Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.127
Поени од реакции
15.956
Е ај и јас во љубовни проблеми да се најдам, но не е прашањето за мене туку прашањето е од една моја другарка, нема тука user па ме замоли мене да пишам тука, за постручни лица и повеќе што знаат да ми одговорат на прашањето.
ВЕ ЗАМОЛУВАМ не и е дојдено до заебанција а и постов не е на заебанција па тие што можат нека помогнат тие што не , воопшто нека не одмагаат.

Проблемот:
Моја другарка има дечко со кој беа на одмор сами 2цата. Нормално или ненормално имале односи додека биле таму, но се било под контрола со што тие користеле перзеватив, ерекцијата не било ни еднаш во неа макар ни во перзевативот, но и послем секој однос го проверувале кондомот дали е скинат со помош на вода, го полнеле и убаво го истискувале. Се било во ред. Послем 7-8 дена од кога се вратиле од одмор, по 8 дена од последниот одност таа имала грчеви во стомакот, болки во заедниот дел на грбот, односно полојната и и се повраќало. Се сомневала дека можеби е трудна, но се сомневала и дека го префатила истиот вирус што го имал дечко е додека биле на одмор. Веднаш истиот ден пошла на лекар каде испитала крф, мокрача, но и нашле само заболување на бубрезите и разговарала со докторката која и рекла дека нема врска, не е трудна. И еве помина уште една недела од кога беше на лекар и овие 2 дена ја болат по малце градите а и 2 дена неможе да појде по голема нужда. Таа се сомнева дали можеби е стварно трудна иако докторката и резултатите го докажале обраното, или е самата помисла на тоа. Сеа за сеа нејзино прашање е дали може да провери сега послем одприлика 2 поминати недели , тест за бременост. Нејзе би требало да и дојди некаде на крјаот од месецот или почетокот, како и минатиот месец, но не сака да чека до тогаш во случај да не е касно ! Дали може сега да земи тест за бременост или не? И дали има апчина кои би го спречиле тоа?
Благодарам однапред на дадените одговорите и бидете добри и помогнете и затоа што стварно и треба помош.
Другарка ти, на толку внимавање, не би требало да е трудна, и докторката тоа и го рекла, иако без тестови.
Апчиња, требала на тоа да мисли ден или најмногу два по односот, сега не може да пие, а тест, може да направи, поминале две недели веќе. Мада, не ми се верува да е трудна од прочитаново, но сепак, нека си направи.
И да, ако е во пубертет, и и растат градите, можно е да и е од тоа болката.
Убаво се информирале за време на однос што и како, но прочитајте и за апчиња, тестови, како влијае се тоа на здравјето, а не направете го, па после прашувајте.
 
H

HITCH

Гостин
Е ај и јас во љубовни проблеми да се најдам, но не е прашањето за мене туку прашањето е од една моја другарка, нема тука user па ме замоли мене да пишам тука, за постручни лица и повеќе што знаат да ми одговорат на прашањето.
ВЕ ЗАМОЛУВАМ не и е дојдено до заебанција а и постов не е на заебанција па тие што можат нека помогнат тие што не , воопшто нека не одмагаат.

Проблемот:
Моја другарка има дечко со кој беа на одмор сами 2цата. Нормално или ненормално имале односи додека биле таму, но се било под контрола со што тие користеле перзеватив, ерекцијата не било ни еднаш во неа макар ни во перзевативот, но и послем секој однос го проверувале кондомот дали е скинат со помош на вода, го полнеле и убаво го истискувале. Се било во ред. Послем 7-8 дена од кога се вратиле од одмор, по 8 дена од последниот одност таа имала грчеви во стомакот, болки во заедниот дел на грбот, односно полојната и и се повраќало. Се сомневала дека можеби е трудна, но се сомневала и дека го префатила истиот вирус што го имал дечко е додека биле на одмор. Веднаш истиот ден пошла на лекар каде испитала крф, мокрача, но и нашле само заболување на бубрезите и разговарала со докторката која и рекла дека нема врска, не е трудна. И еве помина уште една недела од кога беше на лекар и овие 2 дена ја болат по малце градите а и 2 дена неможе да појде по голема нужда. Таа се сомнева дали можеби е стварно трудна иако докторката и резултатите го докажале обраното, или е самата помисла на тоа. Сеа за сеа нејзино прашање е дали може да провери сега послем одприлика 2 поминати недели , тест за бременост. Нејзе би требало да и дојди некаде на крјаот од месецот или почетокот, како и минатиот месец, но не сака да чека до тогаш во случај да не е касно ! Дали може сега да земи тест за бременост или не? И дали има апчина кои би го спречиле тоа?
Благодарам однапред на дадените одговорите и бидете добри и помогнете и затоа што стварно и треба помош.
Одамна немав наминато на темава и што да видам... имале секс без ерекција! :eek:
Како имало секс, а немало ерекција??? Мислиш ејакулација??? Ерекцијата е добра работа, ејакулацијата знае да заебе понекогаш. :pos: Убаво е да внимаваш како се изразуваш, ама не мора да користиш зброви кои не ги знаеш.

Другарка ти сигирно не е бремена, штом немало ерекција...
 
B

BrunoFresh

Гостин
@HITCH
Добро згрешено е, и сеа шо? Свати..свати. Тогаш дај одговор (ако имаш паметен одговор), ако не, не ми објаснувај кај сум згрешил во пишување.
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
И мене ми личат на симптоми на менструација. Периодот е таков, многу жешко и тешко време е. Истото и мене ми се случуваше последниве две недели и иако никогаш не сум осеќала ништо, сега ми беше така. Значи за недела-две ќе добие. Ништо страшно.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
И еве помина уште една недела од кога беше на лекар и овие 2 дена ја болат по малце градите а и 2 дена неможе да појде по голема нужда. Нејзе би требало да и дојди некаде на крјаот од месецот или почетокот, како и минатиот месец, но не сака да чека до тогаш во случај да не е касно
Значи била на доктор и испитале урина и крв и и кажале дека не е бремена, шо е тука проблем?
Дали знаете дека градите може да ве болат и 10 дена пред да добиете и да бидат надуени-да мислите дека сте ја заебале и Памела Андерсон? Дали знаете дека може да имате запек/т'нкосеритис пред да добиете? Дали знате кој датум е денес?
 
Член од
5 февруари 2010
Мислења
290
Поени од реакции
58
@Ghazanin Да се надоврзам дека лекарот и' констатирал заболување на бубрезите (прашањето е само какво?) така да нема потреба од паника. Не знам што е тука нејасното. ;)
 

baksterski

Националист тип 500
Член од
22 февруари 2010
Мислења
431
Поени од реакции
277
Значи не е сигурно тоа што го мисли, и не треба да се плаши?
Не треба да се плаши и нека направи тест за бременост за да се смири. Мислам дека е околу 200ден тестот. Најверојатно има некаква инфекција на ГИТ. Ако продолжат симптомите нека оди пак на лекар.
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
[quote="Ghazanin, post: 4346843"
Проблемот:
но и послем секој однос го проверувале кондомот дали е скинат со помош на вода, го полнеле и убаво го истискувале. [/quote]

заради проверка не требало со вода, туку со воздух да го наполнат-затоа што воздухот има поситни молекули од водата ;)

 
H

HITCH

Гостин
@HITCH
Добро згрешено е, и сеа шо? СФати..сФати. Тогаш дај одговор (ако имаш паметен одговор), ако не, не ми објаснувај кај сум згрешил во пишување.
Бараш одговор но веќе ти кажале на лекар дека не е бремена, туку дека има здравствен проблем со бубрезите! Стручно лице ти потврдило, откако направиле некаква проверка. Зарем мислиш дека некој овде на жими мајка може да ти каже дали е бремена или не? Јас тест за бременост не сум и направила на девојката ниту пак сум и проверила крвна слика или урина, АМА затоа на лекар го средиле тоа и ја исклучиле можноста за бременост. Не кревајте паника, кога нема потреба за тоа.

Друго ме чуди, како може да не знае кога и е псм, кога и почнува циклус? Зарем не и рмбаат хормоните? Јас понекогаш пред циклус сум како Заев, живи луѓе јадам. Ова најсериозно ти го кажувам. Кога се работи за бременост имаш стручен медицински тим кој може да ти помогне, коментарите кои ќе ги добиеш на форумов не се стручни и не смееш да ги земаш здраво за готово.

Во овој случај ја исклучувам можноста да се работи за малолетна личност.
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Бараш одговор но веќе ти кажале на лекар дека не е бремена, туку дека има здравствен проблем со бубрезите! Стручно лице ти потврдило, откако направиле некаква проверка. Зарем мислиш дека некој овде на жими мајка може да ти каже дали е бремена или не? Јас тест за бременост не сум и направила на девојката ниту пак сум и проверила крвна слика или урина, АМА затоа на лекар го средиле тоа и ја исклучиле можноста за бременост. Не кревајте паника, кога нема потреба за тоа.

Друго ме чуди, како може да не знае кога и е псм, кога и почнува циклус? Зарем не и рмбаат хормоните? Јас понекогаш пред циклус сум како Заев, живи луѓе јадам. Ова најсериозно ти го кажувам. Кога се работи за бременост имаш стручен медицински тим кој може да ти помогне, коментарите кои ќе ги добиеш на форумов не се стручни и не смееш да ги земаш здраво за готово.

Во овој случај ја исклучувам можноста да се работи за малолетна личност.
Тотално се согласувам со првиот пасус. У врска со вториот... она знае отприлика кога треба да добие, мислам типов рече крајот на месецов или почетокот на другиот. Хормоните си рмбаат ама некои жени, како јас, ретко препознаваат дека се у пмс, ги немаат толку тие "симптоми". И девојката е малолетна, 17.
 
Член од
28 август 2011
Мислења
3
Поени од реакции
1
treba da go zavedes em so pogled em so govor na teloto
--- надополнето: Aug 27, 2011 11:30 PM ---
treba da go zavedes em so pogled em so govor na teloto:drk:
--- надополнето: Aug 27, 2011 11:30 PM ---
treba da go zavedes em so pogled em so govor na teloto:drk:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom