Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
23 август 2008
Мислења
32
Поени од реакции
3
Mi treba soveeet :) Odam so devojka mi godina dena... Do pred nekoi mesec-dva se beshe najnaj. Vo posledno ne e kako shto treba... Mnogu chesto ja slusham kaj sho mi vika ne mozam ova ne mozam ona. Gi nema istite sitnici koi gi imashe porano. Gi nema i "ludite denovi" :D ( mislam na momenti kaj sho imashe mnogu strast ) . Mi fali nekako nejzinoto prisustvo vo vrskava. Nejzinite ludi idei . Taa e malku smeneta , se misli pozrela. Sovet?
 
J

JOEY JORDISON

Гостин
Mi treba soveeet :) Odam so devojka mi godina dena... Do pred nekoi mesec-dva se beshe najnaj. Vo posledno ne e kako shto treba... Mnogu chesto ja slusham kaj sho mi vika ne mozam ova ne mozam ona. Gi nema istite sitnici koi gi imashe porano. Gi nema i "ludite denovi" :D ( mislam na momenti kaj sho imashe mnogu strast ) . Mi fali nekako nejzinoto prisustvo vo vrskava. Nejzinite ludi idei . Taa e malku smeneta , se misli pozrela. Sovet?
ќе те фрли у recycle bin уше малце нема спас :toe::vozbud:
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Mi treba soveeet :) Odam so devojka mi godina dena... Do pred nekoi mesec-dva se beshe najnaj. Vo posledno ne e kako shto treba... Mnogu chesto ja slusham kaj sho mi vika ne mozam ova ne mozam ona. Gi nema istite sitnici koi gi imashe porano. Gi nema i "ludite denovi" :D ( mislam na momenti kaj sho imashe mnogu strast ) . Mi fali nekako nejzinoto prisustvo vo vrskava. Nejzinite ludi idei . Taa e malku smeneta , se misli pozrela. Sovet?
Секс? Повеќе?

Цвеќе? Парфем? Одење во театар/кино...?

„Многу си убава вечерва“? „Знаеш, те сакам како и да е“? „Ако ти не можеш, јас можам. Дојди ако сакаш. Ако не, јас тоа сеедно ќе го направам“?
 
Член од
23 август 2008
Мислења
32
Поени од реакции
3
Секс? Повеќе?

Цвеќе? Парфем? Одење во театар/кино...?

„Многу си убава вечерва“? „Знаеш, те сакам како и да е“? „Ако ти не можеш, јас можам. Дојди ако сакаш. Ако не, јас тоа сеедно ќе го направам“?
Не до толку сменета. Не е се само на мене, не е само мојот труд. И таа го посакува истото што и јас. Долгата и сериозна врска. Само не ја покажува таа желба како порано. Милион пати си реков да не крие нешто и ја прашав, вели не, само сум сменета за некои работи
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.579
Поени од реакции
2.564
Mi treba soveeet :) Odam so devojka mi godina dena... Do pred nekoi mesec-dva se beshe najnaj. Vo posledno ne e kako shto treba... Mnogu chesto ja slusham kaj sho mi vika ne mozam ova ne mozam ona. Gi nema istite sitnici koi gi imashe porano. Gi nema i "ludite denovi" :D ( mislam na momenti kaj sho imashe mnogu strast ) . Mi fali nekako nejzinoto prisustvo vo vrskava. Nejzinite ludi idei . Taa e malku smeneta , se misli pozrela. Sovet?
Не до толку сменета. Не е се само на мене, не е само мојот труд. И таа го посакува истото што и јас. Долгата и сериозна врска. Само не ја покажува таа желба како порано. Милион пати си реков да не крие нешто и ја прашав, вели не, само сум сменета за некои работи
Прво, ако мислиш дека ќе ти речи ,-Да кријам нешто...., умот те лажи, значи заборај на таја варијанта....

Второ, претпоставувам дека и е здосадено ,и не ја исклучувам можноста да има некој симпатија...

Трето, гледам имаш 17 години,што значи и таа не би требало да е постара,затоа мој совет ти е: батали сериозни врски, вие сте сега во тинејџерски години, и треба да ги живеете како такви...не можи ти, а поготово таа да живеете како да имате 25.
Ако ја сакаш, утре ке ти биди многу тешко, а другиден ке се смееш на ова...
Немој да мислиш дека те наведувам на некој работи, ама искрено ти кажувам, го пропушташ најубавиот дел од човечкиот живот...младоста.
 
Член од
20 април 2009
Мислења
991
Поени од реакции
944
Па вака ми треба еден совет... Одам околу година и половина.се е супер, но последниве денови како да ми се пекол.Имавме кавга поради тоа што излегуваше со други типови иако јас не знаев.Ја начекав сосема случајно.Немаше ништо страшно, но... и префрлив.Денес кога сватив дека можеби грешам пробав да и се извинам но таа се однесува како да не е онаа која ја засакав.Исклучен телефон, многу храбри и дрски изрази, и што е најстрашно ми рече дека ако сакам да ја побарам ако не....демек....Имам пробано да разговарам, дека е смената, но таа негира па дури и се лути.Помош!!! баш сакав да сме заедно денес,оти од утре не сум во МК една недела, ама изгледа немам шанси:toe:
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Прво, ако мислиш дека ќе ти речи ,-Да кријам нешто...., умот те лажи, значи заборај на таја варијанта....

