Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Аман бе, ти озбилен ли си? 4та година ојдела, не знае како да заведе момче во пубертет?!
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Луѓе ај помогнете и на мојата друшка... :)

Значи вака, девојчето е заљубено у едно копиле до уши. Уште од 1ва година средно. Сега се 4 година и се во исти клас. Таа цело време го сака, а мисли дека и тој има чувства спрема неа, само се праи многу фраер, као демек кој сум јас кој сум јас..... А другарка ми е мн откачена, многу друзељубива но незнае како да му каже. Тие во тие 3-4 години повеќе пати се имаат карано. Дури ми рече евдај чекав да се скарам со него, само да му ги погледнам очите. А инаку незнам типот што чека. Нема девојла, а другарка ми нонсоп го гледала, му се смеела, тој никако не сака да збори со неа...
Решение? Начин?
Или таа е стварно грда, или страшно глупа, или тој е геј, или нема храброст да пристапи..
Искрено, другарка ти нека му пристапи, нека му каже дека го свиѓа долго време, кој к*р? -.- И онака ја кажува вистината, нема што да се срами. По лошо од сега што и е, неможе да биде, така да, нека си ја проба среќата, ако јаде корпа, ќе и биде, веруј ми, полесно, и ќе продолжи надаље...
Само ти подржувај ја потојано, советувај ја, биди прав другар..
 

Џ.

Ќутам на различни теми!
Член од
14 јули 2007
Мислења
868
Поени од реакции
183
Луѓе ај помогнете и на мојата друшка... :)

Значи вака, девојчето е заљубено у едно копиле до уши. Уште од 1ва година средно. Сега се 4 година и се во исти клас. Таа цело време го сака, а мисли дека и тој има чувства спрема неа, само се праи многу фраер, као демек кој сум јас кој сум јас..... А другарка ми е мн откачена, многу друзељубива но незнае како да му каже. Тие во тие 3-4 години повеќе пати се имаат карано. Дури ми рече евдај чекав да се скарам со него, само да му ги погледнам очите. А инаку незнам типот што чека. Нема девојла, а другарка ми нонсоп го гледала, му се смеела, тој никако не сака да збори со неа...
Решение? Начин?
А сигурна е дека само се прави фраер ?
Можда детето стварно нема никакви чуства кон неа. Знаеш ... често пати ние девојчињата кога сме лудо заљубени во некој ги гледаме работите онакви како што сакаме да бидат. Нека олади малку и нека се потруди од страна да ја разгледа ситуацијата (ако е можно) па нека размисли дали тој стварно има чуства кон неа или се е плод на нејзината фантазија. Или пак на крај нека разговара со него отворено па што ќе биде нека биде.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.655
Поени од реакции
70.690
Луѓе ај помогнете и на мојата друшка... :)

Значи вака, девојчето е заљубено у едно копиле до уши. Уште од 1ва година средно. Сега се 4 година и се во исти клас. Таа цело време го сака, а мисли дека и тој има чувства спрема неа, само се праи многу фраер, као демек кој сум јас кој сум јас..... А другарка ми е мн откачена, многу друзељубива но незнае како да му каже. Тие во тие 3-4 години повеќе пати се имаат карано. Дури ми рече евдај чекав да се скарам со него, само да му ги погледнам очите. А инаку незнам типот што чека. Нема девојла, а другарка ми нонсоп го гледала, му се смеела, тој никако не сака да збори со неа...
Решение? Начин?
Ако тој за 4 години не покажал никаков интерес значи повеќе од јасно е!! Едноставно другарка ти не му фаќа око:toe:
Ако другарка ти толкуго сака, мислам 4 години:jaj: требала сто пати да му каже до сега, ако неможела сама преку другарка другар нешо муабетче ово оно... Затоа ако го сака толку нека превзема нешто побрзо некоја посериозна иницијатива да не и го лапне некој друг:helou:
 
Член од
22 септември 2009
Мислења
16
Поени од реакции
1
Сакам да направам садо мазо со лопата ? добро е или не баш?
 
Член од
5 октомври 2009
Мислења
8
Поени од реакции
0
mene mi treba malku golema pomos...neznam so da praam... sakam edno devojce t.e. toa devojce mi bese zenska i raskinavme i nemozam nikako da ja prebolam i nikako nemozam da ja vratam ako saka nekoj i ako moze da pomogne nekako neso sovet ili bilo kakva pomos neka pise...:S
 

kompas

Junior
Член од
21 септември 2009
Мислења
107
Поени од реакции
3
mene mi treba malku golema pomos...neznam so da praam... sakam edno devojce t.e. toa devojce mi bese zenska i raskinavme i nemozam nikako da ja prebolam i nikako nemozam da ja vratam ako saka nekoj i ako moze da pomogne nekako neso sovet ili bilo kakva pomos neka pise...:S
vidi sea ...
1. zashto raskinavte ?
2. analiziraj ja situacijata
daj malce poopshirno za da mozeme da ti pomogneme ...
pozz
 
Член од
5 октомври 2009
Мислења
8
Поени од реакции
0
pa zatoa sho "sakala" da bide malku sama i se zdosadilo od de4ko i sakala da bide sama i mi kaza deka nikako ne sum mozel niso da smenam ali znam deka moze da se smeni toa samo nz kako a ona vika deka nemoze....
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
pa zatoa sho "sakala" da bide malku sama i se zdosadilo od de4ko i sakala da bide sama i mi kaza deka nikako ne sum mozel niso da smenam ali znam deka moze da se smeni toa samo nz kako a ona vika deka nemoze....
Знаеш дека можеш да смениш ама незнаеш како :toe: види незнам колку години си ама околу 16 претпоставувам...на твои години се менуваат девојки ко чорапи бар во ова време...девојката очигледно сака да се забавува и мислам дека треба да го прифатиш тоа...а ако стварно не можеш да преболиш почекај да помине некое време па после јави и се онака само на кафе па види како размислува тогаш,среќно :smir:
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
pa zatoa sho "sakala" da bide malku sama i se zdosadilo od de4ko i sakala da bide sama i mi kaza deka nikako ne sum mozel niso da smenam ali znam deka moze da se smeni toa samo nz kako a ona vika deka nemoze....
Ако продолжиш да ја убедуваш да биде со тебе,уште повеќе ќе се зезнеш.Најдобро ти е што побрзо да сфатиш дека веќе не сте заедно и да ја бараш среќата кај друга девојка.
п.с.Колку што ти сакаш да бидеш со неа,толку она не сака да биде со тебе.Со сила убавина не бива:smir:
 
Член од
5 октомври 2009
Мислења
8
Поени од реакции
0
fala luge ali sepak mislam deka ke ja brkam t.e. molam use nekoe vreme...a posle sho bide neka bide fala use ednas....:S

ina4e iam 16 god pogodi ali tolku mnogu ja sakam sho nemozam da zasakam druga sho vikas ti toa deka se menuvaat toa e tocno znam ali...ina4e i da idam so druga nema da ja sakam kako ovaa ali fala ipak mi pomognavte kolku tolku :D
 

kompas

Junior
Член од
21 септември 2009
Мислења
107
Поени од реакции
3
fala luge ali sepak mislam deka ke ja brkam t.e. molam use nekoe vreme...a posle sho bide neka bide fala use ednas....:S

ina4e iam 16 god pogodi ali tolku mnogu ja sakam sho nemozam da zasakam druga sho vikas ti toa deka se menuvaat toa e tocno znam ali...ina4e i da idam so druga nema da ja sakam kako ovaa ali fala ipak mi pomognavte kolku tolku :D
Druze vo tie godini ljubovta znae da bide mnogu zaebana :toe:
kako shto chitam od drugite postovi mislam deka se vo pravo ...
vo tie god treba da gi proverish site jabolki vo koshnicata pred da go izberesh najubavoto ...
ne znaesh ushte shto te cheka zad zgrada (vo ulichen zargon)
zatoa brat najdobar sovet eshto mozam da ti kazam e deka klin so klin se izbiva .. ne mozesh da molish nekoj shto ne saka da bide so tebe me sfakjash ?!
pa treba da na tie god da klecash a ne da :drk: na nea :pos2:
ajde brat chuvaj se i vidi sea e tvoe shto kje pravish
srekjno !!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom