Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
13 мај 2010
Мислења
569
Поени од реакции
437
а да си фатиш дечко водолија, да немаш мака.
ни ке те гњават, ни ке те прашат кај си била со кој си била, нити пак сакаат да ги прашаш. имаш дечко како да немаш. рајат
само пази да не помисли дека слободата му ја скратуваш, е тогаш ке има борби, инаку немаш гајле од ништо.
ааааргх!
Водолиите се најтапа партнери... од кожа ме ваѓа(ше)!
!@#$%^&*

Јас сите водолии би ги затворила во некоја лабораторија цел живот(секого според афинитетите), и да работат во име на човештвото. Итака немаат чувства, нема да им смета. -.-
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Па ако јас не му кажам на партнерот шо и како ми пречи, а напишам на форум/прашам другари-ки за проблемот, како би опстојала мојата врска? Со пантомима?
Сори фор биинг лејт... :)

Луѓето коишто доаѓаат да бараат совет на форум, се во крајна фаза од проблемот. Тие сакаат да го решат проблемот, не да го лоцираат проблемот. Ниеден проблем не се решава откако на партнерот ќе му речеш „We need to talk“.

Исто така, ако на партнерот му е грижа за тебе, ќе се потруди и сам да види што ти пречи за да нема потреба да стигнете до момент „да разговарате“. Ако треба да седнете да разговарате, има само еден разговор што треба да се направи. Два збора и сврзник се... Јас - Си - Одам.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Сериозно прашувам онака здрави, прави, вакцинирани причината за (не)успешност на една врска ја базирате на хороскопски знаци?
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.722
Поени од реакции
19.879
Сериозно прашувам онака здрави, прави, вакцинирани причината за (не)успешност на една врска ја базирате на хороскопски знаци?
Во очајни моменти кога неможат да се помират со вистината гарант за нешто мора да се фатат а тоа би било хороскопските знаци...
 
Г

Гучи

Гостин
Не дека нешо верувам али ради радозналост ме копка кој знак ми одговара највише? вага сум ја :D
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.722
Поени од реакции
19.879
Епа ајде, Овенки :pos: напаѓајте :sneaky:
--- надополнето: Nov 21, 2011 10:58 AM ---

Е сеа овен или скорпија? :cautious:
И ти па, ова ти иде ко магаре или змија.. :pos:

Види највише што ќе ти пасува, ако не и така се у мода тројките па терајте која хард кор ситуација аууу овен - вага - скорпија има да пука до коска :)
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Луѓее!
Ве молам за малку помош и некој совет!
Е вака... Девојчево го сакам повеќе од се на светов, но незнам како да и го кажам тоа. Исто така не сум сигурен дали и таа чувствува нешто кон мене. Незнам како да се осигурам за тоа... Секогаш кога ќе ме види ми се насмевнува, ме задева, ми се доверува, секогаш е искрена со мене... но сепак не можам да бидам сигурен дали таа чувствува нешто кон мене... Ве молам помогнете ми малку... веќе незнам што да мислам бидејќи претерано ја сакам. Со неа бевме другари уште од мали деца, всушност таа е и мојата прва љубов...
Навистина ве молам за некој совет и малку помош бидејќи сум лудо вљубен во неа!
Соочи се лице во лице со неа. Ако почувствуваш дека ти се зема здивот или ти снемува зборови, залапај ја. Ако ти е вистинска другарка, ќе ти понуди и здив и зборови.
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
6
Поени од реакции
1
Шо девојчиња ќе беа бе, 26години начукале и уште се муваат....ц ц ц:eek:

Не јас дефинитвно тврдам дека оваа тема е најјака од цел форум....читав скоро 10тина страни уназад и се превртев од смеење какви се совети бараат....и какви се фаци се обидуваат да им изнајдат совет.:pos:
hahahhahahahaha
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Па ако јас не му кажам на партнерот шо и како ми пречи, а напишам на форум/прашам другари-ки за проблемот, како би опстојала мојата врска? Со пантомима?
Ви се надоврзувам на муабетот со Стар Почетник, и морам да кажам дека се согласувам со него. Јас во мојата врска сум долго и во последните три години (кога почна да не оди) почнавме да „разговараме“. Јас сум претерано искрена и ако нешто не ми чини веднаш разговарам. И што фајде од милионите разговори, значи сме ја превртеле нашата врска безброј пати наопаку со разговори и на крај секој разговор завршува со зборовите „Е да ќе мора да го промениме нашето однесување за да ни биде убаво“
Е сега и двајцата знаеме дека нашето однесување неможеме да го промениме, неможам јас да се сменам со моите 27 години, и да се сменам тоа нема да сум јас туку ќе се трудам нему да му угодам, исто и тој. Знам дека неговото променето однесување нема да му дојде природно, туку ќе се мачи за мене да ми угоди. Затоа, налет нека е и разговори и се, кога веќе е кажано се, треба храброст за да кажеш „Мислам дека подобро е да прекинеме“ (и после насамо да си ги лижеш раните од 10 годишната врска)
п.с Зошто мора девојките побрзо да созреваат од момчињата?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.142
Поени од реакции
21.780
ааааргх!
Водолиите се најтапа партнери... од кожа ме ваѓа(ше)!
!@#$%^&*

Јас сите водолии би ги затворила во некоја лабораторија цел живот(секого според афинитетите), и да работат во име на човештвото. Итака немаат чувства, нема да им смета. -.-
зоштоооо ??
што мака виде пак ти толку?
--- надополнето: Nov 21, 2011 1:59 PM ---
Сериозно прашувам онака здрави, прави, вакцинирани причината за (не)успешност на една врска ја базирате на хороскопски знаци?
на (не)компатибилност на карактери, а хороскопот онака за да видиш демек кој што табиет е. па ти не си клавај одма в крпче.
 

Nymphadora

Емоцинално незрело џубре
Член од
2 февруари 2009
Мислења
986
Поени од реакции
1.672
Не го слушај, на вас жените ви треба најмашкиот хороскопски знак, а тоа е ОВЕН.
Глеј шо убаи особини имаат,;) самоуверени, родени лидери, заводници, енергични, романтични, оштроумни, борбени, страсни, оригинални, шармантни, охрабувачки и херојски настроени, големи другари, заштитнички настроени, дисциплинирани, секогаш ги исполнуваат зацртаните цели, најдобри татковци, и секако зрачат со сексуална енергија :D
ами како ова "родени лидери" ќе помине кај скорпија .. која секогаш кога ќе наиде на некој што сака да биде лидер почнува со борба и не престанува додека не победи? :D чаре? :P иначе за другото .. молим, посебно тоа големи другари е многу вистинито.. секогаш се тука кога на човек му е тешко
посесивен да не заборави да спомнеш:D
тоа може и да не биде некој голем проблем пошо и скорпиите се посесивни.. само некои го кријат тоа а некои го покажуваат... ја мислам дека се е до самоконтролата
али водолиите се секако помеки на карактер од овните...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom