Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

A

Auditore

Гостин
Можеби е малку глупаво што ќе го пишам ова ама морав да напраам една проверка да видам дали дечко ми ме лажи..направив лажен женски профил и првиот пат ме одби а вториот му кажав дека сум му колешка и почнавме да си пишуваме пораки( а тој ми кажа дека една колешка што не ни ја знае не ни ја познава го адднала)...по 15-20 минути му пишав од кај мене дека таа истата што си пишувала со него ме адднала и ми кажала да не се грижам за нивниот разговор..и сега ми се правда и се колни дур и во нас дека не си пишувал со неа...:lut::icon_redf:icon_neut:icon_neut:icon_neut
Проверката ти е страшно глупава али нема везе.
Според ова и неможеш да процениш дали те лаже или не,тој убаво ти кажал дека не ја ни знае(што е точно) а што е важно дали разговарал или не,ти кажал дека не правел муабет со неа затоа што толку го заинтересирала па толку ја и регистрирал..
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Можеби е малку глупаво што ќе го пишам ова ама морав да напраам една проверка да видам дали дечко ми ме лажи..направив лажен женски профил и првиот пат ме одби а вториот му кажав дека сум му колешка и почнавме да си пишуваме пораки( а тој ми кажа дека една колешка што не ни ја знае не ни ја познава го адднала)...по 15-20 минути му пишав од кај мене дека таа истата што си пишувала со него ме адднала и ми кажала да не се грижам за нивниот разговор..и сега ми се правда и се колни дур и во нас дека не си пишувал со неа...:lut::icon_redf:icon_neut:icon_neut:icon_neut
Ама ти озбилно имаш 19... и немаш попаметна работа па се замараш со глупости. Остај го чоекот нека диши рает бре... шојма врска дали праел муабет со колешка, од работа, од факс или незнам од каде? Си поднесувате извештај редовно кој што правел и каде одел? И дали испил 2 голтки од кафето наеднаш или една по една?

Тестот ти е fail...

п.с. не дозволувај и врската да ти е fail
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Можеби е малку глупаво што ќе го пишам ова ама морав да напраам една проверка да видам дали дечко ми ме лажи..направив лажен женски профил и првиот пат ме одби а вториот му кажав дека сум му колешка и почнавме да си пишуваме пораки( а тој ми кажа дека една колешка што не ни ја знае не ни ја познава го адднала)...по 15-20 минути му пишав од кај мене дека таа истата што си пишувала со него ме адднала и ми кажала да не се грижам за нивниот разговор..и сега ми се правда и се колни дур и во нас дека не си пишувал со неа...:lut::icon_redf:icon_neut:icon_neut:icon_neut
Малку ?
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
Можеби е малку глупаво што ќе го пишам ова ама морав да напраам една проверка да видам дали дечко ми ме лажи..направив лажен женски профил и првиот пат ме одби а вториот му кажав дека сум му колешка и почнавме да си пишуваме пораки( а тој ми кажа дека една колешка што не ни ја знае не ни ја познава го адднала)...по 15-20 минути му пишав од кај мене дека таа истата што си пишувала со него ме адднала и ми кажала да не се грижам за нивниот разговор..и сега ми се правда и се колни дур и во нас дека не си пишувал со неа...:lut::icon_redf:icon_neut:icon_neut:icon_neut
Ова оној истиот со мобилниот?

Дете, остај го чоекот да дише. На крај краева, дали он одобрил некое женско лице на Фејцбук или не - што тоа докажува? Јас одобрувам милиони луѓе што не ги знам, па што?

Досега што имаш напишано за себе, баш е квалификација за психопата и stalker.
 
H

HITCH

Гостин
Можеби е малку глупаво што ќе го пишам ова ама морав да напраам една проверка да видам дали дечко ми ме лажи..направив лажен женски профил и првиот пат ме одби а вториот му кажав дека сум му колешка и почнавме да си пишуваме пораки( а тој ми кажа дека една колешка што не ни ја знае не ни ја познава го адднала)...по 15-20 минути му пишав од кај мене дека таа истата што си пишувала со него ме адднала и ми кажала да не се грижам за нивниот разговор..и сега ми се правда и се колни дур и во нас дека не си пишувал со неа...:lut::icon_redf:icon_neut:icon_neut:icon_neut
Може да ми дадеш негов фб? Не се секирај, нема да му кажам ништо, само ќе му пратам линкови од твоиве „проблеми“, сам ќе знае што треба да направи. Дај бе остави го на мира! Човек е од крв и месо, не е камен! Многу ме нервира кога некои луѓе се однесуваат кон другите `ко да се камења. ЕПА НЕ СЕ! Дај раскни му аман заман, спаси му го животот! Не му го троши времето :smir: Го гушиш човекот ни крив, ни должен. Се изживуваш со него, `ко заморче да ти е.
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Можеби е малку глупаво што ќе го пишам ова ама морав да напраам една проверка да видам дали дечко ми ме лажи..направив лажен женски профил и првиот пат ме одби а вториот му кажав дека сум му колешка и почнавме да си пишуваме пораки( а тој ми кажа дека една колешка што не ни ја знае не ни ја познава го адднала)...по 15-20 минути му пишав од кај мене дека таа истата што си пишувала со него ме адднала и ми кажала да не се грижам за нивниот разговор..и сега ми се правда и се колни дур и во нас дека не си пишувал со неа...:lut::icon_redf:icon_neut:icon_neut:icon_neut
Ако бидам претерано груба се извинувам.

Значи јас искрено се прашувам типот како те трпи.Мора за секоја ситница да се факаш.
Што би се случило доколку дознае дека ти си била таа што си го аднала и дека сето тоа ти било еден вид тест?
Дури ми е чудно како не те одјебал до сега.Ако продолжиш така немој да се чудеш ако го стори тоа.
Рилакс девојко,остави го макар некој ден на раат...разговарајте,дајте си време еден на друг.
Батали ги тие проверки.Ако сакал да те извара со некоја ке го сторел тоа и пред твои очи.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.750
Поени од реакции
71.391
Наравоучение: Деца бришете ФБ, ем нема да трошите време на пц без врска, ем нема да се секирате дали партнерот аднува женски/машки...
Ми се имаше еднаш десено вака да ме залаже една (само не се работеше за ФБ, туку за пораки на моб). Не ми беше ниту класична женска туку се мувавме подолг временски период (бевме поблиски од муватори ама сепак не бевме во официјална врска... ). И така сакаше да ме провери дали имам некоја друга, и почна да ми пишува пораки од друг број, како демек е некоја друга особа и многу ме свиѓа. Не паднав на лагата, затоа што одпочеток се ми кажуваше дека е она, особено по стилот на пишување. И на крај си призна, па дури ме нарече и наивен <3 Тука некаде беше почетокот на крајот, имаше добро смирување :icon_mrgr, но сепак подоцна ова се покажа како голема причина за целосно да изгубиме контакт!
Затоа девојко, не се обидувај баш на вакви работи. Сама си правош проблеми. Знам дека те копка понекогаш да дознаеш вакви работи ( и јас не сум имун на тоа), ама не претерувај со глупости...
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Можеби е малку глупаво што ќе го пишам ова ама морав да напраам една проверка да видам дали дечко ми ме лажи..направив лажен женски профил и првиот пат ме одби а вториот му кажав дека сум му колешка и почнавме да си пишуваме пораки( а тој ми кажа дека една колешка што не ни ја знае не ни ја познава го адднала)...по 15-20 минути му пишав од кај мене дека таа истата што си пишувала со него ме адднала и ми кажала да не се грижам за нивниот разговор..и сега ми се правда и се колни дур и во нас дека не си пишувал со неа...:lut::icon_redf:icon_neut:icon_neut:icon_neut
Па уште и те лаже :sakas_ust
Неверник! Следен пат пушти му другарка која не ја познава додека е пијан,да видиш дали ќе ја смува.
 
Член од
8 септември 2009
Мислења
85
Поени од реакции
8
Тоа е целата работа што тој ме убедува се колни во нас дека не лаже,а инаку го избришав профилот го нема повеќе....ме интересираше дали ќе ме излажи и ме излажа ( а се случило да излаже за други работи,а јас си ќутев...ова беше последно)
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Тоа е целата работа што тој ме убедува се колни во нас дека не лаже,а инаку го избришав профилот го нема повеќе....ме интересираше дали ќе ме излажи и ме излажа ( а се случило да излаже за други работи,а јас си ќутев...ова беше последно)
Please речи ми дека не си сериозна? :shok::buum:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
Тоа е целата работа што тој ме убедува се колни во нас дека не лаже,а инаку го избришав профилот го нема повеќе....ме интересираше дали ќе ме излажи и ме излажа ( а се случило да излаже за други работи,а јас си ќутев...ова беше последно)
Си го фатила во небрано за ништо, и од мала лага дека не праел со никој муабет морало да стигне до колнење дека не го направил тоа.
Аман остај го да дише.
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
369
Поени од реакции
700
Тоа е целата работа што тој ме убедува се колни во нас дека не лаже,а инаку го избришав профилот го нема повеќе....ме интересираше дали ќе ме излажи и ме излажа ( а се случило да излаже за други работи,а јас си ќутев...ова беше последно)
No more сапунски серии for you!
 
U

UniqueGirl

Гостин
Ај она шо е ретардирана е,
ама па две страни да и реплицираш за да ја убедиш дека нема мозок
ми е у најмала рака дебилно.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Купи си детектор на лага и CSI опрема. А и по можност вгради му GPRS чипче у глаа. Е така барем нема да го сумљаш до толку.
 
H

HITCH

Гостин
Тоа е целата работа што тој ме убедува се колни во нас дека не лаже,а инаку го избришав профилот го нема повеќе....ме интересираше дали ќе ме излажи и ме излажа ( а се случило да излаже за други работи,а јас си ќутев...ова беше последно)
Добро, јас имам едно прашање, дали ти си сериозна или се зафркаваш со нас? Ова мене ми изгледа `ко да е некој мајтап!
Прво правиш лажен профил на фб, па му праќаш покана за пријателство, а он те одбива. Го лажеш дека се знаете како колеги од факултет, он прифаќа пријателство и после продолжуваш со лагата уште подлабоко. Ти комуницираш со него и велиш дека тој те лаже, а во меѓувреме си стануваш пријателка сама со себе на фб. И уште нешто, се дрзнуваш овде на форум, пред толку народ да се пофалиш со оваа глупост (сеедно дали е мајтап или си сериозна). Типот со кој што идеш е злато! Мачна душа е! Што ли му згрешил толку на Господ па налетал на тебе :tapp: Делот кај што тврдиш дека е ова последно ќе го сфатам како спас за дечкото. Остави го на мира ДУШИЧКА Е! Кој стрес го поминал со тебе, цел живот ќе му биде малку да се опорави. Не го познавам дечкото, ама толку многу го жал за него, што налетал на ваква несреќа како тебе. Ова е крајно непочитување на партнерот. Па колку и да идеш со дечкото не значи дека вие треба цело време да излегувате заедно или да дремете на телефон по цели денови! Ти имаш ли ма живот? Имаш ли другарки? Имаш ли со кого да излезеш?

Значи ти немаш проблем со дечкото, ти имаш проблем со себе! Кликни овде и тука пробај да го разрешиш проблемот кој го имаш со себе, но искрено би ти препорачала совет од стручно лице :smir:

п.с. ти не си ќутела воопшто, не лажи, ти душата си му ја извадила на човекот, ма. Јас како девојка искрено ти кажувам дека мене некој да ми направи бар дел од ова јас би го дерела на плоштад до новата фонтана!

Ова е мој последен пост на било кој твој проблем. Да бидам искрена, ти не го заслужуваш ниту ова што го напишав!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom