Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
8 јули 2008
Мислења
4.431
Поени од реакции
7.859
тоест. за ѕид мислам дека кога дознав дека пуши трева,тој ѕид.
Боже сачувај.
Дувала трева. КИНЕСКИ ѕид.
Додуша Незнам колку години има девојчето, но живееме
У време у кое што 95% од девојчињава се ќор пијани секој викенд, притоа правејќи милион глупости у пијанка, тебе ти е проблем што девојчето пушело трева!?
Секако, не ја знам колкава е и каква е, но тоа (гането) не би требало да претставува којзнае каков (имагинарен) ѕид, доколку е умерена употребата.
Баш гарантирам дека е лабава,искулирана и sociable типка.


(секако ова го кажувам у случај да е полнолетна и претставува мое мислење).
 
Член од
5 април 2015
Мислења
163
Поени од реакции
46
dali ima hotel vo skopje sto moze da ti uredi romanticna soba i da si nadoplatis se razbira ?
 
Член од
19 јули 2014
Мислења
142
Поени од реакции
23
Дечки имам мал проблем... Има едно девојче веќе одамна ја свиѓам и ми остана во памет.. Од тогаш сум сменил 2 женски али уште никако да ја заборавам.. пред 3/4 месеци и имам пишано и онака како си што правиш што има ново, не беше баш заинтересирана и ја баталив.. сега пред 2 недели и пишав здраво ама не ми врати :/ ....

Некој да ми помогни,има некое чаре ? Заеднички пријатели немаме, живее скроз на другиот крај од градот.. таа има 16 јас 18..
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.733
Поени од реакции
1.488
Дечки имам мал проблем... Има едно девојче веќе одамна ја свиѓам и ми остана во памет.. Од тогаш сум сменил 2 женски али уште никако да ја заборавам.. пред 3/4 месеци и имам пишано и онака како си што правиш што има ново, не беше баш заинтересирана и ја баталив.. сега пред 2 недели и пишав здраво ама не ми врати :/ ....

Некој да ми помогни,има некое чаре ? Заеднички пријатели немаме, живее скроз на другиот крај од градот.. таа има 16 јас 18..
Што ја молиш ? Плус батали тоа фб ,скајп и слично. Оди бе и да е на крај на свет и плесни в лице ако сака сака ако не сака кој ја врти.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.273
Дечки имам мал проблем... Има едно девојче веќе одамна ја свиѓам и ми остана во памет.. Од тогаш сум сменил 2 женски али уште никако да ја заборавам.. пред 3/4 месеци и имам пишано и онака како си што правиш што има ново, не беше баш заинтересирана и ја баталив.. сега пред 2 недели и пишав здраво ама не ми врати :/ ....

Некој да ми помогни,има некое чаре ? Заеднички пријатели немаме, живее скроз на другиот крај од градот.. таа има 16 јас 18..
Oва одамна е колку? 6 месеци?? година...
не ја свиѓаш ваљда ко имаше таа 11 ти 13...
А каква помош бараш, ако не си нејззин тип или нема интерес за тебе не знам кој тука може многу да ти помогни, пробај излезете заедно не на состанок онака другарски види кои се нејзините интереси покажи се ти кој си и што си па видете дали постои взаемна привлечност
 
Член од
19 јули 2014
Мислења
142
Поени од реакции
23
Тоа одамна е уште пред година две.. Нормално убаво девојче да ти се свиѓа :)
Мислам дека нема врска дали сум нејзин тип или незнам што... Неможи да излезиме, прво нема како да ја викнам.. Ама незнам сепак..
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.706
Поени од реакции
19.787
Тоа одамна е уште пред година две.. Нормално убаво девојче да ти се свиѓа :)
Мислам дека нема врска дали сум нејзин тип или незнам што... Неможи да излезиме, прво нема како да ја викнам.. Ама незнам сепак..
Kako nema kako da ja viknesh, zastani na ulica i vikaj a mori, da vidis kako odma ke te chue.
 
Член од
11 јуни 2012
Мислења
185
Поени од реакции
222
ми треба муабет сериозен... не сакам да пишувам за да не бидам исмејувана па кој е расположен/а нека пиши лп
позз
 
Член од
13 февруари 2015
Мислења
102
Поени од реакции
161
Aj aко има некој расположен нека ми пиши л.п итно ми е .
 
Член од
21 декември 2015
Мислења
8
Поени од реакции
3
Здраво на сите,нов сум тука па сакам да прашам за совет од поискусните овде.
Имам 17 години и до сега не сум имал никаква врска ни сум излегувал со девојка,е сеа веќе скоро година дена ми се свиѓа девојче шо е поголемо од мене 1 година (4 година,18 год).Сакам на фб да и пишам нешто ама незнам како да почнам.Еве пример да почнеме од фб ставам лајкови на објави,слики и по инста исто.Таа не враќа и што и да објавам таа ми нема лајкнато а објавувам песни она што сака и слично.А гледам дека на некои машки им има лајкнувато ама на никој не коментирано.Има случаеви кога машко и коментира таа враќа со срце или слично.Во живо така се десило по некогаш да се погледнеме ама случајно е мислам тоа и не и значи ништо.За роденден на фб и пишав ,,Среќен родеденден :* " а таа ми врати само со фала :) . Отидов подолу на профилот видов дека на сите шо и пишале со ,,:*" или без таа им враќала со ,,:*" , кога го честитав сите нејзини другарки го лајкнаа постот ,хах. Надевам се дека убаво објаснив,сеа од вас барам само да го прочитате и ако сакате да ми дадете совет како да пристапам ( повеќе кон фб) оти во живо сум многу,многу срамежлив.Фала ви многу на сите !
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.273
Здраво на сите,нов сум тука па сакам да прашам за совет од поискусните овде.
Имам 17 години и до сега не сум имал никаква врска ни сум излегувал со девојка,е сеа веќе скоро година дена ми се свиѓа девојче шо е поголемо од мене 1 година (4 година,18 год).Сакам на фб да и пишам нешто ама незнам како да почнам.Еве пример да почнеме од фб ставам лајкови на објави,слики и по инста исто.Таа не враќа и што и да објавам таа ми нема лајкнато а објавувам песни она што сака и слично.А гледам дека на некои машки им има лајкнувато ама на никој не коментирано.Има случаеви кога машко и коментира таа враќа со срце или слично.Во живо така се десило по некогаш да се погледнеме ама случајно е мислам тоа и не и значи ништо.За роденден на фб и пишав ,,Среќен родеденден :* " а таа ми врати само со фала :) . Отидов подолу на профилот видов дека на сите шо и пишале со ,,:*" или без таа им враќала со ,,:*" , кога го честитав сите нејзини другарки го лајкнаа постот ,хах. Надевам се дека убаво објаснив,сеа од вас барам само да го прочитате и ако сакате да ми дадете совет како да пристапам ( повеќе кон фб) оти во живо сум многу,многу срамежлив.Фала ви многу на сите !
He те знае бе, запознај се со неа, нек види кој си и шо си, ако има 1500 приатели на ФБ нормално ќе биди поблиска со тие кои ги знае или лично или повеќе на ФБ, најди начин да се видиш со неа, не мора на само, спо некој заеднички приател или приателка или на некој настан ако оди... да позборваш со неа , да ти слушне глас, види очи измерка набилданото тело....
 
Член од
21 декември 2015
Мислења
8
Поени од реакции
3
хм,благодарам.
држи вода ова,само работата е што сакам да и пишам на фб ама незнам што и како да не испадне на фб сум јак а утре у очи неможам да ја погледнам..
 
Член од
20 декември 2015
Мислења
122
Поени од реакции
40
хм,благодарам.
држи вода ова,само работата е што сакам да и пишам на фб ама незнам што и како да не испадне на фб сум јак а утре у очи неможам да ја погледнам..
za na fb site se jaki a vo zivo nikoj ne ti praj muabet.dur i pisuvas na fb najdi teleofon javi i se ova ona....ubavo vika Let 3 neka te zapoznae.
 
Член од
21 декември 2015
Мислења
8
Поени од реакции
3
океј е тоа,ама ја сакам првио чекор да го напраам.
ќе почнеме фб па после ќе иде ако иде
 

Kajgana Shop

На врв Bottom