Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
26 јуни 2010
Мислења
4
Поени од реакции
0
Ne ne. On mi raskina mene ne jas nego. Ama mi raskina poradi toa sho mn malce se gledavme (kako sho rekov po moja vina) . I ovie dva meseci se praev fufa. Pa izglea kje bide najpametno da mu kazam sve ushe ednash i da mu dokazam kolku go sakam. Iako neznam so koja hrabrost kje go napravam toa ali kje probam ! xD :D
I fala inche i na Natural-girl i na Silen :)
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.713
Поени од реакции
18.236
Прво, кога некој сака некоја, не и` кажува дека му станува одбивна, никогаш. Штом се осмелил да ти каже таков збор, тогаш те зема здраво за готово и мисли дека ќе бидеш тука за него, без разлика на што.
Стојам на ставот дека кога човек работи, пак има повеќе слободно време отколку кога оди на факултет во текот на семестар. Зошто и после враќање од факултет со задолжително присуство на сите предавања и вежби, студентот треба да биде максимално сконцентриран за да учи. Зборам за сериозните факултети. Работата и да е од 8 до 8, пак човек има бар 4 саата у денот за себе. Тоа значи, може да има некој социјален живот и секој ден ако сака. На кои луѓе ќе го распредели зависи од неговата љубов кон нив.
Вака кога ти одиш по него, а тој не по тебе, не може да ја почувствува својата љубов кон тебе, што се изразува преку копнежот по тебе и искреното посакување да поминува време со тебе. Нека се запраша кај си ти и што правиш, он нека те вика кога ќе сака да те види. Посвети се на друго за тоа време. Ќе видиш што ќе испадне. Ако не испадне, барај си друг.
Ќе те видиме и тебе кога ќе почнеш да работиш фул тајм 8 саати, на предавање можеш и да забушиш еднаш до два пати неделно ама на работа нема да го можеш тоа, па некогаш ќе те викаат и во сабота да одиш, зависно од работата што ќе ја работиш. Замисли цел ден замарање и расправии на работа и уште некој ќе дојде на крај да ти се жали како не си ги исполнуваш твоите обавези у врска. Јас не викам дека воопшто не треба да се гледаат, треба како не али тоа не треба да стане секојдневна обврска која мора да се исполни за да функционира врската, треба поспонтано да одат работите. Секој треба да биде реализиран и на љубовен, и на социјален и на професионален план за да му бидат сите овци на број, поради тоа потребно е многу разбирање и доверба во врската инаку нема шанси да успее
 
Член од
26 јуни 2010
Мислења
18
Поени од реакции
0
Имам еден чуден проблем. Од Прилеп сум, и веќе 2 месеци сум во врска со машко од Битола. Се сакаме многу, барем јас него го сакам многу. Пред 2 недели, преку фејсбук се запознав од едно машко од Скопје, кое 5 дена подоцна ми рече дека му се допаѓам. Тој, пред 2 дена дојде тука во Прилеп, да се види со роднините. Ми кажа дека е дојден, и ми рече ако сакам да појдам да се запознаеме. Вчера вечер, отидов, и откако се запознавме, ми рече дека неговите другари биле исто така тука, па сакаше да ме запознае. По долго инсистирање, прифатив. Одевме полека, и кога требаше уште малку да отидеме до кај неговите другари, се сврти, и ме бакна. На тоа никако не изреагирав. Носев часовник, погледнав во него, и му реков дека сум заборавила оти треба да си одам, ме молеше да останам уште малку, но јас си заминав. Незнам што да правам. И тој мене малку ми се допаѓа. Не сакам да го повредам него или мојот дечко. Дали имате некој совет? Однапред ви благорадам...:(
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Ќе те видиме и тебе кога ќе почнеш да работиш фул тајм 8 саати, на предавање можеш и да забушиш еднаш до два пати неделно ама на работа нема да го можеш тоа, па некогаш ќе те викаат и во сабота да одиш, зависно од работата што ќе ја работиш. Замисли цел ден замарање и расправии на работа и уште некој ќе дојде на крај да ти се жали како не си ги исполнуваш твоите обавези у врска. Јас не викам дека воопшто не треба да се гледаат, треба како не али тоа не треба да стане секојдневна обврска која мора да се исполни за да функционира врската, треба поспонтано да одат работите. Секој треба да биде реализиран и на љубовен, и на социјален и на професионален план за да му бидат сите овци на број, поради тоа потребно е многу разбирање и доверба во врската инаку нема шанси да успее
Не можам да забушам на факс ниеднаш неделно. И кога ќе дојдам дома не сум на раат зошто треба да учам. И сум под јак стрес на вежбите во лаб. Другото ти е океј и се совпаѓа со тоа што ја го мислам, воглавно општи работи за врски кои се подразбираат. Ама не си кажал дали го оправдуваш типот. Не знам дали си видел дека типот и` рекол на неа дека му станува ОДБИВНА.
 
Член од
27 јуни 2010
Мислења
2
Поени од реакции
0
Се смував со еден тип во дискотека..И мислев дека ке биде само аавантура.ама не испадна така..се најдовме на мсн на фб и од тогаш почнаа разговори најотворено за се..решивме да се видиме пак и да се муваме пак..но тој викенд не бев јас у скопје и он се смувал со друга..мене ми падна многу глупо сепак бевме другари на некој начин но немавме другарски однос сепак се мувавме..Потоа он се налути и продужи да се мува со таа другата и не зборевме едно.. две три недели..после неговата најдобра другарка ми кажа дека он се кае и се и не смири ама само другари ..Он пак почна да се умилкува и се и јас пак паднав на неговото ТЕ САКАМ и разни глупости пак се зближивме и пак се смувавме..Од коа се смувавме пак се оддалечивме на некоја дистанца почна пак да се пушта на други девојчиња..збореше и со моја другарка и кажа дека ме свиѓал ама дека неможел само со една да се мува..можел он врска да има со мене но да сум се навикнала на варање.. -.- и на некој начин заврши СЕ!!иако неаме зборено воопшто ни на мсн а камоли во живо.. :/
незнам на што сум ..:S
 

Pl.

Pl.
Член од
16 јули 2009
Мислења
566
Поени од реакции
62
Се смував со еден тип во дискотека..И мислев дека ке биде само аавантура.ама не испадна така..се најдовме на мсн на фб и од тогаш почнаа разговори најотворено за се..решивме да се видиме пак и да се муваме пак..но тој викенд не бев јас у скопје и он се смувал со друга..мене ми падна многу глупо сепак бевме другари на некој начин но немавме другарски однос сепак се мувавме..Потоа он се налути и продужи да се мува со таа другата и не зборевме едно.. две три недели..после неговата најдобра другарка ми кажа дека он се кае и се и не смири ама само другари ..Он пак почна да се умилкува и се и јас пак паднав на неговото ТЕ САКАМ и разни глупости пак се зближивме и пак се смувавме..Од коа се смувавме пак се оддалечивме на некоја дистанца почна пак да се пушта на други девојчиња..збореше и со моја другарка и кажа дека ме свиѓал ама дека неможел само со една да се мува..можел он врска да има со мене но да сум се навикнала на варање.. -.- и на некој начин заврши СЕ!!иако неаме зборено воопшто ни на мсн а камоли во живо.. :/
незнам на што сум ..:S
batali go,ne zasluzuva da go sakas
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Имам еден чуден проблем. Од Прилеп сум, и веќе 2 месеци сум во врска со машко од Битола. Се сакаме многу, барем јас него го сакам многу. Пред 2 недели, преку фејсбук се запознав од едно машко од Скопје, кое 5 дена подоцна ми рече дека му се допаѓам. Тој, пред 2 дена дојде тука во Прилеп, да се види со роднините. Ми кажа дека е дојден, и ми рече ако сакам да појдам да се запознаеме. Вчера вечер, отидов, и откако се запознавме, ми рече дека неговите другари биле исто така тука, па сакаше да ме запознае. По долго инсистирање, прифатив. Одевме полека, и кога требаше уште малку да отидеме до кај неговите другари, се сврти, и ме бакна. На тоа никако не изреагирав. Носев часовник, погледнав во него, и му реков дека сум заборавила оти треба да си одам, ме молеше да останам уште малку, но јас си заминав. Незнам што да правам. И тој мене малку ми се допаѓа. Не сакам да го повредам него или мојот дечко. Дали имате некој совет? Однапред ви благорадам...:(
Девојко чим дечкото ти кажал дека му се допаѓаш, мислиш дека те викнал само за да се запознаете? :pos: Добра финта за да му кажеш на дечко ти дека не си сакала да излезеш со него, ама те зачешало рипчето па си излегла :tapp:
Меѓудругото, како можеш да кажеш дека го сакаш дечко ти, а кога некој си тип од фејсбук ќе ти каже дека му се допаѓаш одма се подаваш...... да излезеш со него? :nesvest:
Ако ти е поубаво да се лажеш себе дека го сакаш дечко ти, а да се е*аваш на страна, тоа е веќе нешто друго.
Btw врска се гради со искреност, а не со лажење (претпоставувам дечко ти кој "многу го сакаш" не знае за случкава)
Расчисти со себе што сакаш. Додека не дојдеш сама до одговорот, никој не може да ти помогне.
 
Член од
26 јуни 2010
Мислења
18
Поени од реакции
0
Девојко чим дечкото ти кажал дека му се допаѓаш, мислиш дека те викнал само за да се запознаете? :pos: Добра финта за да му кажеш на дечко ти дека не си сакала да излезеш со него, ама те зачешало рипчето па си излегла :tapp:
Меѓудругото, како можеш да кажеш дека го сакаш дечко ти, а кога некој си тип од фејсбук ќе ти каже дека му се допаѓаш одма се подаваш...... да излезеш со него? :nesvest:
Ако ти е поубаво да се лажеш себе дека го сакаш дечко ти, а да се е*аваш на страна, тоа е веќе нешто друго.
Btw врска се гради со искреност, а не со лажење (претпоставувам дечко ти кој "многу го сакаш" не знае за случкава)
Расчисти со себе што сакаш. Додека не дојдеш сама до одговорот, никој не може да ти помогне.
Да но, не се однесуваше така, едноставно, се откажа. А после.. Незнам. Не сакам да раскинам со дечко ми. И сакав само да се запознаеме, ништо повеќе.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Raskinav so bivshiot pred 2 meseci posho mn retko se gledavme ( po moja vina) :( i mislev deka ne mi e gajle za nego. Ali od koa go izgubiv svativ deka ustvari mn go sakam imn mi fali :'( i zavchera mu dadov do znaenje deka go sakam ushte i on se upichka -.- i se dogovorivme deka kje zborime za toa denovive. Ama ne zborevme i bedno mi e ja da mu pochnam pak prva tema za toa! i sea nz sho da praam :/
Како што си издржала два месеца без него, така ќе си продолжиш и понатаму без него. Не треба да дозволиш да изгубиш некого, за да сфатиш дека навистина ти значи (после два месеца :nesvest: )
Тоа што еднаш се скршило, колку и да го лепиш никогаш нема да биде исто. :smir:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Се смував со еден тип во дискотека..И мислев дека ке биде само аавантура.ама не испадна така..се најдовме на мсн на фб и од тогаш почнаа разговори најотворено за се..решивме да се видиме пак и да се муваме пак..но тој викенд не бев јас у скопје и он се смувал со друга..мене ми падна многу глупо сепак бевме другари на некој начин но немавме другарски однос сепак се мувавме..Потоа он се налути и продужи да се мува со таа другата и не зборевме едно.. две три недели..после неговата најдобра другарка ми кажа дека он се кае и се и не смири ама само другари ..Он пак почна да се умилкува и се и јас пак паднав на неговото ТЕ САКАМ и разни глупости пак се зближивме и пак се смувавме..Од коа се смувавме пак се оддалечивме на некоја дистанца почна пак да се пушта на други девојчиња..збореше и со моја другарка и кажа дека ме свиѓал ама дека неможел само со една да се мува..можел он врска да има со мене но да сум се навикнала на варање.. -.- и на некој начин заврши СЕ!!иако неаме зборено воопшто ни на мсн а камоли во живо.. :/
незнам на што сум ..:S
На закачалка си душо.
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Имам еден чуден проблем. Од Прилеп сум, и веќе 2 месеци сум во врска со машко од Битола. Се сакаме многу, барем јас него го сакам многу. Пред 2 недели, преку фејсбук се запознав од едно машко од Скопје, кое 5 дена подоцна ми рече дека му се допаѓам. Тој, пред 2 дена дојде тука во Прилеп, да се види со роднините. Ми кажа дека е дојден, и ми рече ако сакам да појдам да се запознаеме. Вчера вечер, отидов, и откако се запознавме, ми рече дека неговите другари биле исто така тука, па сакаше да ме запознае. По долго инсистирање, прифатив. Одевме полека, и кога требаше уште малку да отидеме до кај неговите другари, се сврти, и ме бакна. На тоа никако не изреагирав. Носев часовник, погледнав во него, и му реков дека сум заборавила оти треба да си одам, ме молеше да останам уште малку, но јас си заминав. Незнам што да правам. И тој мене малку ми се допаѓа. Не сакам да го повредам него или мојот дечко. Дали имате некој совет? Однапред ви благорадам...:(
Девојко,не дозволувај да го изгубиш твојот дечко заради некоја личност која ја познаваш само преку фејсбук и сте се виделе еднаш.Зар после 5-6 дена ти кажал дека чуствува нешто за тебе?и тој самиот не верува во тоа.Прекини го контактот со него бидејки тоа може да влијае лошо на твојата врска а ако те откачи тој ке останеш сама.Мислиш тој нема друга во Скопје?не бе се лажеш.Што мислиш ти како ке се чуствува твојот дечко ако дознае за случката?сигурно нема да се насмее и да рече се е во ред.Размисли убаво што сакаш ти.Брза одлука може да расипе се.

--- надополнето ---

Се смував со еден тип во дискотека..И мислев дека ке биде само аавантура.ама не испадна така..се најдовме на мсн на фб и од тогаш почнаа разговори најотворено за се..решивме да се видиме пак и да се муваме пак..но тој викенд не бев јас у скопје и он се смувал со друга..мене ми падна многу глупо сепак бевме другари на некој начин но немавме другарски однос сепак се мувавме..Потоа он се налути и продужи да се мува со таа другата и не зборевме едно.. две три недели..после неговата најдобра другарка ми кажа дека он се кае и се и не смири ама само другари ..Он пак почна да се умилкува и се и јас пак паднав на неговото ТЕ САКАМ и разни глупости пак се зближивме и пак се смувавме..Од коа се смувавме пак се оддалечивме на некоја дистанца почна пак да се пушта на други девојчиња..збореше и со моја другарка и кажа дека ме свиѓал ама дека неможел само со една да се мува..можел он врска да има со мене но да сум се навикнала на варање.. -.- и на некој начин заврши СЕ!!иако неаме зборено воопшто ни на мсн а камоли во живо.. :/
незнам на што сум ..:S
Оф.. ти рекол типот дека можел да има врска со тебе ама да си била подготвена на варања.Патетично.Овој да не е Дон Жуан?
Како планираш ти да градиш врска со некој кој постојано би бркал женски?и да знаеш дека те изневерува?Ко прво ти дали ке се осекаш срекна со него знаејки дека го прави тоа?Секако дека не.Дали ке го оправдуваш?Не.Како ке изгледаш во очите на другите кога ке ти речат дека го виделе вчера твојот дечко со друга а денес се прегрнува со тебе?
Кај ти е тебе самодовербата и гордоста?Зар си ја изгубила по едно типче кое ке те повредува секој момент.
Не те заслужува девојко.Најди друг,батали го овој.Зошто не заслужуваш такво однесување да има некој кон тебе.
 
Член од
26 јуни 2010
Мислења
18
Поени од реакции
0
РубинРед .. Мислам дека си во право. Фала на советите. Не требаше да го направам ова... Но се случи, за друг пат ќе знам..:kesa:
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
РубинРед .. Мислам дека си во право. Фала на советите. Не требаше да го направам ова... Но се случи, за друг пат ќе знам..:kesa:
Oд грешките се учи нели:wink:
Уживај затоа сме тука да си помагаме.
 
T

Tetro

Гостин
Се смував со еден тип во дискотека..И мислев дека ке биде само аавантура.ама не испадна така..се најдовме на мсн на фб и од тогаш почнаа разговори најотворено за се..решивме да се видиме пак и да се муваме пак..но тој викенд не бев јас у скопје и он се смувал со друга..мене ми падна многу глупо сепак бевме другари на некој начин но немавме другарски однос сепак се мувавме..Потоа он се налути и продужи да се мува со таа другата и не зборевме едно.. две три недели..после неговата најдобра другарка ми кажа дека он се кае и се и не смири ама само другари ..Он пак почна да се умилкува и се и јас пак паднав на неговото ТЕ САКАМ и разни глупости пак се зближивме и пак се смувавме..Од коа се смувавме пак се оддалечивме на некоја дистанца почна пак да се пушта на други девојчиња..збореше и со моја другарка и кажа дека ме свиѓал ама дека неможел само со една да се мува..можел он врска да има со мене но да сум се навикнала на варање.. -.- и на некој начин заврши СЕ!!иако неаме зборено воопшто ни на мсн а камоли во живо.. :/
незнам на што сум ..:S
за болдираното мување:. многу мување изнакажа. Колку години имаш, мала?
за болдираното и подвлечено: реши се сега, имавте муабети на мсн и фб, или не?
за последното: какви таблети имаш земено? може некој хинт?
 
S

smart ass

Гостин
можел он врска да има со мене но да сум се навикнала на варање.
Стефанија-кој е ма тој толку паметен.

Слушај ваму-викни твој/на некоја другарка пријател-некој над 25 години ил поедар Примерок,договори се со мангупот да ојте во дискотека ондак појдите таму,и кажи му на мангупот важи еве ќе одиме ама и ти ќе прифатиш варање ОК.

Потоа ќе се измуваш онака со другарот-пред МАНГУПОТ и речи му ајде бе срце 4етворка вечер прајме имаме место-другар ми близу живее у ваа зграда тука:)

Ќе видиш дека едно ЛИГЛЕ сака да те манипулира:toe:

--- надополнето ---

mettalhammer;3642911 за последното: какви таблети имаш земено? може некој хинт?[/QUOTE напиша:
Освен ако има некој хинт......со таблети
 

Kajgana Shop

На врв Bottom