Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

L

.Lost Angel.

Гостин
Ако стварно ради таа причина ти што ја кажуваш ти е лута, тогаш откога ќе и објасниш сигурно ќе ја вратиш ;) Ние девојките знаеме доста бурно да изреагираме на такви изјави за брак, и да се почувствуваме прилично навредени :) Објасни и убаво, со вистинските зборови, не мора да и носиш ништо, битно е тоа што ќе и го кажеш.
Ако не ја убедиш, верувај дека не е ради твојата изјава туку ради тоа што нема некои силни чувства за тебе.
И средете го ова ако вистински се сакате, зашто здравје ако си бидете и понатаму заедно ве чекаат многу поозбилни проблеми кои треба на убав начин со разговор да ги решавате, а не на овој начин.
Со среќа, и пиши сто си направил ;)
Па знам дека некогаш се знае да се каже нешто па после да од кога ќе размислиш може и да се покаеш знам по себе си а и ми требаше повеќе совет од девојка ипак имам девојка немам дечко но нема врска ја сакам искрено... причината дефинитивно е стварно глупава за мене но може за нејзе не е толку знам дека ме сака искрено ... но таква е инат има голем што повеќе инатот ќе ја натера на нешто него ли срцето но сепак во срцето ја знам дека е добра девојка и не е како другите си го има она посебно затоа и ја сакам едноставно ја сакам да ја имам покрај себе си... без разлика на се. а ако веќе има некој ако тотално погрешно мислам и ако мисли дека ќе има со тој" ама не верувам дека има др... а ако има некој кој веќе го има засакано тогаш само би и пожелил среќа... мада не верувам во тоа дека има ... ако имаш некој вака посебен совет како на пр. што би требало да направам освен искрено да се отворам... др нешто ??? и извини ако сум досаден...
 
Член од
27 септември 2011
Мислења
423
Поени од реакции
682
... но таква е инат има голем што повеќе инатот ќе ја натера на нешто него ли срцето но сепак во срцето ја знам дека е добра девојка и не е како другите си го има она посебно затоа и ја сакам едноставно ја сакам да ја имам покрај себе си......
Да јасно ми е за инатот, и тој највеке работи кај нас после такви изјави. А биди сигурен дека наместо таа изјава да и предложеше брак ќе имаше големи шанси да те одбие од причина што во моментот може не сака брак.
Ама ете, ние малку така чудно функционираме. Обично си ја планираме свадбата во нашите фантазии со тој што го сакаме, и после таква изјава ни се крши филмот :) Објасни и дека ја сфаќаш како се осеќа, дека не си мислел така, но мораш и да и објасниш дека не може вака да реагира на секоја ситница. Задржи си го достоинството како машко и објасни и дека низ сите работи мора да се проаѓа со долги муабети и објаснувања. Подобро цел ден да се расправате, отколку да се разделите со некои работи кои се недокажани или неразјаснети.
 
L

.Lost Angel.

Гостин
Да јасно ми е за инатот, и тој највеке работи кај нас после такви изјави. А биди сигурен дека наместо таа изјава да и предложеше брак ќе имаше големи шанси да те одбие од причина што во моментот може не сака брак.
Ама ете, ние малку така чудно функционираме. Обично си ја планираме свадбата во нашите фантазии со тој што го сакаме, и после таква изјава ни се крши филмот :) Објасни и дека ја сфаќаш како се осеќа, дека не си мислел така, но мораш и да и објасниш дека не може вака да реагира на секоја ситница. Задржи си го достоинството како машко и објасни и дека низ сите работи мора да се проаѓа со долги муабети и објаснувања. Подобро цел ден да се расправате, отколку да се разделите со некои работи кои се недокажани или неразјаснети.
Стварно премногу фала за ова... скоро секоја девојка така фукционира но сепак некогаш треба достоинството да биде малце помало за да некои работи да се направат... утре ќе гледам да се смирам да објаснам... па ќе пишам што сум направил... инаку фала уште еднаш.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Па знам дека некогаш се знае да се каже нешто па после да од кога ќе размислиш може и да се покаеш знам по себе си а и ми требаше повеќе совет од девојка ипак имам девојка немам дечко но нема врска ја сакам искрено... причината дефинитивно е стварно глупава за мене но може за нејзе не е толку знам дека ме сака искрено ... но таква е инат има голем што повеќе инатот ќе ја натера на нешто него ли срцето но сепак во срцето ја знам дека е добра девојка и не е како другите си го има она посебно затоа и ја сакам едноставно ја сакам да ја имам покрај себе си... без разлика на се. а ако веќе има некој ако тотално погрешно мислам и ако мисли дека ќе има со тој" ама не верувам дека има др... а ако има некој кој веќе го има засакано тогаш само би и пожелил среќа... мада не верувам во тоа дека има ... ако имаш некој вака посебен совет како на пр. што би требало да направам освен искрено да се отворам... др нешто ??? и извини ако сум досаден...
Браааааат, и ја сум бил патетичен, ама ти ги поместуеш границите. Туку, батали тоа, слушај што ќе ти кажам. Прво, никад не барај совети за љубовни проблеми. Ако си се заљубил и те повредиле, никој не може совет да ти даде исправен, зашто само тебе те боли срцето и само едно решение има за сите љубовни проблеми. Се вика - одеби ја кучката (педерот, за девојки:) )

Ама ако веќе си се решил да бараш совет, онда точно знај за што го бараш. Ако бараш искрен и реален совет, никад не го барај од девојка, они се неспособни да ги гледаат разумно работите, затоа секогаш барај совет од другар. Ако па јасни ти се работите, ама сакаш срцето да си го наполниш со некоја заебана трошка надеж, да ти дојде убаво, побарај совет од девојка за тоа како да постапуваш, види што ќе ти каже и насмеј се за тоа колку глупи совети даваат.

Конкретно за твојава ситуација... би ти рекол, аман олабај со патетиката. Сите сме биле заебани, повредни, поебани. На сите ни поминало и сме ебеле пак у животот. Најверојатно и понатаму пак ќе ебеме. Гледај на другата страна, гарант некоја боље пуши од нејзе, ако беше у врска или недајбоже у брак, тоа ќе ти се рачунаше као изневерување. Вака, само работи на себе и уживај у животот. Money over bitchez nigga stick to tha script... тоа е текстот на една црнечка народна фолк песна. :) Во Америките се смета за народна поговорка. Кај нас се преведуе со „у куче и у жена - немај верба“. ;)
 
Член од
27 септември 2011
Мислења
423
Поени од реакции
682
Ама ако веќе си се решил да бараш совет, онда точно знај за што го бараш. Ако бараш искрен и реален совет, никад не го барај од девојка, они се неспособни да ги гледаат разумно работите, затоа секогаш барај совет од другар. Ако па јасни ти се работите, ама сакаш срцето да си го наполниш со некоја заебана трошка надеж, да ти дојде убаво, побарај совет од девојка за тоа како да постапуваш, види што ќе ти каже и насмеј се за тоа колку глупи совети даваат.
Ние сме неспособни за себе да ги гледаме разумно работите, а за други знаеме така убаво да погледнеме и да го вклучиме разумот :) Мојот совет се темелеше на можеби некоја моја слична реакција, па ај викам да помогнам, тоа и бараше дечкото - помош.
 
Член од
30 март 2010
Мислења
1.441
Поени од реакции
400
Ние сме неспособни за себе да ги гледаме разумно работите, а за други знаеме така убаво да погледнеме и да го вклучиме разумот :) Мојот совет се темелеше на можеби некоја моја слична реакција, па ај викам да помогнам, тоа и бараше дечкото - помош.
Абе само машките се паметни и опасни. :tapp:
Само тие знаат да дадат совет, „заборави ја има многу риби во езерото“. Тој пак им вика „абе ја сакам неа, дајте ми совет како да ја вратам“.
Тие „батали ја брате“. (y)

Искрено дечко мој совет до тебе.
Да оладиш малку некој два три дена, па после барај ја, вака притисок и вршиш на некој начин.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Ние сме неспособни за себе да ги гледаме разумно работите, а за други знаеме така убаво да погледнеме и да го вклучиме разумот :) Мојот совет се темелеше на можеби некоја моја слична реакција, па ај викам да помогнам, тоа и бараше дечкото - помош.
Реално, девојките размислуваат на поинаква бранова должина од мажите, ако тоа некој не може да го прифати, then I`m sorry. Не сакав да те навредам тебе, сакав да кажам дека сите жени се неспособни за разумно размислување. Како што не знаат да возат, that`s all.
Michelle Aline напиша:
Абе само машките се паметни и опасни. :tapp:
Само тие знаат да дадат совет, „заборави ја има многу риби во езерото“. Тој пак им вика „абе ја сакам неа, дајте ми совет како да ја вратам“.
Тие „батали ја брате“. (y)

Искрено дечко мој совет до тебе.
Да оладиш малку некој два три дена, па после барај ја, вака притисок и вршиш на некој начин.
Хеј, ако ти пукаш со Стево Ем Си ја ќе ти ја цитирам devojcence затоа немој вакви под појас удари. :)
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
sto??/nego da go zastitam?????/posle sekakvi muabeti jas nego da go stitam.......ti seriozen li si????
Па нели ми рече дека си Христијанка. Во духот на христијанството е да не ги повредуваш другите. Ако кажеш дека лажел, ќе биде многу повреден.

Плус, знаеш како велат, што и ако се изебеш, не е сапунче да се потроши...
 
Член од
8 октомври 2011
Мислења
249
Поени од реакции
65
Па нели ми рече дека си Христијанка. Во духот на христијанството е да не ги повредуваш другите. Ако кажеш дека лажел, ќе биде многу повреден.

Плус, знаеш како велат, што и ако се изебеш, не е сапунче да се потроши...
a vo duhot na hristijanstvoto e da nemas seks pred brak.......aj da te vidam sega
 
Член од
9 август 2006
Мислења
160
Поени од реакции
19
имам проблем со девојката со која сум веќе 5 та година во врска. пред некој месец ми подвали дека е дома а отишла со другарки во некој клуб. нормално одма ја осетив не сме малце време заедно ја познавам како дише. ја прашав и ми призна, но и дека била само со другарките.Сакав да ставам крај. цимолеше но и простив. сега случајно дознав дека има лажен профил на фб направен истата вечер. и ставено некои сомнителни личности. знам дека е во контакт со некого. сега незнам што да правам, дали да и кажам дали да ја испитувам од страна =( ми иде од мака да повратам..
 
Член од
8 октомври 2011
Мислења
249
Поени од реакции
65
И вие овде на темава уште и реплицирате и ја советувате оваа 12-13 годишна девојка......па добро видете што пишала горе^ :tapp:

п.с Глорија....добро ма нели сфати до сеа,дека на форумов можеш да земеш титула за "интелегенција-мртва природа"....или ќе одиш до крај....макар и второ место да земеш.:coffee:
nemam 12 13 godini i neznam sto e tolku cudno vo toa sto go pisav ko da e nesto ne vozmozno...........i neznaev deka ovde mozat da komentiraat samo inteligentni inteligentnite ne si go trosat vremeto na vakvi gluposti,aj jas sum glupava i go znam toa ama ti..............te zalam
 

Kajgana Shop

На врв Bottom