Второ, претпоставувам дека и е здосадено ,и не ја исклучувам можноста да има некој симпатија...

Трето, гледам имаш 17 години,што значи и таа не би требало да е постара,затоа мој совет ти е: батали сериозни врски, вие сте сега во тинејџерски години, и треба да ги живеете како такви...не можи ти, а поготово таа да живеете како да имате 25.
Ако ја сакаш, утре ке ти биди многу тешко, а другиден ке се смееш на ова...
Немој да мислиш дека те наведувам на некој работи, ама искрено ти кажувам, го пропушташ најубавиот дел од човечкиот живот...младоста.
Не е дека ако е во сериозна врска не е млад и не ја живее младоста. Ако за тебе да си млад значи да излегуваш да се муваш и да љокаш без мерка, онда имаш погрешна формулација. Некои луѓе и на 17 се позрели од тие на 25 и го сакаат она што го имаат.
 
Член од
23 август 2008
Мислења
32
Поени од реакции
3
Не е дека ако е во сериозна врска не е млад и не ја живее младоста. Ако за тебе да си млад значи да излегуваш да се муваш и да љокаш без мерка, онда имаш погрешна формулација. Некои луѓе и на 17 се позрели од тие на 25 и го сакаат она што го имаат.
Фала за ова. Не ми беше муабетот дали сум зрел или не. Не е дека има некоја симпатија. Нема. Самоуверен сум многу и знам дека е то така. Само ми фали нејзино " јас " во врскава. И ми треба начин само да ја зацврстам врскава.
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Фала за ова. Не ми беше муабетот дали сум зрел или не. Не е дека има некоја симпатија. Нема. Самоуверен сум многу и знам дека е то така. Само ми фали нејзино " јас " во врскава. И ми треба начин само да ја зацврстам врскава.
Јас имам 18 ипол години, сериозна врска од година и 7 месеци и не се доживувам себеси ни приближно како затуцана и некоја што не видела ,,живот". Она што некои го нарекуваат ,,живот" а вклучува пиење, лапање со кој стигнеш, излегување на кафе со другарки шест пати дневно и правење муабет за тоа ,,колку само се најубави штиклите во излогот ваму или онаму", мене ми е поминат. Затоа си почнав нов лист, нов живот, созревачки. По однос на темата, можам да те посоветувам да поминуваш повеќе време со неа, да излегувате на различни места, да ја изненадуваш со некои ситници, на пример купи и куче:pipi:. Не мора да е до толку, едноставно најди начини со кои ќе ја разурнеш монотонијата. Отидете еден ден на излет некаде каде што не сте биле, шетајте по дожд... Едноставно се ти е на располагање. И биди свесен дека со текот на времето, врската се менува и ти треба да стануваш флексибилен. Размислувај за некои теми на разговор кои не сте ги имале до сега. Внеси свежина. Бонукс суперактив:smir:.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.579
Поени од реакции
2.564
Не е дека ако е во сериозна врска не е млад и не ја живее младоста. Ако за тебе да си млад значи да излегуваш да се муваш и да љокаш без мерка, онда имаш погрешна формулација. Некои луѓе и на 17 се позрели од тие на 25 и го сакаат она што го имаат.
Не реков нигде јас мување, локање без мерка :smir: Јас алудирав на тоа дека не треба толку да се внесуваат, поготово не во овие години, туку малку полефтерно да гледаат на врските...

Јас имам 18 ипол години, сериозна врска од година и 7 месеци и не се доживувам себеси ни приближно како затуцана и некоја што не видела ,,живот". Она што некои го нарекуваат ,,живот" а вклучува пиење, лапање со кој стигнеш, излегување на кафе со другарки шест пати дневно и правење муабет за тоа ,,колку само се најубави штиклите во излогот ваму или онаму", мене ми е поминат. Затоа си почнав нов лист, нов живот, созревачки. По однос на темата, можам да те посоветувам да поминуваш повеќе време со неа, да излегувате на различни места, да ја изненадуваш со некои ситници, на пример купи и куче:pipi:. Не мора да е до толку, едноставно најди начини со кои ќе ја разурнеш монотонијата. Отидете еден ден на излет некаде каде што не сте биле, шетајте по дожд... Едноставно се ти е на располагање. И биди свесен дека со текот на времето, врската се менува и ти треба да стануваш флексибилен. Размислувај за некои теми на разговор кои не сте ги имале до сега. Внеси свежина. Бонукс суперактив:smir:.
Што ако незе не и е....
Ти му кажуваш,сега ти што би сакала...верувај ми сите овие работи, кај некои можат да доведат до контра ефект:smir:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Па вака ми треба еден совет... Одам околу година и половина.се е супер, но последниве денови како да ми се пекол.Имавме кавга поради тоа што излегуваше со други типови иако јас не знаев.Ја начекав сосема случајно. Немаше ништо страшно, но... и префрлив.Денес кога сватив дека можеби грешам пробав да и се извинам но таа се однесува како да не е онаа која ја засакав.Исклучен телефон, многу храбри и дрски изрази, и што е најстрашно ми рече дека ако сакам да ја побарам ако не....демек....Имам пробано да разговарам, дека е смената, но таа негира па дури и се лути.Помош!!! баш сакав да сме заедно денес,оти од утре не сум во МК една недела, ама изгледа немам шанси:toe:
Уште поубо шо си на страна... ке видиш како ке реагира кога ке се вратиш. Ако е за тебе, ке те побара.

Патем, она болдираното ми е нејасно... Излегуваше со други без да знаеш (се муваше) и тоа не беше страшно за тебе, или излегуваше со другари од школо, улица (или незнам какви) чисто по другарска основа?
 
Член од
20 април 2009
Мислења
991
Поени од реакции
944
Колку што знам немало мување или нешто слично.На такво страшно мислев....Инаку сеуште не сум сигурен како треба да постапам..
Болдираното беше грешка:toe:
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Ај нид хелп ту ...
Имав дечко пред Нова година, но на Нова Година се исподесија работи и за повеќето јас бев виновна и сеуште имам голема грижа на совест,но 2-3 дена по Нова година раскинавме. Пред еден месец пак почнавме да праиме муабет, значи по 3 месеци и рековме ќе расчистиме за се што се случи,ќе одиме на кафе (тоа беше негова идеја) и предложи да дојде кај мене и јас прифатив но едно 2-3 пати ми одложи. Имам чувство дека се плаши од соочување. Но, овој викенд се случи најчудната работа. Имав на топик на мсн нешто дека вечерта ќе одиме во Колосеум и тој изгледа го видел тоа и кога отидовме во Колосеум со другаркиве тој дојде некое време после нас и го забележавме ,ама се правевме како да не сме го забележале за сам да пријде прв. Другарка ми ми кажуваше што се случува зад мене,додека ние игравме и тој се доближи и ме гушна по 4 месеци. И таа вечер повторно се `смувавме` да кажам..и по тоа и наредниот ден требаше да се видиме,но тоа не се случи. А ме сака и го сакам и моментално многу ми е тешко и целава ситуација ме измачува и ензнам што да правам,што да превземам. Се е во ред меѓу нас,но едноставно како да се плаши од разговор. Ми треба сериозен совет.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Колку што знам немало мување или нешто слично.На такво страшно мислев....Инаку сеуште не сум сигурен како треба да постапам..
Болдираното беше грешка:toe:
Премногу си правел љубоморни сцени и од влакно, ортома за врзување коњи и волови :)...

Остави малку да “легне“ прашината, па ке видиш што ке бидне. Доколку стварно девочката ти значи, измислни некој начин да исконтактираш со неа додека си тука, а и во странство (дал господ СМС/мобилни и тн).
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.677
Поени од реакции
13.291
Ај нид хелп ту ...
Имав дечко пред Нова година, но на Нова Година се исподесија работи и за повеќето јас бев виновна и сеуште имам голема грижа на совест,но 2-3 дена по Нова година раскинавме. Пред еден месец пак почнавме да праиме муабет, значи по 3 месеци и рековме ќе расчистиме за се што се случи,ќе одиме на кафе (тоа беше негова идеја) и предложи да дојде кај мене и јас прифатив но едно 2-3 пати ми одложи. Имам чувство дека се плаши од соочување. Но, овој викенд се случи најчудната работа. Имав на топик на мсн нешто дека вечерта ќе одиме во Колосеум и тој изгледа го видел тоа и кога отидовме во Колосеум со другаркиве тој дојде некое време после нас и го забележавме ,ама се правевме како да не сме го забележале за сам да пријде прв. Другарка ми ми кажуваше што се случува зад мене,додека ние игравме и тој се доближи и ме гушна по 4 месеци. И таа вечер повторно се `смувавме` да кажам..и по тоа и наредниот ден требаше да се видиме,но тоа не се случи. А ме сака и го сакам и моментално многу ми е тешко и целава ситуација ме измачува и ензнам што да правам,што да превземам. Се е во ред меѓу нас,но едноставно како да се плаши од разговор. Ми треба сериозен совет.
Излезете обајцата насамо на кафе. Никакви дискотеки, ништо што вклучува друштво (твое и негово). И само смирено, отворете ги картите. Се` е можно во љубовта така и враќањето. Но не труди се по секоја цена да бидеш со него. Ако се појави нешто сериозно за што повторно не би се фатила со него, не му се враќај. Сепак тоа нешто во целата врска ќе се провлекува и ќе буди негативен ефект. Ако нон стоп откажува објасни му дека ситуацијата е озбилна - или џа или бу. Со среќа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom