Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
11.620
Поени од реакции
17.587
Само сакам ваше мислење дали океј е ова или не. Дали има љубов во него или не. Шо мислите, океј е знам дека сум за осудувањр и невредам воопшто, само .. од љубомора сум заслепена, вечерва ќе оди, а утре ќе дојди да ме види да види шо понатаму, на коментарот погоре, знам дека сум нула од чоек и во ред е да ме осудувате :)
ima
 
Член од
3 јануари 2020
Мислења
4
Поени од реакции
1
Претерана љубомора секогаш велев дека е болест и то и мене ми се случи, лудост..
 
Член од
15 април 2019
Мислења
284
Поени од реакции
229
Претерана љубомора секогаш велев дека е болест и то и мене ми се случи, лудост..
se zaebava so tebe, posho gleda deka se palish ko sibica na gluposti i taka.
prasanje na vreme e koga ke raskinete a ne bi me cudelo i na drugarka nekoja tvoja da se pusti posle toa i taka.
srekna nova i na tebe isto.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
13.853
Поени од реакции
29.193
Здраво, ако се зачленив тука денес, само поради ова е, која лудост..
Барам помош од сите т.е секаков совет е добре дојден.
Во врска сум 2 години, 1ипол година трчаше по мене а јас на некој начин го користев то, и преку ноќ се смени кога сфати дека ми дава прст, а јас ја земам цела рака.. Знам дека бев расипана, во ред е, но проблемот е друг.
Со сите сум била до сега таква, незаинтересира, и кога почнав за него да се интересирам се смени.. После за да станам љубоморна стапи во контакт со некои чупиња, наместо тоа, секако ја изгубив довербата и станав многу љубоморна, го ограничував, и секогаш кога и да му речев раакинуваме по 2 дена му се смирував, знам, глупаво од мене.
Е сега, вчера одлучија да одат на вечера- за вечерва, со старото друштво, од кој има 3 бивши, кој уште трчат за него, бидејќи ќе оди негов другар кој се поштоваат многу и тој реши да оди секако јас не дозволив, ама и покрај се рече ќе одам јас а знам дека не е крај тука, ќе се смириме.
Не ме мачи дека замина, ме мачи дека и покрај цел ден плачење и дури реков НЕ ОДИ ТЕ МОЛАМ ТЕШКО МИ Е.. Тој рече дадов збор ќе одам ради другар ми не ради нив, а ти ќе мораш да се смениш не можиш да забранваш и да ограничуваш.. Епа јас да, раакинав пошто плачев, се тресев тој лабаво рече ќе одам, а напрај до сега за мене ептен толку многу работи.. Јас не барам совет некој за шо да праам, сметам дека треба да останам завршена приказна со него после 2 години.. Но ме мачи нешто друго, ова јас шо постапував вака ради љубомора, ради ограничвања, ради гушењата шо ги давав.. знам дека љубов без доберва нема ама, во еден момент мислам не можам без него, а во друг мислам дека крајот беше неизбежен..
Машки ве има знам, чупиња тука сте.. Дајте ми некој совет, добредојдено ми е се, изгубена сум сега, прв пат ми се случува ова и прв пат незнам шо да праам, ве очекувам :)
Впрочем, среќна нова, ако не мене вас нека ви донеси убавини:ljubove:
Tи не сакаш врска, сакаш посесивност и послушно милениче кое ќе го управуваш на далечинско.
Во право е човекот што пошол.
И немаш доверба во него, пошто немаш доверба прво во себе. Така се пресликува тоа.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
6.837
Поени од реакции
5.793
Здраво, ако се зачленив тука денес, само поради ова е, која лудост..
Барам помош од сите т.е секаков совет е добре дојден.
Во врска сум 2 години, 1ипол година трчаше по мене а јас на некој начин го користев то, и преку ноќ се смени кога сфати дека ми дава прст, а јас ја земам цела рака.. Знам дека бев расипана, во ред е, но проблемот е друг.
Со сите сум била до сега таква, незаинтересира, и кога почнав за него да се интересирам се смени.. После за да станам љубоморна стапи во контакт со некои чупиња, наместо тоа, секако ја изгубив довербата и станав многу љубоморна, го ограничував, и секогаш кога и да му речев раакинуваме по 2 дена му се смирував, знам, глупаво од мене.
Е сега, вчера одлучија да одат на вечера- за вечерва, со старото друштво, од кој има 3 бивши, кој уште трчат за него, бидејќи ќе оди негов другар кој се поштоваат многу и тој реши да оди секако јас не дозволив, ама и покрај се рече ќе одам јас а знам дека не е крај тука, ќе се смириме.
Не ме мачи дека замина, ме мачи дека и покрај цел ден плачење и дури реков НЕ ОДИ ТЕ МОЛАМ ТЕШКО МИ Е.. Тој рече дадов збор ќе одам ради другар ми не ради нив, а ти ќе мораш да се смениш не можиш да забранваш и да ограничуваш.. Епа јас да, раакинав пошто плачев, се тресев тој лабаво рече ќе одам, а напрај до сега за мене ептен толку многу работи.. Јас не барам совет некој за шо да праам, сметам дека треба да останам завршена приказна со него после 2 години.. Но ме мачи нешто друго, ова јас шо постапував вака ради љубомора, ради ограничвања, ради гушењата шо ги давав.. знам дека љубов без доберва нема ама, во еден момент мислам не можам без него, а во друг мислам дека крајот беше неизбежен..
Машки ве има знам, чупиња тука сте.. Дајте ми некој совет, добредојдено ми е се, изгубена сум сега, прв пат ми се случува ова и прв пат незнам шо да праам, ве очекувам :)
Впрочем, среќна нова, ако не мене вас нека ви донеси убавини:ljubove:
:pos:
Добаааар....за малку ќе ме убедеше во приказната. Само едно не ми е јасно...од кај потребата за отварање на темиве.....и која ти е по ред ваква?
 
Член од
3 јануари 2020
Мислења
4
Поени од реакции
1
Јас прв пат овде сум, дури ако некако можи да се провери, кој каде како и зошто се зачленил ве молам, не е клише, друго чупе сум и побарав помош а трето не паѓам ниско да измислувам и немам време да ваѓам од мозок работи па да тепам тука време, поздрав:)
Автоматски споено мислење:

Тешко ми беше, ова прв пат ми се случи и побарав помош, т.е мислење шо да праам потаму оти се исцрпив. Не ми е доволна болката па и бубачките низ гла шо ми шетаат.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
6.837
Поени од реакции
5.793
Eве што пиша во првиот пост:

"Јас не барам совет некој за шо да праам, сметам дека треба да останам завршена приказна со него после 2 години.. Но ме мачи нешто друго, ова јас шо постапував вака ради љубомора, ради ограничвања, ради гушењата шо ги давав.. знам дека љубов без доберва нема ама, во еден момент мислам не можам без него, а во друг мислам дека крајот беше неизбежен.. "

Што те мачи тебе уствари? :)
 

Govinda

Божански Магарац
Член од
20 април 2014
Мислења
2.788
Поени од реакции
2.272
Eве што пиша во првиот пост:

"Јас не барам совет некој за шо да праам, сметам дека треба да останам завршена приказна со него после 2 години.. Но ме мачи нешто друго, ова јас шо постапував вака ради љубомора, ради ограничвања, ради гушењата шо ги давав.. знам дека љубов без доберва нема ама, во еден момент мислам не можам без него, а во друг мислам дека крајот беше неизбежен.. "

Што те мачи тебе уствари? :)
Абе уште е цицалче малолетно и тоа од марс очигледно дека ја доеле со вештачко гмо млеко. Абе ја ензнам зашо упште трошете тастатурата на вакви ртетардирани деца кај шо не и е местото. Ја и фемина там ке и пишат тоа шо сака да прочита. И таа ДенаМ има 30 и кусур години ама исто е лошо е доена, не е здрава момата. Прво сама се жале како немала 7 годни врска, па после маани нааѓа. Јас лично ја испитав малце и на ПП и на ФБ. Није нормална кад вам кажем.
А ти бебе @MeBeforeYou марш на фемина и оди на пиеш млеко и да играш ластик со другарките. :lut:
 
Член од
27 август 2019
Мислења
12
Поени од реакции
20
Имам проблем со еден дечко со кој што се гледам. Дечкото од прв дејт почна да ме фаќа за врат при лапање ама не беше нешто прејако. Последниот пат кога искочивме ме стисна премногу силно што сега дури имам и модрици на вратот а и кога ќе се притиснам ме боли. Исто така ме гризе за уста, врат а брадавиците ми ги штипе до болка. Дали има начин да се разговара за да се избегнат ситуацииве бидејќи јас не сакам да се плашам дека наредното лапање ќе ми биде последно, дека може да ме задави при тоа итн. Или едноставно ова му е фетишот и не може да контролира нагони и ситуацијава е take it or leave it?

Ве молам за најдобронамерни совети.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
11.620
Поени од реакции
17.587
Дали има начин да се разговара
Нема. Ова навистина е горчливо-осетлива тема и треба УБАВО да размислиш дали би било добро да започнеш разговор... на крај краева можеш и врската да си ја расипеш. Вреди ли тоа за неколку модрици и блага болка?
 
Член од
6 април 2014
Мислења
3.384
Поени од реакции
3.959
Имам проблем со еден дечко со кој што се гледам. Дечкото од прв дејт почна да ме фаќа за врат при лапање ама не беше нешто прејако. Последниот пат кога искочивме ме стисна премногу силно што сега дури имам и модрици на вратот а и кога ќе се притиснам ме боли. Исто така ме гризе за уста, врат а брадавиците ми ги штипе до болка. Дали има начин да се разговара за да се избегнат ситуацииве бидејќи јас не сакам да се плашам дека наредното лапање ќе ми биде последно, дека може да ме задави при тоа итн. Или едноставно ова му е фетишот и не може да контролира нагони и ситуацијава е take it or leave it?

Ве молам за најдобронамерни совети.
Kazi mu deka ti smeta toa i deka ne go sakas negoviot stil. Ako ne se soglasuva batalo go togas. Kaj znaes mos vo idnina i ke te tepa pa i toa da mu stane fetis.

So razgovor se se resava ama so licnosta a ne na forum.
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.808
Поени од реакции
3.094
Имам проблем со еден дечко со кој што се гледам. Дечкото од прв дејт почна да ме фаќа за врат при лапање ама не беше нешто прејако. Последниот пат кога искочивме ме стисна премногу силно што сега дури имам и модрици на вратот а и кога ќе се притиснам ме боли. Исто така ме гризе за уста, врат а брадавиците ми ги штипе до болка. Дали има начин да се разговара за да се избегнат ситуацииве бидејќи јас не сакам да се плашам дека наредното лапање ќе ми биде последно, дека може да ме задави при тоа итн. Или едноставно ова му е фетишот и не може да контролира нагони и ситуацијава е take it or leave it?

Ве молам за најдобронамерни совети.
некад со другар ми развржеме тема за жени анкетираме други што ке седнат со нас. Свативме дека има машки кои се у заблуда околу имање секс со девојка од тоа што гледаат порно филмови спотови, др. и се дешава тоа што ти се тебе дешава. Нема он благе везе што прави у момент а мисли дека тоа е тоа што треба да го доживува и тебе да ти пружи задоволство :)
Не уме да се игра.
 
Член од
27 август 2019
Мислења
12
Поени од реакции
20
Нема. Ова навистина е горчливо-осетлива тема и треба УБАВО да размислиш дали би било добро да започнеш разговор... на крај краева можеш и врската да си ја расипеш. Вреди ли тоа за неколку модрици и блага болка?
Толку е смешно што заборавив да се насмеам. Истиов совет да го дадеш и на некоја женска особа што ти е блиска.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
11.620
Поени од реакции
17.587
Толку е смешно што заборавив да се насмеам. Истиов совет да го дадеш и на некоја женска особа што ти е блиска.
Аха значи знаеш дека ти е преглупаво прашањето и очигледно е дека треба да му кажеш, ама сепак се одлучи тука да замараш други луѓе за совет, како со којзнае каков проблем да се соочуваш.
 
Член од
27 август 2019
Мислења
12
Поени од реакции
20
Аха значи знаеш дека ти е преглупаво прашањето и очигледно е дека треба да му кажеш, ама сепак се одлучи тука да замараш други луѓе за совет, како со којзнае каков проблем да се соочуваш.
Како замарам? 2000 страни се скоро напишани баш ради оваа причина. Никого не натерав да ми врати.
Второ, му спомнав дека не сакам болка и дека МИ ПРЕЧИ тоа што го прави. Ми рече ќе проба да прекине. Муабетот ми беше, дали стварно постои надеж кај ваквите ликови или се е само на збор а делата друго покажуваат.

Како со којзнае каков проблем да се соочувам? Сериозно? Физичка болка заебанција е за тебе? Знаеш колку мажи и жени се заглавени во вакви врски? Јас барем со време се свестам дека ова не чини.
 
На врв Bottom