Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

*Smurfette*

He smurfs me, he smurfs me not
Член од
10 јуни 2006
Мислења
538
Поени од реакции
38
Mama напиша:
Ti i ne go sakas tolku nego kolku so ti se bendisuva idejata da sakas nekogo.

Го сакам не заради тоа што ми се бендиса идејата да сакам некого! Нема причина поради која се сака, едноставно се сака!
 
Член од
10 август 2006
Мислења
14
Поени од реакции
0
*vale* напиша:
Го сакам не заради тоа што ми се бендиса идејата да сакам некого! Нема причина поради која се сака, едноставно се сака!
Te razbrav dobro ---nema pricina poradi koja se saka(mada bi bilo dobro da ima) NO IMA PRICINI ZARADI KOI NEKOJ NE TREBA DA GO SAKAS. Ti licno , kakov stav imas za prostuvanjeto??:)
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
dzamto напиша:
sretnav 16 godisna ja ssum 15 godisen . napraivme muabe bla bla i rece aj da se fatime dobro rekov.iako ne izleguvala so pomali rece ajde.i za 10 casa mi vika nejkam sakam komentari za ova

sto e ljubovta
sladoled
na pocetok e sladka
posle se topi
i na kraj ostanuva fleka koja se cisti so alkohol
Oh lele petnaeset godisen sto bara definicija za ljubov pa uste i misli deka se "cisti" so alkohol. Drugarce ke ti postavam dve prasanaja odgovori gi pa mozebi ke dobies odgovor za tvojot "problem".

1. Si imal do sega zenska i si se bacil so nekoja?
2. Nevin si uste?

*vale* напиша:
Сакам што побрзо да заборам некој кој не ја заслужува мојата љубов ни налмалце ама некако не ми оди таа работа. Ај кажете ми како ве молам.
Najdobro bi bilo da pocnes da setas, a ne da sedis pred kompjuter i da surfas po cel den. Pocni setaj, zurkaj se, pijanci se, baraj deckovci, lapaj se so nekoj sto prvpat si go videla, igraj sah, nesto pravi samo ne sedi doma i ne si ja cukaj glavata od zid. Kaj da e u toa skitanje ke go zaboravis i ke si najdes nekoj drug.

Pretopostavuvam deka si 15-16 godisna sto ova i e nekoja letna ljubov. Nabrzo ke pocne skolskata godina i se sto si znaela za ovoj tip ima da izbledi taka da kuliraj si i odi bre banjaj se nekade so drugarkite dodeka e toplo vremeto.

AjT sledniot.
 

*Smurfette*

He smurfs me, he smurfs me not
Член од
10 јуни 2006
Мислења
538
Поени од реакции
38
Mama напиша:
Te razbrav dobro ---nema pricina poradi koja se saka(mada bi bilo dobro da ima) NO IMA PRICINI ZARADI KOI NEKOJ NE TREBA DA GO SAKAS. Ti licno , kakov stav imas za prostuvanjeto??:)
Епа да има мноооогу причини поради кои не треба да го сакам, многу. Но сепак тие причини ги занемерувам не знам зошто.:toe:

vardarce напиша:
Najdobro bi bilo da pocnes da setas, a ne da sedis pred kompjuter i da surfas po cel den. Pocni setaj, zurkaj se, pijanci se, baraj deckovci, lapaj se so nekoj sto prvpat si go videla, igraj sah, nesto pravi samo ne sedi doma i ne si ja cukaj glavata od zid. Kaj da e u toa skitanje ke go zaboravis i ke si najdes nekoj drug.

Pretopostavuvam deka si 15-16 godisna sto ova i e nekoja letna ljubov. Nabrzo ke pocne skolskata godina i se sto si znaela za ovoj tip ima da izbledi taka da kuliraj si i odi bre banjaj se nekade so drugarkite dodeka e toplo vremeto.
Па да точно 15 год сум но не е летна љубов тука се започна од лани 26.07. Инаку да ке те послушам и уше утре ке одам на базент со другарките ми :)
 
Член од
16 август 2006
Мислења
1
Поени од реакции
0
Lugje mi treba onaka pomos da zaboravam edna licnost poradi toa sto naseto zakrzlaveno opstetstvo smeta deka toj ne bi trebalo da bidam so nego... onaka nekoj sovet mi treba
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
179
Поени од реакции
1
MASLINKA напиша:
Lugje mi treba onaka pomos da zaboravam edna licnost poradi toa sto naseto zakrzlaveno opstetstvo smeta deka toj ne bi trebalo da bidam so nego... onaka nekoj sovet mi treba
Vreme leci ke ti kazat mnogu luge no seto toa e vistina dokolku ti sakas da bide a ako si opsednata so taa licnost ti ne sakas da ja zaboravis.
 
Член од
10 август 2006
Мислења
14
Поени од реакции
0
pinki напиша:
Vreme leci ke ti kazat mnogu luge no seto toa e vistina dokolku ti sakas da bide a ako si opsednata so taa licnost ti ne sakas da ja zaboravis.
Vremeto ne leci tuku te uci da zivees so "bolkata", samo sto sekoj ima razlicit prag na podnoslivost.
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
MASLINKA напиша:
Lugje mi treba onaka pomos da zaboravam edna licnost poradi toa sto naseto zakrzlaveno opstetstvo smeta deka toj ne bi trebalo da bidam so nego... onaka nekoj sovet mi treba
Najdobro bi bilo da pocnes da setas, a ne da sedis pred kompjuter i da surfas po cel den. Pocni setaj, zurkaj se, pijanci se, baraj deckovci, lapaj se so nekoj sto prvpat si go videla, igraj sah, nesto pravi samo ne sedi doma i ne si ja cukaj glavata od zid. Kaj da e u toa skitanje ke go zaboravis i ke si najdes nekoj drug.

AjT sledniot.
 
С

Сатори

Гостин
Шири хоризонти...

MASLINKA напиша:
Lugje mi treba onaka pomos da zaboravam edna licnost poradi toa sto naseto zakrzlaveno opstetstvo smeta deka toj ne bi trebalo da bidam so nego... onaka nekoj sovet mi treba
Делумно се согласувам со Вардарче, за тоа дека треба да правиш нешто ново, нешто друго, нешто интересно, се што мислиш дека ќе ти помогне на еден начин за да го заборавиш дечкото.
Едноставно шири хоризонти со нови луѓе, сигурно ќе најдеш некој подобар и некој што повеќе ќе ти одговара!
 

.....

Човекот...
Член од
5 јануари 2006
Мислења
684
Поени од реакции
12
eci^^^ напиша:
епа добро де, може таков и е преиодот, сака да одмори малце од дечковци и да биде слободна.почекај малце, а во меѓувреме подготви и неколку пријатни и слатки изнанадувања, да види дека ти навистина сакаш и заслужуваш да имаш нешо со нејзе!

Тоа е првиот случај..втората варијанта е дека девојчето е многу лицемерно, па нејќе да каже дека не и се свиѓаш, туку ара други глупави причини да те откачи..ама ај, да не мислиме на втората!
Е сега испадна дека имало и трета варијанта, нејзината другарка ме бендисвала мене и тој бил проблемот а таја не се лутела ако се фатам со чупето шо го бендисвам. Е дури сега се се искомплицира и помагајте ве молам...:wub: :wub:
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
Ај прераскажи уште еднаш што како е ама убаво.
 

.....

Човекот...
Член од
5 јануари 2006
Мислења
684
Поени од реакции
12
vardarce напиша:
Ај прераскажи уште еднаш што како е ама убаво.
Готово сега се се среди и испадн како шо треба, некела само дека другарка и ме сакала мене ама се премисли и сега сме во шема :wink::wub:
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
razocarana sum od edna licnost za koja mislev deka imam pravilno mislenje! najzalno od se e sto toa me tera da se navrakam na stari, bolni, zabraneto spomeni!
 
Член од
22 јануари 2005
Мислења
980
Поени од реакции
4
Ја мислам дека воопшто не е со него, сака да биде, ама нему му мрда „она” и лево-десно.
Добро ќе биде да ни даде датали за случајот, да се запознаеме пдообро со работата, за да не и` дадеме погрешен совет.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom