Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.370
Поени од реакции
2.289
Како е тоа можно? Да имаш над 50.000 евра дадено, а немаш ден работно искуство до сега?

Тоа што ти ја земал социјалната помош од Дојчланд пошто ти си била невработена мајка е друг проблем.

И кога ми пишуваше по приватни пораки пред скоро година дена и ме прашуваше за совет, ти реков дека е многу глуп потег да се враќаш тука, иако ти имаше ирационални стравови дека ќе ти го одземат детето.

Прво земи научи јазик, после полесно ќе ти биде во Дојчландот за се, и работа ќе најдеш и се што ти треба, и нема да зависиш од никој и нема да трпиш насилство од никој нормално. А малиот е веќе серизоно зрел за во градинка. Дај не ме зафркавај, 3-4 години има детето? Имам познанички што од година ги праќаат децата во градинка, пошто мораат да работат иако се во брачна заедница, плус е многу подобро за социјализација на детето место по цел ден да дреме со тебе, плус и јазик ќе научи.
Не сум земала социјална помош. Но ок во право си. Моја грешка. Да имам пари, работев ама ти тоа го заборави изгледа да си препрочиташ што сум ти напишала. Жалосно и бедно е. Дали јас ти го мешам детето во приказниве. Не е во ред. И после зашто ти се скаруваат сите, барај ја во тебе грешката не во другите.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.689
Поени од реакции
18.187
Не сум земала социјална помош. Но ок во право си. Моја грешка. Да имам пари, работев ама ти тоа го заборави изгледа да си препрочиташ што сум ти напишала. Жалосно и бедно е. Дали јас ти го мешам детето во приказниве. Не е во ред. И после зашто ти се скаруваат сите, барај ја во тебе грешката не во другите.
ОК, друга приказна ми кажуваше мене очигледно. :)
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.370
Поени од реакции
2.289
ОК, друга приказна ми кажуваше мене очигледно. :)
Ти не си нормален само толку ќе речам. Подобро одминувај ги моите постови во иднина. Ако ти е целта да не пишувам на форум, гадно си се зафркнал дека ќе ме уплашиш да не пишувам. Имам право колку и ти.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.689
Поени од реакции
18.187
Ма пишувај колку сакаш, само си рефлектирам на муабетите од лани. :)

А да, и не е убаво на сопруг да му посакуваш што побрзо да умре, па после да се жалиш дека си имал опции. :)
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.370
Поени од реакции
2.289
Имам положено Б2 да си препрочиташ пред да ме трачаш оваму.
Автоматски споено мислење:

Како можеш деца да мешаш, дно си. Ако тебе ти го зела детето бившата, не значи тоа да го збориш и за други, мислам преиспитај се малку.
Автоматски споено мислење:

Ма пишувај колку сакаш, само си рефлектирам на муабетите од лани. :)

А да, и не е убаво на сопруг да му посакуваш што побрзо да умре, па после да се жалиш дека си имал опции. :)
Шо зборуваш бе ти. Скроз си отиден.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.689
Поени од реакции
18.187
Имам положено Б2 да си препрочиташ пред да ме трачаш оваму.
Автоматски споено мислење:

Како можеш деца да мешаш, дно си. Ако тебе ти го зела детето бившата, не значи тоа да го збориш и за други, мислам преиспитај се малку.
Автоматски споено мислење:


Шо зборуваш бе ти. Скроз си отиден.
Ми го зела и не гледам проблем тука, ниту па кријам нешто или измислувам приказни за на форум. Членка е на форумов, дури и муабетиве ги чита.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.370
Поени од реакции
2.289
Во право си за се. Тоа што во момент на слабост сум ти пишала пред година дена кога сум имала тежок период, ти го злоупотреби да ми забиеш нож во грб, те гледам како пријател, но изгледа тебе ти смета кога некој те гледа само како пријател и затоа ти гледаш да ги уништуваш тие жени.
 
Член од
5 март 2023
Мислења
428
Поени од реакции
1.704
Ма пишувај колку сакаш, само си рефлектирам на муабетите од лани. :)

А да, и не е убаво на сопруг да му посакуваш што побрзо да умре, па после да се жалиш дека си имал опции. :)

замисли ти се жениш, мислиш ќе си формирате семејство, деца, ќе остарите заедно, ќе дочекате внуци, ќе има проблеми по пат ама заеднички ќе се решаваат.......... ама што би рекол сашо мијалков - каменот од блиску доаѓа овој пат од најблиску.....немам коментар........
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.689
Поени од реакции
18.187
Во право си за се. Тоа што во момент на слабост сум ти пишала пред година дена кога сум имала тежок период, ти го злоупотреби да ми забиеш нож во грб, те гледам како пријател, но изгледа тебе ти смета кога некој те гледа само како пријател и затоа ти гледаш да ги уништуваш тие жени.
Како сакаш гледај ме Анитке. Ти го заби ножот уште од пред 15 години и мртва си од тогаш.
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.977
Поени од реакции
3.695
Ако само едниот дава тогаш да. Ако даваш треба и да земаш. Ако само даваш без да земеш тоа е користење. Мажите не се глупи, можам да речам на денешно време повеќе мажите користат од жените, јас на мојот му имам над 50к еура дадено, да се извади од долгови од фирма и да оди таму кај што е, не можеш само да земаш.
Убаво си направила, требало и кола да му купиш за побргу да стигне у Швајцарија за да се извади... алал нека му се 50те илјадарки, мора страшна анаконда да носи во гаќите. Сега таму сигурно е максимално сконцентриран на работата и како побргу да заработи за да ти се одолжи, жени ни на крај памет не му идат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom