Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.555
Поени од реакции
6.242
....или пак ти опушти ја со нешто, ќе видиш после со текот на времето ќе биде иста каква што била КОГА не си ја знаел....
На пример со што?

... она се плаши од тоа да не не и се свиѓаш сеа да не ти стане неш одбивна , дај и до знаење дека не е така...пушти и се човече што чекаш???
Како?:kesa:И нели е малку рано да и се пуштам?:toe:
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Не е добро, затоа што животот продолжува понатака, и сигурно нема да ти се базира врз таа неостварена љубов, затоа што ќе има многу наредни ОСТВАРЕНИ:wink:.
Да почуствиваш тоа што го чуствува јас ќе видиш не е така лесно во моментот сум во ручна не одам напред ама осеќам дека одам наназад наместо да отсакувам ја засакувам..:kesa::kesa::nesvest::nesvest:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.555
Поени од реакции
6.242
А да, не си вљубен. Во никој случај. И немој си и рекол "те сакам". Огромна грешка би била. Само покажи и дека ја сакаш повеќе од chat-пријателка. But do not say it.
Како да и покажам?Во која смисла?:toe:
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
Уфф,не верував дека ке барам некогаш совети.:kesa:Значи вака,пред 2-3 месеци почнав да се допишувам со една многу убава девојка.Пишавме што пишавме и некако како да ми влезе до душа.:toe:Едноставно непрестано почнав да мислам на неа.Заедно сме седеле само 2 пати,таа на мсн кога пишеме ми делува многу опуштено но кога седеме заедно ми делува како срамежлива.За прв пат така глупаво се чуствувам во врска со некоја девојка...незнам до што е работата...дали дека мислам дека се вљубив преку нет или нешто друго е...Што да правам?
Мoментално за твојот случај неам некој совет ама имам за понатака кога ке завршиш со ова ако испадне ок тогај добро ако не заеби мсн заеби виртуелни врски најди некоја и уште првио контакт да ти биде во 4 очи.
:toe:
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Дали е добро поради неостварена љубов да се стане емо?
Patches O'Houlihan: Necessary? Is it necessary for me to drink my own urine?
Peter La Fleur: Probably not.
Patches O'Houlihan: No, but I do it anyway because it's sterile and I like the taste.

/Dodgeball(2004)


Како и да е, НЕ! Ако мислиш дека плачипичкосување ќе те одведе подалеку во некој си state of mind, гадно се лажиш.Малце машки бе море! И после се чудиме како некој швеѓанец си го доел детето. Е си го доел.
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Да почуствиваш тоа што го чуствува јас ќе видиш не е така лесно во моментот сум во ручна не одам напред ама осеќам дека одам наназад наместо да отсакувам ја засакувам..:kesa::kesa::nesvest::nesvest:
Не се грижи за тоа.Млад си, имаш живот пред тебе и не вреди да се затвараш во себе или да се претвараш во нешто што не си, само затоа што некоја девојка не сакала да биде со тебе.Не вреди.Пикни си го тоа во главата и после некое време ќе видиш дека си бил чукнат во главата што воопшто си помислил да станеш емо.
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Не се грижи за тоа.Млад си, имаш живот пред тебе и не вреди да се затвараш во себе или да се претвараш во нешто што не си, само затоа што некоја девојка не сакала да биде со тебе.Не вреди.Пикни си го тоа во главата и после некое време ќе видиш дека си бил чукнат во главата што воопшто си помислил да станеш емо.
Дај боже ама оваа тешко ќе ја избијам...
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
На пример со што?



Како?:kesa:И нели е малку рано да и се пуштам?:toe:
епа водете разговори слични на оние од мсн каде таа полесно се отворила. нз ти ја знаеш подобро што и е интересно да збори која тема на разговор ја сака, или пак земи кажи и неколку вица онака јаки ептен да се изнасмеете...мене пр многу е опуштаат вицови или некој случки од минатото што му се случиле на тој до мене ама смешни и кога ми ги раскажува онака уфилмано...

можеби за рано е, али машко си мислам ако не и покажеш интерес таа ќе си мисли не му се свиѓам на вој, глје не се замара со мене седи онака колку да се запознаеме...женското многу лесно го добива тоа чувство на непосакувана иако напати е погрешно...
девојката нема доволно самодоверба помогни и да си ја стекне...речи и многу си ми слатка многу ми е пријатен разговоротсо тебе али опушти се биди слободна како да си пред ком нема друг со нас само јас и ти сме исто како изминативе 2-3 месеци..
 
Член од
6 јули 2009
Мислења
37
Поени од реакции
0
Кои се симтоми на рана бременост... ако воопшто ги има во неполн месец од бременоста????
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Кои се симтоми на рана бременост... ако воопшто ги има во неполн месец од бременоста????
Pregnancy symptoms differ from woman to woman and pregnancy to pregnancy; however, one of the most significant pregnancy symptoms is a delayed or missed menstrual cycle. Understanding the signs and symptoms of pregnancy is important because each symptom may be related to something other than pregnancy. Some women experience signs or symptoms of pregnancy within a week of conception. For other women, pregnancy symptoms may develop over a few weeks or may not be present at all. Below is a listing of some of the most common pregnancy signs symptoms. If you have been sexually active and experiencing any of the following symptoms it is important to take a pregnancy test.

Implantation Bleeding:

Implantation bleeding can be one of the earliest pregnancy symptoms. About 6-12 days after conception, the embryo implants itself into the uterine wall. Some women will experience spotting as well as some cramping.
Other Explanations: Actual menstruation, altered menstruation, changes in birth control pill, infection, or abrasion from intercourse.



Delay/Difference in Menstruation:

A delayed or missed menstruation is the most common pregnancy symptom leading a woman to test for pregnancy. When you become pregnant, your next period should be missed. Many women can bleed while they are pregnant, but typically the bleeding will be shorter or lighter than a normal period.
Other Explanations: Excessive weight gain/loss, fatigue, hormonal problems, tension, stress, ceasing to take the birth control pill, or breast-feeding.


Swollen/Tender Breasts:

Swollen or tender breasts is a pregnancy symptom which may begin as early as 1-2 weeks after conception. Women may notice changes in their breasts; they may be tender to the touch, sore, or swollen.
Other Explanations: Hormonal imbalance, birth control pills, impending menstruation (PMS) can also cause your breasts to be swollen or tender.


Fatigue/Tiredness:

Feeling fatigued or more tired is a pregnancy symptom which can also start as early as the first week after conception.
Other Explanations: Stress, exhaustion, depression, common cold or flu, or other illnesses can also leave you feeling tired or fatigued.
Nausea/Morning Sickness:

This well-known pregnancy symptom will often show up between 2-8 weeks after conception. Some women are fortunate to not deal with morning sickness at all, while others will feel nauseous throughout most of their pregnancy.
Other Explanations: Food poisoning, stress, or other stomach disorders can also cause you to feel queasy.
Backaches:

Lower backaches may be a symptom that occurs early in pregnancy; however, it is common to experience a dull backache throughout an entire pregnancy.
Other Explanations: Impending menstruation, stress, other back problems, and physical or mental strains.
Headaches:

The sudden rise of hormones in your body can cause you to have headaches early in pregnancy.
Other Explanations: Dehydration, caffeine withdrawal, impending menstruation, eye strain, or other ailments can be the source of frequent or chronic headaches.
Frequent Urination:

Around 6-8 weeks after conception, you may find yourself making a few extra trips to the bathroom.
Other Explanations: Urinary tract infection, diabetes, increasing liquid intake, or taking excessive diuretics.
Darkening of Areolas:

If you are pregnant, the skin around your nipples may get darker.
Other Explanations: Hormonal imbalance unrelated to pregnancy or may be a leftover effect from a previous pregnancy.
Food Cravings:

While you may not have a strong desire to eat pickles and ice cream, many women will feel cravings for certain foods when they are pregnant. This can last throughout your entire pregnancy.
Other Explanations: Poor diet, lack of a certain nutrient, stress, depression, or impending menstruation.
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
Кои се симтоми на рана бременост... ако воопшто ги има во неполн месец од бременоста????
Тест!
Секој симптом во раната бременост е крајно несигурен, па дури и доцнењето на циклусот кој е еден од првите знаци,кој btw треба да доцни повеќе од 2 месеца.И први симптоми се јавуваат по трета недела, да не се повторувам ги опфатила новинарка најважните.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Уфф,не верував дека ке барам некогаш совети.:kesa:Значи вака,пред 2-3 месеци почнав да се допишувам со една многу убава девојка.Пишавме што пишавме и некако како да ми влезе до душа.:toe:Едноставно непрестано почнав да мислам на неа.Заедно сме седеле само 2 пати,таа на мсн кога пишеме ми делува многу опуштено но кога седеме заедно ми делува како срамежлива.За прв пат така глупаво се чуствувам во врска со некоја девојка...незнам до што е работата...дали дека мислам дека се вљубив преку нет или нешто друго е...Што да правам?
Не е битно како си се вљубил,во нет или во живо,најчесто луѓето позади тастатура се поопуштени,но сепак луѓето во живо се оние вистинските,затоа пробај да ја освоиш девојката во живо,со муабет во очи,среќно :smir:
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
Кои се симтоми на рана бременост... ако воопшто ги има во неполн месец од бременоста????
Ги има...повракање,гадење од некое јадење,блага вртоглавица,болка во пределот на јајниците и каснење на менструалниот циклус.
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
Една другарка имала поише од 2-3 месеци нередовен секс со нејзиниот дечко...последен пат добила предходниот месец околу 7 август..уште не и е дојдена наредната менструација и има време..но проблемот е што има премногу рамен стомак и нагло под пупакот и се има изразено дел...изгледа сварно како да е трудна..мн е загрижена и незнае што да прави..срам и е да купи тест за бременост..а дечко и у тој поглед се однесуе ко дете..додуша и деца се имаат 14 години...ја сум 2 години постара од ниф а незнам како да и помогнам на другарката...иначе го имала изгубено апетитот летово и сеа последниов месец почнала редовно да јаде..стомак не ја боли ...навистина делот под пупакот и изгледа како да е трудна во некој ран месец.дали е можно тоа?поради тоа што над пупакот стомакот и е ист рамен ко порано...ве молам за совет...:/
 

Kajgana Shop

На врв Bottom