Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Untak18, ај од лично искуство да пробам...
Последната врска у која шо бев беше катастрофа, односно не го сакав типот и се жалев на кој стигнев од него. Ама тоа не значеше дека сакам да бидам со тие на кои шо им се жалам, ниту дека си барам замена.

Така да, освен ако не си сигурен дека и се свиѓаш, не гледам баш дека имаш шанси со неа. А со твоите 19 години тоа и не е така страшна ствар. Пошо уше утре ќе си најдеш некоја ем без дечко, ем подобра.
 
Член од
27 мај 2008
Мислења
54
Поени од реакции
9
Брат нека си има она дечко ти дупи ја и немај гајле. Ако се покажеш во добро светло ако си подобар од него ќе дојде кај тебе 200%, али ако се изрезилиш јбг:drk:
 

Untak

Simply complicated...
Член од
16 јануари 2008
Мислења
441
Поени од реакции
68
Сине, ти бараш совет или бркаш девојки кои ќе паднат на сочуство?

Од женско не барај совет никад, не знаат да бидат критични коа треба а се на места коа не треба. Ако бараш совет, од машко, бидејќи знаат да бидат далеку поообјективни, непристрасни и неемотивни.

Сеа, ја викам, не си ја пикај рагата кај шо гори огинот. Од страна боцкај, праи... тоа значи биди се` она што од дечко и не го добива, и натерај ја сама да дојде. Али земи го во предвид делот, односно можноста, дека те мота и сака да се заебава. Многу луѓе, не само девојки, често знаат да плачат, кенкаат и кукаат иако нема реална потреба за тоа. И се допаѓа во врската, ама сака да се жали. Карактер грд, јебига.

Разбери некако шо точно е, биди присутен во нејзиниот живот, и чекај сама да дојде...
1. Тоа е планот!
2. Од кај погоди жити ја?
3 Да се надеваме дека тој ќе е исходот :)
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
21
Поени од реакции
0
унтак, веруј брат, девојкава ада е у право, ја иам 18 год. се вртам со една типка 6 месеца, и ич не се замарам за врска...брацо, ти кажеум, у надобри години си у живот!!!!!! ИДИ ЖИВЕЈ! ПИЈАНЧИ СЕ,ИДИ ПО УТАКМИЦИ,ТЕПАЈ ВРЕМЕ СО ДРУШТВО!!! за 5 год нема да го имаш више тоа.КЕ ТИ ФАЛИ...додуша коа ке тргнеш на факс ке го нема 60% од тоа. за жени имаш многу време пред тебе, сигурно не си на умирање(да дае господ да умреш:jaj::jaj::jaj:) така да , освен ако сериозно мислиш дека си до толку заљубен, за да остаиш најдобри години од живот ради женско, со среќа брат. углавно нема ништо лошо у врска.мене никад претходно не ми сметало(не сум имал нешо дугачко,ама ок било, имало негативни и позитивни ствари)али види...ја сум ипак за ...идете некое време на пробно, мувајте се а у нешто, да ја упознаеш подобро, зашо знаеш као иде.....после ебење нема каење:drk:. ипак ние сме форумџии , така да ова е само совет, ти терај како што мислиш дека треба
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Mnogu mi se sviga edna zenska, ama moite drugari vikaat deka e grda. Od edna strana se oni sto me ubeduvaat da ne se zamaram so nea, a od druga pa jas samiot sakam da imam neso so nea. A plus ne ja ni poznavam, ne znam nikoj sto ja znae, me faka trema uste koga ke pomislam na nea a kamo li za nesto poveke...nikogas ne mi se slucilo vakvo nesto:toe:
Ако другарите викаат дека е грда, могу веројатно да е грда.
Ама, ако ти ја гледаш нејзината душа, кхм, онда нека не ти е гајле за другите. Барем знаеш дека нема да пробаат да напрват нешо со неа и ќе биде само твоја.
Затоа, храбро напред. Упознај се и почни да се пушташ.
Ако те одбие, секогаш ќе можеш да се тешиш дека била ружна,
Така да, either way, you have win-win situation.
 

Untak

Simply complicated...
Член од
16 јануари 2008
Мислења
441
Поени од реакции
68
Untak18, ај од лично искуство да пробам...
Последната врска у која шо бев беше катастрофа, односно не го сакав типот и се жалев на кој стигнев од него. Ама тоа не значеше дека сакам да бидам со тие на кои шо им се жалам, ниту дека си барам замена.

Така да, освен ако не си сигурен дека и се свиѓаш, не гледам баш дека имаш шанси со неа. А со твоите 19 години тоа и не е така страшна ствар. Пошо уше утре ќе си најдеш некоја ем без дечко, ем подобра.
1. Не се жали конкретно на мене туку на повеќето!
2. Испитано е имам шанси, знам кое е мислењето за мене, проблемот е претходната личност со која што бев во врска како што дознав...
3. Не е интересно така! :)

Сепак фала на сите, сакав да видам кои одговори ќе ги добијам, а не дека лесно прифаќам туѓи мислења, јас ќе терам како што имам намислено, ама сепак сакав да видам и од туѓа перспектива како изгледа ситуацијата и реакциите и мислењата... :helou:
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
1. Не се жали конкретно на мене туку на повеќето!
2. Испитано е имам шанси, знам кое е мислењето за мене, проблемот е претходната личност со која што бев во врска како што дознав...
Па баш зашо се жали на повеќето, значи дека нема некои конкретни планови со тебе, него и доаѓаш ко уше едно рамо за кукање.

Али, ако сакаш да си веруваш у второто, go ahead.
Темава ќе биде сеуште тука, па ќе може да те тешиме:smir:
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
21
Поени од реакции
0
дап, шо и да се деси, ако не сме ние тука, СО ТРЧАЊЕ БРАТ У КАФАНА! или моеш комотно да дојдеш на форум, и да речеш СИТЕ ПАНКЕРИ СЕ ПЕДЕРИ, нема да биде ништо лошо , ке ти напраиме услуга, од толку ќутек , ке забораиш на неа, одма:tapp::tapp: се шалам, али ипак е опција:pos2::pos2:
 

Untak

Simply complicated...
Член од
16 јануари 2008
Мислења
441
Поени од реакции
68
Па баш зашо се жали на повеќето, значи дека нема некои конкретни планови со тебе, него и доаѓаш ко уше едно рамо за кукање.

Али, ако сакаш да си веруваш у второто, go ahead.
Темава ќе биде сеуште тука, па ќе може да те тешиме:smir:
Леее :nesvest: Ме убиваш, кој песимист си ти во однос на љубовта, имај малку верба дека понекогаш во нејзино име се прават доста луди работи, а и имам доста АСОВИ во ракавот, може да се забележи по мојот аватар... :) Но сепак сум тврдоглав и ќе ја терам до крај ! :baeh: Каков и да е исходот ќе биде во моја полза верувај, секогаш било така ! :vozbud: Но секако дека ќе те известам, и ако нешто не испадне како што треба ќе те наведам тебе како виновник ! :helou:

дап, шо и да се деси, ако не сме ние тука, СО ТРЧАЊЕ БРАТ У КАФАНА! или моеш комотно да дојдеш на форум, и да речеш СИТЕ ПАНКЕРИ СЕ ПЕДЕРИ, нема да биде ништо лошо , ке ти напраиме услуга, од толку ќутек , ке забораиш на неа, одма:tapp::tapp: се шалам, али ипак е опција:pos2::pos2:
ПА СЕ !... Не шала на страна доста јаки совети од тебе во секој случај :) ќе ги имам во предвид :P
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Но секако дека ќе те известам, и ако нешто не испадне како што треба ќе те наведам тебе како виновник ! :helou:
Обавезно да известиш.

Едвај чекам да го кажам она: I told you so!:pipi:

Све најбоље!
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
21
Поени од реакции
0
не бидете толку негативци, не му го кршете филмот на ѕверот!!! шефе ја имаш мојата поддршка!! иди ќјари го девојчето , и ич да не те боли! :pos2::pos2: коа ке ја земеш за жена и ке си го заебеш животот , мене кум ке ме напраиш! :drk::drk:
 

Untak

Simply complicated...
Член од
16 јануари 2008
Мислења
441
Поени од реакции
68
Обавезно да известиш.

Едвај чекам да го кажам она: I told you so!:pipi:

Све најбоље!
Не бе, нема да го задоволам твоето его со такво нешто, па што сака нека е, навистина ваков песимист како тебе немам сретнато...ме разлути и ме збуни...впрочем како и секоја типична жена!! Како само можете тоа да го правите?!.....:nerv:

не бидете толку негативци, не му го кршете филмот на ѕверот!!! шефе ја имаш мојата поддршка!! иди ќјари го девојчето , и ич да не те боли! :pos2::pos2: коа ке ја земеш за жена и ке си го заебеш животот , мене кум ке ме напраиш! :drk::drk:
Кум е dexter, запросена е одамна! Само уште да ја ќарам ко женска ! :) Фала за подршкава, од сега во мојов живот нема да барам совет или мислење од женско дефинитивно ! :vozbud:
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
:tv:
Песимист сум, ако тоа е синоним за некој шо е реален:pipi:

Чим прашуваш значи чекаш одговори. Затоа не се вознемирувај кога ќе ти речат нешо друго освен, ќе биде све по твое.

Anyhow, моето занимање за твојот случај само што испари.
И не заборавај да го викнеш Фиц-Ка на свадба:helou:

Дајте друго дете:vozbud:
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
21
Поени од реакции
0
хаха, онака ке ме викнеш на свадба и ке ти доам со 15 курви од пред мтв, и за уши надвор, ергенска ке ти праам У МИНИ МОРИС:pos2::pos2:
шала на страна, ама коа више бараш туѓи мислења , мора да очекуваш и малце негативно , зашто не делиме сите исти мислења:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom