Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.660
Поени од реакции
9.959
Ве читам одамна па ми дојде некоја потреба или идеја од вас за да можам повеќе да ја усреќам девојками.
Значи вака за некои 2 недели ке правиме 2 месеци заедно од кога сме, па сакав нешто по интересно да биде дали вие имате некои идеи што би можело повеке да ја усреќам девојками да направам нешто да биде поинтересно некоја атмосфера зборови или нешто друго. да дадам да напишам, некое место слично и разни работи, ако ви иде на памет нешто да напишете повелете, фала однапред. :D
Брат 2 месеца е краток период за да направиш нешто посебно.
Нема некоја филозофија,однесија на место каде што можеби сте биле претходно,и кај што сте си поминале убаво и двајцата.
Што мислиш за неа,што чувствуваш кажи и,ти бил убав овој период со неа,не ти бил.
Пак ќе ти кажам 2 месеца е краток период за нешто посебно да правиш,бар ја не би правел,незнам што ќе ти кажат другите :)
Позз

--- надополнето ---

И уште нешто,за да опстои врската треба секое среќавање муабет или сл да направите да биде посебен а не само за 2-3-4 итн месеца. :)
 

qaz

Член од
23 јули 2010
Мислења
3
Поени од реакции
0
^Океј 2.

Ај пример наместо тоа 2 да ми сто и 6 или колку било, за да може нешто да се направи? Свакаш, таква идеја ми треба, безразлика таму месеците?
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
^Океј 2.

Ај пример наместо тоа 2 да ми сто и 6 или колку било, за да може нешто да се направи? Свакаш, таква идеја ми треба, безразлика таму месеците?
Ама битни се месеците ако ти е битна и девојката. Уствари ако не ти е битна, шо и да правиш или да не правиш исто ти се фаќа, ама ако после 2 месеца ти и изнакупуваш некои глупости, она ќе сфати колку многу и значиш, па дури може и да се исплаши од твојата “опседнатост“ и да се олади и замине.

Два месеца не се некој јубилеј, не се ни шест, да бидеме реални (остај у Тин шема шо пишуе). Ако тебе тоа ти прави задоволство онда забављај се, али врската нема да ти потрае.
 
S

smart ass

Гостин
Ве читам одамна па ми дојде некоја потреба или идеја од вас за да можам повеќе да ја усреќам девојками.
Значи вака за некои 2 недели ке правиме 2 месеци заедно од кога сме, па сакав нешто по интересно да биде дали вие имате некои идеи што би можело повеке да ја усреќам девојками да направам нешто да биде поинтересно некоја атмосфера зборови или нешто друго. да дадам да напишам, некое место слично и разни работи, ако ви иде на памет нешто да напишете повелете, фала однапред. :D
Купи и убав Костим за капење и секси танга гаќички(имаш претстава за нејзиниот вкус колку толку)+Златна детелинка(околу 400ден е) и појдете на езеро(сами) оладете се малце а после малце загрејте се па задоволството од силата на триење најверојатно нема да изостане:vozbud:

Башка задоволство+ детелинката и секако кажи и дека она е ПРВА која ти "влегла" во срце и дека ти значи многу,башка дека си среќен кога помислуваш на неа и дека кога си со неа ти е убаво,се чувствуваш добро во неа имаш доверба и.т.н:)
 
A

Auditore

Гостин
Ве читам одамна па ми дојде некоја потреба или идеја од вас за да можам повеќе да ја усреќам девојками.
Значи вака за некои 2 недели ке правиме 2 месеци заедно од кога сме, па сакав нешто по интересно да биде дали вие имате некои идеи што би можело повеке да ја усреќам девојками да направам нешто да биде поинтересно некоја атмосфера зборови или нешто друго. да дадам да напишам, некое место слично и разни работи, ако ви иде на памет нешто да напишете повелете, фала однапред. :D
Краток период е тоа бате,не је заучувај уште сега на подароци иначе ке ти требаат подлабоки џебови..
Викни ја излезете купи и еден цвет и на него врзи некоја љубовна порака каде и кажуваш "колку ја сакаш" и дај и го..Тоа e и доволно посебно за 2 месеци..Иначе ако девојката "те сака" за нејзе секој миг поминат со тебе и е посебен,затоа бирај што ќе кажеш и правиш,симнуј и звезди од небо,прави и филмови,тоа саакаат девојчињата..
 
Член од
11 јули 2010
Мислења
27
Поени од реакции
0
Ве читам одамна па ми дојде некоја потреба или идеја од вас за да можам повеќе да ја усреќам девојками.
Значи вака за некои 2 недели ке правиме 2 месеци заедно од кога сме, па сакав нешто по интересно да биде дали вие имате некои идеи што би можело повеке да ја усреќам девојками да направам нешто да биде поинтересно некоја атмосфера зборови или нешто друго. да дадам да напишам, некое место слично и разни работи, ако ви иде на памет нешто да напишете повелете, фала однапред. :D
dva meseci jubilej? Nisto ne znaci toa be bate. Idi si so zenskata, gradi vrska, 6 mes., godina vise koga ke dojde sama ona ke ti se luti ako ne naprais nisto. Vaka sekoj moment prai i go interesen. Moze da i kupis nekoe jebozovno cokolado sto ke ja vozbudi i da i go daes demek ti teknalo deka ste 2 meseci u vrska i koga ke go izede da se popali i uste ako ja legnes i dobro ja sredis ke ja usrekis do daska i mnogu ke te saka. I zauvek ke bide tvoja :)))

--- надополнето ---

фала сфакам те ама ептенсе изглупирав....излеговме јас се нашалив со еден другар и му пишав порака тоа што сакав да му кажам а беше за неа...она прочита и ми се налти и после никако не можев да и презборам и да и го кажам тоа и се чуствувам ептен глупаво ептен и 1000000000 пати и кажав извини :/ :(
e kako procitala? Da ne si i pokazal ti? Abe Feliks... Ke ides po gavolite.

--- надополнето ---

Na zenska li ke i dozvolis da ti cacka po tvoite privatni sms poraki?
 

Cruela DeVill

THE BEST DAMN THING
Член од
15 август 2008
Мислења
222
Поени од реакции
14
ОК можда мојов проблем на некој ќе му личи безвезе ја сепак би ценела ако ми дадете некое советче (стварно ми треба). Знаете сеа сезона на одмори и сл работи, па дечко ми (со кој одиме година и 4-5 месеци) ме викна да одиме заедно САМИ. Мислев мислев и на крајот сепак одлучив да му кажам НЕ. Арно ама сега тој ми се налути, пошто си направил филм дека не сакам да одам СО НЕГО, дека не ми бил интересен, па дури и дека не сум го сакала... Денес не ми враќа на мобилен, донекаде го сфаќам, пресна е ситуацијава па е лут... Ми треба некој предлог како да го натерам да разговараме, и можда некоја идеја како на интересен начин да му објаснам се и на крај краева ако треба и да се извинам шо неможам да одам со него. Фала однапред
 
Член од
24 јуни 2010
Мислења
3
Поени од реакции
1
Епа не дека ме бива баш за совети, ама мое мислење е дека или треба да размислиш што е причината зошто не сакаш да одиш ама да не биде нешто банално, да видиш длабоко што чуствуваш. Или пак да смисиш некоја добра убедлива лага и се да ти се совпаѓа за да не те фанат....
 
A

Auditore

Гостин
ОК можда мојов проблем на некој ќе му личи безвезе ја сепак би ценела ако ми дадете некое советче (стварно ми треба). Знаете сеа сезона на одмори и сл работи, па дечко ми (со кој одиме година и 4-5 месеци) ме викна да одиме заедно САМИ. Мислев мислев и на крајот сепак одлучив да му кажам НЕ. Арно ама сега тој ми се налути, пошто си направил филм дека не сакам да одам СО НЕГО, дека не ми бил интересен, па дури и дека не сум го сакала... Денес не ми враќа на мобилен, донекаде го сфаќам, пресна е ситуацијава па е лут... Ми треба некој предлог како да го натерам да разговараме, и можда некоја идеја како на интересен начин да му објаснам се и на крај краева ако треба и да се извинам шо неможам да одам со него. Фала однапред
Не треба туку мораш да му се извиниш,јави му се или прати му порака кажи му дека сакаш да разговарате..
Кажи му зошто неможеш да идеш со него(секако измисли ама немој глупости)
А колку години имаш?
 

Cruela DeVill

THE BEST DAMN THING
Член од
15 август 2008
Мислења
222
Поени од реакции
14
18 имам, не ми треба лага си имам причина, само ми треба начин за да го убедам да разговараме :)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
18 имам, не ми треба лага си имам причина, само ми треба начин за да го убедам да разговараме :)
СМС:Знам дека си лут и имаш право да ми се лутиш.Сакам да ти се извинам со една флаша вино,која неможам сама да ја испијам,а несакам никој друг освен тебе да го гледам до мене.Кога си слободен?:)
 
Член од
8 септември 2009
Мислења
85
Поени од реакции
8
Можеби е малку глупаво што ќе го пишам ова ама морав да напраам една проверка да видам дали дечко ми ме лажи..направив лажен женски профил и првиот пат ме одби а вториот му кажав дека сум му колешка и почнавме да си пишуваме пораки( а тој ми кажа дека една колешка што не ни ја знае не ни ја познава го адднала)...по 15-20 минути му пишав од кај мене дека таа истата што си пишувала со него ме адднала и ми кажала да не се грижам за нивниот разговор..и сега ми се правда и се колни дур и во нас дека не си пишувал со неа...:lut::icon_redf:icon_neut:icon_neut:icon_neut
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
958
Поени од реакции
727
Можеби е малку глупаво што ќе го пишам ова ама морав да напраам една проверка да видам дали дечко ми ме лажи..направив лажен женски профил и првиот пат ме одби а вториот му кажав дека сум му колешка и почнавме да си пишуваме пораки( а тој ми кажа дека една колешка што не ни ја знае не ни ја познава го адднала)...по 15-20 минути му пишав од кај мене дека таа истата што си пишувала со него ме адднала и ми кажала да не се грижам за нивниот разговор..и сега ми се правда и се колни дур и во нас дека не си пишувал со неа...:lut::icon_redf:icon_neut:icon_neut:icon_neut
Девојче, то ти е коа од чиста мира ќе почнеш да си правиш проблеми. Стварно не знам што тоа те спопаднало...можда само сакаш да си имаш по некое "проблемче" за на форум?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom