Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
22 јуни 2008
Мислења
457
Поени од реакции
52
Ми треба совет за еден доста комплициран случај со една која се договаравме веќе 2 пати да искочиме и никако не искочивме се у последен момент ми откажуваше. 3 пат коа ми рече да искочиме со зборови не планирај ништо за викендов ќе искочиме овојпат сигурно и помина четврток, петок , сабота и у неделата и пуштив смс во кој на кратко и објаснувам дека неможе да се однесува така со мене и у пон ми се јави и ми вика сум ја навредил со смс ај да сме излезеле у среда и реков ок и у средана ме извиси пак со глупа лага кога ја фатив у четвртокот дека ме лаже ми глумеше лудило и ми вртеше празни муабети. Но некако сега е ладна кон мене мислите дека згрешив јас негде:toe:
Си згрешил, видела дека 3 пати по ред може да те врти и ќе го прави тоа постојано додека не и здосади.
3 пати се согласуваш да излезете и 3 пати те извисува.
Следен пат кога ке ти рече да излезете негде, кажи и дека имаш работа,и не и пишувај смс, праи се наудрен ;)
 
Член од
19 ноември 2009
Мислења
101
Поени од реакции
31
Ми треба совет за еден доста комплициран случај со една која се договаравме веќе 2 пати да искочиме и никако не искочивме се у последен момент ми откажуваше. 3 пат коа ми рече да искочиме со зборови не планирај ништо за викендов ќе искочиме овојпат сигурно и помина четврток, петок , сабота и у неделата и пуштив смс во кој на кратко и објаснувам дека неможе да се однесува така со мене и у пон ми се јави и ми вика сум ја навредил со смс ај да сме излезеле у среда и реков ок и у средана ме извиси пак со глупа лага кога ја фатив у четвртокот дека ме лаже ми глумеше лудило и ми вртеше празни муабети. Но некако сега е ладна кон мене мислите дека згрешив јас негде:toe:
Тотално е твоја грешка :pos2: ...
Абе нормален си ти? Што уопште гледаш кај таква девојка. Ако ти е за секс имаш милиони други, а ако ја сакаш оди лечи се. Срамно е да прашаш што треба да правиш у врска со оваа глуперда. Ако била некоја солидна девојка која го заслужува твоето внимание немало да се понаша така. Твоја грешка е што си и дозволил неколку пати, а притоа не си ја казнил... Каква казна е тоа што си и рекол: "дека неможе да се однесува така со мене"? Hello? Фурај на друга, а оваа не ја рецкај ни 2 посто. Ова е мое мислење, не мора да се сложиш. Поздрав
 
S

StereoLove

Гостин
Ми треба совет за еден доста комплициран случај со една која се договаравме веќе 2 пати да искочиме и никако не искочивме се у последен момент ми откажуваше. 3 пат коа ми рече да искочиме со зборови не планирај ништо за викендов ќе искочиме овојпат сигурно и помина четврток, петок , сабота и у неделата и пуштив смс во кој на кратко и објаснувам дека неможе да се однесува така со мене и у пон ми се јави и ми вика сум ја навредил со смс ај да сме излезеле у среда и реков ок и у средана ме извиси пак со глупа лага кога ја фатив у четвртокот дека ме лаже ми глумеше лудило и ми вртеше празни муабети. Но некако сега е ладна кон мене мислите дека згрешив јас негде:toe:
Ах типче...во тебе е грешката...па и уште прашуваш.Типката штом ти прави така зар заслужува твое внимание?не дозволувај да се однесува така со тебе.Што имало да ја молиш три пати.Требало уште од првиот пат кога ти направила така да ја баталиш.Не е само таа:toe:Игнор и готово.А ако таа ти предложи да излезете стори го истото,покажи и дека не си будала да си игра мајтап со тебе.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Ми треба совет за еден доста комплициран случај со една која се договаравме веќе 2 пати да искочиме и никако не искочивме се у последен момент ми откажуваше. 3 пат коа ми рече да искочиме со зборови не планирај ништо за викендов ќе искочиме овојпат сигурно и помина четврток, петок , сабота и у неделата и пуштив смс во кој на кратко и објаснувам дека неможе да се однесува така со мене и у пон ми се јави и ми вика сум ја навредил со смс ај да сме излезеле у среда и реков ок и у средана ме извиси пак со глупа лага кога ја фатив у четвртокот дека ме лаже ми глумеше лудило и ми вртеше празни муабети. Но некако сега е ладна кон мене мислите дека згрешив јас негде:toe:
Праќање смс и објаснување требало да дадеш одма после првото извисување... така да ич не се секирај, не ќе да е до тебе, ако сакаше таа да излезе со тебе, имаше 3 шанси до сега.
 
Член од
19 ноември 2009
Мислења
101
Поени од реакции
31
Праќање смс и објаснување требало да дадеш одма после првото извисување... така да ич не се секирај, не ќе да е до тебе, ако сакаше таа да излезе со тебе, имаше 3 шанси до сега.
Ова што го кажа значи дека аутоматски Он е у грешка... Негде у целиот процес направил грешка и се покажал дека е папучар. После таков догаѓај тешко дека таа ќе го смета за привлечен.
СМС и објаснување??? Абе брат, требало наредниот пат кога се виделе ништо да не прозбори за тоа... Уопште да не ја покрене таа тема дека го извисила. Тогаш девојката сама ќе му се извини, а тој ќе и рече дека и без неа си поминал убаво со некои стари другари. После кога ќе му закаже состанок, треба да и рече дека пак се наоѓа со нив и нема да може да излезе со неа. Ова ја става неа у позиција да се запраша кои се овие негови мистериозни другари што ќе батали и јака цура за нив. На себе дечкото ќе си стави вредност дека не заборава ништо од својот живот и ги цени добрите искуства. Кога ова ќе и се сврти у глава аутоматски е негова.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Ова што го кажа значи дека аутоматски Он е у грешка... Негде у целиот процес направил грешка и се покажал дека е папучар. После таков догаѓај тешко дека таа ќе го смета за привлечен.
СМС и објаснување??? Абе брат, требало наредниот пат кога се виделе ништо да не прозбори за тоа... Уопште да не ја покрене таа тема дека го извисила. Тогаш девојката сама ќе му се извини, а тој ќе и рече дека и без неа си поминал убаво со некои стари другари. После кога ќе му закаже состанок, треба да и рече дека пак се наоѓа со нив и нема да може да излезе со неа. Ова ја става неа у позиција да се запраша кои се овие негови мистериозни другари што ќе батали и јака цура за нив. На себе дечкото ќе си стави вредност дека не заборава ништо од својот живот и ги цени добрите искуства. Кога ова ќе и се сврти у глава аутоматски е негова.
смс и објаснување се однесуваше на

коа ми рече да искочиме со зборови не планирај ништо за викендов ќе искочиме овојпат сигурно и помина четврток, петок , сабота и у неделата и пуштив смс во кој на кратко и објаснувам дека неможе да се однесува така со мене
делот што го направил после 3-тото извисување. Требало да го направи одма после првото извисување и да и даде до знаење дека не треба да се заебава.
 
Член од
19 ноември 2009
Мислења
101
Поени од реакции
31
смс и објаснување се однесуваше на



делот што го направил после 3-тото извисување. Требало да го направи одма после првото извисување и да и даде до знаење дека не треба да се заебава.
Па токму и за тоа зборев... Нема потреба да и "даде до знаење дека не треба да се заебава". При првиот кажан збор за извисувањето, он ќе се покаже дека е повреден. Што би добил тој од ваквата ситуација??? Дечкото пред тебе убаво си напиша: игнор! А и плус да докаже дека си има сопствен живот кој не му зависи од неа. Тоа ќе и направи да го смета како предизвик. Е сега ако пак смекша џабе му е.
А после се ова што му се случило, ништо не може да направи за таа да го цени... барем не во блиска иднина.
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.556
Поени од реакции
1.612
Ми треба совет за еден доста комплициран случај со една која се договаравме веќе 2 пати да искочиме и никако не искочивме се у последен момент ми откажуваше. 3 пат коа ми рече да искочиме со зборови не планирај ништо за викендов ќе искочиме овојпат сигурно и помина четврток, петок , сабота и у неделата и пуштив смс во кој на кратко и објаснувам дека неможе да се однесува така со мене и у пон ми се јави и ми вика сум ја навредил со смс ај да сме излезеле у среда и реков ок и у средана ме извиси пак со глупа лага кога ја фатив у четвртокот дека ме лаже ми глумеше лудило и ми вртеше празни муабети. Но некако сега е ладна кон мене мислите дека згрешив јас негде:toe:
Излези со некоја трета. Ако оваа не ти пишува и не те бара, тоа ќе ти оди во прилог кога ќе излезеш со третата.
 
V

Viktor g

Гостин
смс и објаснување се однесуваше на



делот што го направил после 3-тото извисување. Требало да го направи одма после првото извисување и да и даде до знаење дека не треба да се заебава.
Pa jas dadov kratka sodryina na porakata t.e poentata a ne to4no so pisuvase da napisev so pisuvase moyebi ke najdevme navreda
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.387
Мене еднаш ме извиси една девојка. После неколку месеци пак се сретнавме и јас и го раскажав моментот кога ја чекав дека ми беше толку тешко и дека уште сум у депресија што ми лупнала корпа... секако тоа сето го измислив у моментот, најверојатно сум го гледал у некој филм. И она се почуствува виновна и уствари и набутав филм дека многу сум чуствителен и дека многу сакам да се грижам за неа.
И после идевме на чај и излеговме неколку пати , и зимно време не се седи и шета многу... и викам ај кај мене дома ке седиме као да и снимам некој филм на ЦД. И седиме така и ја вадам џоинт и викам ајде што кур малце онака да се смееме. А уствари знам дека ако пуши со мене , ке ми падне у раце цела емотивна со надеж дека ке ја гушкам и дека ке биде све совршено.
И бидна така како што она сака. И после некое време се мувавме кај мене , недела две... и наеднаш ја откачив за друга. И ден денес ми пишува на мсн колку и било убаво со мене и колку сака пак да ја гушнам.
Ја не ја сакам, не ја ни сакав, само сакав да ја научам на лекција.
 
Член од
22 септември 2009
Мислења
199
Поени од реакции
26
Мене еднаш ме извиси една девојка. После неколку месеци пак се сретнавме и јас и го раскажав моментот кога ја чекав дека ми беше толку тешко и дека уште сум у депресија што ми лупнала корпа... секако тоа сето го измислив у моментот, најверојатно сум го гледал у некој филм. И она се почуствува виновна и уствари и набутав филм дека многу сум чуствителен и дека многу сакам да се грижам за неа.
И после идевме на чај и излеговме неколку пати , и зимно време не се седи и шета многу... и викам ај кај мене дома ке седиме као да и снимам некој филм на ЦД. И седиме така и ја вадам џоинт и викам ајде што кур малце онака да се смееме. А уствари знам дека ако пуши со мене , ке ми падне у :smir:раце цела емотивна со надеж дека ке ја гушкам и дека ке биде све совршено.
И бидна така како што она сака. И после некое време се мувавме кај мене , недела две... и наеднаш ја откачив за друга. И ден денес ми пишува на мсн колку и било убаво со мене и колку сака пак да ја гушнам.
Ја не ја сакам, не ја ни сакав, само сакав да ја научам на лекција.
Па ако не си бил заљубен во неа и не те повредило толку тоа што те извисила, зошто си морал на толку подмолен начин да и вратиш? Зошто толку си се намачил да ја повредиш? Гордоста малку ти ја повредила? И за таа гордост толку да биде повредена девојката? Мислам од тоа што си го напишал тука (не знам можеби има некое тешко срање што таа го направила) испаѓаш ти порасипан од неа:toe:
Јас бар така сфатив од напишаното:smir:
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
958
Поени од реакции
727
Многу ми треба помош!! :nesum:
Со детево се плеткам подолго време, не е битна историјата битно после три години конечно успеавме да бидеме заедно...Уште пред да започнам врска со него, знам дека има другарки многу со кои е опуштен на некој начин...
Со сите нив е од многуууу одамна добар другар...Но, со едната се понаша од МОЈА гледна точка многу лошо... Допири за половина,Во дискотека слично играње како јас и он, посебно внимание, внимава како збори, се повлекува кога она нешто ќе му противречи иако не е таков, напротив, многу избувлива личност што буквално не трпи некој да му оди контра.. :nesum: Стварно се блиски тоа го знам, уште од многу одамна! Имале милион шанси досега да бидат заедно ако сакале..и тоа го знам, но сепак ...
Како и да е...ме примети дека нешто не е океј и му кажав пред два и пол месеци што ми е проблемот само на многу благ начин бидејки ни јас незнаев како да пристапам... Претходниов викенд повторно истото... И стварно ми беше многу криво :nesum: кога излеговме од дискотеката ме примети , иако несакав да му кажав пак..дека едноставно незнаев како сепак пак дојде тоа тема на муабет. Му се отворив најискрено што мислам... Незнам колку сум во право??
Од една страна се осеќам многу глупаво што на некој начин јас се вмешувам во нивното другарство кое е долго над 10 години ама од друга страна страшно ми смета и ми се јавува оној страв да не има барем некоја мала привлечност мегу нив што еден ден ќе се разгори... :nesum: Одкако му кажав се што мислам, малку е сменет односот, он на некој начин постојано ми пристапува, а јас се повлекувам дека сум стварно збунета.. Изгледа деновиве пак ќе направиме муабет за истата тема... Незнам дали да стојам цврсто на својот став дека стварно незнам колку сум во право ??!?!?!? :nesum:
Види да ти кажам...Газето на мојот дечко е само мое газе (исто и половината, ногата и сите останати делови од телото. То накратко би значело дека не смее да ги допре ниту една негова (а ни моја)најдобра "друрарка". Исто така, иако имам другари по 15 години, не си се пипкаме другарски ниту коа сме сами на кафе, а не пред друштво или партнери...Не можам да сфатам провокативно играње со другари пред дечко, тоа мора да е некоја нова мода.

Искрено те сфаќам, и мене би ми се упалило црвено светло коа би приметила вакви сигнали. Треба да си ги расчистиш дилемите во тој однос со него, а он (ако ги има) со својата другарка.

Мене еднаш ме извиси една девојка. После неколку месеци пак се сретнавме и јас и го раскажав моментот кога ја чекав дека ми беше толку тешко и дека уште сум у депресија што ми лупнала корпа... секако тоа сето го измислив у моментот, најверојатно сум го гледал у некој филм. И она се почуствува виновна и уствари и набутав филм дека многу сум чуствителен и дека многу сакам да се грижам за неа.
И после идевме на чај и излеговме неколку пати , и зимно време не се седи и шета многу... и викам ај кај мене дома ке седиме као да и снимам некој филм на ЦД. И седиме така и ја вадам џоинт и викам ајде што кур малце онака да се смееме. А уствари знам дека ако пуши со мене , ке ми падне у раце цела емотивна со надеж дека ке ја гушкам и дека ке биде све совршено.
И бидна така како што она сака. И после некое време се мувавме кај мене , недела две... и наеднаш ја откачив за друга. И ден денес ми пишува на мсн колку и било убаво со мене и колку сака пак да ја гушнам.
Ја не ја сакам, не ја ни сакав, само сакав да ја научам на лекција.
Мора да признаам, чудни работи те прават среќен...Стварно не можам да ја сфатам лекцијата? Глеам само дека ти не си научил ништо:(
 
M

M del Mar

Гостин
Мене еднаш ме извиси една девојка. После неколку месеци пак се сретнавме и јас и го раскажав моментот кога ја чекав дека ми беше толку тешко и дека уште сум у депресија што ми лупнала корпа... секако тоа сето го измислив у моментот, најверојатно сум го гледал у некој филм. И она се почуствува виновна и уствари и набутав филм дека многу сум чуствителен и дека многу сакам да се грижам за неа.
И после идевме на чај и излеговме неколку пати , и зимно време не се седи и шета многу... и викам ај кај мене дома ке седиме као да и снимам некој филм на ЦД. И седиме така и ја вадам џоинт и викам ајде што кур малце онака да се смееме. А уствари знам дека ако пуши со мене , ке ми падне у раце цела емотивна со надеж дека ке ја гушкам и дека ке биде све совршено.
И бидна така како што она сака. И после некое време се мувавме кај мене , недела две... и наеднаш ја откачив за друга. И ден денес ми пишува на мсн колку и било убаво со мене и колку сака пак да ја гушнам.
Ја не ја сакам, не ја ни сакав, само сакав да ја научам на лекција.
ова не се вика учење на лекција...
само си сакал да и се одмаздиш....од моја гледна точка тоа така излага...
а таа ако треба да ја научи лекцијата, ќе ја научи од некој друг...
се се враќа се се плаќа
кругот се врти....
 

Романтичарка

надежна форумџика
Член од
31 октомври 2009
Мислења
382
Поени од реакции
91
Ми треба совет за еден доста комплициран случај со една која се договаравме веќе 2 пати да искочиме и никако не искочивме се у последен момент ми откажуваше. 3 пат коа ми рече да искочиме со зборови не планирај ништо за викендов ќе искочиме овојпат сигурно и помина четврток, петок , сабота и у неделата и пуштив смс во кој на кратко и објаснувам дека неможе да се однесува така со мене и у пон ми се јави и ми вика сум ја навредил со смс ај да сме излезеле у среда и реков ок и у средана ме извиси пак со глупа лага кога ја фатив у четвртокот дека ме лаже ми глумеше лудило и ми вртеше празни муабети. Но некако сега е ладна кон мене мислите дека згрешив јас негде:toe:
Оваа не љубов,туку повеќе желба за да бидеш со некоја.Да сакала да излезете ќе сте излегле милион пати.
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.387
ова не се вика учење на лекција...
само си сакал да и се одмаздиш....од моја гледна точка тоа така излага...
а таа ако треба да ја научи лекцијата, ќе ја научи од некој друг...
се се враќа се се плаќа
кругот се врти....
Не ти мислиш дека јас се одмаздувам, уствари не се одмаздувам. Јас само сакав да ја научам да процени прво некој па после да донесе одлука. А не да се прави недопирлива звезда зашто после ке се кае, и сега се кае. Значи јас и дадов на знаење за другпат да не и се повтори.
Што е до мене, да ја сум лошиот дечко нефер што направив така. Али дали е фер некоја да удри корпа на некој 3 пати како погоре дечкото што има напишано ситуација. Барем нека му даде шанса. А? Што? Што викате на тоа? Лош сум?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom