Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Не му солете памет, не му кажувајте да ја заборави и разни ствари, туку едноставно носете го подалеку од каде што таа излегува, носете го по журки, собирајте се цело друштво да гледате филм, да се заебавате и да избегнувате да ја ставате во секој муабет.

Како што успеал еднаш да ја заборави- ќе успее пак.
 
Член од
28 октомври 2007
Мислења
770
Поени од реакции
266
valjda toa e lekot.
ali se obiduvame, ali on saka da ja vrati, a ne da ja batali! mene barem ne mi teknuva nacin za da ja vrati... ako prai neso so toj, togas valjda ke bide loooso a i ke mu se utre nadezda, sto se uste ja ima i posle se
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Нека оди некој да и каже на кучката се што мисли друштвото за неа. Нека ја чукне таа црпката да помисли зошто си игра со туѓи животи.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Во тој случај, морам да признаам дека премногу оптимистички гледа на работите.

Според се` ова што го напиша... не ми мириса дека нешто ќе бидне од неговите планови, така да, пробајте цело друштво да му помогнете да си продолжи со нормалниот животот.
 
Член од
13 февруари 2008
Мислења
9
Поени од реакции
0
imam eden mal problem mada moze ne e mal no eve da recime mal.
vo ovie posledni 2 meseci jas i mojata zenska samo sme imale odnos 2 pati .. dali e mal ili golem vie kazete mi . dali da sumnjam deka me vara ili ?
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
avkovic...По ова што го раскажа јасно се гледа дека типката само си игра со другар ти, ништо поише...Сигурно и значи, зашто сепак иделе година и кусур али знае дека може да го има во секој момент и не се замара воопшто со него. Знае дека кога случајно ќе и се присака може да се јави и другар ти ќе дотрча. Сега за сега мислам дека не планира да се смири со другар ти, по муабетов...
Знаеме дека кога си заљубен цврсто ти се заврзани очите и не ти е важно ништо друго освен да бидеш со саканата личност..Џабе му зборите нема да му дојде памет исто ко на дрво да зборите...Се додека он самиот не се свести дека типката не е вредна до толку, дека уствари она само си игра со него и дека мора да продолжи со животот никој неможе да му помогне...Вие само можете како што кажа мавечко да пробате да му го одвлечете вниманието. Малце почесто бидете со него, зборете му за некои други работи не за неа, искачајте, журкајте се...Еднаш поминало, зашто да не помине уште еднаш?!
 
Член од
28 октомври 2007
Мислења
770
Поени од реакции
266
sea mi kaza deka ja dogovoril za na kafe denovive! moral da prai muabet so nea. da ne ispadne uste pogolem glupco, se kladam deka ke i pocne da i zbori pa zosto pa kako i sl. a i za toa sto zborite deka ja zaborail po toa sto jas vi go kazav, da vi kazam kako so pominuva vremevo se poise mislam deka ne ja imase zaboraveno, onaka skrisno se nadeval deka koga togas pak ke napravat nesto. ja neam videno nekoj poise nekogo da saka i da ima napraeno tolku zrtvi i tolku stvari za nekoj, a poseizgleda nekoj toa ne go ceni...
 
Член од
20 октомври 2007
Мислења
268
Поени од реакции
5
Епа Авкович, како што вика Мауечко вие одвлекувајте му го вниманието... и како што викаш другар ти може да ја има секоја која ќе ја посака... му се лепеле женски.. нека си дигне малце акции.. или нека земе одмор да отиде негде да се прошета далеку од неа и целата ситуација.. нека олади малце..
 
D

devojcence

Гостин
jas mislam da zemes ti da i se javis na tipkata i da i kazes najseriozno da ne se zaebava so drugarti.deka nema smisla nejzinite frustracii od detstvoto da gi prenesuva na drug.i deka poso ne ja interesira da ne mu diga tel. tolku a na drugarti ke mu pomine poise iskacajte i moze uste nekoe vreme ke trca po nea ali ke mu pomine.ali na ovaa kazii obavezno da go ostavi deteto da ne go zaebava. lele kolku mrzam vakvi zenski ej.ako nekje niso a gleda deka ja saka neka se trgne so go zeza.nikad so nikoj ne treba vaka.se se vrakja.

hmmm a ovoj so zenskata so imal odnosi 2 pati :PP pa so znam najverovatno :PP
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Тука он нема што да игра, не е кај него топката. А било која жена колку и да се фолира доколку навистина сака нешто повеќе со него нема да дозволи да го испушти од раце целосно, независно од тоа како ќе се однесува типот. Она тоа го прави, а само на моменти си поигрува со него пред се поради лични интереси, задоволства и забава..

Секој би му дал совет да искочи од игра, без оглед дали после ќе го бара или никогаш повеќе нема да му се јави. Можда нема да одигра така пошо е со “врзани“ очи во ситуацијава, ама за среќа од вакви проблеми не се умира :pos:
 
Член од
28 октомври 2007
Мислења
770
Поени од реакции
266
mi kazuva sega deka i pisal na msn demek da idat na kafe i ovaa mu rekla deka sega ne saka da idele na kafe, sega ne sakala da prai muabet so nego na kafe, ke idele ali ponataka. auuu kakov stanaaa!!!
ps: fala vi na site za sovetite:smir:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Ќе го најдам кој е и ќе му влепам една, така да му пренесеш.:pipi:

Дај нека ја батали кучката или интересно му е да праи будала од себе?
 
Член од
28 октомври 2007
Мислења
770
Поени од реакции
266
najnovo!!! :)
cekal da dojde 8 mi mart da i poklonel cvekje i cd so zaednickite pessni! vika demek koj ka vrti, sea so saka neka prai, ni i se javuval ni i pisuval niso! ke i pratel po posta nepotpisano toa so go kazav, pa ako saka ona neka prevzeme neso ako ne ke bilo ok, nemal da se zamara vise so nea. toa mu bilo demek kako posledno neso so ke go naprael za nea. i posle toa nemalo ni da i se javuva ni niso. jas mislam deka najgolema greska e so mu se javuva stalno majka i , so mu kazuva so dda prai! eve denes bevme zaedno pomina pokraj nas pokraj kej ko da ne go primeti, go ptimeti edna zaednicka drugarka so mu e sestra na edna drugar od klas bivsi, spored moe mislenje ne so sakase so morase, isto i vo diskoteka! muvase edna top devojka, ali sam vika so mislite sum kaj nea. ko da nema spas za nego,, KE GO TEPAMMM!!!!
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
najnovo!!! :)
cekal da dojde 8 mi mart da i poklonel cvekje i cd so zaednickite pessni! vika demek koj ka vrti, sea so saka neka prai, ni i se javuval ni i pisuval niso! ke i pratel po posta nepotpisano toa so go kazav, pa ako saka ona neka prevzeme neso ako ne ke bilo ok, nemal da se zamara vise so nea. toa mu bilo demek kako posledno neso so ke go naprael za nea. i posle toa nemalo ni da i se javuva ni niso. jas mislam deka najgolema greska e so mu se javuva stalno majka i , so mu kazuva so dda prai! eve denes bevme zaedno pomina pokraj nas pokraj kej ko da ne go primeti, go ptimeti edna zaednicka drugarka so mu e sestra na edna drugar od klas bivsi, spored moe mislenje ne so sakase so morase, isto i vo diskoteka! muvase edna top devojka, ali sam vika so mislite sum kaj nea. ko da nema spas za nego,, KE GO TEPAMMM!!!!
Болдираното, влева надеж...
Мајка и му кажува што да праи:nesvest:...Е фино, сигурно е од помош. Wait, 'till they get married:vozbud::uvo:

Сериозно, му нема помош. Дур сам не сфати дека се понижува, први мајмун од себе итд. друг тоа нема шанси да му го предочи.
Најдобра опција е оваа што побрзо да му го напраи партал достоинството, за овој да се освести и конечно да смогне сили да се тргне од неа.
 
С

Сатори

Гостин
~*~

Болдираното, влева надеж...
Мајка и му кажува што да праи:nesvest:...Е фино, сигурно е од помош. Wait, 'till they get married:vozbud::uvo:

Сериозно, му нема помош. Дур сам не сфати дека се понижува, први мајмун од себе итд. друг тоа нема шанси да му го предочи.
Најдобра опција е оваа што побрзо да му го напраи партал достоинството, за овој да се освести и конечно да смогне сили да се тргне од неа.
Мене ми делува како и да нема кој знае какво достоинство.
Зошто воопшто се замара девојкава не разбирам...
Некои персони не вредат ни за да се сврти човек зад нив, не дури и да зборува.

Блаааа:retard:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom