Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
imam vrska so mojot partnet poveke od 1 godina i uste ne sme stignale do odnosi..problemot e vo mene deka se plasam a osven toa koga zboruvavme na taa tema rece deka toa saka da bide bez zastita a jas vo nikoj slucaj ne sakam da bide taka...oti mn se plasam...imam recisi 20 godini go sakam mn ama mi e strav d ago napravam toa ve molam pomognete mi!!!
Па искрено без заштита подобро се ужива...и тој ќе ужива и ти повеќе.За мене кондомот е уништувач на сексот.А и време ти е веќе,јас со мојата партнерка пред 1 година имав односи а сум 18 години а таа помала 1 година.Не беше ништо страшно,малце крв болка првиот пат и грижа да не се повреди малце е неугодно чувството ама мора кога тогаш да се почне,После ќе видиш дека тоа е убава работа :Р
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Па искрено без заштита подобро се ужива...и тој ќе ужива и ти повеќе.За мене кондомот е уништувач на сексот.А и време ти е веќе,јас со мојата партнерка пред 1 година имав односи а сум 18 години а таа помала 1 година.Не беше ништо страшно,малце крв болка првиот пат и грижа да не се повреди малце е неугодно чувството ама мора кога тогаш да се почне,После ќе видиш дека тоа е убава работа :Р
А може и да ужива накај НГ со пелени. Не заебавајте бе.
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Па искрено без заштита подобро се ужива...и тој ќе ужива и ти повеќе.За мене кондомот е уништувач на сексот.А и време ти е веќе,јас со мојата партнерка пред 1 година имав односи а сум 18 години а таа помала 1 година.Не беше ништо страшно,малце крв болка првиот пат и грижа да не се повреди малце е неугодно чувството ама мора кога тогаш да се почне,После ќе видиш дека тоа е убава работа :Р
Можеш ти пилули да користиш за против бременост првиот пат ако тој сака незаштитен да биде првиот секс :D
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
еееееее децата од 14 години не ги страв а ти имаш 20 и ти е страв. :D
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.196
Поени од реакции
14.487
Глуп е муабетот дека го тераш кондом да носи.
Неможе цел живот да го тераш така.

За долгогодишен партнер кондом не е потребен (барем за мене), а муабетот дека се фаќало онака нека не те лажат.
Шанси има ама се минорни ако не сврши во тебе така да на 20 години не треба многу да му се мислиш и уште да чекаш
 
S

Shellshock nam67

Гостин
imam vrska so mojot partnet poveke od 1 godina i uste ne sme stignale do odnosi..problemot e vo mene deka se plasam a osven toa koga zboruvavme na taa tema rece deka toa saka da bide bez zastita a jas vo nikoj slucaj ne sakam da bide taka...oti mn se plasam...imam recisi 20 godini go sakam mn ama mi e strav d ago napravam toa ve molam pomognete mi!!!

abe ti si glavna ako saka da seksa ce mu kazes so kondom ako ne aj u pi*ku materinu ce mu otpees.
dali i natamu ce ti bide toj golema lubov samo vremeto ce pokaze sigurnosta i razumot e toa sto so tebe ce bide otsekogas !!!
 
Член од
19 март 2011
Мислења
1.432
Поени од реакции
2.543
Уште ова ми фалеше денеска и да бидам комплетна... :vozbud: :facepalm:
Пред малку гледам 2 пропуштени повици на телефонот и кога што ќе видам - после 3-4 неделно игнорирање на дотичната јавна и славна личност и текна да ме бара...Се шокирав...Се уклучив на фб и го гледам онлајн...И конверзацијата започна... :D (немав баш храброст за телефонски муабет, зашто гласот ќе ме издаде)...
Значи како што и му личи на него - крајно дипломатски, тактички и ладнокрвно во негов префинет стил, ме покани да се видиме...И тоа вечерва...-"Му викам ајде утре, многу ми се спие, главоболка имам"...Ми вика - "и мене ми се спие, уморен сум ама имам енергија за све...Утре не можам на службен пат сум..."
Шокорана сум...
Му реков од понеделник тогаш...
А можев да излезам...Ама тоа ќе биде цунами за мене...Минатиот пат се видовме во 18 саат попладне и бевме во едно супер урбано локалче тука во Скопје, наменето пред се за дневни седенки и уживанции...А сега он ме вика во 22 00 навечер, во петок, а дур се спремам и излезам 23 00 ќе биде...И кај ќе ме носи? Плус сите го знаат многу добро и он со плавуша од 176 см во петок навечер во некој преполн кафич...? Нема шанси...Премногу е тоа за него...Ќе ги разочара обожавателките или некој папарацо ќе се најде околу нас... :icon_lol: Така да доаѓам до заклучок дека сигурно сакаше да бидеме сами јас и он, а тоа е ОПАСНОО...
И така драги мои јас него го одбив...Собрав храброст и му реков НЕ...
А он без никакви убедувања или изливи на каење го прифати тоа многу ладно и како прав џентлмен...Исто како кога ме покани - во негов стил...
Ми рече "имај убава ноќ, јас ќе гледам филм па ќе спијам..." Му пратив вакво смајли - :* и рече само благодарам...
И еве ме фркна глава, мигрена ме фати...
Ама не паднав искушение... :unsure:
 

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481
Повисока е од мене. Значи ли тоа дека можеби нема да и се допаднам?
 

Fiend

смут џезер
Член од
29 март 2012
Мислења
947
Поени од реакции
1.074
Зачи вака.Девојката шо ја сакам денеска заедно седевме и пиевме со друшто заедно сите.Не беше прв пат али овој пат беше посебен.Таа секогаш идеше после мене на собирот т.с каснеше по 10 минути и секогаш седнуваше до мене.Денеска исто така седна до мене,и онака се насмеа и ми вика "Море море пак јас и ти заедно а " и јас нормално и возвратив со насмевка. Потоа цела вечер праевме муабети онака општо и приметувам додека правиме муабет ме гледа ова она се смеи и постојано си се фаќа за косата онака лајт :D . И така сеа од вас дали има тука некој знак дека ме свиѓа и конечно јас да се ставам у акција ?
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Зачи вака.Девојката шо ја сакам денеска заедно седевме и пиевме со друшто заедно сите.Не беше прв пат али овој пат беше посебен.Таа секогаш идеше после мене на собирот т.с каснеше по 10 минути и секогаш седнуваше до мене.Денеска исто така седна до мене,и онака се насмеа и ми вика "Море море пак јас и ти заедно а " и јас нормално и возвратив со насмевка. Потоа цела вечер праевме муабети онака општо и приметувам додека правиме муабет ме гледа ова она се смеи и постојано си се фаќа за косата онака лајт :D . И така сеа од вас дали има тука некој знак дека ме свиѓа и конечно јас да се ставам у акција ?
Прати и покана за мување.
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Благодарност до тебе што го напиша ова зашто ми е од голема корист, бидејки како твојот дотичен и јас исто така паѓам у такви ситуации бидејки сум богат, славен, моќен, башка трицепс ми шрчи, и стомачни ми скоцкани, можете да замислите што ми се дешава у љубовен план. И сега ке знам кога некоја ке ме одбие з дека со сигурност седи на некој форум или на другарка и пишува исто што и ти.
 
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.008
Поени од реакции
917
Уште ова ми фалеше денеска и да бидам комплетна... :vozbud: :facepalm:
Пред малку гледам 2 пропуштени повици на телефонот и кога што ќе видам - после 3-4 неделно игнорирање на дотичната јавна и славна личност и текна да ме бара...Се шокирав...Се уклучив на фб и го гледам онлајн...И конверзацијата започна... :D (немав баш храброст за телефонски муабет, зашто гласот ќе ме издаде)...
Значи како што и му личи на него - крајно дипломатски, тактички и ладнокрвно во негов префинет стил, ме покани да се видиме...И тоа вечерва...-"Му викам ајде утре, многу ми се спие, главоболка имам"...Ми вика - "и мене ми се спие, уморен сум ама имам енергија за све...Утре не можам на службен пат сум..."
Шокорана сум...
Му реков од понеделник тогаш...
А можев да излезам...Ама тоа ќе биде цунами за мене...Минатиот пат се видовме во 18 саат попладне и бевме во едно супер урбано локалче тука во Скопје, наменето пред се за дневни седенки и уживанции...А сега он ме вика во 22 00 навечер, во петок, а дур се спремам и излезам 23 00 ќе биде...И кај ќе ме носи? Плус сите го знаат многу добро и он со плавуша од 176 см во петок навечер во некој преполн кафич...? Нема шанси...Премногу е тоа за него...Ќе ги разочара обожавателките или некој папарацо ќе се најде околу нас... :icon_lol: Така да доаѓам до заклучок дека сигурно сакаше да бидеме сами јас и он, а тоа е ОПАСНОО...
И така драги мои јас него го одбив...Собрав храброст и му реков НЕ...
А он без никакви убедувања или изливи на каење го прифати тоа многу ладно и како прав џентлмен...Исто како кога ме покани - во негов стил...
Ми рече "имај убава ноќ, јас ќе гледам филм па ќе спијам..." Му пратив вакво смајли - :* и рече само благодарам...
И еве ме фркна глава, мигрена ме фати...
Ама не паднав искушение... :unsure:
bravo ... :) posle koa ke te batali nemoj da places i drug pat glej pak odbij go... :D
--- надополнето: 21 април 2012 во 02:30 ---
Зачи вака.Девојката шо ја сакам денеска заедно седевме и пиевме со друшто заедно сите.Не беше прв пат али овој пат беше посебен.Таа секогаш идеше после мене на собирот т.с каснеше по 10 минути и секогаш седнуваше до мене.Денеска исто така седна до мене,и онака се насмеа и ми вика "Море море пак јас и ти заедно а " и јас нормално и возвратив со насмевка. Потоа цела вечер праевме муабети онака општо и приметувам додека правиме муабет ме гледа ова она се смеи и постојано си се фаќа за косата онака лајт :D . И така сеа од вас дали има тука некој знак дека ме свиѓа и конечно јас да се ставам у акција ?
use fali ona da te zalapa... :) ne bi nenormalen zemi smuvaj ja :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom