Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
се затрескав во фраер кој сака само да се гледаме кога ке посака тој односно кога ке може...а имам долга врска..и сега веке не сум заинтересирана за дечкото туку едвај чекам да ме побара да се видиме овој фраеров..кога го прашувам што планира за ’’нас’’ тој вика дека ке покаже времето...кога сме сами ни е супер но во јавност се однесува многу чудно...и сега сум целосно збунета...не знам на што сум! ПОМОШ!!!!!!!!!
Иако веќе си заташкала работа со сегашниов... јас би игрла на опцијата да го откачиш фраерот додека не си ја упропастила врската тотално. Не вреди ради некој ванаби јебач да ризикуваш да го изгубиш оној со кој што си сега и поради моментално задоволство да го повредиш дечко ти уште повеќе... :toe:
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
но не сум среќна со дечкото.. а со овој ми е убаво..среќна сум некако...
Раскини му на дечкото ако не го сакаш, не се понашај бичарски...

што ти е убаво,нели е фраер чудно се однесува ти вика незнам-штознам :tapp: не ги сфаќам жениве еј :toe:
Bad boys,bad boys, what you gonna do, what you gonna do when they come for you ??

Кога ќе му раскинеш на дечкото,фраеров повеќе нема да те побара.
Реално, да...Пошо фраерот најверојатно ја влече за нос само да си го изјача егото и да збори после како бркнал девојка која во тој момент идела со друг...
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
се затрескав во фраер кој сака само да се гледаме кога ке посака тој односно кога ке може...а имам долга врска..и сега веке не сум заинтересирана за дечкото туку едвај чекам да ме побара да се видиме овој фраеров..кога го прашувам што планира за ’’нас’’ тој вика дека ке покаже времето...кога сме сами ни е супер но во јавност се однесува многу чудно...и сега сум целосно збунета...не знам на што сум! ПОМОШ!!!!!!!!!
На што си? На два стола, од кои едниот е на една ногарка. Туку се чудам како не те сфатил дечкото дека си затрескана во друг. Таквите залетувања од страна се познаваат, а не па од некој со кого си во долга врска. Скрати му ги маките и остави го дечкото, бидејќи веќе го изневеруваш, па биди човек, затоа што ваљда тоа го заслужил. Потоа ќе си најдеш друг дечко, дека на тој фраерот тогаш ќе му бидеш тоа што ти е тебе сега дечко ти - досадна.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
се затрескав во фраер кој сака само да се гледаме кога ке посака тој односно кога ке може...а имам долга врска..и сега веке не сум заинтересирана за дечкото туку едвај чекам да ме побара да се видиме овој фраеров..кога го прашувам што планира за ’’нас’’ тој вика дека ке покаже времето...кога сме сами ни е супер но во јавност се однесува многу чудно...и сега сум целосно збунета...не знам на што сум! ПОМОШ!!!!!!!!!
Значи се се враќа се се плаќа.Како што зе заебаваш со дечкоти така овој фраерот се заебава сотебе.Кога веќе не ти е убаво со дечкоти што си сонего?Или можеби имаш желба да набиваш рогови?Не верувам.Сега седиш на два стола и ако толку ти се допаѓа со фраерот остави го дечкоти и со сета сила насочи се кон освојување на фраерот.Доколку успее супер доколку не барем веќе нема да бидиш со некој што не сакаш
Ова фраер/дечко го употребувам условно за да правиме разлика инаку баш не гледам разлика од дечко до фраер
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
се затрескав во фраер кој сака само да се гледаме кога ке посака тој односно кога ке може...а имам долга врска..и сега веке не сум заинтересирана за дечкото туку едвај чекам да ме побара да се видиме овој фраеров..кога го прашувам што планира за ’’нас’’ тој вика дека ке покаже времето...кога сме сами ни е супер но во јавност се однесува многу чудно...и сега сум целосно збунета...не знам на што сум! ПОМОШ!!!!!!!!!
been there, done that...Многу е бедно да бидеш со некој кој не ти значи веќе ништо. Како што ти сакаш слобода, пушти го и дечко ти. Не е во ред од твоја страна. Го искористуваш додека не дознаеш на што си то тој фраерот...Се плашиш да не ги избуиш двајцата. Тоа е многу лошо. На што си? Не чекај да ти каже он. Покажи му дека и ти си таа која ги води работите по свое. Али за дечко ти...Ако не можеш веќе со него остави го...
 
V

Viktoranius

Гостин
се затрескав во фраер кој сака само да се гледаме кога ке посака тој односно кога ке може...а имам долга врска..и сега веке не сум заинтересирана за дечкото туку едвај чекам да ме побара да се видиме овој фраеров..кога го прашувам што планира за ’’нас’’ тој вика дека ке покаже времето...кога сме сами ни е супер но во јавност се однесува многу чудно...и сега сум целосно збунета...не знам на што сум! ПОМОШ!!!!!!!!!
Во гадна ситуација си.

И самата си кажа, незнаеш на што си. Размисли убаво, сепак долга врска не е туку така да се фрли во канта за некој фраер, кој утре можеби нема и да те познава, па од две столици да останеш без ниедна. Се знае какви се фраерите, денес со една, утре со друга, луѓе што неможат да се задржат во едно место, а и според тоа што кажа дека во јавноста се однесувал чудно ... јас би се запрашал дали вреди да раскинуваш со дечко што имаш долга врска, поради некоја пролазна авантура.

П.С Дури сеа го разбирам tomislayer :)
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
се затрескав во фраер кој сака само да се гледаме кога ке посака тој односно кога ке може...а имам долга врска..и сега веке не сум заинтересирана за дечкото туку едвај чекам да ме побара да се видиме овој фраеров..кога го прашувам што планира за ’’нас’’ тој вика дека ке покаже времето...кога сме сами ни е супер но во јавност се однесува многу чудно...и сега сум целосно збунета...не знам на што сум! ПОМОШ!!!!!!!!!
Имав ваква иста ситуација, само што јас бев сама т.е немав дечко за да се почувствувам како се оддалечувам од него.
И јас со душа чекав да ме побара и тие излегувања ми беа .....сон.
Ама сфати дека не треба да му бидеш играчка, да му го пополнуваш времето кога ке нема со кого да излезе.
Тргни се на време и потруди се да го заборавиш и да му обрнеш внимание на тоа што си го градела подолго време со дечко ти.
ако веке немоожеш да си ја обновиш врската подобро прекини ја , но не заради овој другиов фраер туку заради себе, немој да се измачуваш.:pipi:
 
P

Psy

Гостин
pa vaka odam so edno dete veke mesec i pol i dosega beshe se ok :)ali rabotata e toa sto sme od razlicni gradovi i sega ko ke pocnime naskolo sme i razlicni smeni a i vo razlicni ucilista i sega rabotata e koga ke se gledame ???..:(:(:(stvarno go sakam vo nikoj ne sum se vljubila tolku a i toj veli deka me sakal ...NE ZNAM STVARNO STO DA PRAVAM KAZETE NESTO LUGEEE!!!!!!!
Тањичке =), ваквите врски ретко успеваат (не се разочарувај од одма)....
не успеваат зошто желбата за некој, ако не го гледаш подолго време, полека се губи...колку и да "го сакаш", а месец ипол е малку време за да кажеш дека сакаш некој, си се затрескала у него...ама дааалеку сте од љубов. Од лично искуство ти кажувам (иако знам, звучи малку грубо) со тек на време, ко шо ке се глеате ретко, желбата да бидете заедно ке се намали, нема да ви биде исто...
Но, сепак лаки ју, ако стварно се работи за љубов...тогаш ко шо кажаа претходно, ке се потрудите и ке си најдете начин, и ке успеете...
Како и да е од мене имаш едно гооолемо ГУД ЛАК!!! и чекаме да пишеш што си направила...

Ако стварно ти значи...донт гив ап!!!:smir:

ete nekako se sluci to vecerva ama me odbi :place:stvarno mn mi e zal
Во никој случај нека не ти биде жал.... ако не пробаше немаше да знаеш, така...=)
Како и да е, неа како другарка не си ја изгубил, тоа сигурно, можеби ке се одалечи малку некое време, ама после се ке си се врати во нормала, донт вори!!! Така да коа ке видиш не си изгубил ништо, ама и не си ја пропуштил шансата да видиш на што си =) Браво за храброста, ју дид ит!

И слушај ме, кај и да е ке се појави нова!

холд он!
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
се затрескав во фраер кој сака само да се гледаме кога ке посака тој односно кога ке може...а имам долга врска..и сега веке не сум заинтересирана за дечкото туку едвај чекам да ме побара да се видиме овој фраеров..кога го прашувам што планира за ’’нас’’ тој вика дека ке покаже времето...кога сме сами ни е супер но во јавност се однесува многу чудно...и сега сум целосно збунета...не знам на што сум! ПОМОШ!!!!!!!!!
Позната ситуација:kesa:
Иако сакаш да си со фраерот немора секогаш кога ќе те викне да се согласуваш на средба.Така ќе види дека неможе да те има кога ќе посака или само кога му е досадно и ти се јави ти да си му секогаш на располагање.Очигледно е дека тој не е затрескан во тебе.Врската со него сепак мислам дека не би успеала ама не е добро вака што му правиш на дечкото одлучи се ти што сакаш.Ако не сакаш да си со дечкото подобро веднаш да му раскиниш без разлика што има можности да останеш сама..
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
се затрескав во фраер кој сака само да се гледаме кога ке посака тој односно кога ке може...а имам долга врска..и сега веке не сум заинтересирана за дечкото туку едвај чекам да ме побара да се видиме овој фраеров..кога го прашувам што планира за ’’нас’’ тој вика дека ке покаже времето...кога сме сами ни е супер но во јавност се однесува многу чудно...и сега сум целосно збунета...не знам на што сум! ПОМОШ!!!!!!!!!
Одалечувај се на време девојко!Убаво кажа,фраер!Тој е фраер затоа што мисли дека може да ги мота сите женски околу малото прсте,па дури и тебе.Според мене,штом така чудно се однесува во јавност,јасно е дека можеби несака да биде виден со тебе,а сепак сака да биде со тебе.Тоа е чисто искористување.
Не само што веќе почнал да ти ја уништува врската,туку почнал уште повеќе тебе да те повлекува накај него.
Трето,убаво си кажа,си се затрескала.Значи можеш и да се одтрескаш.Посвети се на она што е битното сега,а тоа е твојата врска.Вакви фраери во животот многу пати ќе ти се појават,но ти си таа која ќе треба да ги донесе одлуките.
 
Член од
24 август 2008
Мислења
132
Поени од реакции
2
се затрескав во фраер кој сака само да се гледаме кога ке посака тој односно кога ке може...а имам долга врска..и сега веке не сум заинтересирана за дечкото туку едвај чекам да ме побара да се видиме овој фраеров..кога го прашувам што планира за ’’нас’’ тој вика дека ке покаже времето...кога сме сами ни е супер но во јавност се однесува многу чудно...и сега сум целосно збунета...не знам на што сум! ПОМОШ!!!!!!!!!
Со фраерот сега ти е топ, среќна си, тоа е ОК, ама по некое време ќе се чувствуваш искористено, така да боље отараси се што поскоро од него. Мој совет е и да му раскинеш на дечкото зашто никој не заслужува изневерување и лажење. Биди сама некое време и сигурно ќе запознаеш некој кој ќе го сакаш, ќе те сака и ќе има планови за вас, а нема да чека на времето.
 
P

Psy

Гостин
Со фраерот сега ти е топ, среќна си, тоа е ОК, ама по некое време ќе се чувствуваш искористено, така да боље отараси се што поскоро од него. Мој совет е и да му раскинеш на дечкото зашто никој не заслужува изневерување и лажење. Биди сама некое време и сигурно ќе запознаеш некој кој ќе го сакаш, ќе те сака и ќе има планови за вас, а нема да чека на времето.
Мацо, потполно се согласувам (замисли) =)
дечкото со кој си сега, не залужува да му правиш така, стави се на негово место! =Ѕ:uvo:
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
луѓе ми треба совет ... си се дружев со едно чупе некое време ми се бендисваше се ова она. како врвеше времето ми се чини се појќе и појќе ја засаквав. и ете кога сватив на шо сум дека сакам стварно да ми биди женска ми вика таја нејќам да бидам нишо појќе со тебе од другар :cry:. има некој начин да ја освојам ? да почекам малце па да пробам пак ? да продолжам да се дружам со неа да бидам уште приврзан со неа ? не знам шо да прам, единствено шо знам е дека осекам гоолема тага :(, која шо ке мора на некој начин да ја истерам оти осекам дека ме уништува. ај ако има некој некаков предлог ве молам пишетее ...
 
G

Gray Foxx

Гостин
луѓе ми треба совет ... си се дружев со едно чупе некое време ми се бендисваше се ова она. како врвеше времето ми се чини се појќе и појќе ја засаквав. и ете кога сватив на шо сум дека сакам стварно да ми биди женска ми вика таја нејќам да бидам нишо појќе со тебе од другар :cry:. има некој начин да ја освојам ? да почекам малце па да пробам пак ? да продолжам да се дружам со неа да бидам уште приврзан со неа ? не знам шо да прам, единствено шо знам е дека осекам гоолема тага :(, која шо ке мора на некој начин да ја истерам оти осекам дека ме уништува. ај ако има некој некаков предлог ве молам пишетее ...
Брат јеби га. Јас би те советувал да си останеш на другарско ниво со нејзе, чим она сака. Може не видела сеуште тоа што треба во тебе. Тагата нема да избега. Времето лечи се. Испаѓај со другарите повеќе и пробај да ја избришиш од главата. Знам дека е тешко но тоа е најмудрото решение. И судејки според глупавите непишани правила во љубовта колку повеќе игнорираш девојка толку повеќе те сака. Пробај и ова да го напраиш. Немаш што да изгубиш. Сурово е знам и знам како ти е. Поздрав
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
Брат јеби га. Јас би те советувал да си останеш на другарско ниво со нејзе, чим она сака. Може не видела сеуште тоа што треба во тебе. Тагата нема да избега. Времето лечи се. Испаѓај со другарите повеќе и пробај да ја избришиш од главата. Знам дека е тешко но тоа е најмудрото решение. И судејки според глупавите непишани правила во љубовта колку повеќе игнорираш девојка толку повеќе те сака. Пробај и ова да го напраиш. Немаш што да изгубиш. Сурово е знам и знам како ти е. Поздрав
Еве неколку дена демек ја игнорирам нешо не му пишам на мсн не ја барам за излегвање, ама не знам уште колку ќе издржам вака едноставно сакам да ја видам премногу навикнав на неа :(... ќе видиме шо ќе биди :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom