Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Mila Mina

❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤
Член од
12 ноември 2011
Мислења
649
Поени од реакции
712
Не сте ме разбрале добро.Значи тоа мене ме интересираше, не знам што да правам во оваа ситуација. Ама како и да е ај не е битно. Позз
Незнам колку ти е паметно овде да прашуваш лични тешки дилеми и ситуации..затоа што овде неможе никој да те свати ти си ја знаеш целата ситуација и не барај да те свакаат на база на пола страна текст да разберат што ти е проблемот...;) ти и онака ке направиш што ти мислиш да треба така да џабе..1000 луѓе = 1000 мислења;)
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
Не сум толку горделива ниту умислена. Мене други работи ме плашат тука. Исто ми е страв да не биде пак она старото ако се смириме. Значи тоа мене ме интересираше, не знам што да правам во оваа ситуација. Ама како и да е ај не е битно. Позз
Од досега кажаното, јасно е дека кога дечкото бил љубезен, добар и трпелив, тоа за тебе имало контраефект. Тој однос тебе те оддалечил од него, дури кога почнал да те игнорира, ти си почнала да чуствуваш нешто. Затоа, колку и да звучи лудо и нелогично, најдобро да си најдеш некој кој ќе се однесува со тебе грубо.....кој ќе те игнорира и нема да те цени.
 
Член од
5 април 2011
Мислења
14
Поени од реакции
4
Мој совет, побарајго и покажиму дека го сакаш, дека ти недостига. Он нема да го злоупотреби тоа, он навистина те сакал и секогаш ќе има место у неговото срце за тебе, иако можеби е ситно денес, неговата мирна и не-агресивна природа нема да дозволат ништо што би те повредило. Ако имаш среќа и после некое време пак се вратите заедно, верувај ќе биде поинако и ќе го гледаш со поинакви очи, зашо сега знаеш што навистина си изгубила.
Како прво не знам дали е во ред да му кажам некои работи зашто може овој пат тој да се покаже ладен према мене и едноставно да си ги смениме улогите.
Друга работа што ме плаши е таа што ако пак се смириме јас ако го изгубам интересот за него за брзо пак ќе треба да раскинуваме и значи дечково ќе испадне 2 пати зафркнат.
Трета работа е таа што не сакам да влегувам во озбилни врски повеќе ми се допаѓаат така слободни врски а тој не е таков, значи тој не влетува во такви врски. Па ако се смирам со него ќе треба озбилна да биде работата.
Иначе да стварно ми недостига, ама како што реков тој е скроз ладен спрема мене. Сега не знам на каков начин да му го привлечам вниманието и да проверам дали уште е заинтересиран за мене.
Денес го видов и му се смеев цело време, ама беше подалеку од мене. Приметив дека се занесе малку ама сепак тоа ништо не значи. Ќе пробам некако да влезам во муабет со него, па на некој начин да извлечам зборови од него. А директно така да појдам и се да му изнакажам мислам дека не би било паметно.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Не сте ме разбрале добро. Мене не ми треба некој да го понижувам и да трча цело време по мене за да бидам задоволна. Јас дечкото додека бев со него пробав да го засакам ама не можеше, затоа го оставив. Не ми е мене целта да понижам некого или да изигрувам нешто.
Е сега што да правев кога не го сакав ? Со сила не може ништо. И што сум сега крива што почна да ми се свиѓа ? Не знам зошто ме осудувате ама како и да е. На мое барање тој престана да ме бара мене. Ама не знам дали е правилно јас да одам сега и да му кажам дека ми недостига. Можеби има девојка, можеби ќе ми мавне корпа, можеби ќе ја искористи мојата искреност и тоа што ќе му се отворам па после ќе се смени кон мене. Нема да ме гледа како нешто што треба да го освои веќе. Јас така мислам. А не дека мене бисерот ќе ми падне ако го побарам или дека сум премногу горделива. Не сум толку горделива ниту умислена. Мене други работи ме плашат тука. Исто ми е страв да не биде пак она старото ако се смириме. Значи тоа мене ме интересираше, не знам што да правам во оваа ситуација. Ама како и да е ај не е битно. Позз
Дај не пробуј барем да ме праиш будала ок. Сите постови шо ги имаш пишано се однесуваат на твојот несакан дечко и во секој го потенцираш понижувањето кон него. Просто ко грав девојче, нема веќе кој да ти ласка, нема веќе кому да бидеш ценар на внимание, нема веќе кој да те сака, затоа што ти си ја злоупотребила неговата љубов и наместо да ги отвориш очоте да видиш шо имаш до себе, си ги затворила со надеж дека некого ќе понижиш, без да размислиш дека трекалото се врти. И да ти се врати дечкото сега, ти пак ќе сакаш да го поебеш, тоа ти е у гените ;)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.304
Поени од реакции
42.015
Пепелашке, не беше ти девојката што пишуваше за истиов проблем пред неколку месеци ? Па требаше да се верите и слично, па бараше совети од тука, од страна твоите те буткале, срам ти било да му раскинеш ( што ќе речат тогаш оние од страна ), нешто во тој стил беше.

пс Ти си била, сеа ти ги расчачкав 10те поста што ги имаш на форумов. :cool:

пмс Жени ...
 
Член од
5 април 2011
Мислења
14
Поени од реакции
4
Дај не пробуј барем да ме праиш будала ок. Сите постови шо ги имаш пишано се однесуваат на твојот несакан дечко и во секој го потенцираш понижувањето кон него. Просто ко грав девојче, нема веќе кој да ти ласка, нема веќе кому да бидеш ценар на внимание, нема веќе кој да те сака, затоа што ти си ја злоупотребила неговата љубов и наместо да ги отвориш очоте да видиш шо имаш до себе, си ги затворила со надеж дека некого ќе понижиш, без да размислиш дека трекалото се врти. И да ти се врати дечкото сега, ти пак ќе сакаш да го поебеш, тоа ти е у гените ;)
Ок ај така нека биде, нема да се расправам за ова.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Не е тој вистинскиот за тебе и најди си некој што ќе те игорира и што ќе биде лошото момче :)
 
Член од
21 август 2011
Мислења
5.064
Поени од реакции
5.665
Како прво не знам дали е во ред да му кажам некои работи зашто може овој пат тој да се покаже ладен према мене и едноставно да си ги смениме улогите.
Друга работа што ме плаши е таа што ако пак се смириме јас ако го изгубам интересот за него за брзо пак ќе треба да раскинуваме и значи дечково ќе испадне 2 пати зафркнат.
Трета работа е таа што не сакам да влегувам во озбилни врски повеќе ми се допаѓаат така слободни врски а тој не е таков, значи тој не влетува во такви врски. Па ако се смирам со него ќе треба озбилна да биде работата.
Иначе да стварно ми недостига, ама како што реков тој е скроз ладен спрема мене. Сега не знам на каков начин да му го привлечам вниманието и да проверам дали уште е заинтересиран за мене.
Денес го видов и му се смеев цело време, ама беше подалеку од мене. Приметив дека се занесе малку ама сепак тоа ништо не значи. Ќе пробам некако да влезам во муабет со него, па на некој начин да извлечам зборови од него. А директно така да појдам и се да му изнакажам мислам дека не би било паметно.
Остави го дечкото нека си живее не го заебувај два пати, јас 100% ти гарантирам дека за многу краток период ќе го изгубиш интересот, ти не сакаш премногу фини мажи.

Да ти недостига, ама не како дечко туку како другарка за да пиете кафе, оговарате и се гушкате
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Како прво не знам дали е во ред да му кажам некои работи зашто може овој пат тој да се покаже ладен према мене и едноставно да си ги смениме улогите.
Друга работа што ме плаши е таа што ако пак се смириме јас ако го изгубам интересот за него за брзо пак ќе треба да раскинуваме и значи дечково ќе испадне 2 пати зафркнат.
Трета работа е таа што не сакам да влегувам во озбилни врски повеќе ми се допаѓаат така слободни врски а тој не е таков, значи тој не влетува во такви врски. Па ако се смирам со него ќе треба озбилна да биде работата.
Иначе да стварно ми недостига, ама како што реков тој е скроз ладен спрема мене. Сега не знам на каков начин да му го привлечам вниманието и да проверам дали уште е заинтересиран за мене.
Денес го видов и му се смеев цело време, ама беше подалеку од мене. Приметив дека се занесе малку ама сепак тоа ништо не значи. Ќе пробам некако да влезам во муабет со него, па на некој начин да извлечам зборови од него. А директно така да појдам и се да му изнакажам мислам дека не би било паметно.
Ти пишав голем пост па се премислив и го избришав така да ќе бидам пократок.

Ти дечково не го сакаш ни сега а ни порано, сакаш некој да ти каже што да правиш па еве ако си била искрена во напишаното јас ќе ти кажам, не го сакаш, не го барај и не чекај он да те побара, со други зборови заборави го што побргу!

Минати постови не ти читав но од сѐ што напиша тука, ти за него немаш никаква емоција туку ти фали неговото внимание и љубов иако си во себе свесна дека е само еднострано. Егото ти е повредено и ништо друго. Во ниедна реченица не спомна дека го сакаш, се каеш и дека не можеш без него туку спомна реченици од мозок, ваков бил таков бил принц бил итн, се тоа нема врска, од срце се сака не од мозок а срцето за него ти е СТУДЕНО. Ти и сега тераш инат а не си свесна дека кога се каеш и некого сакаш симнуваш ЕГО и му се ЈАВУВАШ!

Он направил грешка што за сѐ ти угодувал и попуштал а ти си погрешила многу што си му убивала его со понижување и мафтање. Двајцата сте погрешиле. Единствено исправно што си постапила е што си му раскинала и не си ја ништи единствената исправна одлука со желба за внимание и повредено его.

Како и де е што било било, бркај некој што ти прави пеперутки во стомак, со овој тоа нема да го имаш а не е фер ни спрема него пак да му враќаш стари чувства и да му даваш лажна надеж кога шансите да го засакаш како што треба се речиси НУЛА.

Бркај си некој за неозбилна врска остај го него да си бара озбилна врска како што спомна и тоа е тоа.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Девојче и десет пати да ти се врати назад, повторно ќе го повредиш. Те боли само моментот дека не те рецка два посто. Така да направи му услуга на дечкото и најди си друг, доволно си го изгазила под нога, ако има барем малку почит во тебе за него. Ако не, доближи му се повторно, смувај го задоволи си го егото дека можеш да го имаш кога ќе посакаш и шутни го. И така е како фудбалска топка долго време.
 
Член од
21 август 2011
Мислења
5.064
Поени од реакции
5.665
Девојче и десет пати да ти се врати назад, повторно ќе го повредиш. Те боли само моментот дека не те рецка два посто. Така да направи му услуга на дечкото и најди си друг, доволно си го изгазила под нога, ако има барем малку почит во тебе за него. Ако не, доближи му се повторно, смувај го задоволи си го егото дека можеш да го имаш кога ќе посакаш и шутни го. И така е како фудбалска топка долго време.
Не ја учи така, после мажите биле кретени и идиоти:свиркам:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Не ја учи така, после мажите биле кретени и идиоти:свиркам:
Секако ќе го направи тоа, веќе и презема чекори за да му се доближи. Без разлика што ќе ја советувате, она е решена да го врати на 5 минути.
 
Член од
5 април 2011
Мислења
14
Поени од реакции
4
Девојче и десет пати да ти се врати назад, повторно ќе го повредиш. Те боли само моментот дека не те рецка два посто. Така да направи му услуга на дечкото и најди си друг, доволно си го изгазила под нога, ако има барем малку почит во тебе за него. Ако не, доближи му се повторно, смувај го задоволи си го егото дека можеш да го имаш кога ќе посакаш и шутни го. И така е како фудбалска топка долго време.
Јас знам дека згрешив со него ама ете сега ми недостига и сакам пак да се видиме. Многу ми се свиѓа, ептен. Можеби овој пат ќе биде поинаку. Сакам да видам како ќе ми е во негова близина сега.
А и овој пат поинаку ќе се поставам со него и многу искрена ќе бидам. Е сега ако биде ќе биде ако не да сме здрави и живи.
Се повлекувам сега од темава, да не досаѓам многу да оставам простор и за другите. Поздрав
--- надополнето: Nov 28, 2011 7:18 PM ---
Незнам колку ти е паметно овде да прашуваш лични тешки дилеми и ситуации..затоа што овде неможе никој да те свати ти си ја знаеш целата ситуација и не барај да те свакаат на база на пола страна текст да разберат што ти е проблемот...;) ти и онака ке направиш што ти мислиш да треба така да џабе..1000 луѓе = 1000 мислења;)
Навистина сакам да слушнам различни мислења. Точно дека јас знам што е најдобро за мене и што ќе направам ама вака сакам да слушнам и од другите нешто. Можи ќе се најде некој со слично искуство... А и полесно ми е пред непознати да се отварам :)
 

Mila Mina

❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤
Член од
12 ноември 2011
Мислења
649
Поени од реакции
712
Навистина сакам да слушнам различни мислења. Точно дека јас знам што е најдобро за мене и што ќе направам ама вака сакам да слушнам и од другите нешто. Можи ќе се најде некој со слично искуство... А и полесно ми е пред непознати да се отварам :)
Епа добро..а ти помогна некое мислење до сеа? чу нешто ново? свати сега нешто од форумов што ке правиш во врска со него ?:)Сите скоро те исповреѓаа и искритикуваа ...ништо корисно за тебе;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom