Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Според тебе сексот е решение на сите проблеми. Ако се искараш со неа, сексај се, ако ти рекол дечко ти дека си дебела крава, исексај се, ако и умрела баба и Сребрена дента и е тажна, ебни ја.

Знам дека е здрав сексот, ама чоек, повеќе штетиш отколку што помагаш со советиве. Доколку некој воопшто тргнал по твој ум, секако.
Секс = време поминато заедно (меѓу другото).

Ако батката поради икс причини не поминува време со девојката, има многу големи шанси да се „олади“ кон неа. Колку повеќе време поминуваат заедно (а сексот тоа го подразбира, нели, бидејќи не збориме за cyber-ирање), или ќе се зближи до неа, или до толку ќе се истакнат разликите, што побргу ќе раскинат. Во секој случај, згодно е што побргу да се дознае дали типот и типката си одговараат, за да нема многу изгубено време, нели?

Сексот не е решение, се разбира, но е многу добар индикатор дали во нешто вреди понатаму да се вложува време, енергија, пари итн. Ако сексот не го бива, не вреди за таа врска човек понатаму да се ангажира од старт. Ако е добар, има барем нешто за што можеби вреди понатаму двајцата да се борат.

Крусер, жити мене прекини да даваш совети на темава.
Повтори ми на приватно дека тоа сакаш да го направам. Како модератор, згодно е да ги следам твоите желби, зашто не сакам да останам баниран.

Еве, денес повеќе нема да зборам на темава. Ако до утре немам приватна порака од тебе да не пишувам пак на темава, ќе продолжам да пишувам.

Значи, Fantom_oh, имаш единствена шанса да го спасиш форумов од моите совети.
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
крусер, пишувај си на темава слободно. кој е тој да ти кажува што да пишуваш? не биди глуп. се додека си онтопик, дозволено е. каков и да е, и врз што и да се базира советот-СОВЕТ Е! ако е модератор незначи дека треба да му лижеш гз, пошто не е ништо поразличен од тебе. едина разлика е што тој се замара за некој подфорум, а ти си уживаш на целиот форум. и второ, неможе да те разбере зашто така даваш совети пошто нема "с" од секс видено. можда некогаш кога ќе види, можда, па ќе те разбере колку толку -) кис4е:pipi:
 
Член од
29 август 2008
Мислења
91
Поени од реакции
0
Sto bi napravile za devojka t.e. taa vi raskinala ama nema sila da zboruva so vas a saka da vi se vrati.Sum slusal od nejzinite drugarki koga ke me spomnale mene taa se nervirala a kriela vo sebe deka i znacam MNOGU.Sakam da zboruvam ama taa nema sila so mene sto da pravam?Planirav da i pratam text vo word i da i pisam se sto mi lezi na srce...Dali bi bilo pametno toa a znam vo sebe i od nea i od nejzinite deka i znacam...A i nejzinite i velat da zbori so mene i nejzinite "drugarki" i jas i mi velese ednas na tel ne saka so loso da se zavrsi sto sakase so toa da kaze????A vaka nema vreme stvarno na uciliste,po doma,edno drugo samo vo carsija moze da se vidime ama togas nemozeme da zboruvame bidejki e so "drugarkite" a i ne planiram da si rasipeme vecer..Sovet poveke od zenskite pls pls
 
Член од
24 септември 2008
Мислења
450
Поени од реакции
14
Sto bi napravile za devojka t.e. taa vi raskinala ama nema sila da zboruva so vas a saka da vi se vrati.Sum slusal od nejzinite drugarki koga ke me spomnale mene taa se nervirala a kriela vo sebe deka i znacam MNOGU.Sakam da zboruvam ama taa nema sila so mene sto da pravam?Planirav da i pratam text vo word i da i pisam se sto mi lezi na srce...Dali bi bilo pametno toa a znam vo sebe i od nea i od nejzinite deka i znacam...A i nejzinite i velat da zbori so mene i nejzinite "drugarki" i jas i mi velese ednas na tel ne saka so loso da se zavrsi sto sakase so toa da kaze????A vaka nema vreme stvarno na uciliste,po doma,edno drugo samo vo carsija moze da se vidime ama togas nemozeme da zboruvame bidejki e so "drugarkite" a i ne planiram da si rasipeme vecer..Sovet poveke od zenskite pls pls

Nemoj da i prakas text, javi i se, vikni ja na kafe i zboruvajte iskreno. Toa se ceni. A ako sakas da se otvori i da ne gi krie cuvstvata togas treba ti da pocnes prv. Kazi i sto cuvstvuvas i ke vidis deka ke prekine da krie sto cuvstvuva za tebe.
 
Член од
13 октомври 2008
Мислења
10
Поени од реакции
0
HELP me pls.. nz sho e rabotava so mene..
so edno devojche(sto go chekav 2 god i mislam deka sum zaljuben vo nego) sto "odevme" pred 2 god.. sega sme pak zaedno, ama imam eden mal problem ... pred da se fatam so nea kje napravev SE za da bideme zaedno .. a sega koga vekje sum so nea ne e taa ZAR kako shto beshe pred da se "fatime".. :uvo: mu se ima li na nekoj deseno ova, i sho bi znachelo???:uvo:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.745
Поени од реакции
19.924
neo[t];1765972 напиша:
HELP me pls.. nz sho e rabotava so mene..
so edno devojche(sto go chekav 2 god i mislam deka sum zaljuben vo nego) sto "odevme" pred 2 god.. sega sme pak zaedno, ama imam eden mal problem ... pred da se fatam so nea kje napravev SE za da bideme zaedno .. a sega koga vekje sum so nea ne e taa ZAR kako shto beshe pred da se "fatime".. :uvo: mu se ima li na nekoj deseno ova, i sho bi znachelo???:uvo:

Ќе ти мине, досега си бил навикнат да се бориш за неа и се да правиш само за да ја освоиш, арно ама сега ја имаш и спласнала онаа страст која вриела во тебе воедно и заљубеноста ти оладила сега, дај си шанса пробај малку по смирено ќе биде поинтересно, и башка колку год си ?:smir:
 
Член од
13 октомври 2008
Мислења
10
Поени од реакции
0
Ќе ти мине, досега си бил навикнат да се бориш за неа и се да правиш само за да ја освоиш, арно ама сега ја имаш и спласнала онаа страст која вриела во тебе воедно и заљубеноста ти оладила сега, дај си шанса пробај малку по смирено ќе биде поинтересно, и башка колку год си ?:smir:
17 =) btw.. 10x
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Напишано од neo[t]
HELP me pls.. Nz sho e rabotava so mene..
so edno devojche(sto go chekav 2 god i mislam deka sum zaljuben vo nego) sto "odevme" pred 2 god.. Sega sme pak zaedno, ama imam eden mal problem ... Pred da se fatam so nea kje napravev SE za da bideme zaedno .. A sega koga vekje sum so nea ne e taa ZAR kako shto beshe pred da se "fatime".. mu se ima li na nekoj deseno ova, i sho bi znachelo???
Велком то де клаб. Мене секогаш ми се случува ова.:)))
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
neo[t];1765972 напиша:
HELP me pls.. nz sho e rabotava so mene..
so edno devojche(sto go chekav 2 god i mislam deka sum zaljuben vo nego) sto "odevme" pred 2 god.. sega sme pak zaedno, ama imam eden mal problem ... pred da se fatam so nea kje napravev SE za da bideme zaedno .. a sega koga vekje sum so nea ne e taa ZAR kako shto beshe pred da se "fatime".. :uvo: mu se ima li na nekoj deseno ova, i sho bi znachelo???:uvo:
..одвај разбирам...ама ајде...инаку на каков начин мислиш бе сменето?? не разбирам тоа?...епа да ти кажам со тек на времето луѓето се менуваат...сеа штом си ја сакал пред 2 години..веруввам дека се уште ја сакаш..и дека ја сакаш баш онаква каква што си...и незнам како би можел да ја промениш:toe:
 
Член од
13 октомври 2008
Мислења
10
Поени од реакции
0
..одвај разбирам...ама ајде...инаку на каков начин мислиш бе сменето?? не разбирам тоа?...епа да ти кажам со тек на времето луѓето се менуваат...сеа штом си ја сакал пред 2 години..веруввам дека се уште ја сакаш..и дека ја сакаш баш онаква каква што си...и незнам како би можел да ја промениш:toe:
am mislam deka bev jasen vo pishuvanjeto i deka ne si prochitala dovolno dobro .. ne rekov nesto za menuvanje, tuku prashav sho e problemot so mene i dali na nekoj mu se ima deseno istoto. :toe:
 
Член од
24 септември 2008
Мислења
450
Поени од реакции
14
neo[t];1766117 напиша:
am mislam deka bev jasen vo pishuvanjeto i deka ne si prochitala dovolno dobro .. ne rekov nesto za menuvanje, tuku prashav sho e problemot so mene i dali na nekoj mu se ima deseno istoto. :toe:
Ne e toa nekoj problem i kako sto pisuva pogore na mnogu im se slucuva toa taka da mlad si ne se zamaraj.
 

Wolverine-X

|>Kryptonite<|
Член од
11 октомври 2008
Мислења
23
Поени од реакции
3
епа вака... има некои женски од мои школо кои ги свиѓам некое време но постојано слушам за нив дека се дигаат многу или се муваат со секој втор 'фраер' што ке го видат. Сепак ги забележувам и мене ме меркале некад ама едноставно кажано ја неам многу храброст да им пријдам :kesa:. Кој има некој совет нека дае да не го дрвам многу ја :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom