Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
30 март 2010
Мислења
1.441
Поени од реакции
400
Реално, девојките размислуваат на поинаква бранова должина од мажите, ако тоа некој не може да го прифати, then I`m sorry. Не сакав да те навредам тебе, сакав да кажам дека сите жени се неспособни за разумно размислување. Како што не знаат да возат, that`s all.

Хеј, ако ти пукаш со Стево Ем Си ја ќе ти ја цитирам devojcence затоа немој вакви под појас удари. :)
Ако размислуваме на поинаква бранова должина, не значи дека сме попрости од вас машките и дека секое мислење наше не е значајно. :facepalm:
За болдираното хммм, јас знам дека вие машките кога имате меѓусебен проблем, одма преминува во тепачка.
Додека пак ние жените сакаме да го решиме на мирен начин.
Туку ај да не сме оф-топик... :)
 
Член од
8 октомври 2011
Мислења
249
Поени од реакции
65
[quote="GGloRRijAA, post: 4646042, member: 52005"]aj jas sum glupava i go znam toa ama ti..............te zalam
И после само речи негде,дека сум те навредил ако те наречам "глупа".[/quote]
toa neznaci deka ti si pameten naprotiv...........vregaj kolku sakas mene navredite od takvite kako tebe mnogu mislis me pogoduvaat
 
L

.Lost Angel.

Гостин
Ние сме неспособни за себе да ги гледаме разумно работите, а за други знаеме така убаво да погледнеме и да го вклучиме разумот :) Мојот совет се темелеше на можеби некоја моја слична реакција, па ај викам да помогнам, тоа и бараше дечкото - помош.
Инаку ништо не направив т.е и требало некое време да размисли па ќе ми се јавела кога ќе размислела...
 
Член од
30 март 2010
Мислења
1.441
Поени од реакции
400
Инаку ништо не направив т.е и требало некое време да размисли па ќе ми се јавела кога ќе размислела...
Остави не барај ја ич, сама ќе те побара ако и значиш нешто. Ако продолжиш да ја притискаш ќе се откаже скроз.
 
Член од
27 септември 2011
Мислења
423
Поени од реакции
682
Инаку ништо не направив т.е и требало некое време да размисли па ќе ми се јавела кога ќе размислела...
Се согласувам со Michelle Aline ;) Твоето го направи, се надевам убаво и објасни, останатото е нејзино. Дај и време, ако те побара ок, ако не продолжи си го животот понатака.
 
L

.Lost Angel.

Гостин
Се согласувам со Michelle Aline ;) Твоето го направи, се надевам убаво и објасни, останатото е нејзино. Дај и време, ако те побара ок, ако не продолжи си го животот понатака.
Така и ќе направам се надевам дека ќе ми каже што и да е ... барем да си знам...
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
имам проблем со девојката со која сум веќе 5 та година во врска. пред некој месец ми подвали дека е дома а отишла со другарки во некој клуб. нормално одма ја осетив не сме малце време заедно ја познавам како дише. ја прашав и ми призна, но и дека била само со другарките.Сакав да ставам крај. цимолеше но и простив. сега случајно дознав дека има лажен профил на фб направен истата вечер. и ставено некои сомнителни личности. знам дека е во контакт со некого. сега незнам што да правам, дали да и кажам дали да ја испитувам од страна =( ми иде од мака да повратам..
Мириса на крај, што и да направиш она си ја враќа „слободата“ на голема врата.
 
L

.Lost Angel.

Гостин
Мириса на крај, што и да направиш она си ја враќа „слободата“ на голема врата.
Во ист случај бев и јас... потоа ме изневери и ми призна... после тоа се поправи си сл. но тоа не беше тоа во врската сега раскинавме поради моја грешка но и нејзина е сега... се надевам дека пак ќе бидеме во врска но што знам ако сакаш да бидеш во врска со неа и сл. а според мене на невидено не кажувај така да... прво увери се па после размисли што ќе правиш ... од искуство бидејќи ако се избрзаш и бесот и др работи кои ќе ти се спојат во мозокот нема да размислуш убаво затоа ќе почекаш еден ден два додека ти помине лутината и сл. па после размисли а не и давај до знаење дека ти знаеш дека крие нешто така да чекај го вистинскиот момент.
 
Член од
8 октомври 2011
Мислења
249
Поени од реакции
65
имам проблем со девојката со која сум веќе 5 та година во врска. пред некој месец ми подвали дека е дома а отишла со другарки во некој клуб. нормално одма ја осетив не сме малце време заедно ја познавам како дише. ја прашав и ми призна, но и дека била само со другарките.Сакав да ставам крај. цимолеше но и простив. сега случајно дознав дека има лажен профил на фб направен истата вечер. и ставено некои сомнителни личности. знам дека е во контакт со некого. сега незнам што да правам, дали да и кажам дали да ја испитувам од страна =( ми иде од мака да повратам..
ostavi ja ti zenskite koga gi otkacuvas uste poveke se zatreskuvaat vo tebe.....do deka si dobar so niv toa im e dosadno i papucarski....ostaj ja pa ke vidis sto ke se sluci
 
Член од
8 октомври 2011
Мислења
249
Поени од реакции
65
Секоја девојка не е иста и исти начин на живеење како др.
neka proba deckoto i taka nema sto da izgubi jas gledam deka se blizi raskinuvane i toa zenskata saka da mu raskine.......vaka barem ke si isproba poslednata sansa
i mislam deka vo vakvi slucai site zenski sme isti te. od 100 99,pa ti vidi
 
Член од
21 август 2011
Мислења
5.064
Поени од реакции
5.665
Секоја девојка не е иста и исти начин на живеење како др.
Да не ме сватиш погрешно, дечкото не треба да се однесува како говедо со девојката во никој случај, но немој да бидеш никогаш како Scotty зш ќе го јадеш на велико 100% ќе те изневери :icon_lol:

 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.875
имам проблем со девојката со која сум веќе 5 та година во врска. пред некој месец ми подвали дека е дома а отишла со другарки во некој клуб. нормално одма ја осетив не сме малце време заедно ја познавам како дише. ја прашав и ми призна, но и дека била само со другарките.Сакав да ставам крај. цимолеше но и простив. сега случајно дознав дека има лажен профил на фб направен истата вечер. и ставено некои сомнителни личности. знам дека е во контакт со некого. сега незнам што да правам, дали да и кажам дали да ја испитувам од страна =( ми иде од мака да повратам..
ФБ :facepalm: , направи и ти лажен профил и додади ја преставувај се како некоја друга личност па фати ја во лагата и тие сомнителни личности ги додади од некои си твои дугари шо ти знам други профили и ќе дознаеш. ;) Од искуство ти кажувам бидејќи јас пред една година се расправав со мојата за некои си такви сомнителни и непознати пријатели кај неа на тај проклет фб па на таков начин открив кои се и шо сакаат од неа и она од нив.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom