Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Ма кој го врти...Ќе му кажам отворено - "ми треба време да те запознаам и готово..."
Па колку сака нека си мисли дека сум конзервативна, досадна и сл...
Што на ум тоа на друм - најдобро! (y)
Ако стварно му е до мене, ќе го разбере тоа и нема да ме форсира...
Признај дека ти годи тоа комплиментирање. Признај дека го подобрува твоето мислење за него. Пази се од комплимент-давачи и не дозволувај твојата "емоционална истрошеност" да бара внимание. Све рационално, ко што би рекол Џимеј. :)
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
621
Поени од реакции
612
Вака ме интересира ваше мислење, али повеќе од машки аспект...
Се работи за еден дечко, со кој се знам кратко време али комуницираме секој ден и вака фин е...Ок дечко е...Дури и се видовме еднаш...
Се осеќам емоционално истрошена до максимум и не сум баш сигурна дали сум спремна да се улетам во некоја врска или сл...
А од друга страна пак, не сум во фаза да тагувам по некој или да правам обиди да се смирам со бившиот, затоа што ни на крај памет не ми дошло такво нешто...
Е сега за овој дечко ме занима следново:
- На интелектуално ниво си одговараме, а вака и физички ...Проблемот е што јас повеќе не можам на никој да верувам, а посебно не на потенцијалниот мој дечко...Не можам...Поготово последниов период што ли све не се случи, шокирана сум од луѓе што ги знаев по 5, по 10 години...Со овој немам заеднички пријатели и сл...А глупо ми е па да му кажам сега - јас тебе не ти верувам...Дрн, дрн, дрн...
Не ми се свиѓа кај него што секоја прилика ја користи да ми дава комплименти и со тоа уствари постигнува контра ефект кај мене...На пример кога сме на фб, ќе ги гледа сликите мои и ќе ми прати линк од некоја слика и следува 'тука ептен убаво изгледаш, фустанот ти е супер, косата ти е супер'...И така секој ден...
Претерува...
А јас нема шанси дури убаво не го запознаам, нешто да започнувам со него...Па ако сака златен нека биде...
Гајле ми е!
Не можеш да знаеш што сака од тебе...најдобро прашај го...нема потреба да се срамиш...пиши му на фб....зошто го правиш ова кажи ми што сакаш како сакаш, на културен начин...или сака само да те легне, или сака да му бидеш девојка...најдобро следи си го инстинктот што ти вика...дали да продолжиш или да го банираш..;)
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.677
Поени од реакции
13.286
Дали е добра идеја да однесам девојка на состанок во кланица да гледаме како убиваат крави?
Ако и двајцата обожавате тоа, заш да не. АЛи пре би пред Белимбегово со лајф стриминг. Цурата не ми јаде говедско.
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
133
Поени од реакции
67
Луѓее!
Ве молам за малку помош и некој совет!
Е вака... Девојчево го сакам повеќе од се на светов, но незнам како да и го кажам тоа. Исто така не сум сигурен дали и таа чувствува нешто кон мене. Незнам како да се осигурам за тоа... Секогаш кога ќе ме види ми се насмевнува, ме задева, ми се доверува, секогаш е искрена со мене... но сепак не можам да бидам сигурен дали таа чувствува нешто кон мене... Ве молам помогнете ми малку... веќе незнам што да мислам бидејќи претерано ја сакам. Со неа бевме другари уште од мали деца, всушност таа е и мојата прва љубов...
Навистина ве молам за некој совет и малку помош бидејќи сум лудо вљубен во неа!
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Луѓее!
Ве молам за малку помош и некој совет!
Е вака... Девојчево го сакам повеќе од се на светов, но незнам како да и го кажам тоа. Исто така не сум сигурен дали и таа чувствува нешто кон мене. Незнам како да се осигурам за тоа... Секогаш кога ќе ме види ми се насмевнува, ме задева, ми се доверува, секогаш е искрена со мене... но сепак не можам да бидам сигурен дали таа чувствува нешто кон мене... Ве молам помогнете ми малку... веќе незнам што да мислам бидејќи претерано ја сакам. Со неа бевме другари уште од мали деца, всушност таа е и мојата прва љубов...
Навистина ве молам за некој совет и малку помош бидејќи сум лудо вљубен во неа!
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Луѓее!
Ве молам за малку помош и некој совет!
Е вака... Девојчево го сакам повеќе од се на светов, но незнам како да и го кажам тоа. Исто така не сум сигурен дали и таа чувствува нешто кон мене. Незнам како да се осигурам за тоа... Секогаш кога ќе ме види ми се насмевнува, ме задева, ми се доверува, секогаш е искрена со мене... но сепак не можам да бидам сигурен дали таа чувствува нешто кон мене... Ве молам помогнете ми малку... веќе незнам што да мислам бидејќи претерано ја сакам. Со неа бевме другари уште од мали деца, всушност таа е и мојата прва љубов...
Навистина ве молам за некој совет и малку помош бидејќи сум лудо вљубен во неа!
Покани ја на кафе, концерт, диско, ролерки, водно, шетање, парк, имаш многу опции ;)..
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Би го сторил тоа... но чувствувам страв дека таа ќе ме одбие или нешто слично... :oops:
Па шо ако те одбие, и мене да ме викаш денес за фудбал исто ќе те одбијам иам други планови. И другари те одбиваат за искачање па не ти е гајле. Шо е она толку посебна па да се припотресуваш.

Прашај ја дали сака да иде на кафе деновиве, во најлош случај ќе добиеш, „не можам зафатена сум“ или „не знам ќе видам“. Ако е така после една недела пак прашај ја и ако пак те одбие бркај друга.

Не е воошто комплицирано, просто е во суштина :).
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
133
Поени од реакции
67
Па шо ако те одбие, и мене да ме викаш денес за фудбал исто ќе те одбијам иам други планови. И другари те одбиваат за искачање па не ти е гајле. Шо е она толку посебна па да се припотресуваш.

Прашај ја дали сака да иде на кафе деновиве, во најлош случај ќе добиеш, „не можам зафатена сум“ или „не знам ќе видам“. Ако е така после една недела пак прашај ја и ако пак те одбие бркај друга.

Не е воошто комплицирано, просто е во суштина :).
Благодарам на убавиот совет брат!
Но како да го сторам тоа... знам дека е едноставно да и речам "Сакаш ли утре да излеземе на кафе" но ме фаќа срам... Како да го победам овој срам и страв у пм.... :):love:
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Благодарам на убавиот совет брат!
Но како да го сторам тоа... знам дека е едноставно да и речам "Сакаш ли утре да излеземе на кафе" но ме фаќа срам... Како да го победам овој срам и страв у пм.... :):love:
Уз муабет ко да ја прашуваш каков детергент користи за перење алишта или за кој тим навива (значи без тресење раце, без плеткање јазик и без црвени образи) ќе и речеш: Ти се иде на кафе, концерт, парк деновиве? Нишо повеќе не комплицирај и види реакција. Ако се направи на удрена демек не чула прај се и ти. Ако ти каже не можам пак продужи си муабет ко нишо да не било.

Можеш и у штос да го запакуваш кафето ама тоа друг пат сеа иди директно и без мислење :). Па со среќа нека ти е ;).
 
Член од
19 март 2011
Мислења
1.432
Поени од реакции
2.543
Апдејт да направам... :eek:

Овој новиов ми изгледа како TOO GOOD TO BE TRUE!!!
Најсериозно, не се зезам...
Сега сум во фаза на роварење по неговите маани и слаби точки... :love:
Иначе све му реков отворено - да не ме форсира, да ми даде време да го запознаам, па дури и му залепив во фаца дека не можам да му верувам и сл. ствари :D Нека си мисли што сака...
За разлика од бившион мој е тотална спротивност негова, али да не испадне работава - испод мира триста вира...Пошто таков ми се гледа...
 
T

Tetro

Гостин
Апдејт да направам... :eek:

Овој новиов ми изгледа како TOO GOOD TO BE TRUE!!!
Најсериозно, не се зезам...
Сега сум во фаза на роварење по неговите маани и слаби точки... :love:
Иначе све му реков отворено - да не ме форсира, да ми даде време да го запознаам, па дури и му залепив во фаца дека не можам да му верувам и сл. ствари :D Нека си мисли што сака...
За разлика од бившион мој е тотална спротивност негова, али да не испадне работава - испод мира триста вира...Пошто таков ми се гледа...
Бившион твој? :D
Бившион мораше да го спомнеш.

Не знам, не сум те читал порано на темава, а овој пост ти изгледа како продолжение на некој претходен, затоа нема да зборам за тоа, оти не знам.
Арно ама (секогаш има "ама") испод вира, нема мира,.... Никој не може да ти каже каков ќе ти испадне новиот ти дечко", оти никој не го познава лично.
Запознај го добро, па створи си мислење за него.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.142
Поени од реакции
21.780
Апдејт да направам... :eek:

Овој новиов ми изгледа како TOO GOOD TO BE TRUE!!!
Најсериозно, не се зезам...
Сега сум во фаза на роварење по неговите маани и слаби точки... :love:
Иначе све му реков отворено - да не ме форсира, да ми даде време да го запознаам, па дури и му залепив во фаца дека не можам да му верувам и сл. ствари :D Нека си мисли што сака...
За разлика од бившион мој е тотална спротивност негова, али да не испадне работава - испод мира триста вира...Пошто таков ми се гледа...
а да си фатиш дечко водолија, да немаш мака.
ни ке те гњават, ни ке те прашат кај си била со кој си била, нити пак сакаат да ги прашаш. имаш дечко како да немаш. рајат
само пази да не помисли дека слободата му ја скратуваш, е тогаш ке има борби, инаку немаш гајле од ништо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom