Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
10 септември 2009
Мислења
142
Поени од реакции
14
Mozhe help .. :(
Sakam podolgo vreme edno tipche .. & se beshe okey .. Ne zapozna edna moja drugarka. & toj me svigjashe mng i trebashe da se muvame :back: . :$ I ja takfa presrekjna i kazhaf na edna drugarka se onaka .. & posle nedela dena ona se smuva so nego. Bez da mi kazhe .. :S duri mislam i deka se fateni sega .. ii se ponasha ko da e najnormalno se .. :(
& sho e najglupoto on ushte e onaka light sprema mene. & koa kje se vidime non se gushkame .. :(
Somebody help me .. :(
Имаш 2опции
1. Батали ги и двајцата, особено "другарка ти" и смувај си се со друг дечко и не покажувај пред нив дека ти е мачно.
2. Врати и на другарка ти, бори си се за* дечкото и освој го повторно :) нека си ја треска она главата после
 
Член од
26 септември 2009
Мислења
19
Поени од реакции
1
Имаш 2опции
1. Батали ги и двајцата, особено "другарка ти" и смувај си се со друг дечко и не покажувај пред нив дека ти е мачно.
2. Врати и на другарка ти, бори си се со дечкото и освој го повторно :) нека си ја треска она главата после




Fala per. :D
 
S

smart ass

Гостин
Thnx na site .. Ama ednash koa se vidof so nea ona bash vaka u faca mi kazha : KAZHI MI SHTO SAKASH TI OD NEGO, GO SFIGJASH USHTE? KAZHI MI ZA DA SI ZNAM SHO DA OCHEKUVAM OD TEBE !
I nemaf sila da i recham deka mi e krivo sho mi go zema .. :S a on znae deka go sfigjam -.- barem sigurno primetuva .. :S mrazam shto ve zamaram vaka .. ali ochajna sum genijalno :(
не замараш!!!

таман е it's PAYBACK TIME

многу нефер игра од твојава другарка.

време е за војна.

треба малце да се рационализираш,значи кажи и на другарка ти дека си била со него дека сте се мувале И.Т.Н

а него кажи му дека другарка ти рекла дека нема поим и дека е забеган и дека му е мал ете така.

па после нека си ги вадат очите.

и ќе видиш како ќе стане интересно:zlo::zlo::zlo::zlo:
 
Член од
26 септември 2009
Мислења
19
Поени од реакции
1
не замараш!!!

таман е it's PAYBACK TIME

многу нефер игра од твојава другарка.

време е за војна.

треба малце да се рационализираш,значи кажи и на другарка ти дека си била со него дека сте се мувале И.Т.Н

а него кажи му дека другарка ти рекла дека нема поим и дека е забеган и дека му е мал ете така.

па после нека си ги вадат очите.

и ќе видиш како ќе стане интересно:zlo::zlo::zlo::zlo:



Hahahaha a zamisli posle protif mene da se svrtat ? :pos2:
Mislam .. Ona i vishe e protif mene. Neznam zasho ama po topici i po facebook onaka pishuva statusi za mene. ^o) treba obratno malce da bide. ne ona mene da me mrazi ali aj.. :pos2:
 
S

smart ass

Гостин
Hahahaha a zamisli posle protif mene da se svrtat ? :pos2:
Mislam .. Ona i vishe e protif mene. Neznam zasho ama po topici i po facebook onaka pishuva statusi za mene. ^o) treba obratno malce da bide. ne ona mene da me mrazi ali aj.. :pos2:
кажав јасно биди рационална...против тебе се ама ти можеш да направиш они да си пишат на фејсбук меѓусебно така како шо другарка ти ти пишела тебе ОД ТЕБЕ ЗАВИСИ

ќе му кажеш на тој торкото дека имаш друга симпатија и дека се муваш со него....а на твојата другарка дека торкото рекол за неа дека само му е за губење време и дека тебе те сака....абе малце иновативност...

направи кармнакаша нека се исфиросаат меѓусебе заслужуваат..

и пази по реакциите на таа твоја другарка(пошто ти пише на фејсбук)значи е запалена за торкото и кога ќе и речеш дека торкото тебе те сака а она била губење време хахахахахах

а па на торкото ти кажав шо ке му речеш и немај мака.

моја крајна прогноза-разумен компромис ти е тоа...ова што ти го направиле е лошо возврати соодветно.

и 100% ќе успееш(остај ти шпанските серии каде секогаш се земаат на крајот,а лошите или имаат несреќа или се трујат или добиваат ментална ретардација глумејќи идиоти)

така да преземи мерки.

ОД ТЕБЕ ЗАВИСИ!!!

Ти треба малце морал...повели

 
M

Mr.InF3ction

Гостин
кажав јасно биди рационална...против тебе се ама ти можеш да направиш они да си пишат на фејсбук меѓусебно така како шо другарка ти ти пишела тебе ОД ТЕБЕ ЗАВИСИ

ќе му кажеш на тој торкото дека имаш друга симпатија и дека се муваш со него....а на твојата другарка дека торкото рекол за неа дека само му е за губење време и дека тебе те сака....абе малце иновативност...
браво брат:)
и што ќе успее со лаги ?
мислм ако се среќни нек си жиеват што мора да им го уништи моментот?
сеа ако девојката чекала...и другата девојка била побрза и си фатило...нема што.....кој колку се труди толку заслужува...
али тие совети што даде се за една љубоморна кучка што вика или мое или нечие :tapp:
 
S

smart ass

Гостин
абе другарка и и пишела лаги пи фејсбук аа па?? некои работи не се трпат има многу варијабили.
 

kompas

Junior
Член од
21 септември 2009
Мислења
107
Поени од реакции
3
moe mislenje e deka treba samo da i ja kazesh vistinata na "drugarka ti" i da ja oterash u pm zash takva drugarka ne ti treba da ti kazam iskreno ...
BTW kolko vreme ja imash za drugarka ovaa licemerka ?

ti kazuvam kako shto ti kazaa drugite ... teraj ponataka ima dr ribi vo moreto a so drugarki kako tvojava ne ti trebaat neprijateli


pozz
 

Lanna

Taller, Stronger, Better
Член од
30 септември 2008
Мислења
550
Поени од реакции
165
Mozhe help .. :(
Sakam podolgo vreme edno tipche .. & se beshe okey .. Ne zapozna edna moja drugarka. & toj me svigjashe mng i trebashe da se muvame :back: . :$ I ja takfa presrekjna i kazhaf na edna drugarka se onaka .. & posle nedela dena ona se smuva so nego. Bez da mi kazhe .. :S duri mislam i deka se fateni sega .. ii se ponasha ko da e najnormalno se .. :(
& sho e najglupoto on ushte e onaka light sprema mene. & koa kje se vidime non se gushkame .. :(
Somebody help me .. :(
Thnx na site .. Ama ednash koa se vidof so nea ona bash vaka u faca mi kazha : KAZHI MI SHTO SAKASH TI OD NEGO, GO SFIGJASH USHTE? KAZHI MI ZA DA SI ZNAM SHO DA OCHEKUVAM OD TEBE !
I nemaf sila da i recham deka mi e krivo sho mi go zema .. :S a on znae deka go sfigjam -.- barem sigurno primetuva .. :S mrazam shto ve zamaram vaka .. ali ochajna sum genijalno :(
абе другарка и и пишела лаги пи фејсбук аа па?? некои работи не се трпат има многу варијабили.
Леле деца... Најдобронамерно - аман со тој фејсбук веќе и слични социјални срања. Не е можно толку битна референтна точка да ви бидат.
Остај овие глупости и шпански серии, одмаздата колку и да е слатка, драгоцено време е во прашање. Насочи го да си го направиш животот поубав, излегувај со друго друштво, запознавај нови луге, најди си други области на интерес (читај момчиња). Веројатно веќе и сама си воочила дека немаш потреба од такви другарки, а уште помалку од таквите момчиња. Со време ке научиш да ги распознаваш таквите лигавеши чиј предизвик е да бидат објект на обожавање кај девојчиња од исто друштво. Да му било толку дојдено до тебе немало по другарка ти да се залета одма.

Ука за другпат: дејствувај пред да почнеш да се фалиш на другарките. Стави му јасно на знаење дека ти се допаѓа. И исклучи констатации од типот "требаше да се муваме". Ова ми звучи баш како некаков план, а таквите работи зависат од моментот, ретко се случуваат плански. И најбитното, како за се во животот, така и во љубовта - колку помалку збориш за некоја работа однапред, поголема е веројатноста да ти се оствари:wink:
:back:
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
515
Поени од реакции
22
Луѓе ај помогнете и на мојата друшка... :)

Значи вака, девојчето е заљубено у едно копиле до уши. Уште од 1ва година средно. Сега се 4 година и се во исти клас. Таа цело време го сака, а мисли дека и тој има чувства спрема неа, само се праи многу фраер, као демек кој сум јас кој сум јас..... А другарка ми е мн откачена, многу друзељубива но незнае како да му каже. Тие во тие 3-4 години повеќе пати се имаат карано. Дури ми рече евдај чекав да се скарам со него, само да му ги погледнам очите. А инаку незнам типот што чека. Нема девојла, а другарка ми нонсоп го гледала, му се смеела, тој никако не сака да збори со неа...
Решение? Начин?
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Луѓе ај помогнете и на мојата друшка... :)

Значи вака, девојчето е заљубено у едно копиле до уши. Уште од 1ва година средно. Сега се 4 година и се во исти клас. Таа цело време го сака, а мисли дека и тој има чувства спрема неа, само се праи многу фраер, као демек кој сум јас кој сум јас..... А другарка ми е мн откачена, многу друзељубива но незнае како да му каже. Тие во тие 3-4 години повеќе пати се имаат карано. Дури ми рече евдај чекав да се скарам со него, само да му ги погледнам очите. А инаку незнам типот што чека. Нема девојла, а другарка ми нонсоп го гледала, му се смеела, тој никако не сака да збори со неа...
Решение? Начин?
Нека се најдат на само на кратко, може на журка, може во ходник, небитно... нека го залапа онака јако и нека си отиде на час или што и да прави понатаму.

Многу е веројатно дека типот ќе сака пак да се кара или барем да се распраша што се случило, па на тој начин друшката ќе може да му ги гледа очите почесто. А како тргнало, и сè останато. :smir:

Со среќа. :helou:
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
515
Поени од реакции
22
Супер идеја но не ми се верува тааа е страмежливо девојче.. ( мислам за тие работи, а вака се дружи со сите) ке и кажам па ке ви јавам шо се десило...
Инаку ви пишав зш многу ме нервира со оваа веќе,, секоја сабота ссе опива за него дрво се прави... Секој ден плаче.... и то позз
 

Kajgana Shop

На врв Bottom