Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
20 јули 2016
Мислења
7.658
Поени од реакции
4.964
Еве ви еден трик, работи 100%.
Ќе си го продадете едниот бубрег (нема никаква штета, со еден се функционира сосема нормално), ќе земете околу 50-60.000$, ќе си купите БМВ Х6 и сите пички ќе ги возите.
Кај ќе ги возите? На хемодијализа? :pos:
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.480
Те памтам тебе друже, се се спасил од злото ама не целосно :icon_mrgr:

Секое ѕвонење само еби и се по список и исклучувај одма, нека трае тоа едно 10 секунди остро пцуење и гаси и, нешо као Ангеле од работа на видеото со жената за работа коа не му дава да дое до збор на соговорникот :D

Без заебанции, ќе видиш дека ќе помогне некок ваков сличен начин.
Абе ја терам и се изнавикав за се до сега што и ќутев знаеш што рече ќе се утепала на душа ќе сум ја носел... Размисли ли она за целото понижување ? Нека прави што сака.
 
Член од
15 август 2021
Мислења
115
Поени од реакции
383
Абе ја терам и се изнавикав за се до сега што и ќутев знаеш што рече ќе се утепала на душа ќе сум ја носел... Размисли ли она за целото понижување ? Нека прави што сака.
Подалеку од манипулатори.
Нема да се убие, само драма квин е.
И смени број.
 
Член од
10 септември 2019
Мислења
85
Поени од реакции
111
Абе ја терам и се изнавикав за се до сега што и ќутев знаеш што рече ќе се утепала на душа ќе сум ја носел... Размисли ли она за целото понижување ? Нека прави што сака.
Abe ostaj ja neka se utepa za tebe, posle site picki ke vikaat Jak ebac si cim za tebe picki se frlaat vo vardar.
 
Член од
15 април 2019
Мислења
1.086
Поени од реакции
1.542
Dobro be edno prasanje do vas maskite sto im praite na devojkite za vaka da zdivat?! Aj da bideme malku realni sala na strana ne deka nema lugje nezdravi ali aj razmisli i ti kako se ponasash sto zborish ili mislish kompleksash.
sovetite za toa da ja vregjash ti se dno dna. Sto si se fatil?! Sramota e ova. Ni izvinini fala nemoze da smeni nisto ja za.ba devojkata i toa e toa.Pamet vo glava. I nemoj da mislish deka nekazneto ke pominesh.se se vrakja se se plakja. Ajde ostani mi vo dobro zdravje.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.953
Поени од реакции
17.717
Dobro be edno prasanje do vas maskite sto im praite na devojkite za vaka da zdivat?! Aj da bideme malku realni sala na strana ne deka nema lugje nezdravi ali aj razmisli i ti kako se ponasash sto zborish ili mislish kompleksash.
sovetite za toa da ja vregjash ti se dno dna. Sto si se fatil?! Sramota e ova. Ni izvinini fala nemoze da smeni nisto ja za.ba devojkata i toa e toa.Pamet vo glava. I nemoj da mislish deka nekazneto ke pominesh.se se vrakja se se plakja. Ajde ostani mi vo dobro zdravje.
Не се губи.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Абе ја терам и се изнавикав за се до сега што и ќутев знаеш што рече ќе се утепала на душа ќе сум ја носел... Размисли ли она за целото понижување ? Нека прави што сака.
Таа никогаш не те ни сакала, а не пак како што вели таа дека ќе се утепала за тебе. Сега и недостасува некој за да му ги кине нервите и те бара тебе. Се сеќавам кога пишуваше за сите навреди кои ти ги кажала. Јас да сум на твое место, ниту на првиот нејзин повик не би одговорил. Едноставно не заслужува, ниту зборови да трошиш на неа.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.654
Поени од реакции
38.837
како бе така и викал и покрај тоа што го вознемирувала преку скриени броеви цел ден. Се прави ли тоа на женско?? Женско да е и у уста да ти се сере треба да трпиш, пошто жена е она раѓа деца не е тоа заебанција. Али у таков свет шовинистички живееме нажалост.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.953
Поени од реакции
17.717
Abe begaj tamu nemozel da ja otkaci.
Zaso mene ne me maltretira vaka nekoj a?! :)
Не сакам да бидам груб кон женскиот пол затоа ќе си премолчам. Претходното мислење ти беше губење и држење страна кон твојот пол. И човек на правдина да убиете ќе ви биде простено, за жал светот отиде во курац на секое поле и нема еднаквост во ништо, изгледа секогаш мора да има крајности и тоа е тоа.
 
Член од
15 април 2019
Мислења
1.086
Поени од реакции
1.542
i ne se vika p.... vo usta nego na glava.
i ne se vika gubenje nego bezobrazluk.
nikoj ne e kriv osven niv dvajca sto ne se lugje. ali toa e teshko e da se bide covek najlesno e da se bide losh.
Автоматски споено мислење:

nadopolneto so pesna kako ostaviti lava :(
https://youtu.be/1lVK3MHxDrk
ps: i toj deckoto so barashe nekoj za u priveleg eve jas ako sum zensko ali povekje od mashko pijam moze da ideme koga ke gostuva ovaa :)))
 
Последно уредено:
Член од
15 август 2021
Мислења
115
Поени од реакции
383
Жена сум, и признавам дека претеруваме во одредени ситуации, не можам да застанам на женска страна, затоа што сум жена туку да бидам праведна.
Многу мажи имаат проблеми со контрол фрик жени, или жени кои ако едноставно не е по нивно ќе се служат со секакви начини само за да те понижат или повредат или глумат жртви за да вината ја префрлат на мажот за да подоцна се однесуваат како ништо да не се случило.

@macko i не сте еден за друг со таа.
Заминала затоа што воопшто не те сакала, проблемите што сте ги имале воопшто не се голема причина што се однесувала така.
Едноставно, љубовта исчезнала ако воопшто ја имало од нејзина страна.

Ако некој те сака едноставно ќе ти биде подршка, нема да се однесува на тој начин како нејзе и на крајот, ќе те прифати таков каков што си всушност, ќе правете компромиси зошто нели суштината на еден брак за да успее е сето она што го набројав.

Ти си жртва на личност која воопшто не е стабилна и треба да бидеш среќен што воопшто си заминала од твојот живот.
Манипулатор, драма квин и личност која воопшто не те почитува не треба ниту да ја помислиш ниту да бараш совети туку да ги блокираш сите контакти, да промениш броеви а не пак воопшто да споделиш ниту еден збор со таква жена.
Не се плаши дали ќе останеш сам, верувам дека ќе ја пронајдеш вистинската личност порано или подоцна.
Немој поради секоја цена да останеш со личност која не ти годи само за да не бидеш сам.
Не е лошо да бидеш некое време сам, да поработиш на својата самодоверба и да размислиш што во иднина.
Среди си го животот, поработи на она што го сакаш, останатото во свое време.
Жени има еден тон.

Неа, остави ја.
 
Член од
1 ноември 2021
Мислења
158
Поени од реакции
328
како бе така и викал и покрај тоа што го вознемирувала преку скриени броеви цел ден. Се прави ли тоа на женско?? Женско да е и у уста да ти се сере треба да трпиш, пошто жена е она раѓа деца не е тоа заебанција. Али у таков свет шовинистички живееме нажалост.
Ти ја оставаш женска ти да ти се сере во уста? Морам да признам дека не сум изненаден.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom