Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Здраво, ме интересира кога е правото време за прв секс и слично двајцата сме невини 17 годишни кретени и идеме 2 и пол месеци.(не сум зборел за секс со неа).Нормално ко и секое машко на мое возраст, хормони работат стотка + иде лето и слични глупости и филмови, неможам да не мислам на секс а она е од тие поштените, страв ми е да не се изглупирам нешто ради моментална напаленост, а не ми се почиња од почеток со друга...
Он топик:Кога ќе ти рече она дека е спремна.

Оф топик:Ем повеќе ќе те сака ем пофраер ќе испаднеш☺
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.724
Поени од реакции
1.482
Здраво, ме интересира кога е правото време за прв секс и слично двајцата сме невини 17 годишни кретени и идеме 2 и пол месеци.(не сум зборел за секс со неа).Нормално ко и секое машко на мое возраст, хормони работат стотка + иде лето и слични глупости и филмови, неможам да не мислам на секс а она е од тие поштените, страв ми е да не се изглупирам нешто ради моментална напаленост, а не ми се почиња од почеток со друга...
Абе муабетот кога било вистинското време или место значи никогаш ама баш никогаш не планирај нешто. Што сакам да кажам не оди со намера дека сакаш да имаш секс баш тој ден остави работите да се случуват спонтано. Напален или не испитај си од околу каква е ситуација почни да пипкаш да штипкаш и види како ќе оди.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Абе муабетот кога било вистинското време или место значи никогаш ама баш никогаш не планирај нешто. Што сакам да кажам не оди со намера дека сакаш да имаш секс баш тој ден остави работите да се случуват спонтано. Напален или не испитај си од околу каква е ситуација почни да пипкаш да штипкаш и види како ќе оди.
Епа тоа ми е, не сакам работите да бидам механички т.е. унапред договорени ко роботи, а од друга страна не знам како да ја опипам целата работа да добијам некој знак или слично за да продолжам, зашто нели селско и глупо е у прва ситуација да земам да ја соблекувам.Како и да е муабетот ми е немам претстава како се движат работите па отприлика ми требапе некое разјаснување...
 
Член од
26 ноември 2012
Мислења
38
Поени од реакции
25
Епа тоа ми е, не сакам работите да бидам механички т.е. унапред договорени ко роботи, а од друга страна не знам како да ја опипам целата работа да добијам некој знак или слично за да продолжам, зашто нели селско и глупо е у прва ситуација да земам да ја соблекувам.Како и да е муабетот ми е немам претстава како се движат работите па отприлика ми требапе некое разјаснување...

Колку незрело пишуваш... Мада добро 17 години имаш. Те сфаќам. За мене сексот е чин на обострана љубов најпрвин а сетне страстите да се пуштат во својот тек. Плус онаа реченица, а не ми се почиња од почеток со друга... мислам тоа ти е ај со оваа почнав,со оваа да си одам до крај па и секс да има...А нигде за љубов збор не спомна.
А страв ти е да не се изглупираш,е тоа ти вреди, барем нешто со кое укажуваш на тоа дека таа сепак нешто ти значи.

Пробај,види, но пази доколку стапиш во сексуални односи со неа, таа ќе се зацопа во тебе уште толку. Ако немаш намера да си со неа во врска не ја напињај и не ја искористувај. Зборам од искуство.
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616
Извади и го и одма ќе видиш на што си. Одма е друг муабетот после тоа.[DOUBLEPOST=1459457079][/DOUBLEPOST]
Значи ако можи некој да ми помогни за проблемов..

Со девојчево долго време се допишуваме.. се ми кажува ова она.. дури ми има кажано дека ме сака, дека би била во врска со мене..дека и било многу убаво кога била во моја близина.. Арно ама има дечко.. Тој живее Шведска, а таа тука во Прилеп.. На лето иди на 2 недели во Гостивар и тоа е тоа 2/3 пати ќе се видат.. Не се воопшто блиски, верувам дека тој има друга таму, посекако на свои 21 година не би чекал 1 година за да се види со 17 годишно девојче од Мк.... Сега се малце подскарани, ама сигурен сум дека ќе се смират одма, не е ништо страшно..
Знам дека ќе почните сега, баталија филмови ја стегаат ова она. те лажи.. Нема шанси.. најблизок сум и, све до точка знам за неа како и таа за мене... ама дечкото.. има некакво чаре да успејам некако или ? Многу мизерно ми е да и речам пример раскини со него ова она.. баталиго нее за тебе...
Шведска и Прилеп увек се сакале. Ќе си најдеш друга ај.

п.с купи и ајфон,едино тоа да упали.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Колку незрело пишуваш... Мада добро 17 години имаш. Те сфаќам. За мене сексот е чин на обострана љубов најпрвин а сетне страстите да се пуштат во својот тек. Плус онаа реченица, а не ми се почиња од почеток со друга... мислам тоа ти е ај со оваа почнав,со оваа да си одам до крај па и секс да има...А нигде за љубов збор не спомна.
А страв ти е да не се изглупираш,е тоа ти вреди, барем нешто со кое укажуваш на тоа дека таа сепак нешто ти значи.

Пробај,види, но пази доколку стапиш во сексуални односи со неа, таа ќе се зацопа во тебе уште толку. Ако немаш намера да си со неа во врска не ја напињај и не ја искористувај. Зборам од искуство.
Види, далеку од тоа дека не ми значи ама си работат хормоните, а муабетот за почнување со друга беше од аспект на ако оплескам т.е избрзам со муабетот за секс и сл да не тргне наопаку работата, да не си сними филмови дека сум со неа ради тоа и да ме откачи.Инаку целата работа е далеку од корист дури напротив, ама во прашање филмот на секој "загреан" тинејџер.
 
Член од
1 октомври 2015
Мислења
31
Поени од реакции
10
ми се допајѓа едно девојче учиме во исто школо. Како да започнам муабет со неа и да и дадам до знаење дека ми се допајѓа
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
ми се допајѓа едно девојче учиме во исто школо. Како да започнам муабет со неа и да и дадам до знаење дека ми се допајѓа
„Здраво. Јас сум _____ (име) *ракување*. Дали би сакала да дојдеш со мене на ______ (вид на пијачка)?“

Ако сака, ќе договорите место и термин.
Ако каже нешто неодредено, или се насмее, или избегне да одговори, повтори ѝ ја истата линија во друга шанса.
Ако каже „не“, веќе нема да ти се допаѓа.


Со лесно.
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Kruser, ljubovni soveti ne e toa - toa, when you're not around <3
 
Член од
21 јули 2014
Мислења
549
Поени од реакции
544
Позз, дали девојките сакаат мулиња? За другар прашувам
 
L

Lu

Гостин
Позз, дали девојките сакаат мулиња? За другар прашувам
Ник mule - „за другар прашувам“ :D

Одговор: Зависи од девојката, некои сакаат мулиња, за да ги влечат за нос и да ги вртат околу мал прст како што сакаат, тоест, она како ќе му свири, така он да игра по нејзино.
Тоа се дечковци без карактер, без свое јас, и без самопочит ... а мојот одговор за таквите е - не.
 
Последно уредено од модератор:

Kajgana Shop

На врв Bottom