Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

H

HITCH

Гостин
Што е важно колку год. имам.Се пронајде себе си или пак нешто те погоди со прашањето? Не е сеедно?

Побара совет и ти дадоа совет. Наместо да речеш фала, ти ги напаѓаш оние кои се потрудија да ти помогнат. Штом не прифаќаш совети, не прашувај!

п.с. начинот на кој го образложи твојот „проблем“ покажува дека си сеуште мала, оти кога би била тинејџерка ова не би ти било проблем :toe:
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
958
Поени од реакции
727
Купи му ланец и врзи го. И на секое прекршување на твоите правила и наредби тепај го со камшик. Гарант ќе научи кога тогаш кога веќе не се разбира со збор. Или пак извади му едно око...

Шо се дешава со младината бре? Гооооолем проблем? И шо ако гледа некое девојче? На сите нешто ни го привлекува вниманието. Како издржал 2 години со тебе е прашање...

Џиш, батка, немој да брзаш...ај, замисли како би ти било да ја приметиш девојката како подзинато блене у кондурите на другар ти (кои-да претпоставиме, нели-не се баш мали)? И уште подобро, како у друштво постојано гледа у земја? Белким нема да помислиш дека е срамежлива? ;)

--- надополнето ---

И ако добро сфатив, повеќето овде немаат проблем ако дечкото им се изместува по суќњички? Ијаааа...:raz:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.304
Поени од реакции
15.538
Нормален дечко нормално е да гледа. Ако не гледа, тогаш значи дека има проблем... Фати си геј за да не гледа по жени :)
Не може да фати геј, женско е :toe:

онтопик: Куин, ова е далеку од гооолем проблем
 
H

HITCH

Гостин
И ако добро сфатив, повеќето овде немаат проблем ако дечкото им се изместува по суќњички? Ијаааа...:raz:
Абе ај сега да не се лажеме, сеедно дали ќе помине машко или женско човечки е да се завртиш и да погледнеш. Господ очите ги дал за гледање! Проблем не е ако дечкото погледне во девојка, проблем е ако почне да гледа по машки :smir:
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
958
Поени од реакции
727
Абе ај сега да не се лажеме, сеедно дали ќе помине машко или женско човечки е да се завртиш и да погледнеш. Господ очите ги дал за гледање! Проблем не е ако дечкото погледне во девојка, проблем е ако почне да гледа по машки :smir:
Ја неам у суштина проблем со тоа. Пуштам да глеа што сака...ама да се праи тоа со усул, онака културно-ме сфаќаш...И да, второво е голем проблем :)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.304
Поени од реакции
15.538
може да проба бе. Геј ќе гледа у машки, а не у женски... капираш, брате?
Капиш, али геј не би сакал да биде со женско, затоа и отпаѓа таа опција, јас мислам да се преселат во арапскине држави, барем таму жените се цели покриени па нема у што да гледа :)
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
947
Koja glupost da ne se svrtam po nekoja zgodna cura...

Kako moze da mi zabrani da se svrtam, prvo nema jas da se vozdrzuvam a da ne poglednam, bidejki toa ne e normalno za covekot i coveckoto oko.

A ko sto citam glupostive jas sum sreken sto i devojkami sama ke mi stisne rakata za da se svrtam koga ke projde nekoja jaka cura, bidejki da bideme realni sekoe zensko komentira koja cura e jaka u smisla ja vide onaa ja vide ovaa, samo sto koga postoi razbiranje i vernost togas ne postoi mesto za glupacko odnesuvanje.

Ve molam da bideme realni vrska znaci nekoas devojkata/deckoto da ti bidat drugari a ne samo sex partneri, drzenje za ruka ko da si staven vo lanec ili ne daj boze da glumis konj ne e vrska.

Gledanje po drugi curi u smisla vidija nogata vidija cickata ili zadnikot bolje e da se prifatat kako takvi a ne kako preljuba, sfatete deka na sekomu mu proagjaat sekakvi misli, pa cak i katolicki svesteni razmisluva nekad za da plesne nekoja :)

Fala,
cao,
prijatno.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Џиш, батка, немој да брзаш...ај, замисли како би ти било да ја приметиш девојката како подзинато блене у кондурите на другар ти (кои-да претпоставиме, нели-не се баш мали)? И уште подобро, како у друштво постојано гледа у земја? Белким нема да помислиш дека е срамежлива? ;)

--- надополнето ---

И ако добро сфатив, повеќето овде немаат проблем ако дечкото им се изместува по суќњички? Ијаааа...:raz:
Ja препуштам кај другар ми по кратка постапка... да го средат проблемот со чевлите, па сите среќни задоволни во слога и југомагнат да си продолжиме со животите.

--- надополнето ---

A ko sto citam glupostive jas sum sreken sto i devojkami sama ke mi stisne rakata za da se svrtam koga ke projde nekoja jaka cura, bidejki da bideme realni sekoe zensko komentira koja cura e jaka u smisla ja vide onaa ja vide ovaa, samo sto koga postoi razbiranje i vernost togas ne postoi mesto za glupacko odnesuvanje.

Ve molam da bideme realni vrska znaci nekoas devojkata/deckoto da ti bidat drugaria ne samo sex partneri, drzenje za ruka ko da si staven vo lanec ili ne daj boze da glumis konj ne e vrska.
Или си среќен... или имаш девојка шо има 20 или повеќе години па го поминала периодот на љубомора, и му станало јасно дека кучето што лае не каса.
 
Член од
17 март 2009
Мислења
194
Поени од реакции
22
И таа не е крива, се вратил бившиот. Требало да ја освоиш за тие два месеци, а сега касно е.[/QU

Da si olesnis na samiot sebe si javi i se i dogovori se da se vidite samo kolku da vidis i doznaes zs preku nok i teknalo taka,i ne e mnogu dolg period 2 meseci,ama sepak da ti kaze pricina bidejki ako sizgresil vo nesto za vo druga prilika da ne napravis nesto slicno.Bidejki na zensko tesko e da mu ugodis vo se,treba mn raboti da se napravat....Moze da i tekne preku nok da svati sto baram so nego vaka taka,najubavo e daja znaes pricinata za da ne ti bide krivo,drugoto e nejzin problem jas takamislma tvoe e sto ke napravis;)so sreka i pozz

--- надополнето ---

Остај роденденот , вистина ми изгледаш на разгалена и многу навлегвиш во небитни ситници ...мислиш дека се се решава со вооолку муабет ?
sto se zamaras ti so toa,gluposti nemo da ozvoliz zaradi nekoj 3 ti da se karas so nego nikoj ne e vereden za takvo nesto,ic a ne se zamras,ne ste vo brak pa da pazis na detali ,kako ke postapi.Vazno e sonego da bides i nego da go gledas,a ako nekoj te navredi a vrti na sala toa se svaka nesto ozbilno,vosalata e pola vistina,nemoj da i ostanes duzna jas ti vikam da vratis kako ona sto ti kazala na takov nacin i uzivaj....

--- надополнето ---

Мене стварно не ми е јасно како човек може да сака некој што постојано го одбива, го омаловажува, не го цени неговото мислење, го лаже, му врши ментална тортура...кажи ми те молам КАКО??? Како ти успева да сакаш таков човек? Мислам уште дека ти уствари се залажуваш дека ја сакаш. Можеби ти е прва девојка, па не знаеш дека има и поинакви-знаеш, сигурна сум дека можеш да најдеш и девојка со поинаков ментален склоп, ама не сакаш. Тоа е, не сакаш. Удобно ти е во сопствениот мал пекол, со девојка покрај себе (не си сам!), се карате постојано, она ти вика дека те сака, ти се осеќаш запоставен и не (?) веруваш дека те сака, се убедуваш дека ја сакаш, бидејќи сигурен си-имаш девојка и не си сам. И ако не примети, нацртав круг. Ти треба да излезеш од тој круг. Да престанеш да веруваш во сопствената ИСКРИВЕНА верзија за љубовта-да, ќе ти кажам дека (меѓу другото) љубов е кога ќе го погледнеш оној што го сакаш да посакаш да го гушнеш, а не да повратиш врз него, ме сфаќаш...?
Но, на крај краева различни не има...некои сакаат да се гушкаат, некои да се боксираат, некои уживаат ГЛАСНО да постигаат "поента", некои сакаат да ги слушне цел комшилук, некои од нас вечно се гледаат во улога на жртва на партнерот...ехе, варијации на тема, колку сакаш. Никој не гарантира дека следната девојка ќе ти биде поинаква, можда самиот си бараш таков тип девојки...Би ти порачала малце повеќе да се цениш, да си ги согледаш сопствените квалитети, да научиш да побараш од луѓето да го ценат твоето мислење и чувства (во случај кога мислат дека не треба) и ти да покажеш дека ги цениш нив, пред се научи да се сакаш себе. И знај дека никогаш нема да успееш да промениш друг човек, но можеш колку-толку да се промениш себе, на подобро...
ubavo ti e ova kazano,moze pa ona si imala nekoj raboti vo detstvoto,nekoj moze inea taka ja maltretiral pa sea saka taka slicno i ona da maltretira pamisi deka e toj dobar nacin na sakanje,jas ti vikm razgovaraj so nea zs nema dolgo da go izdrzis ova ke ti se zdosadi i na kraj ti ke staviskraj kolku i da ja sakas,probaj so razgovor i da vidis sto ke ti kaze.Moze taa i taka izjavuva ljubov bez da svati deka ja sakas iskreno,so sreka;)
 
Член од
11 јуни 2008
Мислења
217
Поени од реакции
11
знаете...благодарам на советите... Читајќи ги вашите мислења кои ги ценам, се присетив на еден мал детал...една вечер пред сево ова во еден неврзан разговор ме праша дали би и простил неверство? Прашањето излезе од никаде... Кога и кажав дека не можам да простам таква работа...се смени погледот во нејзините очи.... Случајно или не не знам......
Немора да е бифш очигледно сватила дека не е фер да те лажи повекје и одненадеж згаснала врската ...сигурно има нешто во позадина твоја што не копај да ги дознаеш зш ке се разочараш ..ФАТИ НОВА ВЕЕЕДНАШ:pred:
 
Член од
9 јануари 2010
Мислења
155
Поени од реакции
10
A ko sto citam glupostive jas sum sreken sto i devojkami sama ke mi stisne rakata za da se svrtam koga ke projde nekoja jaka cura, bidejki da bideme realni sekoe zensko komentira koja cura e jaka u smisla ja vide onaa ja vide ovaa, samo sto koga postoi razbiranje i vernost togas ne postoi mesto za glupacko odnesuvanje.
Богами среќен си зашто такви денеска ретко има, а разбирање и верност уште поретко.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
HEEEEELP!!!!!!

So deckoto sme skoro dve godini,i imam eden gooooolem problem sto sigurno i na durgi barem ednas im smetalo.Sekogas koga ke izlezeme so deckoto ke mi kazuva kolku me saka i kolku sum mu vazna i se se dodeka pokraj nas ne pomine nekoe zensko a on da ne go izmerkani.Sme razgovarale 10000000 pati za ovoj problem i stalno mi veli nema da se povtori no se povtoruva :( Ne znam koja e potrebata toa da go pravi i kako moze da prestane?Sum go prasala zosto mi pravi taka i ke mi odgovori ne znam masko sum :S

SOS!!!!!
Девојче бараш совет, а им се лутиш на тие што имаат различно мислење од твоето. Фала Богу дека ќе си шмека дечкото, се дури не те вара не треба да се замараш. Па сите девојки што се во врска си имаат уште по 5 свиѓачи. Не прават ништо со нив, али али симпатии им се. Многу нормално. Нема ни да најдеш дечко што нема да шара со поглед. Знаеш колку пати јас на дечко ми му имам речено да загледа некоја оти е многу убава. Или на плажа, сум му покажувала женски со танга или топлес. Ќе ги загледаме и јас и он, па згодни се мајкуму, и пак ќе си се свртиме еден накај друг. Туу бре со глупости се замарате.

--- надополнето ---

Ја не смеем на школски здраво да кажем,одма сум на испит кој ти е овој што ти е,да те именува со не знам какви имиња за филм некој негов?А он може да зјапа а ја да останем рамнодушна.
Јако
E ова веќе е проблем. Треба да сте рамноправни. И не се сили многу на форумов.

--- надополнето ---

Не знаев дека било нормално да се гледа апла по жени додека си излезен со женска, еволуирало македонсково општество, добро да се знае :).
Не збориме за зјапање, туку за по некој поглед. Аманте бе, природно е, инстинкт.

--- надополнето ---

A ko sto citam glupostive jas sum sreken sto i devojkami sama ke mi stisne rakata za da se svrtam koga ke projde nekoja jaka cura, bidejki da bideme realni sekoe zensko komentira koja cura e jaka u smisla ja vide onaa ja vide ovaa, samo sto koga postoi razbiranje i vernost togas ne postoi mesto za glupacko odnesuvanje.
Леле и јас одвреме навреме ова правам :) И у право си, нема девојка што не загледува други девојки. Не мислам тука за лезбејско загледување.
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Не збориме за зјапање, туку за по некој поглед. Аманте бе, природно е, инстинкт.
Не си разбрала добро, збориме баш за зјапање пошто за понекој дискретен поглед секако никоја не би се бунела. Инаку се слагам дека е инстинкт и е природно.
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
Не си разбрала добро, збориме баш за зјапање пошто за понекој дискретен поглед секако никоја не би се бунела. Инаку се слагам дека е инстинкт и е природно.
Баш вчера покрај нас помина девојка со огромни цицки,стегнати и оцртани,нема шанса да ги одминеш,те бодат у очи:icon_lol:
И си погледнавме двајцата-дискретно и се насмеавме.Ништо страшно.Била па поминала.

Е сеа зјапање и вртење е нешто друго,нешто што пречи и иритира.Значи Queen имаш проблем.Лути се повеќе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom