Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.739
Поени од реакции
7.552
А вие како девици Марии како да не сакате секс.Толку сте принцези надвор од креветот што уживате кога се однесуваме доминтатно во кревет :)
Од ГолемиотБрат во Принцезичка 29 јули 2012

<3
 

Принцезичка

courage is contagious
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.556
Поени од реакции
348
А вие како девици Марии како да не сакате секс.Толку сте принцези надвор од креветот што уживате кога се однесуваме доминтатно во кревет :)
Не го негирам фактот дека жените сакаат секс разликата е у брзини и количини о и во македонија игра факторот - шо ќе речат комшиите кој е најголем инхибитор на секс желбата кај жените ...
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
Сите си ги лечиме фрустрациите прво према другите после на себе.Треба да е спротивно но тешко дека ќе се венчам,еднаш пробано никогаш повеќе... :)
Шо пробано бе Стеф?Венчавка? Кога бе? Каде? И ти све тоа педерски без ја да знам. Ебате другарството, ебате...
--- надополнето: 11 август 2012 во 22:28 ---
Има слатки кучки,има кучки што цицаат џеб,има кучки што психички касаат :).Сите девојки се кучки на ваков или на онаков начин :).Тоа третирај ја жената како џентлмен и ќе имаш најдобрата и најубавата девојка на светот не важи,барем дур не се запознаеме добро.Ако е добра спрема мене јас ја третирам како дама,ако не јас сум си идиот кој како заслужил :)
Чеј малце сеа...а она за месење лебои, срциња, инзенадуења...па тоа е суперултратурбомега џентлменски. Ако ти не си џентлмен, онда не знам кој е. Немој вака да клонуеш со дух. Има овде луѓе кои те следат и кои те почитуваат. Мисли малце на нас.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Шо пробано бе Стеф?Венчавка? Кога бе? Каде? И ти све тоа педерски без ја да знам. Ебате другарството, ебате...
Предлог за брак,бев заљубен и изгубен.Имав работа и имав план тоа да се прошири.Но добро беше што заврши така,барем ми се осветлија очите на време.Од тој момент си викав нема да се заљубам,се затрескав пак,пак глупости правев.Што не правиш за љубов,но некој не го цени тоа доволно и што било било.Јас сум си најкрив за моите постапки.Нит има да покажам со прстот накај било кој,но кога сум заљубен,немам контрола врз емоциите.Доволно е девојка да ме игнорира.
Песнава го објаснуваше моето патешествие тогаш :)
--- надополнето: 11 август 2012 во 22:38 ---
Шо пробано бе Стеф?Венчавка? Кога бе? Каде? И ти све тоа педерски без ја да знам. Ебате другарството, ебате...
--- надополнето: 11 август 2012 во 22:28 ---

Чеј малце сеа...а она за месење лебои, срциња, инзенадуења...па тоа е суперултратурбомега џентлменски. Ако ти не си џентлмен, онда не знам кој е. Немој вака да клонуеш со дух. Има овде луѓе кои те следат и кои те почитуваат. Мисли малце на нас.
Гледај за џентлемнството и мојот дух,секогаш привлекувам внимание како потенцијален дечко,но секогаш се затрескувам во некој што ич не ме перцепира :).Е сега правам спротивно прво сум идиотче па после џентлмен.Ако прифати супер ако не идам на следна.
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
Предлог за брак,бев заљубен и изгубен.Имав работа и имав план тоа да се прошири.Но добро беше што заврши така,барем ми се осветлија очите на време.Од тој момент си викав нема да се заљубам,се затрескав пак,пак глупости правев.Што не правиш за љубов,но некој не го цени тоа доволно и што било било.Јас сум си најкрив за моите постапки.Нит има да покажам со прстот накај било кој,но кога сум заљубен,немам контрола врз емоциите.Доволно е девојка да ме игнорира.
Песнава го објаснуваше моето патешествие тогаш :)
Прecтрог си кон себе. Извини ја вака малце понеискусен и помлад, али другари сме. Значи, битно е дека тоа не се прoширило и уште побитно е што сега имаш просветлени очи. Луѓе пари плаќаат за рашируење зеници, а ти сам тоа си го постигнал. Биди горд на своите искуства и само напред.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Прсетрог си кон себе. Извини ја вака малце понеискусен и помлад, али другари сме. Значи, битно е дека тоа не се прширило и уште побитно е што сега имаш просветлени очи. Луѓе пари плаќаат за рашируење зеници, а ти сам тоа си го постигнал. Биди горд на своите искуства и само напред.
Величината на еден човек не може да почне без негова дозвола.Затоа сум строг и секогаш само критичен на себе.Знам до каде сум бил и каде сум згрешил.Животот секогаш бил таков спрема мене иако имам големо срце и добрина за секого.Сега се нервирам зашто пак имам меф,но сепак оваа недела претерав со јадење се прејадов правејќи сопствен леб и скоро секој ден јадев 5000 калории дневно.Иако тоа е добро за да добијам мускули претерано е така да оваа недела ќе вежбаме наизменично и ќе јадеме помалце.Секогаш води сметка за што правиш и ти си мастер на својата судбина и капитен на својата душа.Ај да идам да се туширам вечерва ме чека другарка во Села ви поз.
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
Величината на еден човек не може да почне без негова дозвола.Затоа сум строг и секогаш само критичен на себе.Знам до каде сум бил и каде сум згрешил.Животот секогаш бил таков спрема мене иако имам големо срце и добрина за секого.Сега се нервирам зашто пак имам меф,но сепак оваа недела претерав со јадење се прејадов правејќи сопствен леб и скоро секој ден јадев 5000 калории дневно.Иако тоа е добро за да добијам мускули претерано е така да оваа недела ќе вежбаме наизменично и ќе јадеме помалце.Секогаш води сметка за што правиш и ти си мастер на својата судбина и капитен на својата душа.Ај да идам да се туширам вечерва ме чека другарка во Села ви поз.
Камо да има поише луѓе као тебе. За срце и добрина си ненадминат на форумов, а и за романтичарски занес. Кога-тогаш ќе се најде некоја фина девојка која сето тоа ќе го цени.

Идејата за вежбањето наизменично ја прифаќам: прво ти ќе вежбаш а ја ќе јадам, а после обратно, ја ќе јадам помалце а ти ќе вежбаш поише. Поздрав и до тебе!
 
Член од
14 мај 2012
Мислења
542
Поени од реакции
782
Не знам дали ми има помош.Едноставно не можам да засакам машко.Не можам да се заљубам да изгубам глава и само мислам дека правам погрешни избори.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Не знам дали ми има помош.Едноставно не можам да засакам машко.Не можам да се заљубам да изгубам глава и само мислам дека правам погрешни избори.
Не можиш или не сакаш да засакаш, првин тие две работи расчисти ги :)
Размисли прво што сакаш, па потоа одлучи кај да удриш. Совршен партнер со сите твои барања (не барај), гледај да ги поседува особините оние човечките, како и дел од тие што ти ги сакаш и бараш. Премногу размислување околу избори е погрешна работа, А за то дали мислиш, го кажуваш како со скепса, што значи можи да правам,а можеби и не. Е сега одлучи се дали да или не, бидејќи нема мислам, има знам и не знам. Позз
 
Член од
14 мај 2012
Мислења
542
Поени од реакции
782
Не можиш или не сакаш да засакаш, првин тие две работи расчисти ги :)
Размисли прво што сакаш, па потоа одлучи кај да удриш. Совршен партнер со сите твои барања (не барај), гледај да ги поседува особините оние човечките, како и дел од тие што ти ги сакаш и бараш. Премногу размислување околу избори е погрешна работа, А за то дали мислиш, го кажуваш како со скепса, што значи можи да правам,а можеби и не. Е сега одлучи се дали да или не, бидејќи нема мислам, има знам и не знам. Позз
Убаво кажа работата е дали сакам..
 
Член од
20 јануари 2012
Мислења
77
Поени од реакции
31
Кога веке се дава совети ајде и мене некој да ме просветли.:D
Како да избледеат моите чувства кон одредена личност со која имам исклучливо пријателски однос?Заебанции ова она.Пагало од моја страна Те сакам.
Значи кога сакам некој сакам и тачка.Нема чирибу чириба.
Ми пречи ова,дури ми е срам да зборувам со него.
Сакам да бидам на дистанца ама посилно од мене е...

Мислам дека чувствува дека го сакам ама далечината си го прајт своето.
А и не можам да му кажам:Ej човек имам чувства кон тебе.:oops:
Не ми е страв да ми акне корпа.Страв ми е од реакцијата ама.
И сега што???? :icon_lol:Ке се сликам за паштета.
Ризик или да молчам?Што ако ми рече не ти верувам?А????
Дечково демек сака да се видиме а го познавам едвај два месеци.
Ама страшно ми се допага на карактер бе...ме смее,ме советува,секогаш е покрај мене а јас не знам да го искористам тоа...
Глупава сум де,знам....и избувнувам кога не е по мое,кога го нема,кога зборува со други...Љубомора вришти,ама го сакам за мене бе :cautious:
Ке почнам да пцујам...а не доликува на мои години и богами на женско...
Ми се смее ми се плачит исто време.Чувствувам дека јас сум виновна што го засакав.

Ај сега ?
Ризикувај, може ќе се исплати, а и ќе знаеш на што си .
Со среќа :)
 
Член од
12 август 2012
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo jas sum Simona ako mozete da mi kazete kako da postapam posto stvarno kako vaka : Pred 7 meseci imav decko i bevme zaedno 3 meseci ama mene mi bea kako vecnost, site velat krugot se vrti pa kaj mene i taka bide. Toa vreme dodeka izlavavme jas voopsto ne bev zaljubena kon nego, se toj mi zvonese , se toj mi piseuvase da izlezeme a jas voopsto ne se zamarav, mi bese seedno. No togas mnogu se karavme mn. jas za sekoja sitnica naogase mana nisto ne mu popushtase ne mu velev deka go sakam i se razdelivme :S Od togas mojot zivot stana pekol i se se promeni. Toj prodolzi da me saka a jas imav izlezeno so 2 maski no ne gi sakav cisto od dosada xD I sekogas istata prikazna izlezime ednas se skarame mn vreme ne sme vo kontakt potoa pak istata pesna. No pred mesec vreme koga stapivme vo kontakt se bese dobro dodeka toj ne mi kaza deka se zdruzil so eden klosar sto porano mi se butase -.- Jas go mnogu zasakav znaci se bi storila za nego i toj mi go veli istoto no i dvajcata znaeme deka ne e toa sto bese. Se beme dogovorile da ne gi slusame drustvata za nasite problemi i jas mu go obekav toa no ovaj pat toj go prekrsi zborot. Dozvoli na eden drugar da me navredi od negovio facebook i sega veke nedela vreme ne sme vo konkat. N eznam sto da pravam Mnogu so sakam i neznam dali treba pak da se potrudam dali vredi Znam deka e predolgo no ne bivase na drug nacin da raskazam ...:place:
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Јас имам едно прашање до овие што делат совети овде.
Како му кажувате на некој да раскине? Како толку лесно си преземате толкава одговорност? Сега видов како и пресудувте на две годишна врска и тоа врз основа на два пишани пасуса овде. Тоа е 1/1215464 од врската. wtf?
Одговорноста ја сноси оној што ќе ги направи делата. Оној што бара совет, бара *инструкции* за да ги оствари делата, не *дозвола*. Од 10-тина совети за некој проблем, некои ќе бидат контрадикторни едни на други, па сигурно нема да може *сите* да бидат остварени.

На ист начин, ако за еден проблем има само еден совет, не мора да значи дека ќе биде остварен. Тоа го одлучува оној што барал помош и тоа не на форум, туку во својот живот.
--- надополнето: 12 август 2012 во 18:08 ---
Ах, што ми требаше ова :)

Пред едни добри 3-4 години, си имав ептен добро "другарче" ..се знаевме онака, а речиси секој ден бевме на скајп ( бидејќи не живее во Мк. така контактиравме лолз ) :$ ..Е сега, пред недела дена, после тие 3-4 години, се видовме за прв пат! Уз муабет, он ми призна ја нему сум му била симпатија во тоа време ( морам да признаам и он на мене :P ) и одма ме облија тие пусти пеперутки :Х ..

Контакт изгубивме за тие 3-4 год. скроз, и сега одеднаш ми се враќаат спомените, и истите чувства од порано .. -.- Да не го сретнев, немаше никогаш ваљда да помислам на него :) сега нон стоп ми се врти само он во глава, а и секоја вечер го гледам -.-

Мислите има шанси нешто да се "освежи" од тоа? Сакам совет ИСКЛУЧУВО од машките :P
Ако се доведете до секс - да. Дури и повеќе од тоа. До душа, поминале 3-4 години, па можно е да е потешко да го доведеш до секс (може да е женет, со деца, можно е да има друга врска итн), ама по секако мора да пробаш. На крајот на краиштата, ќе знаеш како стојат работите и барем пеперутките ќе ги смири во стомакот - или со торнадо поради секс или со ладен туш поради вистината.

Со лесно. (y)
--- надополнето: 12 август 2012 во 18:15 ---
Кога веке се дава совети ајде и мене некој да ме просветли.:D
Како да избледеат моите чувства кон одредена личност со која имам исклучливо пријателски однос?Заебанции ова она.Пагало од моја страна Те сакам.
Значи кога сакам некој сакам и тачка.Нема чирибу чириба.
Ми пречи ова,дури ми е срам да зборувам со него.
Сакам да бидам на дистанца ама посилно од мене е...

Мислам дека чувствува дека го сакам ама далечината си го прајт своето.
А и не можам да му кажам:Ej човек имам чувства кон тебе.:oops:
Не ми е страв да ми акне корпа.Страв ми е од реакцијата ама.
И сега што???? :icon_lol:Ке се сликам за паштета.
Ризик или да молчам?Што ако ми рече не ти верувам?А????
Дечково демек сака да се видиме а го познавам едвај два месеци.
Ама страшно ми се допага на карактер бе...ме смее,ме советува,секогаш е покрај мене а јас не знам да го искористам тоа...
Глупава сум де,знам....и избувнувам кога не е по мое,кога го нема,кога зборува со други...Љубомора вришти,ама го сакам за мене бе :cautious:
Ке почнам да пцујам...а не доликува на мои години и богами на женско...
Ми се смее ми се плачит исто време.Чувствувам дека јас сум виновна што го засакав.

Ај сега ?

Залапај го и ќе видиш дали го сакаш и физички, т.е. дали сакаш со него да имаш интимна близина.

Е сега, бидејќи е на дистанца, тоа може да биде малку потешко, но бидејќи си го имате муабетот „те сакам “ итн, може чисто на заебанција да договорите кафе и тогаш да го залапаш (на заебанција, нели). до тогаш, биди свесна за твоите чувства и ќе знаеш дека треба да реагираш на нив. И реагирај.

Поздрав и со лесно.
--- надополнето: 12 август 2012 во 18:22 ---
Zdravo jas sum Simona ako mozete da mi kazete kako da postapam posto stvarno kako vaka : Pred 7 meseci imav decko i bevme zaedno 3 meseci ama mene mi bea kako vecnost, site velat krugot se vrti pa kaj mene i taka bide. Toa vreme dodeka izlavavme jas voopsto ne bev zaljubena kon nego, se toj mi zvonese , se toj mi piseuvase da izlezeme a jas voopsto ne se zamarav, mi bese seedno. No togas mnogu se karavme mn. jas za sekoja sitnica naogase mana nisto ne mu popushtase ne mu velev deka go sakam i se razdelivme :S Od togas mojot zivot stana pekol i se se promeni. Toj prodolzi da me saka a jas imav izlezeno so 2 maski no ne gi sakav cisto od dosada xD I sekogas istata prikazna izlezime ednas se skarame mn vreme ne sme vo kontakt potoa pak istata pesna. No pred mesec vreme koga stapivme vo kontakt se bese dobro dodeka toj ne mi kaza deka se zdruzil so eden klosar sto porano mi se butase -.- Jas go mnogu zasakav znaci se bi storila za nego i toj mi go veli istoto no i dvajcata znaeme deka ne e toa sto bese. Se beme dogovorile da ne gi slusame drustvata za nasite problemi i jas mu go obekav toa no ovaj pat toj go prekrsi zborot. Dozvoli na eden drugar da me navredi od negovio facebook i sega veke nedela vreme ne sme vo konkat. N eznam sto da pravam Mnogu so sakam i neznam dali treba pak da se potrudam dali vredi Znam deka e predolgo no ne bivase na drug nacin da raskazam ...:place:
--- надополнето: 12 август 2012 во 15:59 ---
Zdravo jas sum Simona ako mozete da mi kazete kako da postapam posto stvarno kako vaka : Pred 7 meseci imav decko i bevme zaedno 3 meseci ama mene mi bea kako vecnost, site velat krugot se vrti pa kaj mene i taka bide. Toa vreme dodeka izlavavme jas voopsto ne bev zaljubena kon nego, se toj mi zvonese , se toj mi piseuvase da izlezeme a jas voopsto ne se zamarav, mi bese seedno. No togas mnogu se karavme mn. jas za sekoja sitnica naogase mana nisto ne mu popushtase ne mu velev deka go sakam i se razdelivme :S Od togas mojot zivot stana pekol i se se promeni. Toj prodolzi da me saka a jas imav izlezeno so 2 maski no ne gi sakav cisto od dosada xD I sekogas istata prikazna izlezime ednas se skarame mn vreme ne sme vo kontakt potoa pak istata pesna. No pred mesec vreme koga stapivme vo kontakt se bese dobro dodeka toj ne mi kaza deka se zdruzil so eden klosar sto porano mi se butase -.- Jas go mnogu zasakav znaci se bi storila za nego i toj mi go veli istoto no i dvajcata znaeme deka ne e toa sto bese. Se beme dogovorile da ne gi slusame drustvata za nasite problemi i jas mu go obekav toa no ovaj pat toj go prekrsi zborot. Dozvoli na eden drugar da me navredi od negovio facebook i sega veke nedela vreme ne sme vo konkat. N eznam sto da pravam Mnogu so sakam i neznam dali treba pak da se potrudam dali vredi Znam deka e predolgo no ne bivase na drug nacin da raskazam ...:place:
Каков ви е сексуалниот живот?

Ако е непостоечки, нема што да се секираш - ќе го сакаш оној со кого што ќе имаш секс.

Ако со сите нив бил присутен, не се појавил ниту еден што ќе те понесе и ќе посакаш да бидеш трајно со него, т.е. што ќе те освои целосно, па повторно нема што да се секираш - ќе дојде друг.


Поздрав.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom