Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
1 август 2006
Мислења
39
Поени од реакции
0
Uste dva dena se vraka od oxrid moeto zlaticko i kazete mi kako da gi izdrzam ovie pekolni denovi bez nego???Mnogu mi fali,edvaj cekam da go vidam i da si bideme zaedno.Kazete ideja kako pobrgu da mi projde vremeto i da dojde 3ti????Cekam i se nadevam na site vas... :nesum:
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
142
не мисли на него, и помини го времето со другарки, ке делува:) :wink:
 

MoNa`

Do you believe in perfection ?
Член од
18 април 2006
Мислења
1.702
Поени од реакции
6
sweet chick напиша:
Uste dva dena se vraka od oxrid moeto zlaticko i kazete mi kako da gi izdrzam ovie pekolni denovi bez nego???Mnogu mi fali,edvaj cekam da go vidam i da si bideme zaedno.Kazete ideja kako pobrgu da mi projde vremeto i da dojde 3ti????Cekam i se nadevam na site vas... :nesum:
Izleguvaj non-stop ,setaj,odi vo shoping druzi se izleguvaaj bilo kade:) ne ostanuvaj sama dolgo vreme i ne ostavaj mn vreme prazno,zosto togas ke pocnes da tazis i da razmisluvas za nego:) My advice.:)
 
Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.768
Поени од реакции
31
sweet chick напиша:
Uste dva dena se vraka od oxrid moeto zlaticko i kazete mi kako da gi izdrzam ovie pekolni denovi bez nego???Mnogu mi fali,edvaj cekam da go vidam i da si bideme zaedno.Kazete ideja kako pobrgu da mi projde vremeto i da dojde 3ti????Cekam i se nadevam na site vas... :nesum:
misli si kolkuke ti bide ubavo koga ke go vidis ke si se gusnete ke si se baknete...aj si izdrzala tolku pa sea za dva dena
 
Член од
1 август 2006
Мислења
39
Поени од реакции
0
BabyGirl^^^ напиша:
misli si kolkuke ti bide ubavo koga ke go vidis ke si se gusnete ke si se baknete...aj si izdrzala tolku pa sea za dva dena
:poss: :wub: :pos2: Bas si pomisliv na toa kolku ke ni bide ubavo koga ke se vrati i odma mi dojde mnogu ubavo na dusickata..fala baby girl!!!

Гижо напиша:
не мисли на него, и помини го времето со другарки, ке делува:) :wink:
THANK YOU,THANK YOU....:aplauz:
 
Член од
22 јануари 2005
Мислења
980
Поени од реакции
4
Сврти му на телефон вечер... Ако ти се јави женска особа или ако он збунето ти одговара и се слушаат неартикулирани гласови - олесно ќе ти биде да ги поминеш и овие два дена и сите до крајот на животот. Освен ако не му го простиш неверството. ;)
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
sweet chick напиша:
Uste dva dena se vraka od oxrid moeto zlaticko i kazete mi kako da gi izdrzam ovie pekolni denovi bez nego???Mnogu mi fali,edvaj cekam da go vidam i da si bideme zaedno.Kazete ideja kako pobrgu da mi projde vremeto i da dojde 3ti????Cekam i se nadevam na site vas... :nesum:
А ја што да кажам што задутре идам на одмор и 15дена нема да си го видам моето најубавко срценце:nesum::nesum::nesum:...Незнам што ќе правам стварно.Ај па и ти два дена што се одма ќе ти поминат.После кога ќе се врати знаеш колку ќе ти се подобри врската.Зошто не сте се виделе извесно време ти недостига, му недостигаш и кога ќе се видите првите неколку дена нема да можете да се одвоите еден од друг.Па ке ти кажува дешавки ова она и ти ќе му кажуваш што ти се дешавало и ТОП ќе ви биде.А сега ти овие два дена уживкај си, искочи со другарки онака женско друштво, оговарања бла бла...Ееее одма ќе ти поминат:wink:
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
Ох леле воа ли го сметате за љубовни проблеми. Свит Чика послушај го кољега Тиф и види дали те мами дечкоти да не испадне дека ти го чекаш со нетрпение, а тој сам си отишол на одмор за да си ебавка други чикас.

Следниот.
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Абе ај сеа не и пикајте у глаа такви идеи...Не бе срцка што ако е на одмор ако те сака сигурно нема да се ебава со друга. Може и он истото си го мисли сеа за тебе дека си со некојси.Распрашај се ти, али така подискретно од околу...Ај стварно следечи, уффф ама ни тргнало со совети :)
 
Член од
1 август 2006
Мислења
39
Поени од реакции
0
vardarce напиша:
Ох леле воа ли го сметате за љубовни проблеми. Свит Чика послушај го кољега Тиф и види дали те мами дечкоти да не испадне дека ти го чекаш со нетрпение, а тој сам си отишол на одмор за да си ебавка други чикас.

Следниот.
Ne mi e ova problem,samo onaka minliva stvar,dosadno mi e pa mi trebase ideja kako da mi pominat pobrzo ovie dva dena,a inace ne me mami,barem 90% sum sigurna a tie 10 gi ostavam na nego.Sigurna sum poso momentalno okolu nego se mnogu "moi luge" i ne bi ebaval drugi pred niv,a i plus celo vreme mi se javuva,a ne bi go pravel toa ako saka da e so druga.I ne otisol sam na odmor za da ebava drugi,trebase i ja da idam so nego,ama on e samo so drugari i glupo mi bese sama taka so maski ,ali nema veze si bevme nie zaedno na odmor.I stvarno sea nemoj ti takvi idei da mi stavas u glava,ok...pozdrav.

Thief напиша:
Сврти му на телефон вечер... Ако ти се јави женска особа или ако он збунето ти одговара и се слушаат неартикулирани гласови - олесно ќе ти биде да ги поминеш и овие два дена и сите до крајот на животот. Освен ако не му го простиш неверството. ;)
I ti li mislis deka ne mi e veren,aman be luge...Nema sto da mu vrtam,mi se javuva on celo vreme,ali ustvari aj ke mu se javam i jas sega,ama znam deka nema da me izneveri....:aplauz:

CuCeNcE напиша:
А ја што да кажам што задутре идам на одмор и 15дена нема да си го видам моето најубавко срценце:nesum::nesum::nesum:...Незнам што ќе правам стварно.Ај па и ти два дена што се одма ќе ти поминат.После кога ќе се врати знаеш колку ќе ти се подобри врската.Зошто не сте се виделе извесно време ти недостига, му недостигаш и кога ќе се видите првите неколку дена нема да можете да се одвоите еден од друг.Па ке ти кажува дешавки ова она и ти ќе му кажуваш што ти се дешавало и ТОП ќе ви биде.А сега ти овие два дена уживкај си, искочи со другарки онака женско друштво, оговарања бла бла...Ееее одма ќе ти поминат:wink:
Aj pa i ti,ke izdrzis,pa ako si tuka negde u makedonijava neka dojde da te vidi na nekolku dena,ke vi bide mnogu ubavo tie denovi.Bas si srcka,mnogu pobolje se osekam otkako go procitav ova.Dobro osven toa deka mozel da me vara,bla,bla...ali nema veze uste sum si srekna,i sega veke doaga utre,a toa e nabrgu....:pos2: :poss: :vozbud:
 
Член од
2 јуни 2006
Мислења
238
Поени од реакции
6
Vaka temata moze ne e za u sex , ama se vrti okolu sexot i ljubovta a bogami i drugarstvoto sto e eden vid na ljubov neli taka ...koa ke pomislam ima malce sex vo nea ako smetate deka treba da ja premestite premestuvajte ja po vas izbor no ako moze da ne e premestuvanjeto bash u kanta .

Uhh.... kako da pocnam imam eden problem pa me interesira sto bi napravile vie vo taa situacija...

Imeno, bev na odmor veke so aktuelnata devojka ( koja ne e od Makedonija ) arno ama se vrativ doma a taa ima ispiti da polozi i da uchi. A sea e avgust Skopje pekol ja da sedam doma ne mozam ke se pobudalam i si vikam jas sto da pravam . I mi tekna brilijantna ideja da idam pak na odmor i toa polusam. E sea kako e toa polusam se prasuvate vie neli taka ?

Uhh, slozeno za opisuvanje situacija ama stvarno ne znam sto da pravam da idam polusam ili sosema sam pa bi ve zamolil da dadete komentari...sto bi napravile vie...


-----------------------------------------------------------------------------

U edno mestence na more sekoja godina se sobirame ekipa mazjaci shto od Srbija shto od Makedonija i se druzime lovime devojki ( ribi macki itn ) .


E sea druzenjeto si bese odlicno dve godini po red se dodeka lani ne se pojavija 2 ruskinji...

Edno bivshe drugarce poznanik Makedonec ne se znaese dali ke dojde a toj da ti bil so ednata Ruskinja minatiot odmor... I igrom slucaja za da ne se frli za djabe ... Ruskinjata potpadna pod moja okupacija u narednite 3 dena...

I taka si traat tri dena koga odnenadez od vedro nebo se pojavuva tipceto od minalata godina...da go nareceme TEPACOT i sea posto jas ne sakam konfliktni situacii drz nedaj... normalno se distanciram od devojkata - ribata

Ribata cel den i vecer poveke trza na mene a ne na stariot tip od minatoto leto odnosno ne saka da bide so nego...

I glupa situacija koja resavam muski da ja resham , da ne precutam i go sednuvam tipceto TEPACOT da mu kazam sto e stvarta i mu predlagam Sojuz za da nema kavgi - da se distancirame obajcata od ribata posto taka bi bilo fer...

Predlagam i mito vo vid na dve slobodni Ukrainki se za da ima mir u kuca...

TEPACOT dava zbor ... no po nepolni 5 minuti pocnuva so sila da ja ljubi doticnata devojka.

Celata situacija da bide pokomplicirana jas imav Srpski kum ( tipce od SRBIA) koj saka da igra na dve karti i so tipceto TEPACOT i negovoto drustvo i so moeto , a vo konfliktni situacii moras da zazemes strana ...taka da tuka nastanuva vistinskata konfuzija

Jas vriam od nervoza bidejki dadeniot zbor e pregazen ( ne e za ribata zimi sve ) a tuku poveke sto doticniot SRPSKI KUM sakajki da izgladi situacija pocnuva da prevagnuva kon stranata na tipcheto- TEPACOT .


JAS revoltirano stanuvam od masata, go navreduvam Srpskiot KUM pred site zaradi negovoto predavstvo i teatralno ja napustam scenata.


Na toa se osliuva tipceto TEPAC skoka kako petle provocirajki tepacka trojca kopuci na eden mene , na sto ostanuvam laden bidejki nesakav da se tepam poradi nekoja si devojka koja bi procvetala kako majska ruza da go storev toa.

Potoa go napustam terenot i zaminuvam za drug grad bidejki sum zasramen od postapkata pred se od svojot kum i negovoto izneveruvanje.

E sea vo ovaa scena samo da dodadam deka Srpskiot KUM bez mene ke bese sam edno 7 dena i nefunkcionalen na odmorot i negovata nelojalnost dlaboko me povredi tokmu poradi toj fakt.

--------------------------------------------------------------------------------------

E sea scena vtora ....

JAS pred da trgnam na toj lanski odmor imav drugarce koe go sakav kako bratce... sekade go nosev go zalev... devojki mu mestev go teshev uvek bev uz nego... no dojde vreme da mi se vrati i pogagate kako neli ?

Toa momce iznenada se osili , go primija da raboti na brod , mislese ke stane milioner tamu , a jas sepak sreken za nego go povikav na odmor za posleden pat zaedno , duri i na moj trosok ... i sto se sluci...

Momceto osileno mi rece e ako ti e ke otides sam i ke skapes tamu , duri i ke ti vrne - so seir i zloba vo ochite

JAS ne mozev da veruvam kakva zmija imal do sebe so godini ... no samo se nasmeav i bidejki doznav deka na edno prijatestvo odamna mu dosol krajot samo na nekloj mu trebalo hrabrost da go kaze toa


Ve molam zapamtete ja licnosta da receme MORNAROT

------------------------------------------------------------

scena 3


[FONT=&quot]Edna godina potoa ne bev vo kontakt nikakov nitu so Kumot nitu so Mornarot so koi veke ne zboruva...

Megutoa igrom slucaja odlucuvam da se vrati na mesto zlocina ( mestoto za odmor ) ovoj pat so osoba narecena BOB MARLEY ...drugarce nekoe si

citat od dogovorot ...

Ke ideme li Bob ?

pa...da... izgovara Bob

ok trgame utre i pocnuva dogovaranej od edno pola saat i na krajot osoba Bob veli no znes sto ja zaboraiv da ti kazam ja od porano se dogovriv so Mornarot i toj ke dojde...hahaha

Kako be -

e taka veli Bob ke se smirite ne ste deca veli BOB

Huuh..tesko , tesko no moze da delime stance zasto da ne sekoj neka si brka svoja rabota - VELAM JAS

Pa moze i taka da napravime veli Bob i dogovorto pagja.


-------------------------------

scena 4

Srpskiot KUM veli dojdi ke se druzime tipceto neznam dali ke dojde ... negovite drugari ke dojdat ...a za nego ne se znae ... ama ne se grizi nisto nema da ti napravi na tebe ... jas sum tuka...

JAS si razmisluvam Srpskiot kum povtorno igra dvojna igra si misli vo sebe , no zosto ? dali e toa stapica ? koja e tuka poentata ?

Srpskiot kum e uporen vo namerata da dojdam kao bidejki se seuste drugari i go pocituva ( no drugo e poentata si veli nindzata vo sebe ), i veli doagam naskoro sam ... pa ke se druzime kako porano veli

Da edvaj cekam da te vidam veli Kumot

----------------------------------------------------------

scena 5

JAS sedam i razmisluvam ...gledam ... pomisluvam do kade sum otisol so sebe dali sum spremen da se prosti izdaja... dali sum spremen da prostam i da bidam podobar covek ... dali Vie bi prostile i bi prodolzile nekoe kakvo takvo drugarstvo se prasuva sega ... ???

I ako prosti zosto da prosti koja e poentata ...zosto bi prostile Vie koga sepak znaete kakvi se toa luge , vrtikapi , podleci dali bi otisle vo nivnata jazbina sam protiv site ???

Prasanjeto mi e kakov bi izigrale Vie da ste na mesto na nindzata...

Cekam vasi odgovori

[/FONT]
BLAGODARAM NA VNIMANIETO __________________
 
Член од
10 мај 2006
Мислења
47
Поени од реакции
1
@ najfraer
stapot ednas maa po glava, ako dozvolis da te mavne 2 pat = glup si.
Bez navreda.
Mozes da vratis milo za drago na mornarot, otidi so nego na odmor, ako mozes bidi licemeren( zasto nekoj ne mozat da bidat ), i sigurno ke doe situacija koga ke mu bide gadno i togas :sekss: sjebi go. Milo za drago.

A ovoj kumot " fala na sorabotkata, chao."


Moe mislenje oO
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
611
Поени од реакции
50
a sto koga si smrtno zaljuben vo nekoja licnost koja pokraj i tvoite beskrajni obidi ne uspeva da go sogleda toa.... sto togas.. sto da pravam koga sum svesna deka mokta da se ispolni ona sto najmnogu go posakuvam na svetot e vo tugi race... kako da se boram ponatamu.... sto pali kaj mazite.... Iskrenost, Pravenje p...a ili....?
mislenje ve k/molam.....
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Правење пи*ка додека не те забележи и загризе ... потоа омекнуваш, се зближуваш, се покажуваш каква си навистина итн итн итн. Но, во секој случај ако типот подолго време не реагира на ништо, барај си друг ... може едноставно не го интересираш и што и да направиш за него ќе е џабе ... нема само една риба во морето девојче:)
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
a cekajte malce!vardarce,aj nekoj sovet za vrska na dalecina....mislam,znaes,so nekoj koj ne zivee blizu do tebe!dosega sum imala dve vakvi iskustva i bas me interesira so mislis ti za toa!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom