Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
19 март 2011
Мислења
1.432
Поени од реакции
2.543
Благодарност до тебе што го напиша ова зашто ми е од голема корист, бидејки како твојот дотичен и јас исто така паѓам у такви ситуации бидејки сум богат, славен, моќен, башка трицепс ми шрчи, и стомачни ми скоцкани, можете да замислите што ми се дешава у љубовен план. И сега ке знам кога некоја ке ме одбие з дека со сигурност седи на некој форум или на другарка и пишува исто што и ти.
Има повеќе шанси да и кажува на другарка и него како мене на форум...Мене искрено ми е полесно кога на форум ќе напишам све што ме мачи и све што мислам...А да земам на другарка на кажам конкретно за ова прво што ќе ме праша КОЈ Е, а нејќам идентитетот да му го откривам... :)Плус и нема ништо меѓу нас двајца...Не се десило ништо...И затоа поубаво ќе го одбијам, зашто ако се видам со него ќе биде долга и широка...А тоа е веќе опасно и нема ништо арно да ми донесе...
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Има повеќе шанси да и кажува на другарка и него како мене на форум...Мене искрено ми е полесно кога на форум ќе напишам све што ме мачи и све што мислам...А да земам на другарка на кажам конкретно за ова прво што ќе ме праша КОЈ Е, а нејќам идентитетот да му го откривам... :)Плус и нема ништо меѓу нас двајца...Не се десило ништо...И затоа поубаво ќе го одбијам, зашто ако се видам со него ќе биде долга и широка...А тоа е веќе опасно и нема ништо арно да ми донесе...
Досадна си веќе со твоите љубовни проблеми. Не, ама стварно ..
Ништо лично иначе.
--- надополнето: 21 април 2012 во 04:35 ---
Башка темава е за љубовни проблеми. Значи имаш љубовен проблем - и бараш решение. Ти тука ни раскажуваш девојче си го одбила, си му дала чет бакнеж и он ти рекол благодарам и те фркнало глава. Добро и, шо да праиме сеа тука ние?
Пак ќе речам, ништо лично.
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
Кој не ја знае Blondi се заебал ....:pos:


Од коа знам за нејзе на форумов,се нешто она сака-нејќе...држ-недај....ти реков ми рече.....ко некое дете од 5 годинки.

А има и такви што и совети и даваат бе.:vozbud:
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.777
Поени од реакции
8.214
Ми рече "имај убава ноќ, јас ќе гледам филм па ќе спијам..." Му пратив вакво смајли - :* и рече само благодарам...
И еве ме фркна глава, мигрена ме фати...
Wooow, you got Han Soloed!!!
Види и ја само фацата на принцезата Леја. Bitch got super wet!

Хан Соло методот е разработуван од многу мажи и виновен за многу мигрени и полноќни влажнења кај жените.
Готова си ти. Ќе си легнеш пак со него, кога веќе си дозволила да те удри со Хан Соло стратегијата.
Јас затоа никако не комуницирам со бивши. Можно е некоја од нив да ја има феминизирано и адаптирано. The need to have sex with her afterwards would be legendary.
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
2.172
Поени од реакции
3.719
имам прашање вон темава кога ќе се напијам а тоа се случи синоќа Сите ми се убави ви се дешава тоа на вас? :oops:
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Има повеќе шанси да и кажува на другарка и него како мене на форум...Мене искрено ми е полесно кога на форум ќе напишам све што ме мачи и све што мислам...А да земам на другарка на кажам конкретно за ова прво што ќе ме праша КОЈ Е, а нејќам идентитетот да му го откривам... :)Плус и нема ништо меѓу нас двајца...Не се десило ништо...И затоа поубаво ќе го одбијам, зашто ако се видам со него ќе биде долга и широка...А тоа е веќе опасно и нема ништо арно да ми донесе...
Ако и кажеш на другарка ти, како цел форум со 40615 членови ќе го знаат целиот твој љубовен живот? Башка и коа се фалиш на една особа и коа се фалиш пред цел форум кого си одјебала као јака пи*ка не е исто.
Ја стварно не ги разбирам оние кои буквално цел живот го опишуваат/кажуваат на форум.Зарем може над 40000 луѓе да ви бидат вистински пријатели со кои ќе ги споделите и најинтимните работи?
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
369
Поени од реакции
700
Интересна работа се постовиве на Blondi. Знаеш дека со тоа шо ги читаш губиш неколку мозочни ќелии, ама те тера бе, за да си ја оствариш дневната доза фејспалм.
Зачи вака.Девојката шо ја сакам денеска заедно седевме и пиевме со друшто заедно сите.Не беше прв пат али овој пат беше посебен.Таа секогаш идеше после мене на собирот т.с каснеше по 10 минути и секогаш седнуваше до мене.Денеска исто така седна до мене,и онака се насмеа и ми вика "Море море пак јас и ти заедно а " и јас нормално и возвратив со насмевка. Потоа цела вечер праевме муабети онака општо и приметувам додека правиме муабет ме гледа ова она се смеи и постојано си се фаќа за косата онака лајт :D . И така сеа од вас дали има тука некој знак дека ме свиѓа и конечно јас да се ставам у акција ?
Да, стави се во акција. She wants your dick. Онака лајт.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
1.432
Поени од реакции
2.543
По не знам кој пат сум сфатена погрешно со моиве постови овде...Никој не ми ја сфати поентата...Напротив ова последново изгледа како да целта ми е да се пофалам дека маж како него ме викнал да излеземе, а јас демек woooow која сум па го одбив...Нема врска тоа...
Додуша и ова последново и не е некој проблем, бар не изгледа така кога го чита некој од страна...
Следниот пат кога ќе пишам на темава тоа ќе биде кога ќе имам стварно некој љубовен проблем (опиплив :D)...Што не ми се и верува дека ќе имам во скоро време...
До тогаш - ЧАО... :)
Можда ќе се ставам во улога на советувач тука...
 
S

Stef Bachatero

Гостин
По не знам кој пат сум сфатена погрешно со моиве постови овде...Никој не ми ја сфати поентата...Напротив ова последново изгледа како да целта ми е да се пофалам дека маж како него ме викнал да излеземе, а јас демек woooow која сум па го одбив...Нема врска тоа...
Додуша и ова последново и не е некој проблем, бар не изгледа така кога го чита некој од страна...
Следниот пат кога ќе пишам на темава тоа ќе биде кога ќе имам стварно некој љубовен проблем (опиплив :D)...Што не ми се и верува дека ќе имам во скоро време...
До тогаш - ЧАО... :)
Можда ќе се ставам во улога на советувач тука...
Ако таков филм фураш и си среќна,продолжи натаму.Само научи да се контролираш емотивно и ќе станеш господар на својата реалност и мастер на својата душа.Ти си една девојка која е малку несигурна во себе,но со малку тренинг ќе успееш да го имаш тоа што го посакуваш,а тоа е да ти си оган во очите на мажите и дилер на љубов.Како ќе го постигнеш тоа пронајди се себе и прифати се таква како што си.
 

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481
Aj pomognete mi please. Kako da pobedam sram i da i kazham deka ja sakam. Lugje aman be. Taman da i kazham se mi se vrzue ustaa pic*u mater. Ko da nemozam ko.. glupo mi e -.-
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Aj pomognete mi please. Kako da pobedam sram i da i kazham deka ja sakam. Lugje aman be. Taman da i kazham se mi se vrzue ustaa pic*u mater. Ko da nemozam ko.. glupo mi e -.-
Значи ти недостига самодоверба. Нема некоја голема филозофија во тоа.
Во теретна одиш ? Или вежбаш нешто ?
Верувај ми така се накачува и твојата самодоверба.
Искрено не ме бива многу за совети но се надевам дека ќе успеам да ти помогнам.
Еве да речеме дека ќе собереш храброст да и кажеш, сигурно после тоа нема да се гледате, мора да превземеш и нешто сепак ти си машкото. Пробај да бидеш малце похрабар што можеш да загубиш ? Со неа не си, а сакаш да си, во право сум нели ?
Епа пријателче во твојот случај ако и она ти покажува некои знаци, ако си доволно храбар да и кажеш можеби ќе имаш женска, но ова ти е меч со две острици. Ако ти и кажеш, а не превземеш ништо после тоа, верувај се би било залудно. Е сега ако она нема чувства за тебе едноставно батали..... верувај не вреди знаеш како викаат. Со сила убавина не бидува. Така е тоа.

Ајде малце похрабро и со среќа.

Се надевам дека ти помогнав.
 

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481
Значи ти недостига самодоверба. Нема некоја голема филозофија во тоа.
Во теретна одиш ? Или вежбаш нешто ?
Верувај ми така се накачува и твојата самодоверба.
Искрено не ме бива многу за совети но се надевам дека ќе успеам да ти помогнам.
Еве да речеме дека ќе собереш храброст да и кажеш, сигурно после тоа нема да се гледате, мора да превземеш и нешто сепак ти си машкото. Пробај да бидеш малце похрабар што можеш да загубиш ? Со неа не си, а сакаш да си, во право сум нели ?
Епа пријателче во твојот случај ако и она ти покажува некои знаци, ако си доволно храбар да и кажеш можеби ќе имаш женска, но ова ти е меч со две острици. Ако ти и кажеш, а не превземеш ништо после тоа, верувај се би било залудно. Е сега ако она нема чувства за тебе едноставно батали..... верувај не вреди знаеш како викаат. Со сила убавина не бидува. Така е тоа.

Ајде малце похрабро и со среќа.

Се надевам дека ти помогнав.
fala za sovetot ke pocekam drugi mislenja... inaku fala
 

Романтичарка

надежна форумџика
Член од
31 октомври 2009
Мислења
382
Поени од реакции
91
Aj pomognete mi please. Kako da pobedam sram i da i kazham deka ja sakam. Lugje aman be. Taman da i kazham se mi se vrzue ustaa pic*u mater. Ko da nemozam ko.. glupo mi e -.-
Не си нагласил она како се однесува со тебе,битно е она да ти дава простор да и пријдеш и да ти ја потикне храброста за да и кажеш дека ја сакаш.
Не можеш ти како гром од ведро небо да и кажуваш такво нешто,веруј ако она не ти давала никакви сигнали,со сигурност ќе добиеш корпа,што навистина ќе се разочараш повеќе.
Прво осигурај се,па после искажувај чувства.;)
 
Член од
19 март 2011
Мислења
1.432
Поени од реакции
2.543
Aj pomognete mi please. Kako da pobedam sram i da i kazham deka ja sakam. Lugje aman be. Taman da i kazham se mi se vrzue ustaa pic*u mater. Ko da nemozam ko.. glupo mi e -.-
Епа мое мислење е да не изговараш збор ТЕ САКАМ...Што знам...Покажи и со дела, самата ќе си сфати, а пред све имај машко држење пред неа, самодоверба...Сеа додуша не знам колку сте заедно и каква ви е врската, ама јас повеќе би сакала дечко со дела да ми докаже дека ме сака, а не "те сакам" да ми рече...Со тоа ќе изгуби поени кај мене, ќе го третирам тоа како слабост негова према мене...Значи дела како прав маж,а не лигушења такви со зборови... :sick:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom