Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Вилинско коњче

It is my party :))
Член од
31 декември 2009
Мислења
550
Поени од реакции
62
Кикушка ... не земајќи ја во предвид целата дискусија околу твојава ситуација ... и говорејќи од искуство .... мислам ... дека си имала интересна авантура со дечкото од Прилеп, но сепак ... и самата си свесна ... затоа и си си отишла (заминала) дека од таа "врска/ мување ..." тешко дека нешто ќе биде ... сепак ... вие сте млади и животот е пред вас ... затоа мој совет е да продолжиш онаму каде што си ... имаш познанство плус (па и авантура која немора секој да ја знае), потруди се да се вратиш во нормала (се надевам животот ти е убав) ... ако не бива ... тогаш раскини му на сегашниот дечко и уживај во летниот распуст

Поздрав

--- надополнето ---

Ангела,

Нема бедно-не бедно ... ако сакаш .... потруди се ... да успее ... инистирај на тоа (со арно-со убаво) но не по секоја цена
Праќај му пораки од типот дека ти недостасува и сеуште мислиш на убавите мигови со него
Понатаму понекогаш прати му порака дека многу би ти значело да се видите
Прати му пред врата милка чоколадна боноњера (срце) со некое интересно пораче

Во никој случај не биди очајна - гледај на целава работа како на предизвик да се избориш за нешто што сметаш дека вреди да се има назад ... ако осети дека по секоја цена си очајна ... не толку за него ... колку заради осаменоста ... ништо нема да биде

И верувај, ми се има ова случено и мене ... постои еден одговор ... НИКОЈ НЕ РАСКИНУВА БЕЗ ПРИЧИНА ... НЕШТО НЕ БИЛО КАКО ШТО ТРЕБА ПА ЗАТОА СТЕ РАСКИНАЛЕ ... доколку не успеете да се смирите ... НЕ СТЕ БИЛЕ ЕДЕН ЗА ДРУГ

Поздравче
 
Член од
26 јуни 2010
Мислења
18
Поени од реакции
0
Кикушка ... не земајќи ја во предвид целата дискусија околу твојава ситуација ... и говорејќи од искуство .... мислам ... дека си имала интересна авантура со дечкото од Прилеп, но сепак ... и самата си свесна ... затоа и си си отишла (заминала) дека од таа "врска/ мување ..." тешко дека нешто ќе биде ... сепак ... вие сте млади и животот е пред вас ... затоа мој совет е да продолжиш онаму каде што си ... имаш познанство плус (па и авантура која немора секој да ја знае), потруди се да се вратиш во нормала (се надевам животот ти е убав) ... ако не бива ... тогаш раскини му на сегашниот дечко и уживај во летниот распуст

Поздрав

Да, и јас го сфатив тоа, но, грешката веќе беше направена..и тоа од моја страна..:kesa: Незнам дали ќе можам да го прифатам, т.е да ме прифати за пријател машкото од Скопје...Го почитувам многу, и би рекла, секој би требало да има таква личност за пријател..Но, незнам..После се... Незнам на кој начин да пристапам, и што да речам, направам..Некакви идеи?:(
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Имам еден чуден проблем. Од Прилеп сум, и веќе 2 месеци сум во врска со машко од Битола. Се сакаме многу, барем јас него го сакам многу. Пред 2 недели, преку фејсбук се запознав од едно машко од Скопје, кое 5 дена подоцна ми рече дека му се допаѓам. Тој, пред 2 дена дојде тука во Прилеп, да се види со роднините. Ми кажа дека е дојден, и ми рече ако сакам да појдам да се запознаеме. Вчера вечер, отидов, и откако се запознавме, ми рече дека неговите другари биле исто така тука, па сакаше да ме запознае. По долго инсистирање, прифатив. Одевме полека, и кога требаше уште малку да отидеме до кај неговите другари, се сврти, и ме бакна. На тоа никако не изреагирав. Носев часовник, погледнав во него, и му реков дека сум заборавила оти треба да си одам, ме молеше да останам уште малку, но јас си заминав. Незнам што да правам. И тој мене малку ми се допаѓа. Не сакам да го повредам него или мојот дечко. Дали имате некој совет? Однапред ви благорадам...:(
Па, прво и основно, дали си му рекла на Скопјанецов дека имаш дечко, пред да те бакне? Ако не, тоа е пропуст од твоја страна.

Но, ако ти се бендисал тој бакнеж, побарај го и од дечкото од Битола. Сепак, со него си. Плус, ако ти се бендисало вниманието од Скопјанецот, веројатно ти недостасува истото од Битолчанецот. Затоа, размисли што ти се допаднало кај Скопјанецот, т.е. во целата таа вечер, и тоа побарај го од дечко ти. Ако те сака и почитува, ќе го прифати тоа. Ако не - го имаш Скопјанецот.

Сепак, ти советувам да бидеш малку претпазлива. Искрено да кажам, не знам колку Скопјанецот има искрени намери кон тебе - многу е можно да те искористил за тестирање на своите заводнички способности. Види дали ќе те бара во наредните неколку дена, т.е. дали ќе ти кажува колку сака да биде со тебе, колку му значело времето поминато заедно, итн. Ако тоа го прави, значи сака да има нешто со тебе и вреди понатаму да го истражуваш. Ако не те бара воопшто - искористи ја таа вечер за да сфатиш што ти се допаѓа кај некое машко, т.е. што направил тој за да го предизвика твојот интерес. И почни тоа да го бараш кај другите луѓе, првенствено дечко ти.



Поздрав и со среќа. :helou:
 
Член од
26 јуни 2010
Мислења
18
Поени од реакции
0
Па, прво и основно, дали си му рекла на Скопјанецов дека имаш дечко, пред да те бакне? Ако не, тоа е пропуст од твоја страна.

Но, ако ти се бендисал тој бакнеж, побарај го и од дечкото од Битола. Сепак, со него си. Плус, ако ти се бендисало вниманието од Скопјанецот, веројатно ти недостасува истото од Битолчанецот. Затоа, размисли што ти се допаднало кај Скопјанецот, т.е. во целата таа вечер, и тоа побарај го од дечко ти. Ако те сака и почитува, ќе го прифати тоа. Ако не - го имаш Скопјанецот.

Сепак, ти советувам да бидеш малку претпазлива. Искрено да кажам, не знам колку Скопјанецот има искрени намери кон тебе - многу е можно да те искористил за тестирање на своите заводнички способности. Види дали ќе те бара во наредните неколку дена, т.е. дали ќе ти кажува колку сака да биде со тебе, колку му значело времето поминато заедно, итн. Ако тоа го прави, значи сака да има нешто со тебе и вреди понатаму да го истражуваш. Ако не те бара воопшто - искористи ја таа вечер за да сфатиш што ти се допаѓа кај некое машко, т.е. што направил тој за да го предизвика твојот интерес. И почни тоа да го бараш кај другите луѓе, првенствено дечко ти.



Поздрав и со среќа. :helou:

Да, тој веќе знаеше дека јас имам дечко. Незнам дали ми се допадна бакнежот бидејќи беше многу неочекуван. Тој сеуште е тука. Ме бара секој ден по 10 пати, ама јас наоѓам изговори, бидејќи навистина незнам што понатаму...:(
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
--- надополнето ---

Ангела,

Нема бедно-не бедно ... ако сакаш .... потруди се ... да успее ... инистирај на тоа (со арно-со убаво) но не по секоја цена
Праќај му пораки од типот дека ти недостасува и сеуште мислиш на убавите мигови со него
Понатаму понекогаш прати му порака дека многу би ти значело да се видите
Прати му пред врата милка чоколадна боноњера (срце) со некое интересно пораче


Поздравче

Не е работата да го моли постојано,да му пишува пораки и да му испрака медени срценца или чоколадни бомбони.Како прво таа треба да има самодоверба и гордост а не да дозволи да ја прегази заради некој тип кој се прави шмизла и несака да разговараат.
Ах што мразам машки кога се однесуваат така и одбегнуваат разговор.
Таа направила тоа што е до нејзе.Му кажала дека го сака а тој што сторил?знаеме.Сега е на него редот дали ке одлучи да биде со неа или не.
Добро си кажа ти на крајот:Доколку не успеете да се смирите не сте еден за друг!

--- надополнето ---

Да, тој веќе знаеше дека јас имам дечко. Незнам дали ми се допадна бакнежот бидејќи беше многу неочекуван. Тој сеуште е тука. Ме бара секој ден по 10 пати, ама јас наоѓам изговори, бидејќи навистина незнам што понатаму...:(
Прифати ја поканата од него,излезете и расчисти со него што сакаш да биде.Колку и да се криеш еден ден мора да разговараш.А ако го сакаш твојот дечко не дозволувај да го изгубиш за некое момче кое го познаваш едвај.
 
Член од
26 јуни 2010
Мислења
18
Поени од реакции
0
Прифати ја поканата од него,излезете и расчисти со него што сакаш да биде.Колку и да се криеш еден ден мора да разговараш.А ако го сакаш твојот дечко не дозволувај да го изгубиш за некое момче кое го познаваш едвај.

Никогаш не сум била толку збунета...:(
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин



Никогаш не сум била толку збунета...:(

E девојко за се има прв пат:wink:
Многупати сум била на твое место и не сум умеела да мислам што да сторам за да го решам проблемот,а од страна е полесно да се зборува.Советите кои ти ги даваме се од лично искуство.Еднаш ке згрешиш и нареден пат нема да ја повториш истата грешка зошто добро знаеме дека од грешките учиме.
Едно прашање до тебе?колку години има тој тип од Скопје?Колку години има твојот дечко?
 
Член од
26 јуни 2010
Мислења
18
Поени од реакции
0
E девојко за се има прв пат:wink:
Многупати сум била на твое место и не сум умеела да мислам што да сторам за да го решам проблемот,а од страна е полесно да се зборува.Советите кои ти ги даваме се од лично искуство.Еднаш ке згрешиш и нареден пат нема да ја повториш истата грешка зошто добро знаеме дека од грешките учиме.
Едно прашање до тебе?колку години има тој тип од Скопје?Колку години има твојот дечко?
Јас 15, Битолчанецот 16, Скопјанецот 17 ...
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Јас 15, Битолчанецот 16, Скопјанецот 17 ...
Taка и мислев.Во тие години сите сме збунети а немајки искуства правеме грешки кои подоцна можат да не коштат.
Живот е пред тебе,ова што ти се случува е почеток.Ке ти се случуваат и други работи,ке ја осетиш правата љубов.
А ти што побрзо да расчистиш со типчето зошто на крај можеш сама да останеш,со тоа што ке го повредиш твоето момче а тој фраерот од Скопје да си реди женски во Скопјето и ич да не го боли за тебе а ти да ја удараш главата во ѕид.
 
Член од
26 јуни 2010
Мислења
18
Поени од реакции
0
Taка и мислев.Во тие години сите сме збунети а немајки искуства правеме грешки кои подоцна можат да не коштат.
Живот е пред тебе,ова што ти се случува е почеток.Ке ти се случуваат и други работи,ке ја осетиш правата љубов.
А ти што побрзо да расчистиш со типчето зошто на крај можеш сама да останеш,со тоа што ке го повредиш твоето момче а тој фраерот од Скопје да си реди женски во Скопјето и ич да не го боли за тебе а ти да ја удараш главата во ѕид.
Се надевам дека ќе соберам храброст тоа да го направам вечерва...:)
 
Член од
26 април 2010
Мислења
17
Поени од реакции
1
искочив на кафе со едно девојче и се беше во најдобар ред,не се мувавме по шо од прво кафе неиде и така остана.Е сеа јас имам проблем со посесивноста.После кафето цело време мислам на неа,кој чекор да ми биде следен,ако не ми врати на порака или на мсн се нервирам и губам самодоверба.А знам дека тоа многу ги нервира и ќе и станам досаден ако продолжам вака.Како да го решам овој проблем или како да се понашам се до следното видување?позз
 
T

Tetro

Гостин
искочив на кафе со едно девојче и се беше во најдобар ред,не се мувавме по шо од прво кафе неиде и така остана.Е сеа јас имам проблем со посесивноста.После кафето цело време мислам на неа,кој чекор да ми биде следен,ако не ми врати на порака или на мсн се нервирам и губам самодоверба.А знам дека тоа многу ги нервира и ќе и станам досаден ако продолжам вака.Како да го решам овој проблем или како да се понашам се до следното видување?позз
не биди толку нападен, остави работите да течат.
ако таа не ти врати на порака, може снемала кредит.
ако не ти врати на мсн, може интернетот ја зафркава.
како да се понашаш до следно видување? биди најнормален, кул дечко.
колку години имаш?
 
S

StormRage

Гостин
искочив на кафе со едно девојче и се беше во најдобар ред,не се мувавме по шо од прво кафе неиде и така остана.Е сеа јас имам проблем со посесивноста.После кафето цело време мислам на неа,кој чекор да ми биде следен,ако не ми врати на порака или на мсн се нервирам и губам самодоверба.А знам дека тоа многу ги нервира и ќе и станам досаден ако продолжам вака.Како да го решам овој проблем или како да се понашам се до следното видување?позз
е и јас така сум се заебал некој 2-3 пати... мислев дека ме игнорира а таа имаше изговори демек немала кредит батерија ова она и се лутев... после направив една глупост шо вистина си е во право шо поќе не сака ништо од мене освен другар... така да немој да испадниш исто гојдо ко мене... биди онака како шо рече mettalhammer кул дечко демек и не ти е толку гајле ;) а да и јас го имам(имав) истиот проблем... но го одвикнувам :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom