваш совет, да продолжам да се борам за неа, да разговарам со неа (и за што, како?!) или пак наједноставно да ја заборавам (и како?!)?

Благодарам

--- надополнето ---


Некој да помогне?
Во врска е со друг, а се мува со тебе?! И плус уште пред тебе вика дека го сака него?!!!!!!! Брат, мислам дека е повеќе од очигледно дека станува збор за девојка која сака да ве мота и двајцата. Јас, искрено, воопшто не поштујам такви девојки. Мој совет ти е да ја откачиш и воопшто повеќе да не се замараш со неа. Таквите девојки не се вредни за да размислуваш за нив.
 
Член од
7 јуни 2009
Мислења
72
Поени од реакции
1
луѓе сакам да прашам нешто, со женсками имаме односи веќе 4 месеци можеби и повеќе, правевме муабет на темата гинеколог. дали е морално да иде на гинеколог и на колку време треба да се иде и поради кој причини ако може некое девојче да објасни што е поискусно, значи не интересира све во врска со тоа, оти нејќеме сеуште да се разоткриеме кај родителите. поздрав
 
S

StormRage

Гостин
Ми треба помош:(
Вака,
Со едно девојче веќе подолго време се шмекаме, арно ама таа е во врска. Пред 1 - 1.5 месеци мислев дека завршивме се, ама не е така. Пред некој ден бевме на екскурзија и уште од првиот момент забележив дека таа сеуште чуствува нешто кон мене. Навечер заедно игравме, а потоа бевме во мојата соба и се мувавме. Но, проблем е тоа што таа е во врска со друг веќе 10-тина месеци и го сака но не како порано. Тој често ја повредува и понижува. Но, преаска разговаравме во конверзација сите тројца, таа рече дека го сака него и дека сака да продолжи со него, но сепак мислам дека не е баш така. Како што реков тие многу често се караат. Ми треба ваш совет, да продолжам да се борам за неа, да разговарам со неа (и за што, како?!) или пак наједноставно да ја заборавам (и како?!)?

Благодарам



Некој да помогне?
глеај сеа... ако веќе си се заљубил во неа тешко тебе за заборавање... него ако веќе ти е до мување онака прави го то ама рачунај прај се само да не го чуствуваш то... а ако веќе си за да се бориш мада не гледат така работава, значи ако мислиш дека треба оди до крај па времето ќе кажит :) GL HF :D
 

Annabel

Неутрална*
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.298
Поени од реакции
183
луѓе сакам да прашам нешто, со женсками имаме односи веќе 4 месеци можеби и повеќе, правевме муабет на темата гинеколог. дали е морално да иде на гинеколог и на колку време треба да се иде и поради кој причини ако може некое девојче да објасни што е поискусно, значи не интересира све во врска со тоа, оти нејќеме сеуште да се разоткриеме кај родителите. поздрав
Без разлика дали сте имале односи или не, посетата на гинеколог е задолжителна. Ако веќе имате наполнето 21 година, уште утре јавете се за да закажете преглед. Гинеколозите велат дека првиот гинеколошки преглед треба да се случи од 13 до 15 година. Тогаш девојчињата веќе имаат менструација и нивната матка е во фаза на зреење.
Првиот преглед треба да биде во функција на запознавање. Гинекологот треба да земе податоци за менструалниот циклус, да зборува за контрацепцијата и најважните детали околу сексуално преносливите болести. При првиот преглед не се прават никакви тестови, освен ехо на матката.
Ехото е сосема безболно, на долниот дел на стомакот лекарот ќе стави гел, и потоа на монитор ќе имате можност да ја видите матката. Покрај ехо ќе мора да направите и папa-тест бидејќи единствено преку него може да се откријат бактерии и болести. Папа-тестот е задолжително да се прави секоја година. Никогаш не можете да знаете дека не сте носител на некоја бактерија.
 

Вилинско коњче

It is my party :))
Член од
31 декември 2009
Мислења
550
Поени од реакции
62
Кристијан,

Мислам дека колку и да и било убаво на девојката со тебе таа е спремна само на мување со тебе - сега за сега - имам чуство како да не е спремна да направи промена, односно да раскине со сегашниот дечко (па колку и да имаш впечаток дека врската не им е како порано)

Според мене,

Не треба да се залетуваш - биди внимателен - остави времето да покаже - а ти во меѓувреме дружи се, зезај се, запознавај нови девојки, љубови ...

Поздравче

--- надополнето ---

Грл ин лав,

Мое мислење е дека доколку продолжиш да бидеш амбициозна (како што и треба) - сама ќе сфатиш дека можеш повеќе, заслужуваш повеќе - во смисла да бидеш со човек кој во целост ќе те разбира, подржува за образование, кариера, семејство ....

Со еден збор - мислам дека ќе го надраснеш и сам ќе се повлечеш од таа врска

Сепак, дај боже ако љубовта и разбирањето е доволно силно од двете страни - да си останете среќни happily ever after

--- надополнето ---

Грл ин лав,

Мое мислење е дека доколку продолжиш да бидеш амбициозна (како што и треба) - сама ќе сфатиш дека можеш повеќе, заслужуваш повеќе - во смисла да бидеш со човек кој во целост ќе те разбира, подржува за образование, кариера, семејство ....

Со еден збор - мислам дека ќе го надраснеш и самa ќе се повлечеш од таа врска

Сепак, дај боже ако љубовта и разбирањето е доволно силно од двете страни - да си останете среќни happily ever after

--- надополнето ---

Денис 132,

Многу кул прашање ....

Секој се бакнува (со јазик) на различен начин ... најчесто на следниот начин

1. нежно прилепени усни на усните на партнерот
2. подотворена усна и
3. кружно движење со јазиците на партнерите

како што споменав секој се бакнува на посебен начин - некој понежно, некој погрубо, некој лигави, некој шлапа ... сепак, доколку партнерите имаат разбирање и трпение можат да испробаат се ... па да се бакнуваат на начин на кој ним најмногу им одговатра

Поздрав и само напред - кружни движења
 
Член од
7 јуни 2010
Мислења
4
Поени од реакции
0
Ej moze da mi dadete sovet za ova: Se smuvav so edno dete sto mi se svigjase,ama so nego ne mi bese mn ubavo..No posle to se dogovorivme pak da se vidime,pa se vidovme..Ovoj pat mi bese mnogu ubavo so nego..Mi zborese nekoi raboti deka me svigja no ne mozel da bide so mene zatoa sto bil so "EDNA" podolgo vreme.Sega toj ne ja saka no sepak ne mu bilo lesno da ima dr vrska...Nemal mn vreme,pa mi rece da se gledame samo onaka,pa dobro jas se zadovoliv i so toa..Pa nekolku pati mu imam pisano poraki ne vraka...Na msn koga ke se uklucam toj se isklucuva neznam dali namerno ili sosema slucajno...Mn mi se svigja!!! Dadete mi sovet ve molam:toe: Poz
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
idiotkata, штом некој ти вика дека не може да биде со тебе, бегај.. Не ти враќа пораки, те блокира кога ќе му пишеш, уште што треба да направи за да сфатиш дека едноставно.. he's just not int you : ))

можеби звучи малку лошо, ама ќе си најдеш друг што ти се допаѓа, повеќе : )
 
Член од
7 јуни 2009
Мислења
72
Поени од реакции
1
Без разлика дали сте имале односи или не, посетата на гинеколог е задолжителна. Ако веќе имате наполнето 21 година, уште утре јавете се за да закажете преглед. Гинеколозите велат дека првиот гинеколошки преглед треба да се случи од 13 до 15 година. Тогаш девојчињата веќе имаат менструација и нивната матка е во фаза на зреење.
Првиот преглед треба да биде во функција на запознавање. Гинекологот треба да земе податоци за менструалниот циклус, да зборува за контрацепцијата и најважните детали околу сексуално преносливите болести. При првиот преглед не се прават никакви тестови, освен ехо на матката.
Ехото е сосема безболно, на долниот дел на стомакот лекарот ќе стави гел, и потоа на монитор ќе имате можност да ја видите матката. Покрај ехо ќе мора да направите и папa-тест бидејќи единствено преку него може да се откријат бактерии и болести. Папа-тестот е задолжително да се прави секоја година. Никогаш не можете да знаете дека не сте носител на некоја бактерија.
имаме по 18 години, а ме интересира да прашам зашто е нагласено за сексуално активните да имаат прегледи обавезно ?
 

Annabel

Неутрална*
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.298
Поени од реакции
183
имаме по 18 години, а ме интересира да прашам зашто е нагласено за сексуално активните да имаат прегледи обавезно ?
Затоа што поголема е веројатноста на заболувања од инфекции,бактерии и други сексуално преносливи болести кои најчесто се јавуваат од сексуални односи без користење на заштита(кондом),но и мал милион други фактори.Не е ништо страшно. ;) Колку побрзо се изврши гинеколошки преглед толку подобро и за двајцата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom